Към съдържанието

Снимка

Тука е истината

• Моля, влезте за да отговорите
39 отговора на тази тема

#21 lov

lov

Златен Потребител

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 1274 Мнения:
  • Оръжие:кривак
  • Куче:гонче
  • МПС:2х2 кракомобил
  • Гради аз не знам

Публикувано 15 февруари 2017 - 11:52

Пътища не са изграждали,най вече по стратегически причини.Именно липсата на такива,се оказва препъникамък за нацистите,и доста ги затруднява по време на ВСВ.Сега,при новата мода във воденето на война,това дали има,или няма пътища,едва ли ще е от голямо значение,но тогава.....

Какви стратегически причини. То човек трябва да го види на живо дори и в по  цивилизованата част на страната. Пълна пустош пътуваш 200-300 километра и попадаш на населено място и то с 10-на къщи най много.  Продължаваш и пак същото а по на изток нещата са още по зле.  Кат добавиш и блатата проходимо е само зимата за по тежки машини кога замръзне. То само у нас си мислим че авио транспорта е скъп. Но то да се добереш по някога до разни места просто няма друг начин. Живеят си хората откъснати от света с месеци. И понеже ще се почне това само в русия може да се случи ще кажа че и в европейска държава която много често обичаме да я даваме за пример се случва същото само че зимата. Сложили хората една голяма табела че след падане на първия обилен сняг повече не се чисти и си оставаш в селото да чакаш да се разтопи ако не си си направил сметката. Па там си живеят целогодишно 50-60 човека и хич не им пука от това. Кат са на зор за дофтори идва въртолета и те това е.   5-6 метрови преспи няма кой да чисти. Ако не им изнася да ходят да живеят другаде.

#22 Чавдар

Чавдар

Ловец

• Златен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • 5082 Мнения:
  • Име:Чавдар
  • Оръжие:ТОЗ 34, ИЖ 27
  • МПС:Рено
  • ГрадСофия

Публикувано 16 февруари 2017 - 08:50

Какви стратегически причини. То човек трябва да го види на живо дори и в по  цивилизованата част на страната. Пълна пустош пътуваш 200-300 километра и попадаш на населено място и то с 10-на къщи най много.  Продължаваш и пак същото а по на изток нещата са още по зле.  Кат добавиш и блатата проходимо е само зимата за по тежки машини кога замръзне. То само у нас си мислим че авио транспорта е скъп. Но то да се добереш по някога до разни места просто няма друг начин. Живеят си хората откъснати от света с месеци. И понеже ще се почне това само в русия може да се случи ще кажа че и в европейска държава която много често обичаме да я даваме за пример се случва същото само че зимата. Сложили хората една голяма табела че след падане на първия обилен сняг повече не се чисти и си оставаш в селото да чакаш да се разтопи ако не си си направил сметката. Па там си живеят целогодишно 50-60 човека и хич не им пука от това. Кат са на зор за дофтори идва въртолета и те това е.   5-6 метрови преспи няма кой да чисти. Ако не им изнася да ходят да живеят другаде.

Севера е така...

Гледаме по "Дискавъри" , че и в Аляска е същото... Икономическа дейност, например златодобив - 5 месеца лятото, докато падне снега... И чак след ледохода и топенето, и наводненията... Няма мърдане... Чистят се основната ж.п. линия и главната магистрала...Ако времето позволява..

Имам приятел в Норвегия, той разправя, че нагоре в Лапландия шест месеца не се чисти..

Иначе, било е и иначе.... :)

Прикачен файл  02.jpg   56,47K   0 Брой сваляния

Този пост е редактиран от Чавдар: 16 февруари 2017 - 08:53

• Искрен харесва това

#23 lov

lov

Златен Потребител

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 1274 Мнения:
  • Гради аз не знам

Публикувано 16 февруари 2017 - 11:41

Някои хора все още си мислят че асфалта си го има по пътищата от столетия и трябва да е задължителен на всяка цена. Аз не съм чак на толкова години но въпреки това си спомням еднолентовия път до селото на баща ми.малко съвременна дума това еднолентов ама няма как да го обясня. То даже сега ако питаш какво е макадам може и да не ти отговорят. Та беше голяма радост и еуфориа кога на селския мегдан почнаха да стоварят огромни купчини камъни и докараха и една тумба тъмнозелени :D да трошат на ръка камъните и да ги сортира. Губят ми се спомените какво е представлявал самия път но паваж имаше само в града и то  само тук там и към съседните градове. На за тях повече информация от по късни години като се обели някъде афалта и се вижда че е слаган направо връз паветата. То и от де да имам за на вънка като почти не се пътуваше и да идеш до съседния град си беше цяло събитие. Пък и на лапетиите като мен това си беше табу. Най много да те затирят лятната или зимната ваканция на село да се оттърват малко от теб.

До селото което е на 20-на километра идваше автобус само два пъти седмично. Пък то и един автобус  :lol2:   кат сегашна маршрутка по големина. Всичкия багаж на покрива и народа натъпкан вътре колкото се може. И никой не помня да се е оплаквал че няма място и са много на гъсто. :)  Идваше късния следобед, шофьора спеше в кметството и на другия ден откарваше мераклиите в обратната посока. Това от технологичната цивилизация през останалото време пеша или с каруцата по преките черни горски пътища. А зимата кат падне снега с шейната.  Даже още има една разглобена в плевника. Чинно прибрана за да не заема място. Изцяло дървена конструкция без нито един болт на нея. Но шейните не ги теглеха с коне ами с волове щот коне си бяха рядкост. Та скорост на придвижване 10-та  бърза :lol2:

Този пост е редактиран от lov: 16 февруари 2017 - 11:44

• patelan и miko харесват това

#24 Чавдар

Чавдар

Ловец

• Златен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • 5082 Мнения:
  • Име:Чавдар
  • Оръжие:ТОЗ 34, ИЖ 27
  • МПС:Рено
  • ГрадСофия

Публикувано 16 февруари 2017 - 01:44

Някои хора все още си мислят че асфалта си го има по пътищата от столетия и трябва да е задължителен на всяка цена. Аз не съм чак на толкова години но въпреки това си спомням еднолентовия път до селото на баща ми.малко съвременна дума това еднолентов ама няма как да го обясня. То даже сега ако питаш какво е макадам може и да не ти отговорят. Та беше голяма радост и еуфориа кога на селския мегдан почнаха да стоварят огромни купчини камъни и докараха и една тумба тъмнозелени :D да трошат на ръка камъните и да ги сортира. Губят ми се спомените какво е представлявал самия път но паваж имаше само в града и то  само тук там и към съседните градове. На за тях повече информация от по късни години като се обели някъде афалта и се вижда че е слаган направо връз паветата. То и от де да имам за на вънка като почти не се пътуваше и да идеш до съседния град си беше цяло събитие. Пък и на лапетиите като мен това си беше табу. Най много да те затирят лятната или зимната ваканция на село да се оттърват малко от теб.

До селото което е на 20-на километра идваше автобус само два пъти седмично. Пък то и един автобус  :lol2:   кат сегашна маршрутка по големина. Всичкия багаж на покрива и народа натъпкан вътре колкото се може. И никой не помня да се е оплаквал че няма място и са много на гъсто. :)  Идваше късния следобед, шофьора спеше в кметството и на другия ден откарваше мераклиите в обратната посока. Това от технологичната цивилизация през останалото време пеша или с каруцата по преките черни горски пътища. А зимата кат падне снега с шейната.  Даже още има една разглобена в плевника. Чинно прибрана за да не заема място. Изцяло дървена конструкция без нито един болт на нея. Но шейните не ги теглеха с коне ами с волове щот коне си бяха рядкост. Та скорост на придвижване 10-та  бърза :lol2:

Ами то имаше и една организация на частниците превозвачи - СОАТ. Техните автобуси бяха повечето разни например преработени от камиони "Опел Блиц", от войната... Имаше и МАН, и дори Студебейкър камиони... И "Чепел" - имаше такава много известна фирма...

#25 lov

lov

Златен Потребител

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 1274 Мнения:
  • Гради аз не знам

Публикувано 16 февруари 2017 - 07:36

Е не съм толкова дрът :lol2:  че да помня. Па и какво съм разбирал тогава от автобуси и камиони. Не са ми били интересни. Мислехме само как да стигнем по бързо и да хващаме въдиците или прашките и да си почваме нашите детски занимания.

Но като казваш Чепел се сещам че преди години виждах един такъв реставриран в идеално състояние. И много се отклонихме от темата ще ни бият ;) така че спирам.

Този пост е редактиран от lov: 16 февруари 2017 - 07:37

#26 Sandanski

Sandanski

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 1141 Мнения:
  • МПС:Нисан

Публикувано 17 февруари 2017 - 07:36

Е не съм толкова дрът :lol2:  че да помня. Па и какво съм разбирал тогава от автобуси и камиони. Не са ми били интересни. Мислехме само как да стигнем по бързо и да хващаме въдиците или прашките и да си почваме нашите детски занимания.
  Но като казваш Чепел се сещам че преди години виждах един такъв реставриран в идеално състояние. И много се отклонихме от темата ще ни бият ;) така че спирам.

Няма да ви бият:)Таман започна да става интересно...,в краен случай,може да сменим заглавието на темата.

#27 Sandanski

Sandanski

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 1141 Мнения:

Публикувано 03 юни 2017 - 06:06

Понеже не намерих подходящо място...Огън машина е зазката!  :) Едно време му викаха-заплаха за автомобилите на запад. :) За автомобилите,със сигурност не е,ама за някои паркетници,би могъл да бъде.много готино видео,особено към края ;)

Този пост е редактиран от Sandanski: 03 юни 2017 - 06:09

• engin, ДБД, Искрен и още 1 харесват това

#28 jovani62

jovani62

dounshifter

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 6693 Мнения:

Публикувано 12 юли 2019 - 10:49

.

...... Офроуд мероприятие - 07.07.2019 - ридО -  Самоков....

.

039067230-big.jpg?r=0

• Sandanski харесва това

#29 Sandanski

Sandanski

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 1141 Мнения:

Публикувано 24 август 2019 - 02:13

Джип джип,ама пък и коня си е кон-сигурна работа!:)
https://youtu.be/gMbS0mSlRQc
  • Orka_71 харесва това

#30 Георги Петров

Георги Петров

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 919 Мнения:
  • Оръжие:Сако 300 wim .mag неръждавейка . Ремингтон дървен 700 308 win и Месарка SI 12. ТОЗ 8 22 LR за всеки ден
  • Куче:СТГ откродното Бретон -прахосмукачка
  • МПС:Нисан териер
  • ГрадСливница ,ама почти

Публикувано 05 ноември 2019 - 10:04

Лабав джип и лабави джеремета :)  ...ще ги влача като бръмбар сламка :lol: 
Лудия Макс

Прикачени файлове

Този пост е редактиран от Георги Петров: 05 ноември 2019 - 10:06

• jovani62 харесва това

#31 jovani62

jovani62

dounshifter

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 6693 Мнения:

Публикувано 05 ноември 2019 - 01:30

...Лабав джип и лабави джеремета :)  ..  :lol: ......Лудия Макс

.

... Герге , где се изуби ти , по Малдивите  ли беше... :) .... :258027:

... Понеже в една друга тема ми разяснаваха , как било по-добре да си разпределяш стинките на Дни , Месеци и Години - Но  да купуваш Само Качествени  неща - от сорта на Щил , Смит , ,..трите Б,,,,,, и пр. , и тн.... :)

..... Отправям Предизвикателство  :idea:  , към пичовете , които са готови  да отгладуват , да сбират жилезни лефчета в шишета ,,, но да имат *Нещо Качествено*... ;) ...

..... Избират офроуд маршрут , и аз излизам с ефтини гуми - срещу скъпи *западни марки*... :idea: (както казваше Антончо-бат,зарко)... :biggrin: .... щот , за баш тарикатите - гума под 3-4стин кинта няма начин да е гума... :D

......

#32 Георги Петров

Георги Петров

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 919 Мнения:
  • Оръжие:Сако 300 wim .mag неръждавейка . Ремингтон дървен 700 308 win и Месарка SI 12. ТОЗ 8 22 LR за всеки ден
  • Куче:СТГ откродното Бретон -прахосмукачка
  • МПС:Нисан териер
  • ГрадСливница ,ама почти

Публикувано 05 ноември 2019 - 03:14

.

... Герге , где се изуби ти , по Малдивите  ли беше... :) .... :258027:

... Понеже в една друга тема ми разяснаваха , как било по-добре да си разпределяш стинките на Дни , Месеци и Години - Но  да купуваш Само Качествени  неща - от сорта на Щил , Смит , ,..трите Б,,,,,, и пр. , и тн.... :)

..... Отправям Предизвикателство  :idea:  , към пичовете , които са готови  да отгладуват , да сбират жилезни лефчета в шишета ,,, но да имат *Нещо Качествено*... ;) ...

..... Избират офроуд маршрут , и аз излизам с ефтини гуми - срещу скъпи *западни марки*... :idea: (както казваше Антончо-бат,зарко)... :biggrin: .... щот , за баш тарикатите - гума под 3-4стин кинта няма начин да е гума... :D

......

Не съм се губил , проведох една ловотерапия Почти два месеца изкарах денонощно из ормана .... нагледах се на дзверове , а дзверовете на дзвер .   

Като гледам случващото се по пътищата проблема не са гумите и стигам до старата истина   ....  че на калпав карач и еб@ч все  нещо им пречи , те никога не са виновни  и все за мако не им достига  .

Наслука !  :256605:

#33 Sandanski

Sandanski

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 1141 Мнения:

Публикувано 25 януари 2020 - 03:54

Хубава работа,амааа....румънска:)
https://youtu.be/52IqU-bcKiQ

#34 Sandanski

Sandanski

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 1141 Мнения:

Публикувано 20 юли 2020 - 06:19

За пореден път се убеждавам,че проходимостта на какъвто и ще автомобил 4х4 да е,зависи от това,колко е гламав неговия водач,и колко го сърби главата,ама отвътре:)
https://youtu.be/ZcLGLKJeKNM
  • ДБД и митьо харесват това

#35 митьо

митьо

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 578 Мнения:
  • Име:Димитър Фетфаджиев
  • Оръжие:CZ 455, ИЖ 27ЕМ, Piper Bayard, Glock 17L, Diana AR-8
  • Куче:Дратхаари
  • МПС:МБ, Нисан
  • ГрадИхтиман

Публикувано 21 юли 2020 - 10:57

Хора без работа и с доста финикийски...

• Sandanski харесва това

#36 Пенчо

Пенчо

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 722 Мнения:

Публикувано 21 юли 2020 - 11:40

Остави това. До скоро и аз си падах офроудър, но никога не съм ходил на организирани разходки. Винаги след такива остават  грозни гледки . Разорани ливади за да видят на кой му е по-...., сякаш се виждат за първи път и не се знаят.

А и не малко пъти са ни проваляли лова провеждайки си разходките или състезанията. :)

• Sandanski и K-100 харесват това

#37 Sandanski

Sandanski

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 1141 Мнения:

Публикувано 22 юли 2020 - 11:34

Така де,ама ти би ли предположил,че подобна лимузина е способна да покаже такъв екшън и то при положение,че бляда дето я караше беше тавряз,ами ако удари някоя друга водка...?:)
Аз очаквах всеки момент тая лимузина да се пречупи на две,ма явно шасито й е яко.

#38 Sandanski

Sandanski

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 1141 Мнения:

Публикувано 22 юли 2020 - 11:48

Остави това. До скоро и аз си падах офроудър, но никога не съм ходил на организирани разходки. Винаги след такива остават  грозни гледки . Разорани ливади за да видят на кой му е по-...., сякаш се виждат за първи път и не се знаят.
А и не малко пъти са ни проваляли лова провеждайки си разходките или състезанията. :)

Баш офроудажиите дето са на професионално и спортно ниво,не правят такива глупости.Тия щуротии с разорани поляни и ливади ги правят аматьорите,дето като повдигнат малко някой курник,сложат му шнорхел и що годе хубави гуми,вече си мислят,че са готови да се хвърлят в боя:)Ма това е до момента в който се изправят пред някое по сериозно препятствие....после става интересно:)Миналата година двама такива бяха се навряли в един стар напоителен канал,щото видяли,че майсторите влизат и излизат,ма не преценили нивото на подготовка на майсторските и техните машини.Така ама,влизането не като излизането,въртяха сукаха-няма излизане,единия малко остана да се преобърне.Накрая едно дърто ЮМЗ ги изтегли,като водача му изкара едни бързи 50 лв.:)
  • Пенчо харесва това

#39 Пенчо

Пенчо

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 722 Мнения:

Публикувано 22 юли 2020 - 07:37

Така де,ама ти би ли предположил,че подобна лимузина е способна да покаже такъв екшън.

Мен ми се видя че е щар Х щар.
Иначе го знаем-чем круче джип , тем больше идти за трактором.

#40 jovani62

jovani62

dounshifter

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 6693 Мнения:

Публикувано 14 ноември 2021 - 05:53

:lol2:    :256605: Как ма стресна , чак ходих да видя в гаража ли е Симсончето  :lol2:    :256605:

Прикачени миниатюри
  • post-430-0-45142600-1636902799_thumb.jpg

Пази го , че много яко поскъпват тия Техники !.. :) ... аз впрочем имам и Емзетка 250 кубика - 83ти набор... - бивш  катаджийски кътър... :D

Този пост е редактиран от jovani62: 14 ноември 2021 - 05:53

• kalidd харесва това

0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни

Change Theme!