Към съдържанието

Снимка

На какви обувки залагаме тоя сезон!

• Моля, влезте за да отговорите
357 отговора на тази тема

#341 n960

n960

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 2360 Мнения:

Публикувано 03 юли 2018 - 07:33

Аха... Винаги с едно на ум с тактическите обуща - трябва задължително да се мерят внимателно, много често са тесни отпред на ходилото и убиват...

#342 Георги Петров

Георги Петров

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 643 Мнения:
  • Оръжие:Сако 300 wim .mag неръждавейка . Ремингтон дървен 700 308 win и Месарка SI 12. ТОЗ 8 22 LR за всеки ден
  • Куче:СТГ откродното Бретон -прахосмукачка
  • МПС:Нисан териер
  • ГрадСливница ,ама почти

Публикувано 03 юли 2018 - 08:41

Аз ..... понеже съм праволинеен и залагам ОТНОВО на АЛПИНА(ТУНДРА) и ИРИШ СЕТЕР.
Два често нови чифта чакат да ми служат още 6-7 сезона.

Ти да не одиш с кол'О на лов бре ... нема как ириша да ме носи 6-7 сезона и то на лов

#343 svetlens

svetlens

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 217 Мнения:
  • Име:Светлин
  • Оръжие:Доста
  • Куче:Ягдтериер,мелез,барак
  • МПС:Няколко курника
  • ГрадОколо Русе

Публикувано 03 юли 2018 - 10:05

Прикачен файл  IMG-21770d6d83d003716f5f16e46c2e92ff-V-768x1024.jpg   186,71K   3 Брой сваляния
На тези обувки ще заложа този сезон,не са чудо ама ще видим!!!!

#344 V_n V_v

V_n V_v

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 525 Мнения:

Публикувано 03 юли 2018 - 01:50

Със здраве да ги късаш. Аз продължавам да търся леки, с гъвкаво ходило... :buba:

Миналата година на сходно търсене намерих отговора тук - https://k2outdoor.bg/contact-us/

#345 Иво Михайлов

Иво Михайлов

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 843 Мнения:
  • Име:Иво Михайлов
  • Оръжие:BERETTA S-55 , ИЖ-43 , ПМ 9.2х18 , болтова карабина 7.62х39 АРСЕНАЛ
  • Куче:Бретон Шпаньол
  • МПС:ТЕРАНО II - 2.4
  • ГрадБрезник

Публикувано 03 юли 2018 - 06:42

Ти да не одиш с кол'О на лов бре ... нема как ириша да ме носи 6-7 сезона и то на лов

Може , може.....че не само на лов а и на работа ме носия.
Е.....менках ги според как сэм на кеф.

#346 Георги Петров

Георги Петров

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 643 Мнения:
  • Оръжие:Сако 300 wim .mag неръждавейка . Ремингтон дървен 700 308 win и Месарка SI 12. ТОЗ 8 22 LR за всеки ден
  • Куче:СТГ откродното Бретон -прахосмукачка
  • МПС:Нисан териер
  • ГрадСливница ,ама почти

Публикувано 03 юли 2018 - 06:55

Може , може.....че не само на лов а и на работа ме носия.
Е.....менках ги според как сэм на кеф.

Явно съм по голем дрифтаджия ... а и терените са ми по екстремни и няма ли предпазен борд , края на сезона съм като Чаплин

#347 Иво Михайлов

Иво Михайлов

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 843 Мнения:
  • Име:Иво Михайлов
  • Оръжие:BERETTA S-55 , ИЖ-43 , ПМ 9.2х18 , болтова карабина 7.62х39 АРСЕНАЛ
  • Куче:Бретон Шпаньол
  • МПС:ТЕРАНО II - 2.4
  • ГрадБрезник

Публикувано 03 юли 2018 - 09:02

Явно съм по голем дрифтаджия ... а и терените са ми по екстремни и няма ли предпазен борд , края на сезона съм като Чаплин

Е сетеро ако нема борд....
  • Anbez харесва това

#348 garry

garry

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 2402 Мнения:
  • Име:Гърга Питич. Има два реда зъби едни обикновенни и едни златни. Елегантен е кат вампир
  • Оръжие:Певица де вади пирони със задник

Публикувано 04 юли 2018 - 08:58

Аха... Винаги с едно на ум с тактическите обуща - трябва задължително да се мерят внимателно, много често са тесни отпред на ходилото и убиват...

За тази марка съм само +++ на квадрат като удобство и кво се сетиш /при положение ,че мойте не бяха уотъррез. Сцепих ги от носене де ли не. Срам ме е да кажа колко години и миналата ги изхвърлих щот па щех да ги подкарам. Запазих обаче нещо много ценно от тях с надеждата да го пъхна в друг чепик. Прикачен файл  IMG_20180704_214229.jpg   129,27K   3 Брой свалянияПрикачен файл  IMG_20180704_214244.jpg   158,8K   2 Брой сваляния
Неманя ти казвам къв благодат е тоя табан и въобще чепика. Сега па ще има оборудване от тях къде есенеска.
Тук личи що е преживяла за около 10г :256605:Прикачен файл  IMG_20180704_220331.jpg   153,3K   2 Брой сваляния

Този пост е редактиран от garry: 04 юли 2018 - 09:04

• n960 харесва това

#349 alexandro42

alexandro42

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 21 Мнения:
  • Име:Сашо Александров
  • Оръжие:Beretta 686, Winchester SX3
  • Куче:Епаньол Бретон
  • МПС:Паджеро
  • ГрадСофия

Публикувано 22 август 2018 - 11:10

Точно преди откриването реших да се обуя с нови обувки за лято-есен. Много четох, рових из нета и накрая случайно взех Meindl Lavis, лек и неверятен чепик. Родих се ! Района ни е планински и сутрин росата е обилна, ходенето с тежки обувки също е проблем. Е решиха ми се всички ядове - лека, удобна обувка, не запарява, не пуска вода, подметката е чук на мокро и сухо.
За сравнение 4 сезона изкарах с Алпина Тундра, не са лоши, но след тези не бих ги обул никога повече.

#350 n960

n960

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 2360 Мнения:

Публикувано 24 август 2018 - 10:34

От къде  купи Мендела?

• alexandro42 харесва това

#351 alexandro42

alexandro42

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 21 Мнения:
  • Име:Сашо Александров
  • Оръжие:Beretta 686, Winchester SX3
  • Куче:Епаньол Бретон
  • МПС:Паджеро
  • ГрадСофия

Публикувано 26 август 2018 - 06:19

От къде  купи Мендела?

Редрок, София, магазина зад мол София
  • n960 харесва това

#352 2cv

2cv

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 103 Мнения:
  • Оръжие:zkm 452-2e .22lr lux, maverick 88

Публикувано 15 септември 2018 - 11:43

Със здраве да ги късаш. Аз продължавам да търся леки, с гъвкаво ходило... :buba:

От 2 седмици съм със тези: https://www.tennisto...oducts_id=27938 - има ги по други магазини и кафяви,  и зелени, но са по-скъпи. Тука са само черни и са на примоция - почти 60 евра надолу от цените по другите европейски магазини. Водят се тактически(какво точно им е тактическото си нямам и на идея). Дават ги в доста широк диапазон на температури и терени. От доста време си търсех леки високи обувки за пролет-есен по възможност с повече плат и по-малко кожа, за да са по-дишащи и задължително с горетекс, защото много се потя. Обувките са супер леки за размера си - аз почти не ги усещам като тежест, супер удобни са ми. Подметката е средна твърдост - според мен е идеална за такива обувки. Поддръжката на глезена е на ниво.  Днес при 25-26 градуса и 12-15км ходене по полето, нямах спарване на краката - обувките наистина дишат прекрасно, супер доволен съм от тях за момента. Предполагам, че ще ги ползвам без проблем до леки минусови температури - за тежки зимни условия си имам други. Мисля че ударих джакпота с тях - струват си всяка стотинка. Ако си от София може да се видим някоя вечер да им хвърлиш едно око - 087830осемосем55 - Цецо

• n960 харесва това

#353 2cv

2cv

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 103 Мнения:
  • Оръжие:zkm 452-2e .22lr lux, maverick 88

Публикувано 16 септември 2018 - 12:18

Не знам защо, но не мога да си променя мнението, затова пиша ново. Днес -  много роса и кал(нощес към 3 часа прероси леко), от сутринта до одеве никакви проблеми. Единствения недостатък за момента - плата се набива с калотия и следва жулене с четката под душа, но се почистват сравнително бързо. 

#354 LyudmilLov

LyudmilLov

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 1099 Мнения:

Публикувано 02 ноември 2018 - 12:36

Този сезон ще заложа на обувки GEOX WATERPROOF, а за лова в много студените дни и особено за лова на гъски и варда на хищници ще заложа пак на  LEMIGO.

#355 Иван Кючуков

Иван Кючуков

Ловец

• Златен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • 782 Мнения:
  • Оръжие:Тоз-34 кал 12//ЧЗ-550 Варминт,кал 308 Win, ЧЗ-83, Ап-7,65
  • Куче:Бретон
  • МПС:ИЖ

Публикувано 02 ноември 2018 - 02:31

Миналата година не можах да ги прежаля,но тази зима съм решил да ги поднося.Обувките са на Добрев-Н,там където правят обувките Криспи.Един познат  горски от далеч ме помоли да му купя Криспи.Жената ми каза,че в нашия град ги зареждал един магазин.Снимах три вида и му ги пратих на горския да каже от кои иска.Избра си и му изпратих,но се оказа,че не ги хареса,не били такива.Върна ми ги,а аз обратно в магазина.Да ама продавачката не иска да върне парата,била чукнала касова бележка.Мога да ги заменя ми каза и аз се принудих да си взема тия,нямах друг избор.Моите се оказаха с 30лв по евтини,та жената ходи след мен да си вземе някой парцал за тия пари.Вчера си купих един  импрегниращ спрей от Декатлон,та ще чакам да застудее и ги налузвам на краката.Баджанака видял клип в тубата,как руснаците ги пръскат с WD-40.

Прикачени файлове

#356 lov

lov

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 932 Мнения:
  • Оръжие:кривак
  • Куче:гонче
  • МПС:2х2 кракомобил
  • Гради аз не знам

Публикувано 02 ноември 2018 - 11:57

Пуста реклама WD-40 трябва да го забранят със закон.

Ако беше изгледал клипчето щеше да разбереш че точно то не свърши никаква работа и третирания чепик с него протече по шевовете.

• Иван Кючуков харесва това

#357 Zlobstur

Zlobstur

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 319 Мнения:
  • Име:Иван
  • Оръжие:Иж-27, АTA SY SINTETIC 12cal, Browning Short Trac 308win.
  • Куче:2 бр.
  • МПС:Subaru Forester
  • ГрадВ.Търново

Публикувано 07 ноември 2018 - 06:52

Привет.
Някой има ли наблюдения върху обувките на Salomon и по конкретно TUNDRA PRO
https://www.obuvki.b...k-autobahn.html

Като цяло дали топлят и дали биха вършили работа за зимни варди и по-дългички преходи, или да се ориентирам към някой модел на Добрев Н?
Полския Zamberlan вече се закисва доволно и ми трябват сухи и топли обувки за лов в дъжд и сняг.

Благодаря предварително.

#358 lov

lov

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 932 Мнения:
  • Оръжие:кривак
  • Куче:гонче
  • МПС:2х2 кракомобил
  • Гради аз не знам

Публикувано 07 ноември 2018 - 10:54

Имай в предвид че номерата им не отговарят. С около номер са по на долу. За конкретния модел нищо не мога да кажа. Ползвам друг модел но не за лов и си топлят.

А кат им гледам цените от линка са бая надути.

• Zlobstur харесва това

0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни

Change Theme!