Към съдържанието

Снимка

Самоделни концентратори

• Моля, влезте за да отговорите
29 отговора на тази тема

#1 lz2 skt

lz2 skt

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 1073 Мнения:

Публикувано 31 януари 2017 - 07:35

Става дума за изработване на концентратори за специфични нужди ...за определен куршум или за далечни изстрели.Американците имат разни модели концентратори за далечен изстрел,които са интересни и не се намират в продажба.

#2 lz2 skt

lz2 skt

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 1073 Мнения:

Публикувано 31 януари 2017 - 07:41

• Amateur харесва това

#3 doktor51

doktor51

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 106 Мнения:

Публикувано 01 февруари 2017 - 11:14

Опала пак сме във ефирхахаха. Славе да споделя моя опит от модификация на концентраторите на МИТ ТОН Пловдив.При нас зимата идва много гъска но високо и не можеш я стигна с нормален патрон и като ме заяде крастата та първо бяха с обратен концентратор но те се завъртат както и когато си искат просто непредсказуеми.Гледах едно клипче за кубични съчми подредени в особен вид концентратор и от там ми дойде идеята че нормалния концентратор се отваря и отделя от съчмите на около25м и се пръска снопа .Почнах едни проби със много добър резултат.Номера е следния на нормалния концентратор нарязвам с ножица още четири листенца но до половината на концентратора после отвън до половината чашка навивам две три витки скоч и слагам съчмите .На забавени кадри концентратора със съчмите лети като бренеке и по късно към40м се отварят листенцата и отделят съчмите.Тази година имам гъски съборени на пределна височина и се кефя.

• patelan харесва това

#4 lz2 skt

lz2 skt

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 1073 Мнения:

Публикувано 01 февруари 2017 - 01:54

Да вземеш да ме поканиш на гъши лов да си говорим на по чашка....ракията е от мен.При нас гъски прелитат, но на космически височини.Удря се по някоя друга ,но сравнително рядко.Гледал съм го този клип с квадратните сачми .Имат американците 2-3 модела спецконцентратори ...за тях ми беше мисълта.Иначе и аз съм правил патрони с обърнат концентратор.Отначало ползвах едни севлиевско производство,цяла чашка.После си купих от серията Тубо на Гуаланди.Имам ударени патки от 80м ,но е късмет дали ще се обърне концентратора.Снимай твоята разработка.Аз чакам колегата Лов да не се спотайва ,а да се включи активно...защото съм повече от сигурен ,че подобни идеи са му минавали през годините

#5 lz2 skt

lz2 skt

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 1073 Мнения:

Публикувано 01 февруари 2017 - 02:14

Този пост е редактиран от lz2 skt: 01 февруари 2017 - 02:19

• patelan харесва това

#6 lz2 skt

lz2 skt

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 1073 Мнения:

Публикувано 01 февруари 2017 - 02:31

само не знам дали ще излезе линка http://i2.guns.ru/fo...594/2594884.jpg

#7 lz2 skt

lz2 skt

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 1073 Мнения:

Публикувано 01 февруари 2017 - 02:36

http://i2.guns.ru/fo...994/1994149.jpg

#8 lov

lov

Златен Потребител

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 1011 Мнения:
  • Оръжие:кривак
  • Куче:гонче
  • МПС:2х2 кракомобил
  • Гради аз не знам

Публикувано 01 февруари 2017 - 02:38

За самоделни имал съм разни идеи. И щприц за пластмаса имам и всякакво друго оборудване за направата на матриците не ама поради липса на време последните години съм се запрял. За далекобойни ей тука този оранжевия.

http://www.lovecbg.c...апи/#entry87022

Единични бройки ми припаднаха та не мога да твърдя със сигурност.

За линка се отваря само ако го копираш и после го сложиш в полето. Ще пробвам да видя как ще се получи препратката.

guns.ru/fo...594/2594884.jpg

#9 lz2 skt

lz2 skt

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 1073 Мнения:

Публикувано 01 февруари 2017 - 02:49

Нещо подобно от 16к гилза

Прикачени файлове

• patelan харесва това

#10 andi

andi

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 647 Мнения:
  • Име:Анди
  • Оръжие:Ij 54, Armsan ,Мазалат, Toz , Browning, Ruger
  • Куче:гонче , курцхар
  • ГрадПловдив

Публикувано 01 февруари 2017 - 03:46

Някой може ли да ми каже каква е пушката на клипа , и модела ако може . Видях , че предпазетеля е отзад и ми стана интересно 

#11 lz2 skt

lz2 skt

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 1073 Мнения:

Публикувано 01 февруари 2017 - 04:14

Докторе,пробвал ли си цели концентратори ,който са като тръбичка?Или да слагаш буферен състав между сачмите?Или парче гилза 16к срязана и затапена с тапа за 16к ?.

#12 doktor51

doktor51

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 106 Мнения:

Публикувано 01 февруари 2017 - 06:15

Пробвал съм даже самоделен концентратор от 16к.но тука има един гъдели това е ародинамиката на летящия концентратор.Смятам че задната чашка с амортизатора играе роля на стабилизатор при полета защото съчмите и тежеста си е отпред а отварянето на листенцата спират концентратора и съчмите излитат.Моята модификация има за цел колкото може по късно и далече да пръсне съчмите.Първите ми опити бяха с нацяло обвит със скоч концентратор но не се пръскаха съчмите стана монолит от съчми.После видях че от въздушния поток ако не е добре навит скоча пак рано се отваря снопа.За следваща разработка ще нарежа чашката на обтуратора под нея ще поставя кечена тънка тапа при изстрела газовете да разтворят нарязаното за още по добра стабилизация при полет нещо като перата на изстреляна стрела.По отношение на целите концентратори чашки няма кои да ги стабилизира във въздуха и се въртят хаотично и от там идват не постоянните резултати.Абе теорията си е само така но направи някой и друг патрон и пробвай да видиш какъв осип се получава .

#13 doktor51

doktor51

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 106 Мнения:

Публикувано 01 февруари 2017 - 06:23

За гъските догодина че сега зелените кратунковци ще ги лекуват от птичи грип.Те и за прасетата се чува че някаква чума ги мори не знам дали е луканкова или пържолена чума но май много им стана и догодина ще ходим на лов зеленоглави гей пъпеши......Обърни внимание на концентратора който си постнал колко назад са му перата за да се отворят по бавно и издърпват от съчмите...

#14 lz2 skt

lz2 skt

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 1073 Мнения:

Публикувано 01 февруари 2017 - 07:06

Аз не виждам смисъл да правя експерименти...сега последното дето четох е правят се от хартия прегради и сачмите се нареждат.Няма подобен лов при нас иначе да съм ги натаманил нещата.Правил съм и опити в концентратор за 12к съм слагал само чашката от 16к и сачми.В момента мога да измисля и имам материали за поне 5-6 вида снаряжение на подобни патрони.Интересно ми е дали по подобен начин от първият клип,който качих вместо пл.обтуратор дали ако м.матрица е по-дълга може да стане направо чашка ?

#15 doktor51

doktor51

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 106 Мнения:

Публикувано 02 февруари 2017 - 08:27

Този въпрос за цялостна матричка за концентратор само колегата Лов може да каже.Знам че той е пекън в тези неща.Аз в тази посока не съм се заигравал и нямам мнение.По отношение на други видове снарядяване имаше тема за вързаните съчми но там Бисер беше се заиграл но сега нещо мълчи...

#16 lz2 skt

lz2 skt

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 1073 Мнения:

Публикувано 02 февруари 2017 - 11:21

Рових из руските форуми...почти няма инфо,само един модел на преса на концентратори на която дадох линк по-горе но не се отваря да я видите.Търси се разбира се евтино решение ...скъпите неща знаем как стават.Мисълта ми беше стругована тръба с определен диаметър и дорник които се набива .....подобно на клипа но де факто по-дълбоко и дорника с луфт между стените и с повече ропотен като се натисне да се формира нещо като чашка.

#17 lov

lov

Златен Потребител

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 1011 Мнения:
  • Оръжие:кривак
  • Куче:гонче
  • МПС:2х2 кракомобил
  • Гради аз не знам

Публикувано 02 февруари 2017 - 01:08

То друг по евтин вариант за отливане без шприц преса няма. Така се прави кога се тества и някое гнездо на матрица кога са за отливане на повече детайли на веднъж. Бавничко ма няма да отваряте фабрика я :D Единственото е детайлите да се полират добре и да се има в предвид че трябва и да се отчете свиването на пластмасата след окончателното изстиване. Коефициента е доста голям и после да не се чудите що хлопа в гилзата след като матрицата е била на точни размер. Има таблици за свиването но не ми се рови да ги диря.Презапасявайте се с 1-2 десети минимум за външния диаметър. По добре по стегнато от колкото хлабаво. За външна цилиндрична част се оглеждайте за пистонни болтове от двигатели или  пневматични и хидравлични цилиндри.  Готови закалени са а цилиндрите са и полирани.Може и да имате късмет да намерите подходящ размер.

Относно вързаните съчми темата е много стара и не помня дали и тука не беше разисквана. Става но е като със обратните концентратори не знаеш в кой момент на къде се е ориентирал снопа. Приложимо е само за най големите нули. И най лесното връзване е с капронов канап. Иначе има и фабрично произведени такива патрони с доста по сложна конфигурация на съчмите. Само един ми е в колекцията и не съм го тествал да дам някакви отзиви. Съжалявам за лошите снимки но не ми се разглабя от ново.

Прикачен файл  22-07-07_2305.jpg   22,94K   0 Брой сваляния

Прикачен файл  22-07-07_2306.jpg   23,6K   0 Брой сваляния

Прикачен файл  22-07-07_2310.jpg   34,13K   0 Брой сваляния

За преса всякакви стойки от бормашини. Имаше едни стари затварачки за буркани които са сзъбна  рейка и каквото още се сетите със усилваща лостова система.Като гледам и повечето имат и преси за снарядяване на нарезно. Те също са удачен вариант да не кажа може би най доброто.

И да пробвам дали линка за пресата ще се отваря

guns.ru/forums/icons/forum_pictures/001994/1994149.jpg

Този пост е редактиран от lov: 02 февруари 2017 - 01:29

• patelan харесва това

#18 Sandanski

Sandanski

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 720 Мнения:
  • МПС:Нисан

Публикувано 02 февруари 2017 - 01:49

Рових из руските форуми...почти няма инфо,само един модел на преса на концентратори на която дадох линк по-горе но не се отваря да я видите.Търси се разбира се евтино решение ...скъпите неща знаем как стават.Мисълта ми беше стругована тръба с определен диаметър и дорник които се набива .....подобно на клипа но де факто по-дълбоко и дорника с луфт между стените и с повече ропотен като се натисне да се формира нещо като чашка.

Руснаците,отдавна са намерили евтино решение.Преди бая време,бях си купил четири кутии Байкал-3 бр#9 и една 13/0.Ролята на концентратор,играе един прост пластмасов цилиндър.Първоначално,не знаех за това нещо.Малко преди сезона обаче,реших да уплаша един помияр,който се беше научил да минава под оградата,и да се навърта около курника и зайчарниците.Нагласих аз една девятка от новите-да им чуя гласа,хем да опаря помияра та да спре да мишкува из двора:)и се заложих да го дебна.Появи се той,и такова опарване стана,че чак изгоря на място.А изстрела от 25-30 м.Помислих,че вместо 9# съм взел 13/0,гледам гилзата-няма грешка,9# е.Озадачен от това,направих дисекция на един патрон,и тогава видях,че съчмите са поместени в тоя цилиндър.Иначе стандартна конструкция на патрона-барут,тапа от кече,върху тапата цилиндъра....Съжалявам,че не съм запазил такъв един цилиндър за нишан,ама кой ти е знаел,че ще дойдат такива модерни времена?!:)Иначе имам цял патрон в колекцията,ама сърце ми не дава да го разваля.
Прикачен файл  IMG_20170202_130936.jpg   33,09K   0 Брой сваляния

Този пост е редактиран от Sandanski: 02 февруари 2017 - 01:50

#19 lz2 skt

lz2 skt

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 1073 Мнения:

Публикувано 02 февруари 2017 - 02:17

Тези патрони са от времената ,когато концентраторите бяха кът.Сега една руска фабрика е купила лиценза и бълва мн.качествени западен обрзец.Имат и тук таме още техни с модели.

#20 lz2 skt

lz2 skt

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 1073 Мнения:

Публикувано 02 февруари 2017 - 02:26

Аз защо съм останал с впечатлението ,че в Байкал -патроните са подобни

Прикачени файлове

Този пост е редактиран от lz2 skt: 02 февруари 2017 - 02:28

0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни