Към съдържанието

Снимка

За и против Плазмения турбоБЛАСТЕР!!!

• Моля, влезте за да отговорите
5588 отговора на тази тема

Анкета: За и против Плазмения турбоБЛАСТЕР!!! (153 потребител(и) са гласували)

Да се преброим

1. Аз имам Блазер (47 глас(а) [30.13%])

Процент гласували: 30.13%

2. Аз нямам Блазер (33 глас(а) [21.15%])

Процент гласували: 21.15%

3. Аз имах Блазер и съм доволен. (5 глас(а) [3.21%])

Процент гласували: 3.21%

4. Аз имах Блазер и не съм доволен от него. (0 глас(а) [0.00%])

Процент гласували: 0.00%

5. Аз не притежавам, но бих искал да притежавам Блазер (29 глас(а) [18.59%])

Процент гласували: 18.59%

6. Аз не притежавам и не бих искал да притежавам Блазер (42 глас(а) [26.92%])

Процент гласували: 26.92%

Глас Гостите не могат да гласуват

#5581 V_n V_v

V_n V_v

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 548 Мнения:

Публикувано 22 януари 2019 - 03:46

Практика си трябва , ... ама някои бъркат практика с практика :)... едно е да имаш, / я имаш , я не/  наблюдение върху  100+ отстреляни хищника от рода на чакал ,лисица , язовец ... друго е да имаш практика с отсреляни 100 + прасета , и друг едър дивеч .

Няма как наблюденията върху 10-15 килограмови животни , да се пренесат механично и коректно върху работата на куршумите върху животни по 50-100-200 кг. :) .

Поздрави и наслука !

П.П. За да не бъда разбран погрешно ... от значение са ,.... разстоянието до целта , големината на стреляното животно  , вида на куршума и скоростта в момента на удара, и мястото на попадението . За да не почнат спорове ,... ама аз и с 100 джаула да го ударя на 500 метра , ама ако е в окото " :)

... тук си забравил да напишеш бройката-критерий :D ...

Поздрави и наслука!

:256605:

#5582 pile

pile

Ловец

• Златен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • 738 Мнения:
  • Име:Русев
  • Оръжие:Beretta AL390 - 20 cal., ИЖ-27, Brno-1 22LR, СЛР-101 223Rem., Blaser R93 Странджа тракър - .308W, Walther p22 Target.....
  • Куче:откраднаха ми Кирчо
  • ГрадБГ-USA

Публикувано 22 януари 2019 - 03:57

ам аз да кажа само че със `Странджа тракъра` НЕ стрелям само по чакали и вълци :)

пък бройката ............. отдавна съм изгубил :lol:

• ickata 671, 5_AR, Жоро Данаилов и 2 други харесват това

#5583 damian1

damian1

Ловец

• Златен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • 3371 Мнения:
  • Име:damian
  • Оръжие:ЧЗ 9х19,Иж 12 кал.,Иж 16 кал. Браунинг 16 кал.,Бенели 9,3х62 ,Щаер ССГ-04 , 300WM
  • Куче:ягдтериер
  • МПС:УАЗ 452
  • ГрадСофия

Публикувано 22 януари 2019 - 04:23

... тук си забравил да напишеш бройката-критерий :D ...

Поздрави и наслука!

Не че съм забравил ...не смея :D.

• 5_AR, V_n V_v и todor_gps харесват това

#5584 miko

miko

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 632 Мнения:
  • Име:Милен
  • Куче:Ротвайлер

Публикувано 22 януари 2019 - 04:38

Еее начи, ква стана тя?! Ний, дет сме били само по някое и друго прасе, 1, до два чакала и три/четири проскубани лисици, напрао да продаваме железата и да са отказваме :D

А-а-а, или тва важИ само за блазеристите :D. Нека им :lol2:

Този пост е редактиран от miko: 22 януари 2019 - 04:38

• V_n V_v, damian1 и todor_gps харесват това

#5585 damian1

damian1

Ловец

• Златен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • 3371 Мнения:
  • Име:damian
  • Оръжие:ЧЗ 9х19,Иж 12 кал.,Иж 16 кал. Браунинг 16 кал.,Бенели 9,3х62 ,Щаер ССГ-04 , 300WM
  • Куче:ягдтериер
  • МПС:УАЗ 452
  • ГрадСофия

Публикувано 22 януари 2019 - 04:40

Практиката не обхваща само дребни животни. Дамяне става дума за цялостна практика с бройки. Всеки един вид се стреля по един и същи начин. Неслучайно говоря за конкретни куршуми, че се преставят отлично за определени животни, защото съм ги пробвал на практика преди да дам мнение.

Както написах по горе. Калибър, скоростта и разстоянието нямат значение, ако не уцелиш където трябва животното или по лошото го раниш само т.е. окепазиш/отива зян животинката. ;)

Никога не съм твърдял , че няма значение , къде ще удариш животното , ако си с еди-каква си скорост и енергия на куршума .

Но съм стрелял и с 7,62х39 и със 7,62х54 и със 7,62х 67 , по едни и същи като тип животни , на едни и същи разстояния и подобни като попадение изстрели .

Това за период от 1994 год. И мога да кажа , че има разлика .

Бройката я помниш до сакралните 100 , след това  наистина я губиш  :) ,.... но общото впечатление остава  :)  .

Е , ако не си горски , по -трудно я достигаш  :)  , ... ама ако не питаш много -много горските ,.... не чак толкова  :D .

• the_hunter_84, 5_AR, michev_michev и 2 други харесват това

#5586 gal64

gal64

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 164 Мнения:

Публикувано 22 януари 2019 - 05:10

Притесненията ти за греховност са напълно основателни; решението/изкуплението/ в някаква степен е да се довериш на професионалистите ;) , чиято работа е точно лова и стрелбата, НО това е пък - ако самият ти искаш. Видно от отношението ти конкретно към рязането на цевта - явно си от тези, които няма да бъдат обвинени в плагиатство ... :D .

Поздрави и наслука!

Професионални "охатници" нада ли има в наше.Професионални стрелци сигурно се броят на пръстите ,/ без да се събуват и чорапите/ :D , освен професионалните киръри / ама те са за други служби предмет/.  Повечето сме любители - то и затова се пишем във форумите / от другата категория не излизат на светло :lol2: .

А по отношението на рязането - за всеки влак си има пътници,  осебенно за бластера. Честно казано, не знам колко струва качественото рязане при добър специалист и дали има гаранция за качествено извършена работа. Може да си купиш с дадени параметри за дадени цели - тънка, дебела, къса ,дълга. :258027:

Пък за животните , като чета кви мисли ми идват -дъртос ма е налегнала- отивам на преглед - да не съм сменил орентацията / да не съм станал тъмно зелен де / :idea: .   Щот шефа отгоре ми даде един нишан и май трябва да ставам вегетариянец , ако искам още да се потъркалям по земята наша.Преди  20 г. като видех живинка и пръста все на спусъка :258029: , а последно време ми идва повече да ги наблюдавам и киризя гадинките / кефя им се живи да са/. :)

• old_hunter, ickata 671, michev_michev и 2 други харесват това

#5587 V_n V_v

V_n V_v

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 548 Мнения:

Публикувано 22 януари 2019 - 07:22

Професионални "охатници" нада ли има в наше.Професионални стрелци сигурно се броят на пръстите ,/ без да се събуват и чорапите/ :D , освен професионалните киръри / ама те са за други служби предмет/.  Повечето сме любители - то и затова се пишем във форумите / от другата категория не излизат на светло :lol2: .

А по отношението на рязането - за всеки влак си има пътници,  осебенно за бластера. Честно казано, не знам колко струва качественото рязане при добър специалист и дали има гаранция за качествено извършена работа. Може да си купиш с дадени параметри за дадени цели - тънка, дебела, къса ,дълга. :258027:

Пък за животните , като чета кви мисли ми идват -дъртос ма е налегнала- отивам на преглед - да не съм сменил орентацията / да не съм станал тъмно зелен де / :idea: .   Щот шефа отгоре ми даде един нишан и май трябва да ставам вегетариянец , ако искам още да се потъркалям по земята наша.Преди  20 г. като видех живинка и пръста все на спусъка :258029: , а последно време ми идва повече да ги наблюдавам и киризя гадинките / кефя им се живи да са/. :)

Хареса ми поста ти ...

Собствено е решението дали трябва да се довериш на някой ...

Лично, смятам за правилно да се отдава значение на специализираните познания и на доказалите се в практиката колеги ... човек, превърнал хобито си в професия се нарича професионалист ... ;) .

Относно цените на рязането - към момента - 0-200 лева и свестните майстори се знаят от всички./0 лв е, ако майсторът ти е сакъ-приятел :D /

Ако ще режеш цев на Blaser - най-оправдано е да си вземеш стандартна и да я скъсиш до дължината, която ти е нужна.

Желая ти здраве и възможности за избор, а за последния ред от поста ти - Респект! :)

Поздрави и наслука!

#5588 todor_gps

todor_gps

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 3509 Мнения:
  • Име:Todor
  • Оръжие:Steyr, Иж-12;
  • Куче:Истърско +трицветно

Публикувано 22 януари 2019 - 07:56

Гледайте цифрите, аз на тях разчитам, другото са на баба ви приказките..... :D

И трябва ли да чакам животното да се отдалечи на 450м за да го убия по-добре, щото на 100м скоростта е висока.... :D

Ако някой се съмнява в убойната способност на Джаулите, нека помоли някой да го удари с тояга лекичко и после да го изпервази със същата тояга ама хубаво и да каже кога тъканите се повреждат повече...... :lol2:

P.S. Тия от Norma въобще знаят ли за какво става въпрос..... :D енергии трансфери пълна измама, да смъкнат на всички калибри скоростите с по 70-80м/с и да видиш трепане..... :lol2:

Този пост е редактиран от todor_gps: 22 януари 2019 - 08:20

• mir777, LyudmilLov, vaskoamer и 2 други харесват това

#5589 todor_gps

todor_gps

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 3509 Мнения:
  • Име:Todor
  • Оръжие:Steyr, Иж-12;
  • Куче:Истърско +трицветно

Публикувано Днес, 01:41

Дааа, вярата, надеждата и любовта са философски понятия, свързани със себе познанието, тук обаче те не са водещи, може да вярваш, че по-ниската скорост убива по-добре и да се надяваш, но цифрите показват друго.

Освен по-голямата енергия при по-високата скорост, има и по-добро отдаване на енергията ясно се вижда /за тези които виждат/ че на 100ярда има 90% отдаване, след това на 500ярда има 77% и накрая 69%, иначе казано колкото намаля скоростта намалява и процента на отдаване.

Друго нещо за което трябва да се обърне внимание е и експанзията на куршума, и там нещата са идентични, от там идва и тенденцията с отдаването.....

Та питам кога ще има по-голям раневи канал, при по-голяма експанзия и по-голяма отделена енергия или когато куршума едва отвори и остави малко енергия....

коя физична характеристика показва, че по-ниската скорост убива по-добре? .....

Ако има такава, тя ще обезсмисли използването на магнумите......

Явно ползвателите на 308W, 30-06 и 300WM, живеят в заблуда, не знаят, че има 30-30, 150гре. ги засилва с 730м/с, убиец на близко и далече.... :lol2:  

3 потребител(и) четат тази тема

3 потребители, 0 гости, 0 анонимни

troicho1, Sandanski, м. Асен
Change Theme!