Към съдържанието

Снимка

На какви обувки залагаме тоя сезон!

• Моля, влезте за да отговорите
446 отговора на тази тема

#441 alexandro42

alexandro42

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 395 Мнения:
  • Име:Сашо Александров
  • Оръжие:Beretta 686, Winchester SX3, Browning MK3, ATA SP Fonex
  • Куче:Епаньол Бретон
  • МПС:Toyota LC 90
  • ГрадСофия

Публикувано 23 декември 2021 - 09:45

https://www.nabava.n...cijena-67706711
Това е ботуша!
Много е лек, дебел, и топъл. Конденза остава над вътрешния чорап. Ползвам ги в комбинация с чорапи с мембрана. Когато ги обух за пръв път останах впечатлен! До този момент винаги имах студени крака при статичен лов, особено с лодка... дори с Ел. стелки след 4тия час :)

-ботуша е много лесен за пробиване.
-няма как да караш кола, особено при номер 45+
-при ходене е супер лек, но става доста топло. Добър е за подбран терен и конкретен лов.

Няма обувка, която може да се мери по топлоизолация и лекота с тях!

Тези ги поръчах от щатите преди 12 години.
https://www.kamik.co...34341063262345.
Няма такава жега и комфорт, ама да не ходиш дълго с тях.
Спомням си обух ги на един фазански лов в началото, е след втория километър свих обратно и едвам се добрах до колата. Тежки и неудобни за дълги преходи.
Кракът в гумения ботуш мръзне когато се изпоти, а там това е лесно. Затова хубав ботуш с чорап и отделно дишащи чорапи от мериносова вълна. Това поне показва скромния ми опит.

Този пост е редактиран от alexandro42: 23 декември 2021 - 09:47

• ЛЮБИТЕЛ харесва това

#442 ДБД

ДБД

БАЙ ЧЕПИК

• Златен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • 5190 Мнения:
  • Име:Данаил
  • Оръжие:няколко
  • Куче:от 31.10.2013г. вече нямам !
  • МПС:Жабче, с фланци.
  • ГрадРусчуклийска околия .

Публикувано 23 декември 2021 - 09:45

Това е ботуша!
Много е лек, дебел, и топъл. Конденза остава над вътрешния чорап. Ползвам ги в комбинация с чорапи с мембрана. Когато ги обух за пръв път останах впечатлен! До този момент винаги имах студени крака при статичен лов, особено с лодка... дори с Ел. стелки след 4тия час :)

-при ходене е супер лек, но става доста топло. Добър е за подбран терен и конкретен лов.

Трабанта, няколко  зими  го карах с подобни по обем ботуши .... Е по бюджетни, украински, ама сделани в Китай, бяха по 15лв. чифта ...., по нищо не отстъпват на Лемингого за 90лв. .... Доколкото знам ги правят в един завод, под различен бранд и цена, предполагам и визия .... 

• ЛЮБИТЕЛ и alexandro42 харесват това

#443 ЛЮБИТЕЛ

ЛЮБИТЕЛ

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 1029 Мнения:
  • Име:Георги
  • Оръжие:нарезно и гладкоцевно
  • Куче:бретон
  • ГрадРусе

Публикувано 23 декември 2021 - 10:00

Гуменият борд през цялата обувка не е създаден за удобство за чистене на наща кал, или каквато и да е,  съвсем друго му е предназначението. ;)  :256605:

Аз  гумения борд си го ползвам за наща си кал,щот е лепкава и се мие трудно...Гумения борд си се чисти и мие кат' гумен ботуш,пък над него съм с обувки.Мнооого качествени обувки... :256605:

• Raev харесва това

#444 Raev

Raev

СПА терапевт на открито

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 437 Мнения:
  • Име:Александър Раев
  • Оръжие:12/76, 22, 223, 243,9,3х62, 9х19+22, 2х9mmGas, 5,5mm
  • Куче:курцхаари, мелези
  • МПС:къса, черна, японска разбивачка на бъбреци
  • ГрадТук там по Голямата река

Публикувано 23 декември 2021 - 11:56

Благодаря.
Аз използвам тези : https://www.nabava.n...cijena-67606011 , но с чорапи без мембрана и нещата са други. Иначе си карам с тях...малко е различно де :)

Твоя е най-тънкия модел.
Следващия е Арктик -50°C който е със сребриста подплата(чорап) Първият ми чифт Лемиго беше такъв.

Този, който показах е доста по-различен! Чорапа е филц,а подметката е към 4см и наистина изолира.

Този пост е редактиран от Raev: 23 декември 2021 - 11:57

#445 Raev

Raev

СПА терапевт на открито

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 437 Мнения:
  • Име:Александър Раев
  • Оръжие:12/76, 22, 223, 243,9,3х62, 9х19+22, 2х9mmGas, 5,5mm
  • Куче:курцхаари, мелези
  • МПС:къса, черна, японска разбивачка на бъбреци
  • ГрадТук там по Голямата река

Публикувано 23 декември 2021 - 11:59

Трабанта, няколко зими го карах с подобни по обем ботуши .... Е по бюджетни, украински, ама сделани в Китай, бяха по 15лв. чифта ...., по нищо не отстъпват на Лемингого за 90лв. .... Доколкото знам ги правят в един завод, под различен бранд и цена, предполагам и визия ....

Конкретно този модел е по-различен!

#446 danny_nikolov

danny_nikolov

Ловец

• Златен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • 438 Мнения:
  • Име:Данаил
  • Оръжие:ТОЗ 57 Т1С, ИЖ 43ЕМ, Browning Longtrac Hunter 30 06, Тikka T3x .223 Rem ADS
  • Куче:-
  • МПС:Jimny
  • ГрадРусе

Публикувано 24 декември 2021 - 06:55

Значииии...
Като Ви слушам и някак си, заради обувките, разбира се, ми се дощя да ги видя всичките на куп...на ревю с ангелите на Victoria Secret...

При мен изпитани във времето остават Meindl. Един чифт, мисля модел Softline Top GTX го нося вече не помня точно колко...взеха да се отлепят подметките-тънките гумени части с грайфера. Намерих специализирано лепило на Bison и продължавам. В шкафа чакат езин чифт Meindl Dovre MSF, а в по-топло и сухо разхождам едни Borneo ли бяха, или Burma...
А за патешки мразове - Sorel...въпреки, че нося малък номер, като си погледна краката и се стряскам...ма стават и за снегоходки :)

Този пост е редактиран от danny_nikolov: 24 декември 2021 - 03:36

• ЛЮБИТЕЛ харесва това

#447 engin

engin

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 958 Мнения:
  • Оръжие:Дрянова пръчка
  • МПС:Тротинетка

Публикувано 24 декември 2021 - 09:31

Това е ботуша!

Преди няколко години си бях купил, но бяха със ламарина на подметката пак до -70 мисля бяха! Ходиш като слон, пък слон кола не кара!
Сега съм със украинските, всяка година нови че стават на парцал.
  • ДБД харесва това

0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни

Change Theme!