Към съдържанието

Снимка

Оръжейна система AR15/10 и SR25

AR

• Моля, влезте за да отговорите
509 отговора на тази тема

#1 elwix

elwix

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 2503 Мнения:

Публикувано 28 март 2016 - 02:35

Започвам една тема относно малко познатите оръжейни системи от фамилията AR тук при нас.

Темата не е рекламна и няма за цел да подтиква някой да прави избор на такава пушка.

Темата е общо образователна и целяща запознаването с тези пушки :D

Пушката е изключително модулна без да е обвързана с един производител на модули и не само с познатия "груб" тунинг за смяна на цев или спусък на готови upper receiver и lower receiver модули.

В тази система всеки детаил от цев до най-дребното нитче и пружинка може да се пипа и сменя.

Ето за начало видеа как да се сглоби от модули на различни производители нова custom полуавтоматична пушка. За съжаление тук при нас проблема с цевите си остава голям, но всеки друг детайл може да се смени лесно ;)

Lower receiver:

https://youtu.be/wNTP7GNU6DY

Upper receiver:

https://youtu.be/V1RdhoW8_fY?t=20s

А това е друго подобно видео, но доста по-чисто, по-подробно и с грамотно работещ водещ ;)

https://youtu.be/p8sY5CQmlHI

П.П. "Млад Конструктор" за порастнали деца ;)

Този пост е редактиран от elwix: 28 март 2016 - 03:03

• ДБД, Планинички, krasi_75-berta и 6 други харесват това

#2 PESHOPESHOV

PESHOPESHOV

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 197 Мнения:
  • Оръжие:(Tikka t3 30-06)(SLR 95 7.62х39) (Brno 2 22lr) (Иж 18 12/70)(Иж 12 12/70) (Иж 54 1962г. 12/70)
  • Куче:Руско гонче
  • МПС:ForD Maverick 2.7 TDI
  • ГрадПловдив, Стрелча

Публикувано 28 март 2016 - 01:09

Абе интерни оръжия са, но много скъпи нещо, особено тези за 308 групата

Този пост е редактиран от PESHOPESHOV: 28 март 2016 - 01:09

• winterhunter харесва това

#3 JPB

JPB

Ловец

• Златен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • 2142 Мнения:
  • Име:Йордан
  • Оръжие:Бенели,Блазер и иж..
  • Куче:Дратхаар и Пойнтер
  • МПС:НЛО

Публикувано 28 март 2016 - 03:51

От колко калибъра можеш да избираш?

#4 tanatsi

tanatsi

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 1229 Мнения:

Публикувано 28 март 2016 - 03:59

Много модули и калибри,важно е да върви алъш вериша.

https://en.wikipedia...atform_calibers

• elwix харесва това

#5 elwix

elwix

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 2503 Мнения:

Публикувано 28 март 2016 - 04:01

От колко калибъра можеш да избираш?

tanatsi ти отговори :D

Колкото душа ти иска или нещо в теб ти говори, че ти липсват цеви :lol2:

Този пост е редактиран от elwix: 28 март 2016 - 04:03

#6 JPB

JPB

Ловец

• Златен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • 2142 Мнения:

Публикувано 29 март 2016 - 09:37

tanatsi ти отговори :D

Колкото душа ти иска или нещо в теб ти говори, че ти липсват цеви :lol2:

Никакви интересни на мен калибри няма... А и ако ми притрябва автомат,знам де е казанлък... ;)

• winterhunter харесва това

#7 elwix

elwix

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 2503 Мнения:

Публикувано 29 март 2016 - 10:43

Никакви интересни на мен калибри няма... А и ако ми притрябва автомат,знам де е казанлък... ;)

Темата е за запознаване, що е то AR система до най-дребните детайли. :D

Явно си се запознал вече с материята като имаш такова мнение и на теб не ти трябва жокер ти всичко си знаеш :lol2:

#8 JPB

JPB

Ловец

• Златен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • 2142 Мнения:

Публикувано 29 март 2016 - 11:34

Темата е за запознаване, що е то AR система до най-дребните детайли. :D

Явно си се запознал вече с материята като имаш такова мнение и на теб не ти трябва жокер ти всичко си знаеш :lol2:

Така е,нямам нужда от жокер ,за да знам ,че не ми трябва тая патерица...

Ако ще е черен автомат,трябва да е правен в Казанлък!!!

Този пост е редактиран от JPB: 29 март 2016 - 11:38

• pogo, ЛЮБИТЕЛ, tengerkov и още 1 харесват това

#9 abv

abv

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 22 Мнения:

Публикувано 29 март 2016 - 11:52

Така е,нямам нужда от жокер ,за да знам ,че не ми трябва тая патерица...

Ако ще е черен автомат,трябва да е правен в Казанлък!!!

Абсолютно съгласен ! Домързя ме да отварям линковете , но предполагам че иде реч за клонинг на М-16 или нещо от тоя род !!! Ако съм прав ,ей го дей Казанлък ,дето вика колегата! И то на 1/3 от цената ................ нищо ,че е само жИлязо без грам хАлуминйй  ! И нищо ,че не се зглобява кат конструктор "Лего" . :lol2:  Аз съм традиционалист - обичам да ми е тежко и здраво.

Този пост е редактиран от abv: 29 март 2016 - 11:58

• Жоро Данаилов харесва това

#10 elwix

elwix

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 2503 Мнения:

Публикувано 29 март 2016 - 12:47

Ок, какво ли си мислех, когато отварях тази тема. Сигурно, че може би ще погледат, ще им стане интересно ще поровят, ще по-прочетат, но уви! ;)

Чудех се кога ще се появи и вечното сравнение между АК и АР "черни' пушки макари, че АР може да го събереш за различни цели, като лов, спорт или LRS.

Ех ... няма смисъл ... въздъхнал Муканина и продължил да скубе бялата лястовица ;)

• krasi_75-berta, Olight, ramires и 2 други харесват това

#11 tanatsi

tanatsi

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 1229 Мнения:

Публикувано 29 март 2016 - 02:15

Ок, какво ли си мислех, когато отварях тази тема. Сигурно, че може би ще погледат, ще им стане интересно ще поровят, ще по-прочетат, но уви! ;)

Чудех се кога ще се появи и вечното сравнение между АК и АР "черни' пушки макари, че АР може да го събереш за различни цели, като лов, спорт или LRS.

Ех ... няма смисъл ... въздъхнал Муканина и продължил да скубе бялата лястовица ;)

Не мое се хареса тая тарамбука на българина която струва и измислените 6000лв.

На всичкото отгоре трябва да смениш почти 75% от частите и за да я докараш до кондиция,това е още 75% от цената отгоре.

Те това е пушка за 10000лв и отгоре,Благодаря за запознанството.

Между другото каква оръжейна система е тази пушка за чавдарчета,от колко вида оръжия се състои,май само в главата на създателя на темата е такава,ама кво да правиш,кат залитнеш по милитарията те гонят кви ли не бесове.

Този пост е редактиран от tanatsi: 29 март 2016 - 02:25

• don_stefano, JPB, Иван Иванов и 2 други харесват това

#12 elwix

elwix

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 2503 Мнения:

Публикувано 29 март 2016 - 04:24

Не мое се хареса тая тарамбука на българина която струва и измислените 6000лв.

На всичкото отгоре трябва да смениш почти 75% от частите и за да я докараш до кондиция,това е още 75% от цената отгоре.

Те това е пушка за 10000лв и отгоре,Благодаря за запознанството.

Между другото каква оръжейна система е тази пушка за чавдарчета,от колко вида оръжия се състои,май само в главата на създателя на темата е такава,ама кво да правиш,кат залитнеш по милитарията те гонят кви ли не бесове.

Пак ли ще бистрим темата ..... Има чисто ловни АР модели не са само "черни" пушки.

Защо трябва да сменяш каквото и да е след като си купил цяла АР пушка ???? Ето това немога да го разбера. :D

Точно задълбочаването на темата ще покаже, колко не познават разни хората подобни пушки. Евала!!! :lol2:

Видеотата са пак казвам с образователна цел или за хора които ще събират изцяло custom АР пушка.

П.П. Ако ще дадеш да речем 6000лв за HK АR платформа. Няма да има какво да пипаш! Доста прецизно стреля. ;)

Този пост е редактиран от elwix: 29 март 2016 - 04:28

#13 don_stefano

don_stefano

Ловец

• Златен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • 1367 Мнения:

Публикувано 29 март 2016 - 04:28

Тва е кат блазерската тема. Само дето сега ние ще хейтваме, а елвикс ще ни убеждава в светиня Му негова.
:D
  • JPB, Христо Христев, ЛЮБИТЕЛ и 3 други харесват това

#14 elwix

elwix

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 2503 Мнения:

Публикувано 29 март 2016 - 04:51

Тва е кат блазерската тема. Само дето сега ние ще хейтваме, а елвикс ще ни убеждава в светиня Му негова.
:D

Абсолютно на това прилича ;)

Не убеждавам никой!!! Незнам защо всеки който представи нещо в тема се смята, че убеждава хората.

Изрично написах, че съм я пуснал за ограмотяване какво представлява тази платформа. С модулите имената им и монтажа.

Другата положителна полза от темата е за всички от църквата на блазер и блазерски поклоници да намалят гласовете с тяхната мантра колко е модулна Блазера :lol2:

don_stefano алгоритъма трябва така да изглежда :P

1) Писано е във вездесъщата тема за турбобластера, че не е толкова модулен колкото АР-ките и да спрат с тази мантра за модулноста.

2) Не е коректно в темата за турбобластера да отклоняваме вниманието на аудиторията. За тази цел се прави отделна образователна тема. Платформа за нападение над светата модулност на Блазера

3) Ще се види паралелно кои с какви аргументи ще се нахвърли за и против AR. Така изказващите мнение ще се групират на няколко групи. Запознати със системата независимо дали я харесват или не я харесват, както и другата група. Колеги които не са и обърнали внимание, но въпреки това пишат ..... ли пишат ;)

Дано се получи хубава тема ;) Може би другото виртуалното стървилище е готово!

Този пост е редактиран от elwix: 29 март 2016 - 04:55

• pogo харесва това

#15 JPB

JPB

Ловец

• Златен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • 2142 Мнения:

Публикувано 29 март 2016 - 04:59

Абсолютно на това прилича ;)

Не убеждавам никой!!! Незнам защо всеки който представи нещо в тема се смята, че убеждава хората.

Изрично написах, че съм я пуснал за ограмотяване какво представлява тази платформа. С модулите имената им и монтажа.

Другата положителна полза от темата е за всички от църквата на блазер и блазерски поклоници да намалят гласовете с тяхната мантра колко е модулна Блазера :lol2:

don_stefano алгоритъма трябва така да изглежда :P

1) Писано е във вездесъщата тема за турбобластера, че не е толкова модулен колкото АР-ките и да спрат с тази мантра за модулноста.

2) Не е коректно в темата за турбобластера да отклоняваме вниманието на аудиторията. За тази цел се прави отделна образователна тема. Платформа за нападение над светата модулност на Блазера

3) Ще се види паралелно кои с какви аргументи ще се нахвърли за и против AR. Така изказващите мнение ще се групират на няколко групи. Запознати със системата независимо дали я харесват или не я харесват, както и другата група. Колеги които не са и обърнали внимание, но въпреки това пишат ..... ли пишат ;)

Дано се получи хубава тема ;) Може би другото виртуалното стървилище е готово!

Aко ми покажеш АР–ка дето ще може да има 308,8х68с,9.3х62 и 300 магнум на един lower receiver ще я призная за модулна.... Ама до тогава... No contest cowboy :D 

#16 Djaic

Djaic

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 1583 Мнения:
  • Оръжие:Колкото - толкова: g. 12, 20, 30-06, 243
  • Куче:Островен птичар-английски Пойнтер
  • МПС:TLC 120, къса база
  • ГрадСердика

Публикувано 29 март 2016 - 05:36

Не знам за вас, но под модул разбирам готова функционална единица, заменима за много кратко време с друга подобна на нея и променяща съществено спектъра на приложение на базовото съоръжение, на което се монтира. Изгледах първото клипче и видях едного да сглобява УСМ и приклад. Не видях никакви модули, никви пет лева. Освен това чарковете бяха с такова качество, все едно че бяха лети в Кремиковци в цеха за ширпотреба.
Да се сравнява Блазер с тази уйдурма е все едно да сравняваш пълнометражен филм на Бертолучи с евтино сериалче за безработни домакини. При това без разлика в цената. При все че и двете са за информация и За приятно прекарване на времето. :buba:
  • kokipe и viking446 харесват това

#17 elwix

elwix

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 2503 Мнения:

Публикувано 29 март 2016 - 05:48

Не знам за вас, но под модул разбирам готова функционална единица, заменима за много кратко време с друга подобна на нея и променяща съществено спектъра на приложение на базовото съоръжение, на което се монтира. Изгледах първото клипче и видях едного да сглобява УСМ и приклад. Не видях никакви модули, никви пет лева. Освен това чарковете бяха с такова качество, все едно че бяха лети в Кремиковци в цеха за ширпотреба.
Да се сравнява Блазер с тази уйдурма е все едно да сравняваш пълнометражен филм на Бертолучи с евтино сериалче за безработни домакини. При това без разлика в цената. При все че и двете са за информация и За приятно прекарване на времето. :buba:

Ето ето ... затова говоря .... :lol2:  Колега продават се готово сглобени модули. Upper и Lower receiver-и ;)

Единственото движение е да ги затвориш ;)

Този пост е редактиран от elwix: 29 март 2016 - 05:52

#18 JPB

JPB

Ловец

• Златен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • 2142 Мнения:

Публикувано 29 март 2016 - 05:49

Ето ето ... затова говоря. :) Колега продават се готово сглобени модули. Upper и Lower receiver-и ;)

308,8х68с,9.3х62 и 300 магнум на един lower receiver КОГА?!?

#19 elwix

elwix

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 2503 Мнения:

Публикувано 29 март 2016 - 05:57

308,8х68с,9.3х62 и 300 магнум на един lower receiver КОГА?!?

308 е основен калибър колега за AR :D

9.3x62 никога не се е вписвал в идеите на американците и техния начин на лов с изстрели на по-далечни дистанции.

А 300wm не е за полуавтоматини оръжия колега с цеви от 16 до 20".

Подобни въпроси питам и аз блазеристите кога ще почнат да правят 6.5mm калибри различни от 6.5x55, а 6.5x47 чак в R8 го има :)

Този пост е редактиран от elwix: 29 март 2016 - 05:59

#20 JPB

JPB

Ловец

• Златен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • 2142 Мнения:

Публикувано 29 март 2016 - 06:04

308 е основен калибър колега за AR :D

9.3x62 никога не се е вписвал в идеите на американците и техния начин на лов с изстрели на по-далечни дистанции.

А 300wm не е за полуавтоматини оръжия колега с цеви от 16 до 20".

Подобни въпроси питам и аз блазеристите кога ще почнат да правят 6.5mm калибри различни от 6.5x55, а 6.5x47 чак в R8 го има :)

Колко от калибрите в Ар платоформата са ловни?!?!? 4-5-6 ?!

9.3-то спокойно може да си бие ефективно на 500 метра... А американците,поне умните от тях го тачат.. :D

Има и други 6.5-тици при калибрите на р93 и на р8... Ама трябва да се погледне. :)

1 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 1 гости, 0 анонимни

Change Theme!