Към съдържанието

• Зареждане на брояча
Снимка

Самоделни концентратори

• Моля, влезте за да отговорите
29 отговора на тази тема

#21 Sandanski

Sandanski

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 670 Мнения:
  • МПС:Нисан

Публикувано 02 февруари 2017 - 02:27

Тези патрони са от времената ,когато концентраторите бяха кът.Сега една руска фабрика е купила лиценза и бълва мн.качествени западен обрзец.Имат и тук таме още техни с модели.

Какви конценратори бълнуваш?!:):)Патрони едвам се намираха.Даже и правенето им,беше трудна работа,щото все нещо от компонентите липсваше.
  • Kostadin 64 харесва това

#22 lz2 skt

lz2 skt

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 992 Мнения:

Публикувано 02 февруари 2017 - 02:42

Е тогава съм бил малък и съм бълнувал.Иначе по принцип в световен мащаб са се ползвали мн .отдавна .Даже бях намерил инфо кога започват да се ползват за първи път.

#23 Sandanski

Sandanski

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 670 Мнения:

Публикувано 02 февруари 2017 - 02:43

Аз защо съм останал с впечатлението ,че в Байкал -патроните са подобни

По късните Байкал,са с концентратори,като който ти си показал.Е тоя,вече е с по-модерен конценратор:)
Прикачен файл  1486039078365-914321943.jpg   31,45K   0 Брой свалянияПрикачен файл  1486039429084805652281.jpg   46,01K   0 Брой сваляния
  • patelan и Kostadin 64 харесват това

#24 Sandanski

Sandanski

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 670 Мнения:

Публикувано 02 февруари 2017 - 03:04

Е тогава съм бил малък и съм бълнувал.Иначе по принцип в световен мащаб са се ползвали мн .отдавна .Даже бях намерил инфо кога започват да се ползват за първи път.

В световен мащаб,имаше и се ползваха много неща,друг е въпросът,какво имаше в България тогава:)И тук не става въпрос само за ловните принадлежности и артикули,а изобщо.Та не се засягай толкова:)
  • Kostadin 64 харесва това

#25 Kostadin 64

Kostadin 64

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 416 Мнения:
  • Име:Костадин
  • Оръжие:Ремингтон,Зауер,Tоз22lr и въздухарка
  • Куче:Епаньол бретон
  • МПС:нямам
  • ГрадПловдив

Публикувано 02 февруари 2017 - 07:38

Какви конценратори бълнуваш?! :):)Патрони едвам се намираха.Даже и правенето им,беше трудна работа,щото все нещо от компонентите липсваше.

Затуй сега в сандъците на старите ловци,се намират и мерки и дозатори и съчми и по някоя изядена от молци тапа,кутийка с около 50-60 гр.барут.И сега,ако погледнеш,у всеки един от нас има по някоя машинарийка от миналото.Било машинка за завалцоваяне,обемна,разтеглива мярка,дотиквач и тем подобни.Щото е нямало и хората сами са си правели всичко.

Поздрави.

• patelan, kalidd, doktor51 и още 1 харесват това

#26 Sandanski

Sandanski

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 670 Мнения:

Публикувано 02 февруари 2017 - 08:26

Затуй сега в сандъците на старите ловци,се намират и мерки и дозатори и съчми и по някоя изядена от молци тапа,кутийка с около 50-60 гр.барут.И сега,ако погледнеш,у всеки един от нас има по някоя машинарийка от миналото.Било машинка за завалцоваяне,обемна,разтеглива мярка,дотиквач и тем подобни.Щото е нямало и хората сами са си правели всичко.

Поздрави.

При мен се намират бая от изброените от теб неща :) По едно време бях намислил да организирам разчистване,и разпродажба.Ама като взех да вадя едно по едно и да чистя полепналия по тях прахоляк,завърнаха се разни  стари спомени,свързани с тия вещи,разпродажбата отпадна и всичко се върна пак в сандъка.Да си седят,нито пият нито ядат,пък и не се знае,някой ден може пак да потрябват :) Голям зор беше,да събереш всичко наведнъж.В смисъл,съчми,капси и барут.Все на нещо се чакаше доставка.Добре,че се появиха по пазарите руснаците,та поне проблема с капсите отпадна.Сега всичко има,ама мерака нещо се позагуби,пък и време няма твърде.

:256605:

• ЛЮБИТЕЛ, patelan, kalidd и 3 други харесват това

#27 lz2 skt

lz2 skt

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 992 Мнения:

Публикувано 05 февруари 2017 - 03:33

Относно свиваемостта на полиетилена -2 процента.Намерих и статия за леене но я пуснете в търсачката -Пулелейки Чертежи,размери,варианти,идеи и ще намерите инфо в темата.

#28 lz2 skt

lz2 skt

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 992 Мнения:

Публикувано 11 февруари 2019 - 07:09

• kalidd харесва това

#29 kalidd

kalidd

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 717 Мнения:
  • Оръжие:няколко

Публикувано 11 февруари 2019 - 08:47

От нищо нещо  :) .

#30 lz2 skt

lz2 skt

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 992 Мнения:

Публикувано 11 февруари 2019 - 09:41

Аз имам подобна мостра за изрязване на концентратори -материал препоръчваха опаковки от н.сокове-тетрапак.Иначе вариянти много-гилзи от по- малък калибър,хартия-папие маше,тапи от дебело велпапе или имаше едно пластмасово...е сега времената са други -Бендида по куриер пращат и цената я бива...само не знам какво стана с тази българска фирма Миттон,която правеше коцентратори ?

Този пост е редактиран от lz2 skt: 11 февруари 2019 - 09:43

0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни

Change Theme!