Към съдържанието

• Зареждане на брояча
Снимка

На какви обувки залагаме тоя сезон!

• Моля, влезте за да отговорите
267 отговора на тази тема

#1 Nanski

Nanski

ФЕН на рози и джуджета

• Глобален Модeрaтор
  • 2544 Мнения:

Публикувано 05 ноември 2012 - 05:42

Аз ще припкам с Чирука тая година, че ми омръзнаха разни никакви от Америката!

Прикачени файлове

• Прикачен файл  100_1610.JPG   165,22K   96 Брой сваляния

Този пост е редактиран от Nanski: 14 ноември 2012 - 05:14

• troicho1 и Lubo 1 харесват това

#2 don_stefano

don_stefano

Ловец

• Златен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • 1308 Мнения:

Публикувано 05 ноември 2012 - 05:46

Аз този сезон заложих на GriSport, много добра цена от РосБулАрмс. Засега съм много доволен от дъждовните излети и представянето на обувките. Ползвам и Чирука, но е по-висока и засега с тези ми е по-удобно да се движа.

Прикачени файлове

Този пост е редактиран от don_stefano: 05 ноември 2012 - 05:46

• 6terio и nikola73 харесват това

#3 Петър Динков

Петър Динков

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 6 Мнения:
  • Име:Петър Динков
  • Оръжие:Steyr pro varmint (223rem), CZ 104(12/70/7x57r+12/70), ИЖ-58МА(12/70)
  • Куче:ИСЛ, Руска пегая, НОК, Кане Корсо,Дратхаар, Мелез
  • МПС:4х4
  • ГрадСС

Публикувано 05 ноември 2012 - 05:48

Втори сезон съм с тези http://www.zamberlan...rod=180&idcat=2 Никакви проблеми до сега ползвам ги и през седмицата, не само на лов. Проблема само е, че са малко скъпички.

#4 valchan

valchan

Хмммм

• Глобален Модeрaтор
  • 1944 Мнения:

Публикувано 05 ноември 2012 - 05:50

Прикачен файл  Taiga.jpg   9,08K   112 Брой сваляния"Мендел" са мойте чипици, на 5 години, са и могат да карат поне още 2г. модела е MEINDL Taiga GTX

Този пост е редактиран от valchan: 05 ноември 2012 - 05:51

• Realhunter и danio79 харесват това

#5 mir777

mir777

Ловец

• Администратор
  • 3121 Мнения:
  • Име:Минко
  • Оръжие:Фотоапарат със светкавица
  • Куче:Няколко
  • МПС:Джип
  • ГрадТроян

Публикувано 05 ноември 2012 - 05:52

Аз за зимата ще пробвам едни Роки с 800гр. тинсулейт и гортекс. За сега си карам с тези и съм много доволен.

Прикачени файлове

Този пост е редактиран от mir777: 05 ноември 2012 - 05:53

#6 vve

vve

трубач

• Златен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • 951 Мнения:

Публикувано 05 ноември 2012 - 06:05

Аз преди няколко дни си купих още един Мендъл,тъй като съм много доволен от стария и добавих и едни гумени ботуши с неопрен Reggata,които ми купиха от Англия преди два месеца на някаква промоция само за трийсет и няколко паунда!Като допълнение само за ботушите да ви кажа,че миналата седмица същите ботуши,ама абсолютно без никаква разлика,само в марката ги гледах в един магазин на цена от 440 лв. :o

#7 don_stefano

don_stefano

Ловец

• Златен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • 1308 Мнения:

Публикувано 05 ноември 2012 - 06:06

Аз ще припкам с Черука тая година, че ми омръзнаха разни никакви от Америката!

Аз имам същата Чирука, някои ползватели точно на този модел викат, че след време почва да пуска вода, ама аз чак толкоз не ги експлоатирам.

#8 Nanski

Nanski

ФЕН на рози и джуджета

• Глобален Модeрaтор
  • 2544 Мнения:

Публикувано 05 ноември 2012 - 06:10

Аз имам същата Чирука, някои ползватели точно на този модел викат, че след време почва да пуска вода, ама аз чак толкоз не ги експлоатирам.

Ще видим, чакам да се омърли времето и ги почвам за сега, дорде няма водирища си цапам с импалките и сетера....Само добро съм чувал за Чирука та да видим!

#9 ИЖОВКАТА

ИЖОВКАТА

Алигофрен

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 106 Мнения:
  • Име:Крумов
  • Оръжие:Намира се,но не достатъчно!!!
  • Куче:Епаньол бретон(академик-БАН)

Публикувано 05 ноември 2012 - 06:10

Аз съм с Публикувано изображениес 600 гр изолация
http://www.gore-tex..../1342676337500/

и Публикувано изображениебез изолация
https://camouflage.b...rmy-airpower-p9
И двата модела са с Gore tex.

Този пост е редактиран от ИЖОВКАТА: 05 ноември 2012 - 06:15

#10 Илиян Недялков

Илиян Недялков

Ловец

• Златен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • 322 Мнения:
  • Име:Илиян
  • Оръжие:Иж-26, Brno ZH 104 12/70-7x57R
  • Куче:БТГ и мелез
  • МПС:Yamaha WR450f
  • ГрадЗверино

Публикувано 05 ноември 2012 - 06:45

За сега карам на гумен ботуш, инак когато се опарича бих заложил на нещо качествено, щото ми омръзна зимата като застана 15 минути на едно място краката ми да стават на кочан !

#11 Илиян

Илиян

Начинаещ хищничар

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 267 Мнения:
  • МПС:Гордостта на кралицата - английска уазка
  • ГрадРусчук, София, Бургас - по женска линия

Публикувано 05 ноември 2012 - 07:20

Този сезон ще гледам да си карам със старите, че нещо ги понасъбрах. Но да видим, че Мейндъла пусна в събота... Впечатлението ми е, че подходящите модели на добрите компании за туристически обувки вършат доста по-добра работа от тези, на компаниите за чисто ловни обувки. Повече опит заради по-големия производствен обем ли, що ли, не знам, но е факт поне при мен. Саломон GTX (Gore tex) нещо си, мега модерни синтетични материали - най-удобните "в теста". На сухо задължително съм с тях, на мокро подгизвам. Веднъж ги подмениха, все тая. Начевам им пети сезон здраво ходене. Вече гледам, че "нишките на карбона" са взели да се разминават на сгъвките от пред и май ще се разделяме. Норд Фейс, Gore tex, лицева кожа, гумен пояс над подметката. Започвам им четвърти сезон, супер здрави, малко твърди заради вибрама, не са мръднали, не са пропускали. Айриш Сетер, Биг гейм хънтър мисля беше модела. Gore tex, 800 гр. изолация, плат и набук. И на тях ще им е четвърти сезон, но ги нося много малко, само на варда. Общо взето като всичко шир-потреб американско, мейд ин чайна. Втори път няма да си купя. Мейндъл, някакъв лек модел с Goretex, набук, обилно намазан с фирмена "маз" според инструкциите на производителя. Супер леки, сравнитело удобни, миналата година ги "скъсах" от носене. НА външен вид са като нови. Тази година на второто излизане с тях през лека роса пропуснаха : (
  • Realhunter и n960 харесват това

#12 zkk

zkk

Ловец

• Златен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • 643 Мнения:
  • Име:Swetoslav
  • Оръжие:всякакво
  • Куче:вече нямам
  • МПС:UAS - 31519 редукторен
  • ГрадАприлци

Публикувано 05 ноември 2012 - 07:27

"Бестардт" - испанска марка, която мина 5 г. ..... ще ги снимам в Априлци, да се види състоянието им ! Иначе изглеждат така:

Прикачени файлове

Този пост е редактиран от SSt: 05 ноември 2012 - 07:52

• hüsrev kahraman харесва това

#13 Realhunter

Realhunter

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 65 Мнения:
  • Оръжие:БОЙНА Текалийка
  • Куче:Червен Барак

Публикувано 05 ноември 2012 - 08:30

Прикачен файл  Taiga.jpg   9,08K   112 Брой сваляния"Мендел" са мойте чипици, на 5 години, са и могат да карат поне още 2г. модела е MEINDL Taiga GTX

Това са обувките, скоро смятам и аз да си закупя такива !

#14 stoeger

stoeger

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 316 Мнения:

Публикувано 05 ноември 2012 - 09:39

Тоя сезон ще карам със старите Регата и Асоло и двата са със Gore tex

#15 ДБД

ДБД

БАЙ ЧЕПИК

• Златен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • 2964 Мнения:
  • Име:Данаил
  • Оръжие:няколко
  • Куче:от 31.10.2013г. вече нямам !
  • МПС:Трабант - бял, комби .
  • ГрадРусчуклийска околия .

Публикувано 05 ноември 2012 - 09:48

Ще си карам с галошките за варда, ама си взех едни неопренови чорапи - 4мм., та да видим .

#16 valchan

valchan

Хмммм

• Глобален Модeрaтор
  • 1944 Мнения:

Публикувано 05 ноември 2012 - 09:54

Това са обувките, скоро смятам и аз да си закупя такива !

Няма да сбъркаш ;)
  • Realhunter харесва това

#17 Виктор Сираков

Виктор Сираков

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 16 Мнения:
  • Име:Сираков
  • Оръжие:20ga
  • Куче:Чарко
  • МПС:Jeep
  • Градсело

Публикувано 05 ноември 2012 - 10:04

Тоя сезон почнах с
Karrimor Blencathra II eVent Mens Walking Boots

Прикачен файл  18910790_l.jpg   9,67K   21 Брой сваляния

40 паунда - уникално леки , удобни с вибрам и мембрана ...

Парите им са смешни ....

#18 peneff

peneff

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 112 Мнения:
  • Градмного са

Публикувано 05 ноември 2012 - 10:21

Публикувано изображениеТази година заложих на тези и мисля ,че не збърках.

#19 valchan

valchan

Хмммм

• Глобален Модeрaтор
  • 1944 Мнения:

Публикувано 05 ноември 2012 - 10:42

Този сезон ще гледам да си карам със старите, че нещо ги понасъбрах. Но да видим, че Мейндъла пусна в събота...

Впечатлението ми е, че подходящите модели на добрите компании за туристически обувки вършат доста по-добра работа от тези, на компаниите за чисто ловни обувки. Повече опит заради по-големия производствен обем ли, що ли, не знам, но е факт поне при мен.

Саломон GTX (Gore tex) нещо си, мега модерни синтетични материали - най-удобните "в теста". На сухо задължително съм с тях, на мокро подгизвам. Веднъж ги подмениха, все тая. Начевам им пети сезон здраво ходене. Вече гледам, че "нишките на карбона" са взели да се разминават на сгъвките от пред и май ще се разделяме.

Норд Фейс, Gore tex, лицева кожа, гумен пояс над подметката. Започвам им четвърти сезон, супер здрави, малко твърди заради вибрама, не са мръднали, не са пропускали.

Айриш Сетер, Биг гейм хънтър мисля беше модела. Gore tex, 800 гр. изолация, плат и набук. И на тях ще им е четвърти сезон, но ги нося много малко, само на варда. Общо взето като всичко шир-потреб американско, мейд ин чайна. Втори път няма да си купя.

Мейндъл, някакъв лек модел с Goretex, набук, обилно намазан с фиСрмена "маз" според инструкциите на производителя. Супер леки, сравнитело удобни, миналата година ги "скъсах" от носене. НА външен вид са като нови. Тази година на второто излизане с тях през лека роса пропуснаха : (

Сине, то твоя Мендел ми се видя малко паркетен, идеален за заснежените Софийски улици....гледай хората какво си купуват, стига с тия "примоции' :P ;)

#20 shot1

shot1

Ловец-любител

• Глобален Модeрaтор
  • 1357 Мнения:
  • Оръжие:намира се

Публикувано 05 ноември 2012 - 10:55

Абе не знам какво викат , аз ей тез чепички ги ползвам вече няколко години - лято и зима, че напоследък вече и не ги поддържам много , че да ги сменям вече , ама те ем не се късат, ем не щат да пускат вода. Даже ако забелязваш са стария модел с Вибрам подметката.
Донесоха ми ги от Испания за 100 евро , ама имам чувството ,че съм ги купувал в дойче марки, от толкова време ги нося. :D

Прикачени файлове

3 потребител(и) четат тази тема

2 потребители, 1 гости, 0 анонимни

damian1, sesko
Change Theme!