Към съдържанието

Снимка

Сайга 308 и Тигр 7.62х54R

Споделяне на ОПИТ

• Моля, влезте за да отговорите
118 отговора на тази тема

#1 winterhunter

winterhunter

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 922 Мнения:

Публикувано 08 юли 2016 - 06:58

Една тема за руските Сайга 308 и Тигр 7.62х54R и споделяне на опит и мнения .... Дано повече ползватели да се включат  :) Как са ви впечатленията от стрелбата с тези карабини ...

#2 JPB

JPB

Ловец

• Златен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • 1682 Мнения:
  • Име:Йордан
  • Оръжие:Бенели,Блазер и иж..
  • Куче:Дратхаар и Пойнтер
  • МПС:НЛО

Публикувано 08 юли 2016 - 08:23

Ин мемориам.

• profiH'87, don_stefano, lovecbg и 2 други харесват това

#3 Skitnik

Skitnik

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 156 Мнения:

Публикувано 08 юли 2016 - 09:03

И аз искам отзиви от ловуващите с тях! Бих си купил веднага "Тигър", но на цена около 2000лв.

• winterhunter харесва това

#4 Filipe708

Filipe708

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 216 Мнения:

Публикувано 08 юли 2016 - 09:10

И на двете цената е много в повече от качеството. Без значение дали са нови или втора употреба.

• lovecbg, ramires и BlaseR^ харесват това

#5 ДБД

ДБД

БАЙ ЧЕПИК

• Златен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • 2871 Мнения:
  • Име:Данаил
  • Оръжие:няколко
  • Куче:от 31.10.2013г. вече нямам !
  • МПС:Трабант - бял, комби .
  • ГрадРусчуклийска околия .

Публикувано 08 юли 2016 - 11:07

Една тема за руските Сайга 308 и Тигр 7.62х54R и споделяне на опит и мнения .... Дано повече ползватели да се включат  :) Как са ви впечатленията от стрелбата с тези карабини ...

Трябваше да включиш и нашия СЛР .. , ползвателите се повече и коментарите сигурно ще са повече .. 

• winterhunter и todor_gps харесват това

#6 winterhunter

winterhunter

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 922 Мнения:

Публикувано 08 юли 2016 - 12:48

И аз искам отзиви от ловуващите с тях! Бих си купил веднага "Тигър", но на цена около 2000лв.

Да каже ДММ, има пресни впечатления от Тигр и цената втора ръка ... И да отвори кесията за нормален монтаж, че да покаже някоя снимка на стрелба :D

#7 winterhunter

winterhunter

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 922 Мнения:

Публикувано 08 юли 2016 - 12:49

Трябваше да включиш и нашия СЛР .. , ползвателите се повече и коментарите сигурно ще са повече .. 

СЛР-то са си братчета на Сайгата, особено в 7.62х39 ... Трябва ли някой да ги кани специално ;)

#8 winterhunter

winterhunter

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 922 Мнения:

Публикувано 08 юли 2016 - 01:29

Аз ще дам кратко мнение като ползвател на Сайга 308.

Сайга 308 е на основата на АК, също както и СЛР. Особеностите са: калибъра - .308Win. (на пушката е отбелязан заедно с .308 и 7.62х51NATO), трети боен упор на затвора и разбира се цевта. Цевта е 55 см., с пламегасител в моя случай, хромирана цев и патронник, относително дебела (видно като се махне газовата тръбичка). Цевната кутия е щамповане, а не фрезована. Предпазителят, мушката и мерникът нямат особености, освен че мерникът е разграфен за 3 позиции. Затворният и газоотводнията механизъм нямат особености, няма регулация на количеството газове. Спусъкът си е тежък, но се свиква. Пълнителят е 8/9 заряден. Релсата за монтаж няма особености. Моята Сайга 308 с полимерен приклад е около 3.8 кг. Прикладът и ложата са полимерни или дървени. В България се продават Сайги, освен в .308, също и в 7.62х39 и 9х53R.

Ето една мишена от прострелка на 100 м., от опора, българска оптика ОМЗ 4х32, български монтаж Орел, български патрони Арсенал 7.62х51NATO, 9.6 гр. FMJ/LC.

Прикачени файлове

Този пост е редактиран от winterhunter: 08 юли 2016 - 01:58

#9 winterhunter

winterhunter

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 922 Мнения:

Публикувано 08 юли 2016 - 01:35

Добър ви ден!  Зимния може ли да попитам защо си взе Сайгата, като Мазо е толкова удобен за лов?

Тази тема я пуснах, заради интереса на Бебо и Момчо  ;)  Та да отговоря на въпроса.

Мазалатът е страхотна карабина, но болтова карабина. Исках да си купя нарезен полуавтомат на основата на АК или СВД. След дълги размисли за СЛР, САР, Сайга и Тигр, надделя Сайгата. На първо място, една идея по-мощен калибър от 7.62х39. На второ място, Тигр ми се стори по-скъп. Трето, за полуавтомат предпочитам жлебов пред рандов патрон. Четвърто, Арсенал произвеждат нелоши патрони 7.62х51 и на мнофо добра цена. Пето, ами изпадна ми подходящата пушка :)

Мисля, че сравняване на полуавтоматична и болтова карабина е некоректно. А за лов и стрелба става всяко бойно оръжие в подходящия калибър вкл. конверсиите :) Само трябва да имаш мерак за пушка и стрелба!

Този пост е редактиран от winterhunter: 08 юли 2016 - 01:42

• Skitnik харесва това

#10 BEBO

BEBO

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 107 Мнения:
  • Име:Blagovest
  • Оръжие:Бюхаг12к, Хова 308W
  • Куче:Бретон
  • МПС:Паджеро
  • ГрадОколо София

Публикувано 08 юли 2016 - 02:06

Зимни пак не си ме разбрал, не става дума за сравнение между болт и полуавтомат. Моята мисъл беше, че за да си купиш второ нарезно оръжие в подобен калибър значи нещо първото не ти е било много удобно за свинските гонки. Друг е въпроса, ако си фен (но пък тогава стрелбата с 7,62х39 е още по-евтина). Нямам нищо против никое оръжие ;)

#11 ДММ

ДММ

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 127 Мнения:

Публикувано 08 юли 2016 - 03:24

С Тигъра - никакъв проблем освен ЕДИН . Ако нЕкои ми посочи място от де да се сдобия с НОРМАЛЕН монтаж за оптика - агне ще му заколя! В момента имам три броя Руско - Белоруски боклуци ,дето за х.....й не стават.Единият от който чисто нов от "Алексис" - В.Търново.Които при монтирането на оптика се счупи горната скоба на ринга. И разбира се Търновсият "чикиджия" тържествено заЯви,че аз съм пренатегнал болта и зарад това се е скъсъл ринга !

Имам и един брой стоманен на "ВАЯ"  но е за СЛР,тоест "застопорява" в задният край на планката . И оптиката идва толкоз назад,че ще ми извади  очите!За незнаещите ще обесня:

Монтажната планка на Тигъра е фрезована заедно с цевната кутия,и е адски дълга. Монтажът за нея трябва да "застопорява" в предният и край,инак оптиката иде толкоз на зад - че е невъзможно да се стреля .Щото ще ти извади очите.....

За моя изненада се оказа ,че в България никои не произвежда НОРМАЛЕН - КАЧЕСТВЕН монтаж за СВД ил ТИГЪР !!!!!!!!!

#12 BEBO

BEBO

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 107 Мнения:
  • ГрадОколо София

Публикувано 08 юли 2016 - 03:50

ДММ пробвал ли си от Застава нали и те имат нещо като Тигър?

• ДММ харесва това

#13 winterhunter

winterhunter

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 922 Мнения:

Публикувано 08 юли 2016 - 03:51

..... болт и полуавтомат. Моята мисъл беше, че за да си купиш второ нарезно оръжие в подобен калибър значи нещо първото не ти е било много удобно за свинските гонки.  ;)

Кое според теб е по-подходящо за свински гонки - болт или полуавтомат ;) После има и друго, болтът може да ти харесва, но нищо не пречи да си купиш и полуавтомат в същия (или подобен) калибър ... Полуавтоматът е друга бира...

#14 val4ak

val4ak

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 944 Мнения:
  • Име:Иван
  • Куче:jagdterrier

Публикувано 08 юли 2016 - 03:51

Имам и един брой стоманен на "ВАЯ" но е за СЛР,тоест "застопорява" в задният край на планката . И оптиката идва толкоз назад,че ще ми извади очите!За незнаещите ще обесня:
Монтажната планка на Тигъра е фрезована заедно с цевната кутия,и е адски дълга. Монтажът за нея трябва да "застопорява" в предният и край,инак оптиката иде толкоз на зад - че е невъзможно да се стреля .Щото ще ти извади очите.....
За моя изненада се оказа ,че в България никои не произвежда НОРМАЛЕН - КАЧЕСТВЕН монтаж за СВД ил ТИГЪР !!!!!!!!!

Преди 6-7 години се бях заиграл с един СКС. Смених капака на цевната кутия с китайски такъв, който ми приличаше повече на излят отколкото на щампован или фрезован с нещо като Пикатини релса на него. След няколко часа стъргане и пилене защото беше по-дълъг и малко по-тесен успях да го сложа. Качих и оптиката и същото като при тебе- много назад и въпреки, че сложих телескопичен приклад и ръцете са ми длъжки оптиката (3-9х40) продължаваше да ми опира в челото. Накрая като компромисен вариант сложих един Трихикон бързомер, който ми беше излишен и горе долу нещата се получиха. Но СКС не го бях взел за лов а за игра на стрелбището, така, че резултата временно ме задоволи.

Този пост е редактиран от val4ak: 08 юли 2016 - 03:58

#15 winterhunter

winterhunter

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 922 Мнения:

Публикувано 08 юли 2016 - 03:53

С Тигъра - никакъв проблем освен ЕДИН . Ако нЕкои ми посочи място от де да се сдобия с НОРМАЛЕН монтаж за оптика - агне ще му заколя! В момента имам три броя Руско - Белоруски боклуци ,дето за х.....й не стават.Единият от който чисто нов от "Алексис" - В.Търново.Които при монтирането на оптика се счупи горната скоба на ринга. И разбира се Търновсият "чикиджия" тържествено заЯви,че аз съм пренатегнал болта и зарад това се е скъсъл ринга !

Имам и един брой стоманен на "ВАЯ"  но е за СЛР,тоест "застопорява" в задният край на планката . И оптиката идва толкоз назад,че ще ми извади  очите!За незнаещите ще обесня:

В краен случай си вземи едно ПСО или ПОСП 4х24 с вграден монтаж. За близо го сваляш и на механични, а за далече го вадиш от торбичкаат и си готов :)

#16 ДММ

ДММ

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 127 Мнения:

Публикувано 08 юли 2016 - 03:53

Ко

Преди 6-7 години се бях заиграл с един СКС. Смених капака на цевната кутия с китайски такъв, който ми приличаше повече на излят отколкото на щампован или фрезован с нещо като Пикатини релса на него. След няколко часа стъргане и пилене защото беше по-дълъг и малко по-тесен успях да го сложа. Качих и оптиката и същото като при тебе- много назад и въпреки, че сложих телескопичен приклад и ръцете са ми длъжки оптиката (3-9х40) продължаваше да ми опира в челото. Накрая като компромисен вариант сложих един излишен Трихикон бързомер, който ми беше излишен и горе долу нещата се получиха. Но СКС не го бях взел за лов а за игра на стрелбището, така, че резултата временно ме задоволи.

Не искам бързомер,не мога да стрелям с подобно чудо!

#17 ДММ

ДММ

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 127 Мнения:

Публикувано 08 юли 2016 - 03:56

В краен случай си вземи едно ПСО или ПОСП 4х24 с вграден монтаж. За близо го сваляш и на механични, а за далече го вадиш от торбичкаат и си готов :)

Не благодаря! Поредният боклук в касата - не ми е нужен ! Имам си оптика 1-4х24 и друга 4х32 ......... само дето - стоика за тЕх нЕмам.

#18 winterhunter

winterhunter

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 922 Мнения:

Публикувано 08 юли 2016 - 04:00

Ето .. http://www.zastava-a...niper-rifle-m91

С една поправка- базирана е на АК, не на СВД. Разгледах я преди години в един български магазин ... казаха цена: 9 000 лв. - не разбрах с оптиката на снимката или не :D

Този пост е редактиран от winterhunter: 08 юли 2016 - 04:01

#19 ДММ

ДММ

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 127 Мнения:

Публикувано 08 юли 2016 - 04:08

Ето .. http://www.zastava-a...niper-rifle-m91

С една поправка- базирана е на АК, не на СВД. Разгледах я преди години в един български магазин ... казаха цена: 9 000 лв. - не разбрах с оптиката на снимката или не :D

Тъй като гледам - Белоруска оптика с стоика . Имам чуството ,че говоря на чужд език . Нужна ми е НОРМАЛНА качествена стойка за Тигъра - без оптика!

Не ми е проблем и от Щатите да поръчам - само сайт ми даите!!?!? И да не доставят до България,пак не ми е проблем.....

#20 BEBO

BEBO

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 107 Мнения:
  • ГрадОколо София

Публикувано 08 юли 2016 - 04:16