Към съдържанието

Снимка

Балистичен вертикален коректор за Meopta R2 2.5-15x56

• Моля, влезте за да отговорите
30 отговора на тази тема

#1 stanis1

stanis1

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 40 Мнения:
  • Име:Stan
  • ГрадСЗ

Публикувано 10 януари 2017 - 04:23

Здравейте колеги,

случайно попаднах на  ВИПа  в раздел аксесоари ,че се предлага Балистичен вертикален коректор за Меопта.

Не разбирам обаче за кой модел е подходящ.Искам да го монтирам на Meopta  R2 2.5-15x56.Някой купувал ли е такъв и може ли да сподели мнение дали е доволен ?

http://www.guns.bg/p...eedReg=&outlet=

Благодаря!

#2 elwix

elwix

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 1949 Мнения:

Публикувано 10 януари 2017 - 05:24

Здравейте колеги,

случайно попаднах на  ВИПа  в раздел аксесоари ,че се предлага Балистичен вертикален коректор за Меопта.

Не разбирам обаче за кой модел е подходящ.Искам да го монтирам на Meopta  R2 2.5-15x56.Някой купувал ли е такъв и може ли да сподели мнение дали е доволен ?

http://www.guns.bg/p...eedReg=&outlet=

Благодаря!

Поне така пише .... MeoStar R1 1,5-6x42 RD

#3 stanis1

stanis1

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 40 Мнения:
  • ГрадСЗ

Публикувано 11 януари 2017 - 08:53

Поне така пише .... MeoStar R1 1,5-6x42 RD

В магазина ми казаха ,че някой е купил и монтирал на  R1 2,5-15х56  но не бяха много сигурни.На външен вид поне  ,като диаметър и резба би трябвало да стане обаче....затова и пуснах темата.

#4 svetlio_vt

svetlio_vt

Ловец

• Глобален Модeрaтор
  • 963 Мнения:
  • Оръжие:Blaser R8 Professional .308 Win, Beretta A400 Xplor Unico - Optima-Bore® 12 ga., ИЖ 58 МА - 12 кал.
  • Куче:Беше куче
  • МПС:Сузуки Витара
  • ГрадВелико Търново

Публикувано 11 януари 2017 - 09:03

От линка на Меопта тази серия R2 липсва при туретите, но пише, че стават само за серията "Меостар", каквато е и твоята мисля.

http://www.meoptaspo...interestTopic=2

Аз си бях купил такъв за R1r 3 - 12 x 56 и не съм доволен честно казано. Нещо не беше измислен като хората. Превърташе от шлиците и губех нулата.... Пробвахме и с друг колега от форума да го сложим, за да не би аз да бъркам но уви - не стана! Попитай колегата Щирлиц знам, че той си внася от Щатите някакъв турет и беше доволен.... :)

Поздрави и наслука!

Този пост е редактиран от svetlio_vt: 11 януари 2017 - 09:05

#5 profiH'87

profiH'87

Йебем ти све...

• Златен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • 1505 Мнения:
  • Име:Милко Стойнев
  • Оръжие:Тоз 34Р 12х70;Sauer S202 Hardwood кал. .308 Win.;Browning Long Track Composite Fluted 9,3x62;ИЖ-18МН .222 Rem.
  • Куче:Восточносибирская лайка и други връло люти свиняри
  • ГрадСофия

Публикувано 11 януари 2017 - 09:19

А дали се намират такива хуйни и за Zeiss Victory Diavari?

#6 elwix

elwix

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 1949 Мнения:

Публикувано 11 януари 2017 - 09:30

Намират се за всяка оптика ;)

Казва се "балистичен" бял изолир банд (теса е добър), върху който се нанасят корекциите с "балистичен" черен или друг цвят "балистичен" перманентен писец. :lol:

Този пост е редактиран от elwix: 11 януари 2017 - 09:31

• profiH'87, krasi_75-berta, Herzblock и 5 други харесват това

#7 andi

andi

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 379 Мнения:
  • Име:Анди
  • Оръжие:Ij 54, Armsan 12, Toz 22lr
  • Куче:гонче
  • МПС:wv
  • ГрадПловдив

Публикувано 11 януари 2017 - 09:42

Казва се "балистичен" бял изолир банд (теса е добър), върху който се нанасят корекциите с "балистичен" черен или друг цвят "балистичен" перманентен писец. :lol:

Аз отгоре слагам и  безцветно тиксо да не се изтрива . И ако няма "зеро стоп" да се  внимава да не превърти тумблера . 

• elwix и Ивич харесват това

#8 elwix

elwix

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 1949 Мнения:

Публикувано 11 януари 2017 - 10:17

Аз отгоре слагам и  безцветно тиксо да не се изтрива . И ако няма "зеро стоп" да се  внимава да не превърти тумблера . 

Ако нямаш zero-stop лека е хоризонтална чертичка къде ти е 0 ;)

• profiH'87 и Ивич харесват това

#9 SSG

SSG

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 20 Мнения:

Публикувано 11 януари 2017 - 10:19

Аз съм фен пък  на "тактическото" хартиено тиксо , в комбинация  с изрезки от етикети и някакви драсканици над тях . Понеже въртя една оптика на две пушки и по лесно се сменят " балистичните  барабани " така. Хубаво е обаче "тактическото" хартиено тиксо да е от по еФтинките , щото на скъпите им е много проклето лепилото. :)

Прикачени файлове

Този пост е редактиран от SSG: 11 януари 2017 - 10:20

• krasi_75-berta, pile, Herzblock и 3 други харесват това

#10 JPB

JPB

Ловец

• Златен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • 1512 Мнения:
  • Име:Йордан
  • Оръжие:Бенели,Блазер и иж..
  • Куче:Дратхаар и Пойнтер
  • МПС:НЛО

Публикувано 11 януари 2017 - 10:49

Къ за твоя май няма...

#11 profiH'87

profiH'87

Йебем ти све...

• Златен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • 1505 Мнения:
  • Име:Милко Стойнев
  • Оръжие:Тоз 34Р 12х70;Sauer S202 Hardwood кал. .308 Win.;Browning Long Track Composite Fluted 9,3x62;ИЖ-18МН .222 Rem.
  • Куче:Восточносибирская лайка и други връло люти свиняри
  • ГрадСофия

Публикувано 11 януари 2017 - 11:00

Е убуу де,ма не виждам как ше помогне при мен това  :huh:

Те за такава оптика става дума ....

Прикачен файл  prod_gal_6360_iTZpuM_large.jpg   32,62K   0 Брой сваляния

#12 stanis1

stanis1

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 40 Мнения:
  • ГрадСЗ

Публикувано 11 януари 2017 - 12:11

От линка на Меопта тази серия R2 липсва при туретите, но пише, че стават само за серията "Меостар", каквато е и твоята мисля.

http://www.meoptaspo...interestTopic=2

Аз си бях купил такъв за R1r 3 - 12 x 56 и не съм доволен честно казано. Нещо не беше измислен като хората. Превърташе от шлиците и губех нулата.... Пробвахме и с друг колега от форума да го сложим, за да не би аз да бъркам но уви - не стана! Попитай колегата Щирлиц знам, че той си внася от Щатите някакъв турет и беше доволен.... :)

Поздрави и наслука!

Останах със същото впечатление в магазина за сложения заводски  на модел меостар 1,5-6х42. Въртеше се много леко с опасност при транспортиране да се размести лесно,нулата не разбрах как се застопорява защото даваше възможност за 5-6 клика на минус.

Благодаря за инфото !

#13 todor_gps

todor_gps

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 2108 Мнения:
  • Име:Todor
  • Оръжие:Steyr, Иж-12;
  • Куче:Истърско +трицветно

Публикувано 11 януари 2017 - 12:55

Ето го нагледно, даже можеш да си го правиш за лятото и зимата..... :D клик -два  разлика ама е актуално за сезона....

https://www.youtube....ZnZhF5c3iCM....

#14 svetlio_vt

svetlio_vt

Ловец

• Глобален Модeрaтор
  • 963 Мнения:
  • Оръжие:Blaser R8 Professional .308 Win, Beretta A400 Xplor Unico - Optima-Bore® 12 ga., ИЖ 58 МА - 12 кал.
  • Куче:Беше куче
  • МПС:Сузуки Витара
  • ГрадВелико Търново

Публикувано 11 януари 2017 - 01:11

Останах със същото впечатление в магазина за сложения заводски  на модел меостар 1,5-6х42. Въртеше се много леко с опасност при транспортиране да се размести лесно,нулата не разбрах как се застопорява защото даваше възможност за 5-6 клика на минус.

Благодаря за инфото !

Да и моето беше така 5 клика минус. Така са го направили чехите. Но факта, че вътре шлиците са челни и са пластмасови при това едва забележими е достатъчно притеснително да разчитам на този турет....Примерно правя 10 клика, а връща 6.....

Прикачени файлове

Този пост е редактиран от svetlio_vt: 11 януари 2017 - 01:11

#15 elwix

elwix

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 1949 Мнения:

Публикувано 11 януари 2017 - 01:21

Не са само чехите. Това е правило изведено от практиката и практичната гледна точка на нещата при zero-stop да имаш малко кликове зад 0-та до 4-5 клика преди да спре.

Основното нещо е да върнеш стабилна нула след лека корекция (няколко клика +) за стрелба или в студено време.

Всички оптики грешат в някаква степен при малко на брой кликове от мястото на което стой турета, затова се подминава желаната позиция с няколко клика и се връщат назад тези кликове. Това е правилния навик при работа с тактическа оптика за различните дистанции. ;) :D

Този пост е редактиран от elwix: 11 януари 2017 - 01:35

• NBP харесва това

#16 todor_gps

todor_gps

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 2108 Мнения:
  • Име:Todor
  • Оръжие:Steyr, Иж-12;
  • Куче:Истърско +трицветно

Публикувано 11 януари 2017 - 03:02

Другия вариант е нулата на 100м да е на 1 върху барабана, 4-8 клика до нулата в резерв....

#17 stanis1

stanis1

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 40 Мнения:
  • ГрадСЗ

Публикувано 12 януари 2017 - 10:31

Порових се малко повече в сайта на Меопта и намерих ,че за R2 серията имат турет различен от този на R1.Може би на следващото зареждане от тях ще се внесе и в БГ.

http://www.meoptaspo...1404043878.html

#18 stanis1

stanis1

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 40 Мнения:
  • ГрадСЗ

Публикувано 12 януари 2017 - 10:33

Порових се малко повече в сайта на Меопта и намерих ,че за R2 серията имат турет различен от този на R1.Може би на следващото зареждане от тях ще се внесе и в БГ.

http://www.meoptaspo...1404043878.html

Още нещо балистичния  калкулатор в сайта им изглежда доста практичен.

#19 JPB

JPB

Ловец

• Златен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • 1512 Мнения:
  • Име:Йордан
  • Оръжие:Бенели,Блазер и иж..
  • Куче:Дратхаар и Пойнтер
  • МПС:НЛО

Публикувано 12 януари 2017 - 10:39

Ми те меоптите не се славят с много добра механика... при по-новите може да са оправили проблемацията и да са добре... ама мен ме съмнява... Не бих си губил времето с балистичен турет на такава оптика...

Виж Цайс Виктори с АСВ+ е съвсем друга бира...

• andi и boyan stoychev харесват това

#20 elwix

elwix

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 1949 Мнения:

Публикувано 12 януари 2017 - 10:50

Може да греша, но някак си на мен не ми се връзва ловна оптика с открити турети за корекция, да са винаги верни при това и да издържат на постояно цъкане/местене.

Ако човек го е докарал до там по добре да си купи тактическа оптика като хората. :D

П.П. Ще има и много място на туретите, къде да си лепи "балистичния" изолирбанд или "тактическото" хартиено тиксо :D

Този пост е редактиран от elwix: 12 януари 2017 - 10:54

• andi, todor_gps и boyan stoychev харесват това

0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни

Change Theme!