Към съдържанието

Снимка

Как приключи лова на дива свиня за сезон 2016-2017г

• Моля, влезте за да отговорите
25 отговора на тази тема

Анкета: Как приключи лова на дива свиня за сезон 2016-2017г (76 потребител(и) са гласували)

Имаше ли слука за дружинката?

1. Да, но доста слабо под 5бр. (10 глас(а) [13.16%])

Процент гласували: 13.16%

2. Да над 5 прасета. (7 глас(а) [9.21%])

Процент гласували: 9.21%

3. Да над 10 прасета. (28 глас(а) [36.84%])

Процент гласували: 36.84%

4. Да над 20 прасета. (16 глас(а) [21.05%])

Процент гласували: 21.05%

5. Да над 30 прасета. (8 глас(а) [10.53%])

Процент гласували: 10.53%

6. Да над 40 прасета. (0 глас(а) [0.00%])

Процент гласували: 0.00%

7. Да над 50 прасета. (2 глас(а) [2.63%])

Процент гласували: 2.63%

8. Да над 60 прасета. (3 глас(а) [3.95%])

Процент гласували: 3.95%

9. Да над 70 прасета. (0 глас(а) [0.00%])

10. Да над 80 прасета. (0 глас(а) [0.00%])

11. Да над 90 прасета. (0 глас(а) [0.00%])

12. Много бяха над 100 прасета. (1 глас(а) [1.32%])

Процент гласували: 1.32%

13. За съжаление никаква слука! (1 глас(а) [1.32%])

Процент гласували: 1.32%

Лично за мен сезона приключи:

1. Доволен съм, видях гърмях и убих! (47 глас(а) [61.84%])

Процент гласували: 61.84%

2. Имах много слука! (9 глас(а) [11.84%])

Процент гласували: 11.84%

3. Нямах късмета да видя и да стрелям! (13 глас(а) [17.11%])

Процент гласували: 17.11%

4. За съжаление не го уцелих! (7 глас(а) [9.21%])

Процент гласували: 9.21%

Глас Гостите не могат да гласуват

#1 mir777

mir777

Ловец

• Администратор
  • 3041 Мнения:
  • Име:Минко
  • Оръжие:Фотоапарат със светкавица
  • Куче:Няколко
  • МПС:Toyota Hilux
  • ГрадТроян

Публикувано 10 януари 2017 - 07:46

Дойде време да разнищим изминалия ловен сезон на дива свиня за 2016-2017г.

Нека споделим как измина сезона за нас и като цяло за дружинката, имаше ли слука, подхранвахме ли през годината имаше ли ефект от храненето, какви прасета излизаха - големи, малки, шарени /полу-диви/ и т.н.

#2 profiH'87

profiH'87

Йебем ти све...

• Златен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • 1518 Мнения:
  • Име:Милко Стойнев
  • Оръжие:Тоз 34Р 12х70;Sauer S202 Hardwood кал. .308 Win.;Browning Long Track Composite Fluted 9,3x62;ИЖ-18МН .222 Rem.
  • Куче:Восточносибирская лайка и други връло люти свиняри
  • ГрадСофия

Публикувано 10 януари 2017 - 08:26

Изключително слаб сезо.Мислех,че миналия сезон беше слаб,но този го надмина по този показател!

#3 mir777

mir777

Ловец

• Администратор
  • 3041 Мнения:
  • ГрадТроян

Публикувано 10 януари 2017 - 08:45

При нас долу горе добре беше, добре имаше на три пъти по голяма слука та да стигнем 20+ броя за сезона.

#4 svetlio_vt

svetlio_vt

Ловец

• Глобален Модeрaтор
  • 969 Мнения:
  • Оръжие:Blaser R8 Professional .308 Win, Beretta A400 Xplor Unico - Optima-Bore® 12 ga., ИЖ 58 МА - 12 кал.
  • Куче:Беше куче
  • МПС:Сузуки Витара
  • ГрадВелико Търново

Публикувано 10 януари 2017 - 09:06

Странна година бих казал. Цяла пролет и лято гъмжеше от присъствие на прасета. То не бе калила, ровено, видяно и т.н. За пореден път се убеждавам, че това, че виждаш прасета лятото не е гаранция за успех през есента и зимата.  Две прасета имам тази година - едно на откриването в нашата дружинка и едно, като гост. Фактът, че съм се записал ме радва и годината ми не е била напразна.

Поздрави и наслука през престоящия сезон!

Този пост е редактиран от svetlio_vt: 10 януари 2017 - 03:43

• mir777, 5_AR, Zlobstur и още 1 харесват това

#5 mir777

mir777

Ловец

• Администратор
  • 3041 Мнения:
  • ГрадТроян

Публикувано 10 януари 2017 - 10:15

Изключително слаб сезо.Мислех,че миналия сезон беше слаб,но този го надмина по този показател!

Гледай на чашата като на половина пълна, а не на половина празна, че не се знае до година как ще е!

• profiH'87 и n960 харесват това

#6 JPB

JPB

Ловец

• Златен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • 1555 Мнения:
  • Име:Йордан
  • Оръжие:Бенели,Блазер и иж..
  • Куче:Дратхаар и Пойнтер
  • МПС:НЛО

Публикувано 10 януари 2017 - 10:35

Много свине видях тази година. Стрелях на две,но не мога да се похваля със слука(едното беше много далече,другото не беше ,ама калпазанина си е калпазанин).

В нашето поле присъствие на свине имаше повече от обикновено,само дето доста пъти не можахме да ги изкараме на стрелкови позиции...

Сезона не беше толкова лош,ако догодина има същото присъствие,ще се справим по-добре... ;)

• mir777 и 5_AR харесват това

#7 Zlobstur

Zlobstur

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 227 Мнения:
  • Име:Иван
  • Оръжие:Иж-27, АTA SY SINTETIC 12cal, Browning Short Trac 308win.
  • Куче:2 бр.
  • МПС:Subaru Forester
  • ГрадВ.Търново

Публикувано 10 януари 2017 - 11:04

Доста слаб сезон и при нас. В пъти по слаб от миналата година.

Както каза и Светльо, това че ги има преди сезона не означава,че ще ги има и след това, макар че при нас се завъртяха чак Август, но като почна сезона- НЕМА НИКОЙ.

Все пак успях да се разпиша още в първите излети с едно прасе и гърмях за засилка по още 2 през сезона, та не е баш зле в личен план, въпреки че от края на Ноември насам имам само 2 излета поради здравословни проблеми.

В общ план - слаба подготовка на стрелците, и по закона на бай МЪРФИ все на едни и същи муцуни им излизат и се о@кват, та накрая спряха и да гърмят с оправданията за "далече" и "гъсто", а животните им идат в краката. От горното падна и мотивацията на гоначите и стана една......  :(

Накупиха се хранилки преди сезона и уж ги монтираха, ама на места де прасе ще я намери само във високосна година, а и достъпа до тях е само " НА ЛЯТО" и то със сериозен джип. Успях и аз да монтирам една  и се оказа единствената посещавана,въпреки че имаше възражения в последствие "що не съм се обадил да питам де да я сложа" а и единствената която се обслужва дори и в момента от мен, щото до другите неможели да стигнат, а и няма други балами  :angry: Отделен е въпроса със зърното, но там не ми се коментира.

Та така измина сезона. 

Да се надяваме поне на бележки за хищници до новият сезон, че друг лов не остана.

Поздрави и Наслука!

• mir777, krasi_75-berta, svetlio_vt и още 1 харесват това

#8 пламенчо

пламенчо

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 53 Мнения:

Публикувано 10 януари 2017 - 11:38

Във втората част на анкетата бих добавил "Видях, гърмях, убих, но въпреки това съм недоволен."

Наслука!!!
  • angel_bratanov, BlaseR^ и Zlobstur харесват това

#9 winchester

winchester

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 70 Мнения:
  • Оръжие:12., 16., .22 LR , .223 , .30-06...

Публикувано 10 януари 2017 - 11:54

Срамна работа при нас, предния беше слаб, ама този бие всичките ни класации от началото на дружинката.

#10 ilian777

ilian777

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 314 Мнения:
  • Име:Илиан Илиев
  • Оръжие:Маузер М12 .30-06, хуглу 12х76
  • Куче:зло
  • МПС:сузуки Витара 2000 тди
  • ГрадЛовеч

Публикувано 10 януари 2017 - 12:17

Специално за мен сезона беше екстра, гърмях по 5 прасета ударих 4.
Имам страхотни спомени с новата пушка и две попадения които ще помня дълго.Първото беше приплод към 30кг ха ха,които бягаше с 200км/ч и го заковах с изстрел в плешката от 70-80 м на една ливада.Второто,еееееех второто,него го ударих в една угар от 280м(според далекомера),глиганче малко над 100кг,стрелях му 5 пъти,като два пъти го уцелих,падна почти на място.
За дружинката слаб сезон 17бр.като имахме доста изтървани животни,за което имам вина и аз, защото бях сигурно половината ловни излети ръководител лов.Но си взимам поука от грешките и за напред ще гледам да не ги повторя.
За подхранването,ами без него не може целогодишно,като по време на сезона го засилихме и завъртахме преминаващи животни.
Абе с две думи аз съм доволен,Маузера в комбинация с Меоптата и Сако Суперхамърхед 180грн ми напълни душата със страхотни спомени,е и фризера де ха ха.
А да имам още два глигана единият към 150кг ,другият към 120кг,ама те си бяха стандартни изстрели на близо 30-50м.

Този пост е редактиран от ilian777: 10 януари 2017 - 12:22

• mir777, ДБД, krasi_75-berta и 8 други харесват това

#11 Никълъс

Никълъс

Никълъс от планината

• Златен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • 215 Мнения:
  • Име:Николай
  • Оръжие:ИЖ-58 МАЕ 12 кал.; CZ 550 FS .30-06 Spring.

Публикувано 10 януари 2017 - 12:27

Ние завършихме сезона успешно - без инциденти! За моя 7 годишен стаж смятам, че бройката е нормална, имали сме и по-добри и по-лоши сезони. Аз лично отстрелях 2 малки прасета като гонач. Имах възможност да стрелям по още три като пусия, но късмета не беше на моя страна и предпочитах безопасността на колегите и кучетата. Радват ме фактите, че нямаше караници, спорове, най-младите ловци се представиха достойно, старите все повече си мълчат :lol2:, младите кученца вече са полу-професори, вечерите с гайдата в ловния дом, наздравиците за ''биячи'', ''гоначи'' и ''ръководители'' повишаваха градуса многократно. 

Да се надяваме годината да е плодородна, да се множи свинския род и наесен пак да има повод за поздрави, наздравици и бъзици...

Поздрави!

• mir777, profiH'87, Планинички и 9 други харесват това

#12 zkk

zkk

Ловец

• Златен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • 591 Мнения:
  • Име:Swetoslav
  • Оръжие:всякакво
  • Куче:вече нямам
  • МПС:UAS - 31519 редукторен
  • ГрадАприлци

Публикувано 10 януари 2017 - 03:39

http://bgnews168.com...ров-глиган-теж/

И ние приключихме ... 66 прасета !

Вече, недовиждам, недочувам,   стоя на 100 м. от джипа, ама трички успях да ги закова ! 

Този пост е редактиран от zkk: 10 януари 2017 - 03:45

• profiH'87, ДБД, krasi_75-berta и 6 други харесват това

#13 жоро75

жоро75

ХИЩНИЧАР

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 263 Мнения:
  • Име:Жоро Сириеца
  • Куче:Анг. сетър ,Барак
  • МПС:ford GALAXY, , туйота ленд крузер
  • ГрадСофия област

Публикувано 10 януари 2017 - 03:49

:(  :(   :(   :(  аз бих добавил в анкетата нито едно прасе   :)

Този пост е редактиран от жоро75: 10 януари 2017 - 03:59

#14 angel_bratanov

angel_bratanov

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 281 Мнения:
  • Име:Ангел Братанов
  • Оръжие:Beretta Silver Pigeon I / CZ 455 22LR / Иж18-.308, Sako 85/S Varmint MT .308
  • ГрадВарна

Публикувано 10 януари 2017 - 04:58

Във втората част на анкетата бих добавил "Видях, гърмях, убих, но въпреки това съм недоволен."

Наслука!!!

И аз искам такава опция.
Стрелях 2 пъти и убих 2 глигана, но като цяло сезона ми беше слаб и без емоции. Често нямаше настроение сред колегите, а караници,колкото искаш.
Най-важното за мен в груповия лов е екипния дух и атмосферата. За съжаление липсваха!
  • vve, n960, ickata 671 и 5 други харесват това

#15 Никълъс

Никълъс

Никълъс от планината

• Златен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • 215 Мнения:
  • Име:Николай
  • Оръжие:ИЖ-58 МАЕ 12 кал.; CZ 550 FS .30-06 Spring.

Публикувано 10 януари 2017 - 06:45

И аз искам такава опция.
Стрелях 2 пъти и убих 2 глигана, но като цяло сезона ми беше слаб и без емоции. Често нямаше настроение сред колегите, а караници,колкото искаш.
Най-важното за мен в груповия лов е екипния дух и атмосферата. За съжаление липсваха!

Както казва един наш общ познат и човек с висока ловна култура - ''колкото повече ходиш на групов лов, толкова повече ще заобичаш индивидуалния! ''. 

Мисля, че сезонът ти е повече от успешен, така че дано скоро се видим и да разкажеш за слуката и как се представя новата ''тояга''.

Наслука!

• vve, n960, ickata 671 и 2 други харесват това

#16 damian1

damian1

Ловец

• Златен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • 1719 Мнения:
  • Име:damian
  • Оръжие:ЧЗ 9х19,Иж 12 кал.,Иж 16 кал. Браунинг 16 кал.,Бенели 9,3х62 ,Щаер ССГ-04 , 300WM
  • Куче:ягдтериер
  • МПС:УАЗ 452
  • ГрадСофия

Публикувано 10 януари 2017 - 06:46

При нас двойно по слаб сезон - ударени 10-11 прасета , но пък нито една зряла женска  . За сравнение миналата година само на една гонка паднаха 14 броя .

Въпреки много силното присъствние през лятото , се  потвърдиха се очакванията ми , че с прибирането на реколтата от полето и почването на ловния сезон , ще изчезнат .

Имаше разочарование някакво  , защото на база многото следи и снимки от камерите през лятото всички очакваха силен сезон .

Не помогна и храненето ... явно ДЛС с което граничим хранят доста повече .

В личен план съм доволен , лова е слука и колкото има- толкова .

Наслука !

Този пост е редактиран от damian1: 10 януари 2017 - 06:48

• krasi_75-berta, жоро75, n960 и 3 други харесват това

#17 krus

krus

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 228 Мнения:
  • Куче:дратхаард

Публикувано 10 януари 2017 - 07:55

Наслука!!!

Бъди доволен ,че си видя ,стрелял и отстрелял, защото има колеги, които с години не са виждали животни. Пожелания за по-добри слуки и успехи през следващата ловна година.

#18 Илиян Недялков

Илиян Недялков

Ловец

• Златен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • 299 Мнения:
  • Име:Илиян
  • Оръжие:Иж-26, Brno ZH 104 12/70-7x57R
  • Куче:СТГ и Мелез
  • МПС:ГАЗ-69
  • ГрадЗверино

Публикувано 10 януари 2017 - 08:33

Прасета в района имаше много през целия сезон. Под много не разбирайте нещо подобно на числеността им по ловешкия регион, ама от всички излети може би на един или два не сме намирали или видяли. И в крайна сметка 12 ударени. Като цяло в дружинката ни липсват кучета, като качество, а не като количество. Този факт на мен ми подсказва, че няма да е все така, до няколко години ще си направим кучета дано и тогава има такова присъствие на свинки в района. През последните няколко лова обаче установих, че освен читави кучета, ни липсват и читави Ора! 

Този пост е редактиран от Илиян Недялков: 10 януари 2017 - 08:33

• Дзверо, profiH'87, ДБД и 5 други харесват това

#19 angel_bratanov

angel_bratanov

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 281 Мнения:
  • Име:Ангел Братанов
  • Оръжие:Beretta Silver Pigeon I / CZ 455 22LR / Иж18-.308, Sako 85/S Varmint MT .308
  • ГрадВарна

Публикувано 10 януари 2017 - 09:14

Както казва един наш общ познат и човек с висока ловна култура - ''колкото повече ходиш на групов лов, толкова повече ще заобичаш индивидуалния! ''.
Мисля, че сезонът ти е повече от успешен, така че дано скоро се видим и да разкажеш за слуката и как се представя новата ''тояга''.

Наслука!

Ники, тоягата сурвака доволно, но определено индивидуалния ще трябва да компенсира "слабия" групов!
  • Никълъс харесва това

#20 vve

vve

трубач

• Златен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • 916 Мнения:

Публикувано 11 януари 2017 - 12:12

Този сезон малко по-добре от предходния.Малко над 60,а в личен план и видях и гърмях и убих и изтървах!Важното е да има живот и здраве и както е написал Ангел екипен дух и добро настроение!Амин!

• Даниел Узунов, angel_bratanov, dimitar22 и 3 други харесват това

0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни

Change Theme!