Към съдържанието

Снимка

Лов на вълци!!!

• Моля, влезте за да отговорите
770 отговора на тази тема

#1 profiH'87

profiH'87

Йебем ти све...

• Златен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • 1896 Мнения:
  • Име:Милко Стойнев
  • Оръжие:Тоз 34Р 12х70;Sauer S202 Hardwood кал. .308 Win.;Browning Long Track Composite Fluted 9,3x62;ИЖ-18МН .222 Rem.; Glock 17 Gen 3
  • Куче:Восточносибирски лайки и други връло люти свиняри
  • ГрадСофия

Публикувано 05 ноември 2012 - 04:43

Мисля,че този представител на дивата ни природа заслужава да си има отделна тема! Споделяйте,слука,срещи и преживявания свързани с този така желан от мнозина трофей!

#2 don_stefano

don_stefano

Ловец

• Златен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • 1382 Мнения:

Публикувано 05 ноември 2012 - 04:49

Първият ми - отстрелян в ДЛС Чепино, дистанция 85 метра на 4 януари 2011, 26-килограмова женска.

Прикачени файлове

• Прикачен файл  7.jpg   99,21K   83 Брой сваляния
  • Прикачен файл  1.jpg   123,03K   77 Брой сваляния
  • Прикачен файл  2.jpg   83,31K   72 Брой сваляния
  • Прикачен файл  3.jpg   100,67K   63 Брой сваляния
  • Прикачен файл  8.jpg   40,12K   49 Брой сваляния

Този пост е редактиран от don_stefano: 05 ноември 2012 - 04:50

• valchan, mir777, profiH'87 и 16 други харесват това

#3 don_stefano

don_stefano

Ловец

• Златен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • 1382 Мнения:

Публикувано 05 ноември 2012 - 04:50

Номер 2 в списъка, 2-годишна женска, около 22-24 кг, отстреляна в Осоговската планина на 14 юни, дистанция около 55 метра.

Прикачени файлове

• Прикачен файл  4.jpg   207,52K   67 Брой сваляния
  • Прикачен файл  5.jpg   231,17K   60 Брой сваляния

Този пост е редактиран от don_stefano: 05 ноември 2012 - 04:51

• profiH'87, zkk, nikolay и 9 други харесват това

#4 don_stefano

don_stefano

Ловец

• Златен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • 1382 Мнения:

Публикувано 05 ноември 2012 - 04:52

Номер 3 в списъка за миналата година - 4 или 5-годишна женска, точно 30 килограма, отстреляна в Осоговската планина на 24 август 2011, дистанция около 60 метра.

Прикачени файлове

• Прикачен файл  6.jpg   261,49K   92 Брой сваляния

Този пост е редактиран от don_stefano: 05 ноември 2012 - 04:53

• Nanski, mir777, profiH'87 и 12 други харесват това

#5 don_stefano

don_stefano

Ловец

• Златен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • 1382 Мнения:

Публикувано 05 ноември 2012 - 04:54

Снимка 1 - на едно от стървилищата ми беше ходил този мъжкар. Снимка 2 - пияни от кеф :)

Прикачени файлове

• Прикачен файл  9.jpg   74,68K   124 Брой сваляния
  • Прикачен файл  10.jpg   103,28K   129 Брой сваляния

• Nanski, mir777, profiH'87 и 8 други харесват това

#6 Realhunter

Realhunter

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 65 Мнения:
  • Оръжие:БОЙНА Текалийка
  • Куче:Червен Барак

Публикувано 05 ноември 2012 - 06:43

За мен това е изключителен лов- ловът на варда за вълци . Вълкът е краля на хищниците и може би няма по-предпазливо животно от него! За убиването на вълци според мен , трябва или да имаш неуписуемо голям късмет да ти излезе и да имаш шанса да го отстреляш, или да си имаш адски много време да вардиш на стървило (Разбира се и да си много търпелив) ! :) Който е убивал евала му! Имал е голям късмет. Аз лично още не съм убивал вълк но имам голямо желание да го направя !
  • slona2177 харесва това

#7 don_stefano

don_stefano

Ловец

• Златен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • 1382 Мнения:

Публикувано 05 ноември 2012 - 07:00

За мен това е изключителен лов- ловът на варда за вълци . Вълкът е краля на хищниците и може би няма по-предпазливо животно от него! За убиването на вълци според мен , трябва или да имаш неуписуемо голям късмет да ти излезе и да имаш шанса да го отстреляш, или да си имаш адски много време да вардиш на стървило (Разбира се и да си много търпелив) ! Публикувано изображение Който е убивал евала му! Имал е голям късмет. Аз лично още не съм убивал вълк но имам голямо желание да го направя !

Понеже прочетох, че още нямаш хищник отстрелян, ще си позволя да те поправя за нещо в успеха при лова на вълци. Преди да дойде "големия късмет", както пишеш има много други неща, които трябва да се случат и тогава идва късметът.
  • asko харесва това

#8 valchan

valchan

Хмммм

• Глобален Модeрaтор
  • 2001 Мнения:

Публикувано 05 ноември 2012 - 07:40

За мен това е изключителен лов- ловът на варда за вълци . Вълкът е краля на хищниците и може би няма по-предпазливо животно от него! За убиването на вълци според мен , трябва или да имаш неуписуемо голям късмет да ти излезе и да имаш шанса да го отстреляш, или да си имаш адски много време да вардиш на стървило (Разбира се и да си много търпелив) ! Публикувано изображение Който е убивал евала му! Имал е голям късмет. Аз лично още не съм убивал вълк но имам голямо желание да го направя !

Малкия, нещо много знаеш ти за вълците, дали някой не ти дава акъл!

#9 zkk

zkk

Ловец

• Златен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • 781 Мнения:
  • Име:Swetoslav
  • Оръжие:всякакво
  • Куче:вече нямам
  • МПС:UAS - 31519 редукторен
  • ГрадАприлци

Публикувано 05 ноември 2012 - 07:50

*
ПОПУЛЯРНО МНЕНИЕ

Eдин от по - младите години !

Прикачени файлове

• Прикачен файл  PIC_0870.JPG   68,42K   107 Брой сваляния

• Nanski, valchan, profiH'87 и 17 други харесват това

#10 Blaser

Blaser

Ловец

• Глобален Модeрaтор
  • 336 Мнения:
  • Име:Жоро
  • Оръжие:Blaser R93 9,3x62 / Mauser M96 .300 Win.Mag / CZ 550 FS .30-06 / ИЖ 27 Е /ТОЗ 34 ЕР
  • МПС:LADA 4x4

Публикувано 05 ноември 2012 - 08:11

Мисля,че този представител на дивата ни природа заслужава да си има отделна тема!

Споделяйте,слука,срещи и преживявания свързани с този така желан от мнозина трофей!

Напълно съм съгласен с теб.
Вече втори пореден излет в един от районите ни, който граничи с ДУ Студен кладенец засичаме - първия път диря от вълк, а сега в събота един колега го видя на живо, но поради мъгла не е успял да стреля.
  • valchan харесва това

#11 profiH'87

profiH'87

Йебем ти све...

• Златен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • 1896 Мнения:
  • Оръжие:Тоз 34Р 12х70;Sauer S202 Hardwood кал. .308 Win.;Browning Long Track Composite Fluted 9,3x62;ИЖ-18МН .222 Rem.; Glock 17 Gen 3
  • ГрадСофия

Публикувано 05 ноември 2012 - 10:00

*
ПОПУЛЯРНО МНЕНИЕ

За моята скромна ловна кариера съм имал честта да срещна вълци доста пъти...девет от които съм бил въоръжен и съм стрелял по тях,кои по-на близо,кои по-на далеч.При първите ми няколко срещи адреналина така ми се вдигаше,че пропуска беше 100% гарантиран.Но за голяма моя радост съм успял да убия два от вълците по които съм стрелял! Първият ми стрелян вълк(сигурно още тича) ми излезе в гръб на пусята,като призрак...чух само леко изшумоляване,обърнах се леко на страни и го видях да седи зад една шипка и само главата и врата му бяха на чисто.В момента в който прикладвах,вълка стратира с голяма скорост и първия ми изстрел с бренеке не го улучи,а втория отиде при първия...на майната си!Еййййййй...ей...казвам ви идваше ми да си ухапя гъза от яд! После стрелях по още няколко вълка на варда,но разстоянията бяха около двеста-двеста и нещо метра и тези пропуски въпреки,че горчаха,не бяха така парещи като първия. И така дойде последния уикенд за сезон 2007....Цял ден ялови гонки....студ,сняг...правим последна гонка за деня след което трябваше да си пием виното разказвайки си весели ловни изтории...Разтавих всички пусии и след като застанах на моята позиция,вече така ме боляха краката,че нямаше никакъв шанс да искарам предстоящата гонка прав.На пук на всички правила,седнах на самото вървище и зачаках.След около 30-40 мин. чакане от лявата ми старана се чуха шумни стъпки в снега,обърнах се по посока на шума и видях високо сивкаво животно да се движи по вървището.В първия момент помислих,че това е едра сърна,само след миг осъзнах,че към мен идва може би най-едрия вълк в западните покрайнини на България.Дори и за миг не загубих самообладание,останах спокоен,дори за тези кратки секунди успях да определя посоката на вятъра и да разбера,че въкла за да ме надуши трябва да дойде на 5 метра от мен...когато ми се скри от погледа зад едни борчета,моментално прикладвах и когато се показа отново вече го водех,а той си се движеше съвсем бавно,в характерен за породата тръс.Мислех да го стрелям когато подмине едни по-гъсти тръни,но.....нямаше как да ме надуши,но ме видя.....както си припкаше,се закова зад гъсталака и се впери право в мен.Точно в този момент всяка трезва мисъл напусна главата ми,сърцето се качи в гърлото,а показалеца се премести от спусъка на бренекето,на спусъка на 13/0(незнайно защо реших,че съчмите ще се справят по-добре с гъсталака и челно стоящия вълк).Стрелях....животното направи много голям скок по посока на дерето,изпратих го с бренекето като войвода и не можех да повярвам каква глупост сътворих.Отидох на мястото където го стрелях с надеждата поне една съчма да се е забила в гърдите му,но борчетата бяха обрали всичко.Ходих по дирята за всеки случай,но само за да подвърдя некадърния ми изстрел.Вечерта хич не беше толкова забавна,колкото я очаквах.
  • Илиян, valchan, Blaser и 17 други харесват това

#12 profiH'87

profiH'87

Йебем ти све...

• Златен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • 1896 Мнения:
  • ГрадСофия

Публикувано 05 ноември 2012 - 10:37

*
ПОПУЛЯРНО МНЕНИЕ

21.11.2009 г......Намирам се на пусия....слънцето ми идва в повече,а в главата ми още бумтят ритмите на Най Клуб,където бях до преди няколко часа.Едвам се сдържам да не заспя,когато на съседната пусия се разнася страховит изстрел и се чува мощно "Въъъллк!".Този възглас вдига адреналина на всички които го чуят,но също така и означава,че стрелеца не се е представил на ниво!Мина известно време и телефона ми завибрира.Един от гоначите ми казва,че едно от кучета лае по прасе някъде във високото и ако мога да отида и да се опитам да отстрелям животното!Съобщавам по телефона на съседните пусии,че се изнасям над тях да проверя и закрачвам към посоката в която би трябвало да лае кучето,но аз нищо не чувам освен пищене в ушите и ехо от няколкото фолк певици от среднощното мероприятие.Вървях около 100 метра и тогава чух лая на кучето...никога не мога да сбъркам този лай...кучето лаеше прасе което се движеше бавно в обратна на пусиите посока.Съобщавам за ситуацията на гоначите и те преценяват,че няма да могат да направят нищо и тогава удрям един здрав спринт около 500 метра и с туптящо сърце и изплезен език заобикалям и заставам срещу бавно приближаващия лай на кучето.Когато данданията се приближи на около стотина метра,кучето смени басовия и спокоен лай,с нещо смесено между лай и квичене.Това означаваше,че дивеча е агресивен и подгонва кучето когато стане по-нахално.Веднага в съзнанието ми изникна образа на голям,кален,зъбат и сърдит глиган.Кучешкия лай се приближи,но не чувах характерното чупене на съчки и сърдитото сумтене на глигана.Тогава между боровете се мярна фигурата на вълк!!!От начало нещо не схванах къде се намирам,но след секунда се убедих на 100%,че кучето лаеше по вълк!Беше видимо ранен в задния крак и не се придвижваше особено бързо.Когато се приближи на около трийсетина метра му пуснах едни 13/0 и той се сгромоляса с квичене и се скри от погледа ми.Последва моментална нахална атака от страна на кучето,която вече не ми даваше възможност да стрелям,защото риска да уцеля и гончето беше голям.Седях с насочена към вълка пушка и следях всяко негово движение.Извадих телефона и заснех клип,за да увековеча смелостта на кучето.След около минута вълка издъхна от раните си и аз се приближих,за да разгледам първия си вълк.Не беше нещо голямо,но се радвах като малко дете.После се установи,че колегата му беше счупил задния ляв крак и вълка бягайки явно се беше натресъл на кучето,което пък от своя страна,беше предприело смело преследване на около петдесетина зад ранения вълк.Кораво животно,което за съжаление,не намери края си по най достойния начин,но това е лова,не винаги става така,както тярбва да стане!

Прикачени файлове

Този пост е редактиран от profiH'87: 05 ноември 2012 - 10:45

• Nanski, Илиян, valchan и 23 други харесват това

#13 profiH'87

profiH'87

Йебем ти све...

• Златен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • 1896 Мнения:
  • ГрадСофия

Публикувано 05 ноември 2012 - 10:54

09.10.2011г.. Първия за сезона сняг....за час-два натрупа около 5 см! Идната нощ бях спал само два часа след поредна силна нощ в столично заведение и се чувствах като цивка,за това реших,че днес ще съм на пусия.Времето беше доста гадно,имаше сняг около 5-6 см по откритите части на терена,а в самата гора нямаше,защото листата по дърветата не бяха окапали и задържаха снега.Шума който се образуваше при падането на капките вода,беше отвратителен и много щеше да затрудни локализирането на шума предизвикан от дивеча.Единственото спасение беше яко напрягане на зрението.Седях може би около 40-50 мин. на пусията,когато колегата на предната пусия тресна една пушка и започна да вика нещо което не можех да разбера,ма аз така или иначе вече се бях наточил и бях готов за евентуална поява на дивеч.След няколко секунди и дивеча вече беше в полезрението ми....това беше един главест вълк,който се беше напържил със 100км/ч.Прикладвах щом ме наближи на около 40тина метра,водих го още 15 метра докато се покаже на подходяща пролука и му пуснах едни 13/0 докато беше в скок.Вълка се изпремята като заек и започна да квичи като малко кученце и да се хапе по задницата,пуснах му още една цев докато се премяташе и вече само се хапеше без да квичи,но се изправи на предницата си,а аз бях успял да презаредя само един патрон.Стрелях му трети път през тръните и пак се свлече и започна да квичи и да се хапе,а аз тичах на долу към него и се опитвах в паниката да си намеря патроните из джобовете.Бях го доближил на 10тина метра,когато вълчо ме видя и се изправи и куцукайки се пусна в папратите точно когато затварях пушката и така не можах да го стрелям за пореден път.Тръгнах по следата,по която в началото имаше кръв и на снега се следеше добре,но на около 50 метра от мястото на което го стрелях беше влезнал в борова гора,в която снега не беше успял да забели земята и така загубих следата.Дойде едно момче с младо гонче,което беше единственото куче което имаше шанс да тръгне по вълча следа,поради простата причина,че никога не се бе сблъсквало с такова животно.Кутрето пое с неохота следата и не се делеше на повече от 25-30 от нас.Така ходихме известно време без да сме сигурни дали кучето ходи по вълчата следа или по някаква друга,но когато минахме през малко заснежено петно ясно се видя вълчата диря и как беше спирал за почивка оставяйки на мястото малка локва кръв.Ходихме из гъсталака около 30-40 мин и вече мислех да се отказваме когато изведнъж кучето излая един път и аз забелязах вълчо да стои на 7-8 метра пред кучето и да се гледат влюбено.Бях на една линия с кучето и вълка и стрелбата ми неминуемо щеше да засегне кучето,а когато се опитах да намеря по подходящ ъгъл за стрелба,вълка се изнесе с висящ заден крак и окървавена задница.Най-лошото беше,че кучето видя с какво си има работа и отказа да последва вълка,мина зад водача си и започна да пролайва с подвита опашка.Полутахме се още половин час из борчетата,но кучето не щеше и да чуе за вълци и така не можах да разбера на къде точно се изнесе вълка.Та така......
  • vve, Изтрит Потребител 2, Иван Живков и 7 други харесват това

#14 profiH'87

profiH'87

Йебем ти све...

• Златен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • 1896 Мнения:
  • ГрадСофия

Публикувано 05 ноември 2012 - 11:04

*
ПОПУЛЯРНО МНЕНИЕ

04.12.2011г.

Гонката започна в 9:15 и още щом пуснах кучетата,врявата започна.Кучета лаеха на всякъде,клони пращяха яко.....абе екшън голям!Беше изминал около час от началото на гонката,бях стигнал на половината от разстоянието до пусиите,когато реших да си почина малко,опрях се на един дебел дъб и се заслушах за кучешки лай.От пусиите се чу едно добре премерено,мераклийско дубле,което ме наведе на мисълта,че вече трябва да има убито животно.Тъкмо се гласях да потеглям и чух шум от бягащо животно от към лявата ми страна.Обърнах се по посока на шума,отключих пушката и се приготвих;тогава мернах сивкавия силует на сърна,теглих и една бърза на ум и.....деееба и сърната дръглива,след два скока врата и се скъси,опашката и се удължи,а пък главата стана с широко чело и бели бузи Публикувано изображение Даааамммм...това не беше сърна,а прилично едър вУк Публикувано изображение .Когато се изравни с моята позиция,му пуснах едни 13/0 от около 35 м. и вълчо се загуби от погледа ми.Моментално направих една голяма крачка в страни и видях една опашка да се развява на ляво,на дясно......и газ на долу,разстоянието го взех с три скока ,животното лежеше на едната си страна и се гърчеше,тогава си спомних как преди 2 месеца,в подобна ситуация ми избяга надупчен вълк от краката и моментално му пуснах едно бренеке в гръдния кош от около 7-8 м.Та така НОМЕР 2 вече беше факт.Ма тогава се сетих,че имам към 40 мин. ходене до най-близката пусия,влаченето беше не мислимо,а единствения вариант беше да я мятам на гръб(оказа се женска) и да покорявам баира с 30 кг. на плещите сиПубликувано изображение.....

Прикачени файлове

• Nanski, vve, Изтрит Потребител 2 и 17 други харесват това

#15 profiH'87

profiH'87

Йебем ти све...

• Златен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • 1896 Мнения:
  • ГрадСофия

Публикувано 05 ноември 2012 - 11:11

Последната ми среща с вълк беше на 06.01.2012 по време на обход.Видях го на около двеста и няколко метра,челно стоящ....нямаше никакъв шанс за скъсяване на дистанцията,за това го пробвах от ръка,но куршума изчатка в клоните зад него,а той с един пет метров скок от място се загуби в боровия гъсталак.... И те така...пострелял съм си по вълци доволно,нищо,че съм на 25 години и съм, ловец от 2006 година! Наслука!!!
  • vve, Илиян Недялков, don_stefano и 2 други харесват това

#16 don_stefano

don_stefano

Ловец

• Златен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • 1382 Мнения:

Публикувано 07 ноември 2012 - 09:38

Номер 2 в списъка, 2-годишна женска, около 22-24 кг, отстреляна в Осоговската планина на 14 юни, дистанция около 55 метра.

• profiH'87, pogo, vve и 8 други харесват това

#17 don_stefano

don_stefano

Ловец

• Златен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • 1382 Мнения:

Публикувано 07 ноември 2012 - 09:40

*
ПОПУЛЯРНО МНЕНИЕ

Номер 3 в списъка за миналата година - 4 или 5-годишна женска, точно 30 килограма, отстреляна в Осоговската планина на 24 август 2011, дистанция около 60 метра.

Добавям дългия ми пост от другото място - става въпрос за третия ми вълк, една лисица и още 2 чакала :)

В сряда бяхме решили да повардим малко из кюстендилските висини, още повече, че на стървилището имаше посещения през няколко дни на средно голям вълк...имаше посещения около 19:00, 23:30 и 4:00...затова застанахме с моя ловен другар Кристиян на чакалото в 18:00...

Малко да ви разкажа за това уникално момче, което ще видите неотменно до мен на снимките по-долу и занапред - той е на 16 години има 3 вълка убити и е повече ловец от 95% от ловците, които познавам...гордост за всеки баща-ловец, повече за него ще научите през следващите ни варди и догодина на Беклемето...

Застанахме и завардихме до 12:30 не се случи нищо и решихме да полегнем да поспим - спахме докъм 3:30, като няколко пъти проверявахме на стървилището дали не се случва нещо, но уви...

В 3:30 се разбудихме и решихме да светнем с фенерчето, понеже нямаше никаква луна и нямахме друг вариант. Светнахме и видяхме очички...животното не можахме с точност да определим, понеже ту бягаше, ту спираше, ливадата не беше окосена и на места тревата беше доста висока...а аз не можех да го хвана добре в оптиката, заради мушката, която ми изглеждаше като светещо петно в центъра на мерната ми скала..докато се наканя да стрелям животното избяга и направо като гръмнати стояхме в чакалото и решихме, че сме си изпуснали шанса за вечерта...
В 4:30 пак светнахме и за наше учудване и изненада имаше вълк на стървилището, който като попарен от светлината тръгна с двеста от място и направи три големи скока, през които се опитвах да го прихвана на мушката и секунда преди да се скрие му изпратих "изстрела на отчаянието". Без никаква надежда за попадение продължихме да проклинаме късмета си...Трудността идваше, че стървилище беше цялата поляна, която представлява един голям квадрат с размери 250 на 250 метра и имаше останки по цялата поляна и нямаше конкретно място, което да осветим и бързо да се прицелим за добър изстрел...
В 5:10 светнахме и на стървилището имаше 2 лисици, които побягнаха прихванах едната и секунда преди да се скрие в храсталака се спря и се обърна, последва бърз изстрел, почти бях сигурен в успеха си, но не виждахме лисицата във високата трева...продължихме да чакаме и се редувахме с бинокъла...
В 6:05 Кристиян наблюдаваше и по реакцията на тялото му разбрах, че идва вълка...вика бат Стефане идва вълка на долната мърша..беше що годе светло и можех да видя сивкавия силует без бинокъла..Криси беше доста развълнуван и бавно взех карабината, пуснах подсветката, предпазителя на off, отворих прозорчето, прецизно прицелване в плешката, дръпнах спусъка и се чу само "щрак"...ако можех да си стигна топките, щях да ги захапя от яд...не бях презаредил, след като бях стрелял лисицата...реката, която делеше чакалото от мършата заглуши шума и вълка не ни усети..презаредих в чакалото и след секунда бях прихванал плешката на вълка, който през това време късаше остатъци от ребрата на една кобила..изстрел и вълка побягна с яко шумолене в храстите...
Около 7 започна издирването, което инфарктно за мен продължи около час...Кристиян умело следваше двойната кървава следа и намери вълка в едни клони, попадението не беше идеално, може би 15 см поназад от идеалния изстрел в плешката - отдадохме го на късането на месо в този момент/или на калпав изстрел/...радостта беше голяма и затова изрично искам да му благодаря - сигурен съм, че ще го прочете...
Приключихме сутринта супер успешно с лисица, вълк, и още един вълк, но изпуснат...за мен всяка възможност да го видя това животно ми дава малкичко опит и рутина завбъдеще...
Доволни от успеха, решихме да пробваме да направим хеттрик/а именно вълк, лисица, оставаше ни само чакал Публикувано изображение/ и още същия ден около обяд се запътихме към Югоизточна България да си пробваме късмета да реализираме този хеттрик, в рамките на един ден...
Разбира се, към нас двамата се присъедини от София и Пешо Георгиев...
Вечерта направихме няколко опита, но уви - безуспешни...
Застанхме на две групи от по двама. Кристиян не беше стрелял по чакал и затова той щеше да бъде стрелеца, а аз се заех с музикланото оформление - този ден реших РС-1 да е нашия звуководител в лова...
За 30 минути дойдоха 4 чакала, 2 от които Криси отстреля хладнокръвно, единия от които беше на над 200 метра/измерени/. И двата чакала ни лаеха, което явно е характерно за този край, Пешо беше писал преди, но сега го видях с очите си...
Първият чакал дойде на 30-тата секунда и още не бяхме монтирали двуногата - 3те изстрела не намериха животното и то си замина със свръхзвукова скорост, вторият дойде точно 5 минути след това и залая, секунда след това рухна под точния изстрел на малкия трапер Публикувано изображение. Третият ни усети и подветри и хукна да бяга, в този момент се сетих за лаенето на Иван Кючуков и излаях като расов ротвайлер, чакалът закова на място, изстрел - попадение в задницата, чакалът започна да се върти след секунди дойде и втория изстрел - животното падна. Дистанцията беше 204 метра. И двата изстрела бяха в него. Последният дойде десетина минути след това и доближи трупа на единия си събрат и изчезна в гората последван от един контролен, но неуспешен изстрел..

Равносметката:
За 38 часа аз и Кристиян остреляхме вълк, два чакала и една лисица...мисля добра слука и както и преди съм писал..отново усмивки по лицата. Кристиян си направи сефтето на чакалите изключително успешно и се закани отново да направим такъв хубав лов скоро време...
п.с. на последната снимка чакалите са три - Пешо Георгиев ще ви разкаже защо Публикувано изображение
Дано не се отегчите да четете, забавянето не беше умишлено просто тръгнахме много бързо от София към рая на чакалите и нямахме нет няколко дни...
  • mir777, profiH'87, zkk и 17 други харесват това

#18 peneff

peneff

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 120 Мнения:
  • Градмного са

Публикувано 07 ноември 2012 - 10:06

Поздравления за отличната слука!!!!!Аз все не мога да намеря време за варда.

#19 shadow grass

shadow grass

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 133 Мнения:
  • Име:Dimitar
  • Оръжие:ТОЗ 34Р;ТОЗ 120 12М 1Е;ТИККА Т3 VARMINT 308 WIN и една кадъна с две цеви
  • Куче:курцхаар,лабрадор
  • МПС:Пасатор и Теранозавър на дизел

Публикувано 12 ноември 2012 - 10:55

Абе вълци-добре.Слука -добре.
Ма кви са тия метри и кви са тия вълци лилипути по 25-30кг?
При нас метрите щяха да са поне 100-150,а килата над http://www.lovecbg.c...tyle_emoticons/default/mega_shok.gif. .
Така е при нас-и вълците и разстоянията големи.
Завиждам ви,да знаете!

Този пост е редактиран от shadow grass: 12 ноември 2012 - 11:03

#20 don_stefano

don_stefano

Ловец

• Златен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • 1382 Мнения:

Публикувано 13 ноември 2012 - 12:17

Абе вълци-добре.Слука -добре.
Ма кви са тия метри и кви са тия вълци лилипути по 25-30кг?
При нас метрите щяха да са поне 100-150,а килата над http://www.lovecbg.c...tyle_emoticons/default/mega_shok.gif. .
Така е при нас-и вълците и разстоянията големи.
Завиждам ви,да знаете!

За вълчите кила съм спрял да се опитвам да убеждавам колеги по ясни на всеки тук причини.

Бях чел миналата година едно статистическо изследване за вълците, проведено на база отстрела на 31 вълка в ДЛС Росица. За 20 години отстреляни 21 женски и 10 мъжки вълка. Средно тегло на отстреляните вълци - 33.8кг, като най-тежкият вълк за 20 години лов на вълци в стопанството е бил 49.5кг, отстрелян лично от Иван Недков.

Явно са хилавички при тях, щото чета по вестниците редовно за осемдесет-килограмови вълци и те така...

Този пост е редактиран от don_stefano: 13 ноември 2012 - 12:18

• profiH'87 и Христо Христев харесват това

0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни

Change Theme!