Към съдържанието

• Зареждане на брояча
Снимка

Избор на надуваема лодка и извънбордов двигател

• Моля, влезте за да отговорите
33 отговора на тази тема

#21 Topmitko

Topmitko

N/A

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 673 Мнения:
  • Име:Top Mitko
  • Оръжие:ИЖ18 12/70 и др.
  • Куче:ПИРИН
  • МПС:Орел 4х4 и др.
  • ГрадСофия и др.

Публикувано 06 август 2016 - 11:17

От тази марка нямам впечатления в сектора на водоплаването, но би трябвало да са в първа лига, съдейки по успехите им в мотоциклетизма.

Доволен съм. Има вграден резервоар от 1.6 литра, който на бавен ход (3.6км/ч) ми стига за почти три часа. С тази скорост шумът му е като мъркане на котка. Между другото, с това гориво на висока скорост изминавам същото разстояние, но за по-кратко време, разбира се. Всъщност тези двигатели, малките четиритактови имам предвид, се чувстват по-добре в бавния ход, до средно натоварване. Пълна газ почти никога не давам, понеже от две трети нататък само качва разхода, за нищожно по-висока скорост. С други думи, диаграмата ефективност/скорост отива в червеното, ако ме разбираш. И най важното е, че никога не ме е оставил да работя с греблата.
  • Djaic харесва това

#22 garry

garry

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 2481 Мнения:
  • Име:Гърга Питич. Има два реда зъби едни обикновенни и едни златни. Елегантен е кат вампир
  • Оръжие:Певица де вади пирони със задник

Публикувано 07 август 2016 - 03:12

При 3.6м дължина на лодката с надуваем борд та била и RIB вътре си кат плъх у капан за мишки. За сам човек иди доди ма двама се чудят кой крак де да турят. Понеже имам и такава та ..... компромис си е як. https://www.porta-bo...28m-porta-bote/ тия стават много за такива цели и може би е най добрия избор. Във Варна имаха "дистрибутор" ма немаше матрЯли :lol2: :256605:

#23 Raev

Raev

СПА терапевт на открито

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 337 Мнения:
  • Име:Александър Раев
  • Оръжие:12/76, 22, 223, 243,9,3х62, 9х19+22, 2х9mmGas, 5,5mm
  • Куче:курцхаари, мелези
  • МПС:къса, черна, японска разбивачка на бъбреци
  • ГрадТук там по Голямата река

Публикувано 18 август 2016 - 01:06

При 3.6м дължина на лодката с надуваем борд та била и RIB вътре си кат плъх у капан за мишки. За сам човек иди доди ма двама се чудят кой крак де да турят. Понеже имам и такава та ..... компромис си е як. https://www.porta-bo...28m-porta-bote/ тия стават много за такива цели и може би е най добрия избор. Във Варна имаха "дистрибутор" ма немаше матрЯли :lol2: :256605:

Нищо подобно, аз съм 186см другаря 185... идеално е в 3,60

#24 garry

garry

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 2481 Мнения:
  • Име:Гърга Питич. Има два реда зъби едни обикновенни и едни златни. Елегантен е кат вампир
  • Оръжие:Певица де вади пирони със задник

Публикувано 18 август 2016 - 04:25

Щом се чуствате удобно ядове нема. В мойта кат съм сам то пръчки багажи и аз свит кат чадър и я ползвам чат пат кат баржа. На въже и буксир :)
Ако е само за влачене и кльонк става ,ма аз одя за по 2-3дни на необезпокоявани брегове ,лагери, такъми и т.н. сигански катун, ма па там ми върши работа за вкарване ,хранене, вадене и други простотии по Искъро.
Продадох тая година моторетната че и тя малка и си харесах 1 блайнер ,че голем и удобен ма ш видим.
Важно е в крайна сметка слуката а лодката ако ще и от гума да е правена се се оправи човек.
Успешен и безавариен сезон по големата рЯка. :256605:
  • Raev харесва това

#25 Raev

Raev

СПА терапевт на открито

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 337 Мнения:
  • Име:Александър Раев
  • Оръжие:12/76, 22, 223, 243,9,3х62, 9х19+22, 2х9mmGas, 5,5mm
  • Куче:курцхаари, мелези
  • МПС:къса, черна, японска разбивачка на бъбреци
  • ГрадТук там по Голямата река

Публикувано 18 август 2016 - 10:50

Щом се чуствате удобно ядове нема. В мойта кат съм сам то пръчки багажи и аз свит кат чадър и я ползвам чат пат кат баржа. На въже и буксир :)
Ако е само за влачене и кльонк става ,ма аз одя за по 2-3дни на необезпокоявани брегове ,лагери, такъми и т.н. сигански катун, ма па там ми върши работа за вкарване ,хранене, вадене и други простотии по Искъро.
Продадох тая година моторетната че и тя малка и си харесах 1 блайнер ,че голем и удобен ма ш видим.
Важно е в крайна сметка слуката а лодката ако ще и от гума да е правена се се оправи човек.
Успешен и безавариен сезон по големата рЯка. :256605:

За такива моменти ползваме тутраканската, а надуваемата вози само въдиците и хладилните кутии, като стигнем на острова кльонкаме с нея.

#26 stanimirov

stanimirov

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 3 Мнения:

Публикувано 11 март 2019 - 12:33

Някой има ли впечатление от марката Master? Търся някаква надуваема лодка , която ще се ползва основно за разходка, трябва да издържа трима човека без проблем. Бюджетът ми е 600-700 лв, надявам се да стига за нещо сносно за любители. 

#27 Bat Geca Loveca

Bat Geca Loveca

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 241 Мнения:
  • Име:Георги
  • Оръжие:иж 18мн 223 - иж26- тика Т3х-варминт
  • Куче:дратхаар
  • МПС:на скрап
  • ГрадСилистра

Публикувано 11 март 2019 - 09:41

Някой има ли впечатление от марката Master? Търся някаква надуваема лодка , която ще се ползва основно за разходка, трябва да издържа трима човека без проблем. Бюджетът ми е 600-700 лв, надявам се да стига за нещо сносно за любители. 

Здравей колега! Няма голямо значение дали ще се разхождаш с лодката или ще си на риболов. По-важното е лодката да е сигурна. Ако лодката има паспорт или някаква табелка с указания, може да ги  погледнеш по обстойно. Пожелавам успех в начинанието!

#28 rikitikitavi

rikitikitavi

Ловец

• Златно Перо
  • PipPipPipPipPip
  • 489 Мнения:
  • Име:николай
  • Оръжие:toz 34 12х70, tula 16х70, super nova 12x89
  • Куче:засега само в мечти
  • МПС:галоперченце
  • ГрадВарна

Публикувано 12 март 2019 - 10:26

Всяка надуваема ще издържи трима души. Ама проблема ти е в комфорта. Според бюджета ще си на гребла.
Значи имаш два варианта. Или на всеки даваш гребло и съответно отивате на триместен надуваем каяк или
Си караш с едно гребло и двама пасажера. Ама с едно гребло колкото повече гази лодката ,толкова е по зор гребането. Реално късите лодки потъват повече. Тоест почваш да търсиш надуваема към 3,6м или твърда към 4,5м.
С други думи първо си помисли наистина с колко стинки разполагаш и после какво точно искаш.
Лодката дето си я написал не е много лоша.

#29 stanimirov

stanimirov

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 3 Мнения:

Публикувано 12 март 2019 - 01:05

Всяка надуваема ще издържи трима души. Ама проблема ти е в комфорта. Според бюджета ще си на гребла.
Значи имаш два варианта. Или на всеки даваш гребло и съответно отивате на триместен надуваем каяк или
Си караш с едно гребло и двама пасажера. Ама с едно гребло колкото повече гази лодката ,толкова е по зор гребането. Реално късите лодки потъват повече. Тоест почваш да търсиш надуваема към 3,6м или твърда към 4,5м.
С други думи първо си помисли наистина с колко стинки разполагаш и после какво точно искаш.
Лодката дето си я написал не е много лоша.

Аз гледах надуваема тук https://sportensklad...naduvaemi-lodki, това е модела

lodka-cheyene-228x228.JPG

Обаче размерите са по-малки 284 х 132 х 38 см. Ясно, че ще е с гребла, понеже бюджета ми не позволява нещо друго, обаче тази малка ли ще ми бъде? Казваш 3.6 метра трябва да бъде

• rikitikitavi харесва това

#30 lovecbg

lovecbg

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 1208 Мнения:
  • Име:Йордан
  • ГрадСофия

Публикувано 12 март 2019 - 02:05

Заглеждам се към гребна надуваема лодка за риболов в сладка вода и може би малко морски риболов на попчета край брега...

Колеги, имате ли впечатление от украинските лодки "БАРК" и "КОЛИБРИ" с дължина около 3м и цени като на колегата по горе около 700лв?!

Ако има и други марки , казвайте къде да гледам..

https://1001-1.com/b...f_348[0]=333030

#31 rikitikitavi

rikitikitavi

Ловец

• Златно Перо
  • PipPipPipPipPip
  • 489 Мнения:
  • ГрадВарна

Публикувано 12 март 2019 - 03:04

Аз гледах надуваема тук https://sportensklad...naduvaemi-lodki, това е модела

lodka-cheyene-228x228.JPG
Обаче размерите са по-малки 284 х 132 х 38 см. Ясно, че ще е с гребла, понеже бюджета ми не позволява нещо друго, обаче тази малка ли ще ми бъде? Казваш 3.6 метра трябва да бъде

Нали виждаш,че е с две седалки. Третия човек може го турнеш да седне.....сети се къде. Тази е добра за двама.на тази може и трима де ама потъва повечко и съответно с всяко гребване трябва повечко вода да отместиш за да мине лодката

#32 rikitikitavi

rikitikitavi

Ловец

• Златно Перо
  • PipPipPipPipPip
  • 489 Мнения:
  • ГрадВарна

Публикувано 12 март 2019 - 03:08

Заглеждам се към гребна надуваема лодка за риболов в сладка вода и може би малко морски риболов на попчета край брега...
Колеги, имате ли впечатление от украинските лодки "БАРК" и "КОЛИБРИ" с дължина около 3м и цени като на колегата по горе около 700лв?!
Ако има и други марки , казвайте къде да гледам..
=6261726b&custom_f_351[1]=6b6f6c69627269&custom_f_348[0]=333030]https://1001-1.com/bg/search/row-boats/?custom_f_351[0]=6261726b&custom_f_351[1]=6b6f6c69627269&custom_f_348[0]=333030

Аз съм пристрастен .....затова си казвам моя избор. От доста години съм клиент на фирмата Зандер и само от тях си купувам. Заради отношение,гаранции и качество съответстващо на стинките.
Там варианти има. Аз минах от надуваема 330(76кила)с алуминиево дъно на изцяло алуминиева 310 (41кила)лодка поради тежеста на първата...ама всеки си избира

#33 rikitikitavi

rikitikitavi

Ловец

• Златно Перо
  • PipPipPipPipPip
  • 489 Мнения:
  • ГрадВарна

Публикувано 12 март 2019 - 03:22

stanimirov

http://www.zanderbg.com/kayak.html
Долния е триместния каяк и ако е само за разходки е твоето возило. Ама си с 300лв над бюджета.
360лодката е тази която ти трябва
http://www.zanderbg.com/air_floor.html
Ама и тя е доста отгоре. На нея обаче можеш да сложиш след време мотор и да се изкефиш на макс.

Ако бях обаче в твоята ситуация щях да си взема ето това:
http://www.zanderbg....ting_boats.html
Хем лесно се мъкне,хем е с много здрав материал правена. Махам едната дъска. Двама седят на двата борда до кърмата и гребеца на пейката. Коза в цялата работа е надуваемото дъно.
Дано съм бил полезен

Този пост е редактиран от rikitikitavi: 12 март 2019 - 03:24

• Bat Geca Loveca харесва това

#34 stanimirov

stanimirov

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 3 Мнения:

Публикувано 12 март 2019 - 03:30

Нали виждаш,че е с две седалки. Третия човек може го турнеш да седне.....сети се къде. Тази е добра за двама.на тази може и трима де ама потъва повечко и съответно с всяко гребване трябва повечко вода да отместиш за да мине лодката

Може би не уточних, че третия човек е дете :) Мерси за препоръките, ще потърся нещо подобно за по-малко пари, предполагам на място най-добре да попитам в магазина

• rikitikitavi харесва това

2 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 2 гости, 0 анонимни

Change Theme!