Към съдържанието

Снимка

Оръжейна система AR15/10 и SR25

AR

• Моля, влезте за да отговорите
509 отговора на тази тема

#501 Orka_71

Orka_71

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 121 Мнения:
  • Оръжие:Stoeger 2000 sintetic; SLR 95 LHMB; Glock 17 gen 4; FNAR/ Browning BAR Match

Публикувано 01 ноември 2018 - 02:34

Тръгваш като аслан :D
Само ще ти подскажа, че Терзиев е един от проектантите и писа кода за движещата се мишена, създавайки цял сценарии за огнева задача на различни дистанции.

Искам да видя как ще удари 7 см в свинска глава на 50 м движеща се по неравен терен с 40 км с амнайсет препятствия които да му пречат пък да се премери и поведе нормално.
Пък ако ще цял алгоритам за всичките ви огневи задачи да е измислил.
Толкова сте надути че нямам думи. Добре че Киро Балабанов и Христо Манев не се държат като вас, а са земни хора

Този пост е редактиран от Orka_71: 01 ноември 2018 - 02:41

#502 iterziev

iterziev

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 177 Мнения:

Публикувано 01 ноември 2018 - 06:42

Искам да видя как ще удари 7 см в свинска глава на 50 м движеща се по неравен терен с 40 км с амнайсет препятствия които да му пречат пък да се премери и поведе нормално.
Пък ако ще цял алгоритам за всичките ви огневи задачи да е измислил.
Толкова сте надути че нямам думи. Добре че Киро Балабанов и Христо Манев не се държат като вас, а са земни хора

Не знам какъв точно ти е проблема, но ако насочиш усилията си с които търсиш конфронтация и се заяждаш по форумите в нещо ползотворно ще имаш голям успех.

От самото начало на темата само се хвалиш, класифицираш хора които не познаваш, големия си разбирач и се опитваш да търсиш интриги и напрежение.

Радвам се, че не се познаваме и не искам да имам толкова невъзпитани хора за познати.

Пък това кой колко бил надут, нека качественото население го определи. Мнението ти ми е през ... Радвам се , че не ми плащат заради мненията на разни комплексари, самохвалковци и недоволни от живота.

Заради такива индивиди все по-рядко има качествени мнения по форумите и много хора се въздържат и спират да пишат.

Постреляй малко с новата си пушка да се успокоиш и "Ай със здраве" !

• profiH'87, n960, ЛЮБИТЕЛ и 4 други харесват това

#503 shaman

shaman

Ловец

• Златни ръце
  • PipPipPipPipPip
  • 530 Мнения:
  • Име:Стоян Георгиев

Публикувано 02 ноември 2018 - 07:01

Не знам какъв точно ти е проблема, но ако насочиш усилията си с които търсиш конфронтация и се заяждаш по форумите в нещо ползотворно ще имаш голям успех.

От самото начало на темата само се хвалиш, класифицираш хора които не познаваш, големия си разбирач и се опитваш да търсиш интриги и напрежение.

Радвам се, че не се познаваме и не искам да имам толкова невъзпитани хора за познати.

Пък това кой колко бил надут, нека качественото население го определи. Мнението ти ми е през ... Радвам се , че не ми плащат заради мненията на разни комплексари, самохвалковци и недоволни от живота.

Заради такива индивиди все по-рядко има качествени мнения по форумите и много хора се въздържат и спират да пишат.

Постреляй малко с новата си пушка да се успокоиш и "Ай със здраве" !

Някъде в Светото писание беше казано да не вадиш сламката от окото на ближния, преди да си извадил гредата от своето.

Постът ти звучи добре, но интересно какво би си помислило качественото население за  самия теб, ако прочете твърденията ти в темата за бороскопа на Топалов http://thegunman-bg....16560&start=105  ,та дори и в тази малко по-горе, които с лека ръка хвърли в интернет-пространството, но и до момента не желаеш  да докажеш.

Знаеш ли как наричат подобни индивиди?

#504 n960

n960

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 2359 Мнения:

Публикувано 02 ноември 2018 - 08:17

Усрахте темата...  ;)

#505 TIR

TIR

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 162 Мнения:
  • Оръжие:TIKKA

Публикувано 02 ноември 2018 - 08:43

Знам, че е грубо но ще задам следния ОБЩ въпрос към SHAMAN и ОRКА_71, вие колко партона сте изстреляли през 2018г. от позиция легнал, седнал, клекнал, прав, по движеща мишена с размер 20х20 см. на 400 м. със скорост 2 , 4 , 6 метра в секунда ??  И колко пъти бихте уцелили ? Или на  други разстояния  ... общо колко патрона сте изстреляли тази година …. 1000 , 2000, 3000, 4000 , 5000, … броя зачетени изстрели ????

#506 Orka_71

Orka_71

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 121 Мнения:
  • Оръжие:Stoeger 2000 sintetic; SLR 95 LHMB; Glock 17 gen 4; FNAR/ Browning BAR Match

Публикувано 02 ноември 2018 - 10:28

Знам, че е грубо но ще задам следния ОБЩ въпрос към SHAMAN и ОRКА_71, вие колко партона сте изстреляли през 2018г. от позиция легнал, седнал, клекнал, прав, по движеща мишена с размер 20х20 см. на 400 м. със скорост 2 , 4 , 6 метра в секунда ??  И колко пъти бихте уцелили ? Или на  други разстояния  ... общо колко патрона сте изстреляли тази година …. 1000 , 2000, 3000, 4000 , 5000, … броя зачетени изстрели ????

Да уточня че отговора ми няма нищо общо с темата и ако трябва модератора да ги премести в друг раздел с ново заглавие.
През 2018 година служебно имам изстреляни през първото 6 месечие на годината около 6 000 патрона. За моя сметка 2000 патрона или всичко 8000 от тях зачетни или свързани с някакво оценяване около 100-120 патрона.
С започване на ловния сезон на едър дивеч имам изстреляни 5 бр. Патрони на B&P palla 12 cal, 17 бр. В калобър .308 с цел прострелка или приврждане ... на един FNAR, като повече не можах да стрелям поради здравословни проблеми; с SLR 95 LHMB 7,62x39 имам около 100 патрона.
Не юоментирам чуждите оръжия с които съм стрелял.
За всяка една стрелба през първото шестмесичие за всичките ми служебни изстрели свико ми е отразено в двата картона.
Това че някой е изстрелял за своя сметка 10 к в патрони ме радва

#507 shaman

shaman

Ловец

• Златни ръце
  • PipPipPipPipPip
  • 530 Мнения:
  • Име:Стоян Георгиев

Публикувано 02 ноември 2018 - 11:45

Първо да отметна , че все пак пишеш в ловен форум, за който забавления ви- там легнал, седнал, клекнал и по разни тенекии, дори и интересни, са доста чужди. :idea:

И на въпроса ти: Ами николко!

Процесът на така необходимите количествените натрупвания, за които учи диалектиката  :) , при мен завърши много отдавна, още преди двадесет  годишната ми възраст. :rolleyes:

При теб  предстои и аз искрено ти пожелавам да дойде моментът, когато качеството на стрелба няма да бъде измервано само с броя на изгърмените патрони. :)

Успех!

#508 Orka_71

Orka_71

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 121 Мнения:

Публикувано 04 ноември 2018 - 07:53

Здравейте искам да споделяедно мнение на един прияел който е притежател НК417. Въпросното оръжие е на спортно рарешително.
Поради забрана на доктора вследствие един неприятен за мен инцидент с мен до 16.11. Няма да мога да ходя на лов а и да стрелям.
Независимо от всичко реших друг да постреля с моята карабина за да видя групираността на едни патрони.
След стрелбата притежателя на НК 417 заяви че неговата бутална АР-ка има по- малък откат от FNAR. Тъй като знам какви групи прави на механични с НК в рамките на 5 см на 100 метра същата група постигна с FNAR , но с бързомер на който точката е 3 МОА.
П.П. Накратко НК 417 независимо от калибъра имала по малък откат.

Този пост е редактиран от Orka_71: 04 ноември 2018 - 07:55

#509 bravo

bravo

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 2 Мнения:
  • Оръжие:M&P-10/ Amrsan RS-A3

Публикувано 05 ноември 2018 - 12:03

Доста дълга тема и да си призная, още не съм я прочел цялата, но да постна 2 мишени от последното ми ходене на Лозен:

9413563J.jpg

Пушката е M&P-10, десния боеприпас е Fiocchi Sierra match king, а левият EPN. Групите са от по 5 изстрела. Последният ми бяга, явно се пренапрягам - липсва ми опит. Оптиката е х6.

• profiH'87, ДБД, 5_AR и 2 други харесват това

#510 bravo

bravo

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 2 Мнения:
  • Оръжие:M&P-10/ Amrsan RS-A3

Публикувано 05 ноември 2018 - 01:27

п.п. това е е самата пушка, снимката е малко зле, но в момента имам само това:

9433462o.jpg

• profiH'87, Планинички, winchester и още 1 харесват това