Към съдържанието

Снимка

за АК 47 и неговите производни,които някои колеги използват за лов

• Моля, влезте за да отговорите
173 отговора на тази тема

#1 Sandanski

Sandanski

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 756 Мнения:
  • МПС:Нисан

Публикувано 13 декември 2016 - 08:25

Не отричам възможностите на това оръжие,но то просто не е предназначено за ловни цели.По-точно за лов на гонка,където се налага малко по-бърза стрелба.Чувал съм колеги ползващи СЛР,да се оправдават с това,че след първия изстрел не могли да "хванат"прасето в бързомера или оптиката,друг пък уж се целил в главата,пък го ударил в корема ;) ами според мен причината е видна от клипа,забележете какво прави затвора,и какво обяснява спеца,след това :) И на механични ще е почти същата работа.

• damian1 харесва това

#2 jovani62

jovani62

Ловец

• Златен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • 5846 Мнения:

Публикувано 13 декември 2016 - 08:50

Не отричам възможностите на това оръжие,но то просто не е предназначено за ловни цели.По-точно за лов на гонка,където се налага малко по-бърза стрелба.Чувал съм колеги ползващи СЛР,да се оправдават с това,че след първия изстрел не могли да "хванат"прасето в бързомера или оптиката,друг пък уж се целил в главата,пък го ударил в корема ;) ами според мен причината е видна от клипа,забележете какво прави затвора,и какво обяснява спеца,след това :) И на механични ще е почти същата работа.

Да бе да..... :D

#3 damian1

damian1

Ловец

• Златен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • 3673 Мнения:
  • Име:damian
  • Оръжие:ЧЗ 9х19,Иж 12 кал.,Иж 16 кал. Браунинг 16 кал.,Бенели 9,3х62 ,Щаер ССГ-04 , 300WM
  • Куче:ягдтериер
  • МПС:УАЗ 452
  • ГрадСофия

Публикувано 13 декември 2016 - 09:13

Не отричам възможностите на това оръжие,но то просто не е предназначено за ловни цели.По-точно за лов на гонка,където се налага малко по-бърза стрелба.Чувал съм колеги ползващи СЛР,да се оправдават с това,че след първия изстрел не могли да "хванат"прасето в бързомера или оптиката,друг пък уж се целил в главата,пък го ударил в корема ;) ами според мен причината е видна от клипа,забележете какво прави затвора,и какво обяснява спеца,след това :) И на механични ще е почти същата работа.

Айде да речеш , военен автомат , предвиден за масовата пехота ,... няма каква толкова точност да му се търси , ама то и калибъра и килата и конструкцията и въобще ,....с две думи ,...може и да утрепе нещо , ама не си е за лов .

#4 ДММ

ДММ

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 129 Мнения:

Публикувано 13 декември 2016 - 09:15

Аха,само затвора е виновен . :lol2:  Щом,10 изстрела в секунда ти се вижда бавно - лоша работа! Доста години ловувах с СЛР - забележки нямам!

• вълкът харесва това

#5 verneykaron

verneykaron

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 249 Мнения:
  • Име:verneykaron
  • Оръжие:CZ 223 luks ij 54 toz 8
  • Куче:drathar terier
  • Градshumen

Публикувано 13 декември 2016 - 09:27

#6 damian1

damian1

Ловец

• Златен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • 3673 Мнения:
  • Оръжие:ЧЗ 9х19,Иж 12 кал.,Иж 16 кал. Браунинг 16 кал.,Бенели 9,3х62 ,Щаер ССГ-04 , 300WM
  • ГрадСофия

Публикувано 13 декември 2016 - 09:28

Аха,само затвора е виновен . :lol2: Щом,10 изстрела в секунда ти се вижда бавно - лоша работа! Доста години ловувах с СЛР - забележки нямам!

То да беше само затвора :) .
Доста години ловувах със СЛР . Забележки имам . Доста :). За това сега не ловувам вече с такъв . А ти защо пишеш в за лова ти с СЛР в минало време :).
П. П. Твоя на лов по 10 изстрела в секунда ли правеше.:)

Този пост е редактиран от damian1: 13 декември 2016 - 09:32

• Sandanski харесва това

#7 pile

pile

Ловец

• Златен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • 816 Мнения:
  • Име:Русев
  • Оръжие:Beretta AL390 - 20 cal., ИЖ-27, СЛР-101 223Rem., Blaser R93 Странджа тракър - .308W, Walther p22 Target.....
  • Куче:откраднаха ми Кирчо, имам си Джеки и Сергей
  • ГрадБГ-USA

Публикувано 13 декември 2016 - 09:30

да споделя и аз - имам блазер, ама слр-а НЕ го продавам!

• zkk, ДБД, n960 и 5 други харесват това

#8 ДММ

ДММ

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 129 Мнения:

Публикувано 13 декември 2016 - 09:34

Доста години ловувах със СЛР . Забележки имам . Доста :). За това сега не ловувам вече с такъв . А ти защо пишеш в за лова ти с СЛР в минало време :).

Ами,реших - че с Тигъра е по- добре . Блазер - нЕмам , ама съм на път отново с Слр ил Сар да се сдобия...........

• ICEBUL, вълкът и marsel харесват това

#9 Todir

Todir

Начинаещ

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 625 Мнения:
  • Име:Тодор
  • МПС:ФорТ МавериГ
  • ГрадСофия

Публикувано 13 декември 2016 - 09:35

Лялячи.

#10 damian1

damian1

Ловец

• Златен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • 3673 Мнения:
  • ГрадСофия

Публикувано 13 декември 2016 - 09:36

Ами,реших - че с Тигъра е по- добре . Блазер - нЕмам , ама съм на път отново с Слр ил Сар да се сдобия...........

И не без основание си решил така .:)

#11 Sandanski

Sandanski

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 756 Мнения:

Публикувано 14 декември 2016 - 08:00

Аха,само затвора е виновен . :lol2:  Щом,10 изстрела в секунда ти се вижда бавно - лоша работа! Доста години ловувах с СЛР - забележки нямам!

Добро утро колега!:)Вярно,че не е само затвора.Забележи какви движения извършва мерника,спрямо цевта:)Пак казвам,че не оспорвам качествата на това оръжие,а до колко е удачно да се използва за лов.Особено в х39.10 изстрела в секунда,е много нещо,друг е въпроса,къде отиват куршумите:)Ако си ходил в казармата,припомни си колко попадения имаше в мишената,на трето упражнение-стреба на автоматичен режим.
Сигурен съм,че всички ползватели на това оръжие,бая са обикаляли из храсталаците,по следата от кръв и козина,надявайки се прасето да е паднало след следващия храст:)ама не си признавате:)Аз без да имам такова,в качеството си на гонач,сигурно имам поне 20-30 км изминати по такива следи-кръв,козина,парченца кости,пяна....,само дето прасето го няма:)
Лек ден
  • profiH'87, ramires и Никълъс харесват това

#12 ku4e_biasno

ku4e_biasno

Добрия ловец от приказките

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 238 Мнения:
  • Име:Боян Банев
  • Оръжие:BRNO ZH 301; ATA NEO 12; ST. ETIENNE; ИЖ 58; ИЖ 18 .223rem; CZ 452 .22lr и фенерче от Митака
  • Куче:Рошава муцуна
  • МПС:Корсичкичка
  • ГрадДимитровград

Публикувано 14 декември 2016 - 08:33

Чувал съм колеги ползващи СЛР,да се оправдават с това,че след първия изстрел не могли да "хванат"прасето в бързомера или оптиката,друг пък уж се целил в главата,пък го ударил в корема ;)

Това не е от пушката, нито от бързомера. Направо си е от задприкладното устройство. 

Ей на тоз автомат сигурно затвора му не мърда: 

• вълкът харесва това

#13 Skitnik

Skitnik

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 216 Мнения:

Публикувано 14 декември 2016 - 08:55

С каквато и пушка да стреляш, ако стреляш 10 патрона за цяла година. Винаги ще ти е калпава и виновна пушката!

• profiH'87, zkk, Чавдар и още 1 харесват това

#14 fen

fen

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 625 Мнения:
  • Оръжие:гладкоцевно
  • Куче:курцхар
  • МПС:опел,форд и симсон

Публикувано 14 декември 2016 - 09:46

За някои "викачи" е тоя модель е супер-лек,удобен и най-важното без регистрация при косажиите- :D

• ДБД, jovani62, baev и 2 други харесват това

#15 jovani62

jovani62

Ловец

• Златен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • 5846 Мнения:

Публикувано 14 декември 2016 - 10:20

За някои "викачи" е тоя модель е супер-лек,удобен и най-важното без регистрация при косажиите- :D

без регистрация при косажиите- 

Кое те кара да мислиш така ?  Виж в закона дефиницията за *огнестрелно оръжие*  . ;) 

Това че е под 7 джаула не преде , то се отнася само за пневматиката

#16 jovani62

jovani62

Ловец

• Златен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • 5846 Мнения:

Публикувано 14 декември 2016 - 10:28

И с тая гега сигур нищо не мое се уцели .. :mellow: ... баси как се гъне и суче.. :crazy: .. :P

• вълкът харесва това

#17 Sandanski

Sandanski

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 756 Мнения:

Публикувано 14 декември 2016 - 11:32

Това не е от пушката, нито от бързомера. Направо си е от задприкладното устройство. 
Ей на тоз автомат сигурно затвора му не мърда: https://www.youtube....h?v=m-QTtExv2cs

Съгласен съм с теб колега,но още по-важно,е да отбележим,че мишената не бяга:)Тоя автомат,защо не пробва да направи една бърза серия?Пък най-добре,прочети пак първият ми пост,ама по-внимателно.:)

#18 jovani62

jovani62

Ловец

• Златен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • 5846 Мнения:

Публикувано 14 декември 2016 - 11:41

Съгласен съм с теб колега,но още по-важно,е да отбележим,че мишената не бяга :)

Искаш да кажеш че оръжието стреля с различна степен на точност  по статични и по подвижни мишени ?!?... :mellow:

Тоя автомат,защо не пробва да направи една бърза серия?

Изгледай пак (внимателно) първия клип от пост 2 .....

• ku4e_biasno харесва това

#19 Sandanski

Sandanski

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 756 Мнения:

Публикувано 14 декември 2016 - 11:58

Искаш да кажеш че оръжието стреля с различна степен на точност по статични и по подвижни мишени ?!?... :mellow:

Изгледай пак (внимателно) първия клип от пост 2 .....

Баш това казвам,ама става въпрос за това какво се случва след първия изстрел,и не за стрела по мишени,ами в реална ловна обстановка.това за след първия изстрел,трябваше да го напиша в червено.Клипа го гледах.Добре,че не са по-далеч мишените:)

Този пост е редактиран от Sandanski: 14 декември 2016 - 12:03

#20 ku4e_biasno

ku4e_biasno

Добрия ловец от приказките

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 238 Мнения:
  • Име:Боян Банев
  • Оръжие:BRNO ZH 301; ATA NEO 12; ST. ETIENNE; ИЖ 58; ИЖ 18 .223rem; CZ 452 .22lr и фенерче от Митака
  • Куче:Рошава муцуна
  • МПС:Корсичкичка
  • ГрадДимитровград

Публикувано 14 декември 2016 - 12:09

Съгласен съм с теб колега,но още по-важно,е да отбележим,че мишената не бяга :)Тоя автомат,защо не пробва да направи една бърза серия?Пък най-добре,прочети пак първият ми пост,ама по-внимателно. :)

Положението на целта (подвижна, статична), като как точно влияе на балистиката на оръжието?

Пък и на IPSC гледам че все на бавни серии стрелят.  :D

0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни

Change Theme!