Към съдържанието

Снимка

Колко често чистите цевта на карабината си и защо?

А също и с какво?

• Моля, влезте за да отговорите
62 отговора на тази тема

#61 KrokodilaGena

KrokodilaGena

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 52 Мнения:
  • Име:Има ли смисъл.
  • Оръжие:Bergara BMP 6,5cdm, Merkel 12/76
  • Куче:Най-работещото в района :)
  • МПС:4х4

Публикувано 26 септември 2022 - 09:15

Здравейте , малко да пораздвижа темата със едно наблюдение от скоро. Последното чистене на карабината ( началото на пролетта )  си поиграх доста ( направих около 120 изстрела без да я изчистя, къде мързел , къде липса на време ) и я изчистих до абсолютен блясък ( цевта от вътре )смазах и в касата, и периодично ѝ прокарвах по един парцал за да проследя какво става. Големи ядове брах докато разкарам нагара от цевта след "серията" от 120 изстрела, след общо 12 часа пръскане със Балистол и търкане със шомпола в продължение на няколко дни - най-накрая успях ! До тук добре, НО.... днес отидох до стрелбището да пусна 1-2 серии от по 5 патрона , преди да почна да тероризирам чакалското съсловие, но със Балистол в ръка за след стрелбата. Направих си стрелбата и веднага след това напръсках обилно цевта със Балистола, за да не ям "хуята" както с предното чистене. Какво ми направи впечатление след протривателя : парцалчето излезе катранено черно , все едно съм стрелял със въглища вместо барут. Патроните са заводски Селер/Белот. Не търпя да виждам нагар по парцалчетата и се заиграх отново със шомпола и балистола. Търках , търках и след около час парцала почна да поизбледнява, но съм далеч от желаното перфектно чисто бяло. Въпроса ми е следния : нормално ли е заводски патрон на С/Б да прави толкова много нагар или са ги "развалили" ? Иначе разлика във групата няма , 5 патрона почти във една и съща дупка, НО след 10 патрона толкова много нагар ?! От патроните съм доволен , НО от нагара НЕ. Моля да споделите как ВИЕ чистите нагара ? Четох и метода на колегата Разрушителя, ако някой го е пробвал моля да сподели. 

• snaiper. харесва това

#62 Orka_71

Orka_71

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 808 Мнения:
  • Оръжие:Glock 17 gen 4; Stoeger M 2000; SLR 95 LHMB; FNAR

Публикувано 03 октомври 2022 - 05:52

Може един патрон да прекарам чистя докато светне.
След като съм стрелял преди да почна да пистя напръсквам цевта с балистол и разтърквам с бронзова четка. Отново пръскам балистол в цевта и я оставям така за 20-30 мин.
Преди да започна отново бронзова четка + балистол. От там започвам с протривката + памучен парцал докато спре да пуска черно.
От там минавам на задължителното размедняване като използвам Bore Tech- Eliminator докато спре да пуска синьо. След Eliminatora задължително пръскам балистол изчаквам и забърсвам. Отново балистол + бронзова четка, като пак пуска черно , но вече пък няма налепи нагар в ъгли на цевта.
Цевта ми веч е светнала.
На тема патрони и нагар незнам защото дтрелям само релоуд с Вихта N140. С арсеналския барут преключих , със сръбския също.
  • ДБД, troicho1, boyan stoychev и още 1 харесват това

#63 gal64

gal64

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 416 Мнения:

Публикувано 04 октомври 2022 - 09:02

Започни да чистиш с това.Един бял тампон няма да изкараш.Цевта я гледам с бороскоп и няма данни за нагар/карбон/.

Прикачени файлове

Този пост е редактиран от gal64: 04 октомври 2022 - 09:29

• KrokodilaGena харесва това

0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни

Change Theme!