Към съдържанието

Снимка

Презареждане на патрони за карабина кал. 260 rem

260 remington

• Моля, влезте за да отговорите
726 отговора на тази тема

#1 elwix

elwix

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 2853 Мнения:

Публикувано 26 януари 2016 - 02:02

Започвам нова тема за релоудинг на боеприпаси в калибър 260 remington.

Куршумите на Hornady z-max и a-max са налични.

Днес дойдоха и 100бр. гилзи от grauwolf.

Чакам си единствено матриците на Forster да се появят на митница тези дни :D

Появят ли се и те ще започна първите опити за намиране на рецепта за z-max 95gr и бързо горящия  SSNf 55/360 (б.а. силно неподходящ барут за куршуми по-тежки от 100gr в 260 rem)  ;)

За 123gr и особено за 140gr a-max ще се наложи да намеря SSNf 55 за 7.62x54R или в краен случай NCD02.

Прикачени файлове

Този пост е редактиран от elwix: 26 януари 2016 - 02:10

• Щирлиц, NBP, infinity и 6 други харесват това

#2 vaskoamer

vaskoamer

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 990 Мнения:
  • Име:Васко Василев
  • Оръжие:Beretta
  • Куче:английски сетер
  • МПС:RAV-4
  • ГрадПлевен

Публикувано 26 януари 2016 - 09:06

С какво оръжие ще ги стреляш?

Аз заложих наПрикачен файл  6.jpg   108,63K   1 Брой сваляния

Поръчах бенчрест комплекта на Фостър от Грауволфа,но нямат налични и ще се чака доставка :)

Така и така няма за къде да бързам,пушката ще я имам най-рано юни-юли.

• elwix, Scarecrow, capednoG и 2 други харесват това

#3 elwix

elwix

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 2853 Мнения:

Публикувано 26 януари 2016 - 10:26

С какво оръжие ще ги стреляш?

Аз заложих наattachicon.gif6.jpg

Поръчах бенчрест комплекта на Фостър от Грауволфа,но нямат налични и ще се чака доставка :)

Така и така няма за къде да бързам,пушката ще я имам най-рано юни-юли.

Матриците са същите и ги поръчах от Brownells имат ги на склад $97 ;)

Поръчах и колет матрица на Lee :)

Супер обзавел си се доволно с гилзи. Супер!

Личното ми мнението за Lapua, че са неоснователно скъпи. В този калибър все още няма лоша продукция има само 3 производителя на гилзи към момента (Remington, Federal и Lapua) и мнението ми е че не искам да плащам отгоре! ;)

Пушката с която ще се стреля този калибър е Tikka CTR в 260rem с 20" цев и стъпка 1/8". Покупката на това оръжие не беше планирана ;) Просто видях калибъра и не издържах :P

Този пост е редактиран от elwix: 26 януари 2016 - 10:32

• damian1, capednoG и hapednoG харесват това

#4 todor_gps

todor_gps

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 4434 Мнения:
  • Име:Todor
  • Оръжие:Steyr, Иж-12;
  • Куче:Нямам....

Публикувано 26 януари 2016 - 11:31

Тя болеста така се изразява, .... четеш американска литература и почваш да мислиш като тях .... :D  :256605:

• elwix, emil5koff и capednoG харесват това

#5 emil5koff

emil5koff

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 1140 Мнения:
  • Име:Емил Петков
  • Оръжие:Browning Phoenix 12x76,Silma Model M70EJ,Иж-58 МА, Tikka T3 battue lite 308, Tikka T3 Tactical 308, ЧЗ-75 Д Компакт, Glock 30 .45 ACP
  • МПС:Теранозавър двойка
  • ГрадПазарджик

Публикувано 26 януари 2016 - 01:34

Тя болеста така се изразява, .... четеш американска литература и почваш да мислиш като тях .... :D  :256605:

Дано не си прав...щото аз чета руска...  :lol2: :post-152-0-24866100-1366020243:

• Nanski, elwix, NBP и 2 други харесват това

#6 jovani62

jovani62

dounshifter

• Златен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • 6365 Мнения:

Публикувано 26 януари 2016 - 01:47

Пушката с която ще се стреля този калибър е Tikka CTR в 260rem с 20" цев и стъпка 1/8". Покупката на това оръжие не беше планирана ;)

Просто видях калибъра и не издържах :P

Да са ви честити новите придобивки ! :)

Един въпрос ме гложди .... с колко ли % 260 рем.  е по точен от .... 6,5х55 примерно (който е почти идентичен по  т.т.показатели) ..... или просто е стремеж към *екзотика*... :rolleyes:

Поздрави и точни изстрели !

• elwix и todor_gps харесват това

#7 elwix

elwix

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 2853 Мнения:

Публикувано 26 януари 2016 - 02:04

Един въпрос ме гложди .... с колко ли % 260 рем.  е по точен от .... 6,5х55 примерно (който е почти идентичен по  т.т.показатели) ..... или просто е стремеж към *екзотика*... :rolleyes:

Незнам, но по писанията на хората 260rem както и 6.5x47 lapua. Са изключително точни и консистентни калибри с които за последните няколко години са постигнати доста постижения.

Разликите на първо четене на хартия са че работят с по високи налягания и затвора е по малък от по късите гилзи, както и са по леки като маса на целият боеприпас.

Основното му предимство е че работи на къси цеви!!! :D :D Много ама много голямо предимство днес ;)

Имаше и още положителни неща, но трябва да се поразровя да видя какви бяха.

Практически са доказали, че 260rem e отличен калибър който дублира балистиката 300wm и в някой случаи я превъзхожда, но с по малко енергия разбира се.

Вече не само се говори, но и повечето спортни оръжия, както и някой правоохранителни техни организации минават на този вид калибър. Вече е нормално да се видят/виждат спортни/тактически оръжия само в тези два калибъра 308 и 260. :D

Страното в цялата ситуация и немога да си го обесня още. Има масово производство на такива цеви и пушки, включително и АР-ки, но фабричните патрони са малко.

Този пост е редактиран от elwix: 26 януари 2016 - 02:14

#8 vaskoamer

vaskoamer

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 990 Мнения:
  • ГрадПлевен

Публикувано 26 януари 2016 - 02:07

Чел съм някакви писания по въпроса,от хора запознати и с двата калибъра :)

Общо взето,крайния извод е в полза на 260-ката,от шортекшъна и възможността за идентични резултати при по-къси цеви.

За мен екзотика е 6,5х47,защото все още го няма в сток пушките,докато 260 рем. си е един калибър от четирите -08........!!

http://www.tikka.fi/...-lite-stainless

Това е,което очаквам,............с все повече нетърпение :D

Този пост е редактиран от vaskoamer: 26 януари 2016 - 02:09

• RAPTOR, Щирлиц, NICK77 и още 1 харесват това

#9 JPB

JPB

Ловец

• Златен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • 2355 Мнения:
  • Име:Йордан
  • Оръжие:Бенели,Блазер,Браунинг и ЧЗ...
  • Куче:Пойнтер
  • МПС:Дачилак Дъстър

Публикувано 27 януари 2016 - 01:37

Пушката с която ще се стреля този калибър е Tikka CTR в 260rem с 20" цев и стъпка 1/8". Покупката на това оръжие не беше планирана ;) Просто видях калибъра и не издържах :P

Най-накрая и ти да си купиш хубава пушка :D :lol2: :lol2:

• Щирлиц харесва това

#10 elwix

elwix

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 2853 Мнения:

Публикувано 27 януари 2016 - 01:42

Най-накрая и ти да си купиш хубава пушка :D :lol2: :lol2:

Едва ли, но и тази става ;) :lol2: Просто калибъра е хубав :D Ще си поиграя с него да го видя и ако ми хареса отново ще поръчам от САЩ истинска "real sword" пушка.

П.П. А Тикка е единствената европейска марка която работи с манталитета на американците. Създава голям aftermarket пазар около нея. Което няма как да не го отбележа.

Точна и евтина пушка която може лесно да я модифицираш. А по важното е че прави wildcat американските калибри ;)

Я да те попитам Блазер кога ще направят 260rem ?  :40fcc0495cdba47a4dbb20cffa89d72  Хората дори вече имат и полу-автоматични оръжия за масовия пазар в този калибър в САЩ :D

Този пост е редактиран от elwix: 27 януари 2016 - 01:58

• ars@abv.bg харесва това

#11 PESHOPESHOV

PESHOPESHOV

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 255 Мнения:
  • Оръжие:(Tikka t3 30-06)(SLR 95 7.62х39) (Brno 2 22lr) (Иж 18 12/70)(Иж 12 12/70) (Иж 54 1962г. 12/70)
  • Куче:Руско гонче
  • МПС:ForD Maverick 2.7 TDI
  • ГрадПловдив, Стрелча

Публикувано 29 януари 2016 - 02:06

Много готин калибър. Аз също съм му сложил мерника, но след време.

#12 vaskoamer

vaskoamer

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 990 Мнения:
  • ГрадПлевен

Публикувано 29 януари 2016 - 03:02

Говорих с който трябва от ВИП-а ;)

Надявам се да реагират адекватно на засиления интерес към калибъра. Тика Т3 го имат във всичките си модели  :P

• NBP харесва това

#13 elwix

elwix

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 2853 Мнения:

Публикувано 29 януари 2016 - 03:20

До колкото знам за сега е само една пушка в този калибър в страната ;) питах в София някой да е поръчвал патрони, гилзи или друга пушка в този калибър те казаха че незнаят да има такова нещо. Включително към днешна дата е първата регистрирана цев в страната в 260rem. :D

Гилзи ще има може би, но патрони и други пушки в този калибър за сега не са поръчвани, а може би ме излъгаха ?!?! :)

Този пост е редактиран от elwix: 29 януари 2016 - 03:39

#14 elwix

elwix

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 2853 Мнения:

Публикувано 29 януари 2016 - 03:32

Говорих с който трябва от ВИП-а ;)

Надявам се да реагират адекватно на засиления интерес към калибъра. Тика Т3 го имат във всичките си модели  :P

Мога да ти кажа, че засилен интерес от ловците към този калибър НЯМА! :D Има малко на брой колеги които търсим такива цеви, но това не е засилен интерес в никакъв случай ;)

Опитвам се да ги навия да внесат гилзи и патрони за 260rem, но казаха че няма пазар към момента. Може би ще има гилзи на Лапуа в 260. Това са последните данни.

Този пост е редактиран от elwix: 29 януари 2016 - 03:38

#15 NBP

NBP

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 533 Мнения:
  • Име:Николай
  • Оръжие:.308
  • МПС:Subaru
  • ГрадСофия

Публикувано 29 януари 2016 - 04:12

На мен ми бяха казали, че интереса към 6.5х55 се е засилил. Това сравнено с преди 4 години. Може би така ще стане и с .260.

#16 elwix

elwix

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 2853 Мнения:

Публикувано 29 януари 2016 - 05:14

Може,но стандартно хората купуват каквото има на тезгяха и се водят по колеги и приятели, а те обикновено си хвалят своето ;) Не се интересуват болшинството какво става извън "тяхното село".

#17 snaiper.

snaiper.

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 1905 Мнения:
  • ГрадСофия

Публикувано 08 февруари 2016 - 11:05

За 123gr и особено за 140gr a-max ще се наложи да намеря SSNf 55 за 7.62x54R или в краен случай NCD02.

В Мусачево трябва да има 02 R ;)

• elwix харесва това

#18 snaiper.

snaiper.

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 1905 Мнения:
  • ГрадСофия

Публикувано 08 февруари 2016 - 11:16

http://www.vihtavuor...-remington.html

http://www.robsoft.n...ds.asp?MainID=4   отварят се като линкове и има подробности

Този пост е редактиран от snaiper.: 08 февруари 2016 - 11:20

#19 elwix

elwix

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 2853 Мнения:

Публикувано 08 февруари 2016 - 11:37

Имам доста данни за този калибър ;) Дори съм му направил математически модел на изменението на наляганията спрямо различните барути и съм ги наложим една върху друга графиките. Горе-долу знам на теория с каква навеска, каква скорост да очаквам от Арсеналския барут в 260, както и знам горната граница приблизително къде ще е. Колкото по-бързо влезе в модел представянето на боеприпасите, толкова по-бързо ще я приема на въоражение и ще я закарам на реален лов :D

Директно пак ще работя с българския барут на Арсенал. ;)

Готови са първите партиди тестови патрони с v-max 95gr и SSNf 55/360 бързо горящ за 308.

Направил съм запитване за SSNf 55 за 7.62x54r, да видя кога ще го имам и него за 123 и 140gr a-max.

А докато върви този процес изрових останал H-380 от работата ми с кал.7.62x54. С него ще работя докато взема SSNf 55 :D

Този пост е редактиран от elwix: 08 февруари 2016 - 11:48

• NBP и ars@abv.bg харесват това

#20 todor_gps

todor_gps

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 4434 Мнения:
  • Име:Todor
  • Оръжие:Steyr, Иж-12;
  • Куче:Нямам....

Публикувано 08 февруари 2016 - 12:04

Не искам да съм скептик, но по таблицата на ВВ нищо впечатляващо, за 123гре. Сценар мах. скорости от 816-840м/с, което за 308 е почти същото за 167гре Сценар от 813-830м/с, същото е положението и при по-тежките куршуми, БК са много близки, единствената разлика е в отката и енергийния трансфер.... все си мисля че 6.5х55 ще има възможност за по-високи скорости, почти като 308W и 30-06спр. единия работи с по-къси цеви, а другия винаги докарва една идея по-големи скорости.... :D

Според мен резултатите с еднакви цеви ще са идентични, но с интерес очаквам нещо различно и впечатляващо.... :D

обещавам да цъкам като Ролекс.... :D

• jovani62 и NBP харесват това

0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни

Change Theme!