Към съдържанието

Снимка

WeatherMeter

• Моля, влезте за да отговорите
9 отговора на тази тема

#1 todor_gps

todor_gps

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 4054 Мнения:
  • Име:Todor
  • Оръжие:Steyr, Иж-12;
  • Куче:Нямам....

Публикувано 08 август 2016 - 05:11

Някой пробвал ли е тази джаджа....

http://www.weatherflow.com/products/

#2 Stan blaserista

Stan blaserista

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 24 Мнения:
  • Име:Stanislav
  • ГрадSofia

Публикувано 09 август 2016 - 07:08

Да аз имах това - WINDmeter, само не съм сигурен дали можеш да приемаш съвети от човек който има един наръч цеви и приклади за блазер :(

Сега ползвам това - Skywatch Windoo 3   http://windoo.ch/

А иначе ги сравнявам с това - https://kestrelmeter...0-weather-meter

• Щирлиц харесва това

#3 todor_gps

todor_gps

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 4054 Мнения:

Публикувано 09 август 2016 - 05:09

Да аз имах това - WINDmeter, само не съм сигурен дали можеш да приемаш съвети от човек който има един наръч цеви и приклади за блазер :(

Сега ползвам това - Skywatch Windoo 3   http://windoo.ch/

А иначе ги сравнявам с това - https://kestrelmeter...0-weather-meter

Станиславе,.... батко,..... това че имаш един наръч цеви на Блазер си е твое решение и твое виждане, и дано имаш желание и време да ги изтъркаш от стрелба....а моето виждане си е мое, а това че си "сгрешил" в избора на пушка, не означава, че си сгрешил в избора на метео-станция.... :D  :256605: Виж ако си фен на Тотнам, може да не пишеш.....щото съм от Арсенал.... :lol2:

Сега сериозно интересува ме всичко, което си констатирал при употребата на тези уреди....и ще ми е интересно да го споделиш.... :D

Този пост е редактиран от todor_gps: 09 август 2016 - 05:12

• NBP, bear_2 и харесват това

#4 Stan blaserista

Stan blaserista

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 24 Мнения:
  • ГрадSofia

Публикувано 10 август 2016 - 08:17

Ами то като му тръгне на човек със грешките, и ги прави бързо и по много ;)
Пък за отборите, няма проблем, не се интересувам от футбол и нищо не разбирам, а и не ме е срам да си кажа като не разбирам от нещо :)
А най лошото е че нямам достатъчо време за да изтъркам цевите от стрелба :(
А сериозно, имал съм 4-5 ветромера, плюс преки наблюдения върху още няколко, и проблема на по евтините, включетелно и на този WINDmeter-а дето се пъха в жака на смартфона, е че малките стойности под 1 m/s изобщо не ги отчита, започва направо от 1.1-1.2 m/s. А също и големите стойности над 7-8 m/s не ги отчита коректно, това за повечето случай не е проблем, понеже вятър под метър в секунда, на средните дистанции за стрелба може да не се взима предвид, а пък ако е над 8 m/s май по добре е да не се стреля изобщо :) Обаче аз съм маняк, пефекционист и това ме дразни. За справка Kestrel-а започва да мери от 0.2-0.3 m/s а на билото на планината съм мерил по 13-14 m/s. Последната ми придобивка е този Windoo3 и мисля че за сега се държи доста добре и коректно като ветромер. Но понеже той мери влажност, температура и атм. налягане, там имам забележки, обаче тези проблеми май са софтуерни и предполагам при обновяване на програмата ще ги оправят.
  • жоро75, Щирлиц, NBP и 3 други харесват това

#5 todor_gps

todor_gps

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 4054 Мнения:

Публикувано 11 август 2016 - 12:24

Ами то като му тръгне на човек със грешките, и ги прави бързо и по много ;)
Пък за отборите, няма проблем, не се интересувам от футбол и нищо не разбирам, а и не ме е срам да си кажа като не разбирам от нещо :)
А най лошото е че нямам достатъчо време за да изтъркам цевите от стрелба :(
А сериозно, имал съм 4-5 ветромера, плюс преки наблюдения върху още няколко, и проблема на по евтините, включетелно и на този WINDmeter-а дето се пъха в жака на смартфона, е че малките стойности под 1 m/s изобщо не ги отчита, започва направо от 1.1-1.2 m/s. А също и големите стойности над 7-8 m/s не ги отчита коректно, това за повечето случай не е проблем, понеже вятър под метър в секунда, на средните дистанции за стрелба може да не се взима предвид, а пък ако е над 8 m/s май по добре е да не се стреля изобщо :) Обаче аз съм маняк, пефекционист и това ме дразни. За справка Kestrel-а започва да мери от 0.2-0.3 m/s а на билото на планината съм мерил по 13-14 m/s. Последната ми придобивка е този Windoo3 и мисля че за сега се държи доста добре и коректно като ветромер. Но понеже той мери влажност, температура и атм. налягане, там имам забележки, обаче тези проблеми май са софтуерни и предполагам при обновяване на програмата ще ги оправят.

Когато вятъра е много слаб, 0.2м/с, това го отчита ветромера, а посоката как я определяш..... с кестрела с завъртана на прибора, а с Windoo3...

#6 Stan blaserista

Stan blaserista

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 24 Мнения:
  • ГрадSofia

Публикувано 12 август 2016 - 07:06

Да, имам предвид Kestrel-а, той почва да отчита от 0.2-0.3 m/s. Виж това с посоката е много тегава работата, дори и с него, първо компаса трябва много добре да е калибриран, и е хубаво  да е на статив и неговата си стойка https://kestrelmeter...able-vane-mount

Тогава се получават най добре нещата, иначе дори и с него не може да се определи добре посоката.

А с Windoo-то, нещата са още по тегави, то разчита на компаса на смартфона (който също трябва да е коректно калибриран, а това е трудна задача май) и след това влизайки в менюто на програмата има една графика, която със стрелки показва посоката, спрямо положението на смартфона. Абе трудна работа, както казах софтуера към уреда доста куца, според мен.

• todor_gps харесва това

#7 Иван Кючуков

Иван Кючуков

Ловец

• Златен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • 918 Мнения:
  • Оръжие:Тоз-34 кал 12//ЧЗ-550 Варминт,кал 308 Win, ЧЗ-83, Ап-7,65
  • Куче:Бретон
  • МПС:ИЖ

Публикувано 07 август 2018 - 06:56

Използвате ли ветромер при стрелба?

Прикачени файлове

#8 ДБД

ДБД

БАЙ ЧЕПИК

• Златен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • 4406 Мнения:
  • Име:Данаил
  • Оръжие:няколко
  • Куче:от 31.10.2013г. вече нямам !
  • МПС:Трабант - бял, комби .
  • ГрадРусчуклийска околия .

Публикувано 07 август 2018 - 07:28

Не .. 

• Иван Кючуков харесва това

#9 boyan stoychev

boyan stoychev

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 566 Мнения:
  • Име:Boyan
  • ГрадКазанлък

Публикувано 23 август 2018 - 08:28

До сто метра-не ползвам ветромера. Но температура и атмосферно налягане меря винаги.За всичко ползвам Кestrel и далекомера Лейка 1600 с неговите опции.

Поздрави!

Този пост е редактиран от boyan stoychev: 23 август 2018 - 08:33

• Иван Кючуков харесва това

#10 Orka_71

Orka_71

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 444 Мнения:
  • Оръжие:Glock 17 gen 4; Stoeger M 2000; SLR 95 LHMB; FNAR

Публикувано 03 септември 2018 - 03:16

Както е тръгнало май ще мина на следната комбинация:
- оръжие на което гилзата на патрона е по - обема и има опция за по - тежки куршуми;
- ако до сега ползвах само механични ерни прибири ще преминем на оптика,

0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни

Change Theme!