Към съдържанието

• Зареждане на брояча
Снимка

по Голямата Река...

река Дунав

• Моля, влезте за да отговорите
22 отговора на тази тема

#21 Bat Geca Loveca

Bat Geca Loveca

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 241 Мнения:
  • Име:Георги
  • Оръжие:иж 18мн 223 - иж26- тика Т3х-варминт
  • Куче:дратхаар
  • МПС:на скрап
  • ГрадСилистра

Публикувано 15 септември 2016 - 05:48

Виждам, че сте мераклии на плувка да ги морите тия платики но: С мач е немислимо да се хвърля на такова място, което е да шаран. При едно шаранско кълване, дори няма да разбереш дали е риба или дънер плуващ по течението. Мястото е късо и със добро течение, при хвърлянето минавам над един подводен дънер и спирам 5-6 м. по-надолу в друг, където би трябвало да са трофеите. Това е когато съм от брега. От лодката пускам директно в клонаците. А тоя риболов за който говорите, със светеща плувка, много колеги го практикуват, но на подходящи за целта места. Далечни хвърляния , умерено течение и дълбочина, дълго изтичане и вземат добри риби (платики, морунажи, скобари и мъздруги, рядко и мряна). Аз лично риболова на плувка съм го свел до минимум, 1-2 годишно и то по време на забраната. Тръпката са ми хищните риби и от време на време шаран.

• Raev харесва това

#22 Sandanski

Sandanski

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 670 Мнения:
  • МПС:Нисан

Публикувано 13 април 2019 - 04:13

Извинявам се на колегата Раев,ама понеже не намерих тема баш за риболов по Дунав,ще пиша тука.Днес въпреки дъжда,който на моменти си беше направо проливен и в комплект с доста силничък вятър,аз и още един абдал,ходихме да закрием сезона,че нали от понеделник ще я забраняват:)Нямахме кой знае какви надежди,даже мислехме да седим час-два,и да се прибираме.Добре,ама като почнаха да кълват ония ми ти морунажи и платики,че и все хубави...отиде риболова до преди малко.Улова добър,аз взех само 5 от най-големите морунажи и деве пак големички платики,другото обратно във водата.Моя приятел си взе 3 морунажа и три платики, останалите във водата.Снимки няма,защото просто заради дъжда,беше невъзможно да се направят такива.Уж със пелерини бяхме,пък само дето в задниците ни нямаше вода:):)Телефоните не сме ги вадили от найлоновите кесии в който ги бяхме увили,даже когато звъняха,да видим кой и защо ни търси,направихме икономия и на цигари,щото трудна работа се оказа да се запали и изпуши цигара,без да се намокри и скъса.
Такива ми ти работи днес,но както е казано,със сухо дупе риба не се лови!:)Вече се напарих добре в банята,ракията е разлята и очаквам началото на осрещата между Ботев Пловдив и Черно море,после ЦСКА и Берое,абе чувствам,че ще ме боли главата утре:)

Този пост е редактиран от Sandanski: 13 април 2019 - 04:18

• engin, jovani62, Стоян Иванов и 4 други харесват това

#23 todor_gps

todor_gps

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 3712 Мнения:
  • Име:Todor
  • Оръжие:Steyr, Иж-12;
  • Куче:Истърско +трицветно

Публикувано 13 април 2019 - 04:24

Извинявам се на колегата Раев,ама понеже не намерих тема баш за риболов по Дунав,ще пиша тука.Днес въпреки дъжда,който на моменти си беше направо проливен и в комплект с доста силничък вятър,аз и още един абдал,ходихме да закрием сезона,че нали от понеделник ще я забраняват :)Нямахме кой знае какви надежди,даже мислехме да седим час-два,и да се прибираме.Добре,ама като почнаха да кълват ония ми ти морунажи и платики,че и все хубави...отиде риболова до преди малко.Улова добър,аз взех само 5 от най-големите морунажи и деве пак големички платики,другото обратно във водата.Моя приятел си взе 3 морунажа и три платики, останалите във водата.Снимки няма,защото просто заради дъжда,беше невъзможно да се направят такива.Уж със пелерини бяхме,пък само дето в задниците ни нямаше вода :):)Телефоните не сме ги вадили от найлоновите кесии в който ги бяхме увили,даже когато звъняха,да видим кой и защо ни търси,направихме икономия и на цигари,щото трудна работа се оказа да се запали и изпуши цигара,без да се намокри и скъса.
Такива ми ти работи днес,но както е казано,със сухо дупе риба не се лови! :)Вече се напарих добре в банята,ракията е разлята и очаквам началото на осрещата между Ботев Пловдив и Черно море,после ЦСКА и Берое,абе чувствам,че ще ме боли главата утре :)

Нали не е за сефте, а и сме свикнали.... :256605:

• Sandanski харесва това

0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни

Change Theme!