Към съдържанието

Снимка

Бракониер и Бракониерство- що е то?

Размисли и страсти ...

• Моля, влезте за да отговорите
29 отговора на тази тема

#21 aquilon

aquilon

ЛОВЕЦѣ

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 378 Мнения:

Публикувано 19 януари 2016 - 04:57

щом в списъка на "не е бракониерство" се визират ръководители от иаг, лрд и т.н., то е сигурно, че не е бракониерство. даже не е противозаконно, защото те са закона, дет' са вика. ;)

#22 Sandanski

Sandanski

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 785 Мнения:
  • МПС:Нисан

Публикувано 19 януари 2016 - 04:57

Незнаеш ли ... ми , като незнаеш защо ми обясняваш какво е всичко коз , фар, мпс-та и свински гонки ?! B)

Да похарчиш над 1 000 000 лв за да си возиш задника в джип не е бракониерство 

Да правиш "санитарен" голосек по собствено осмотрение , не е бракониерство 

Да оставяш след сечта терена непочистен за да развъждаш корояд не е бракониерство 

Да се правиш на недоразвит и да баламосваш хората , че пожара в боровата гора е случаен не е бракониерство 

Да монтираш "заграждения"  за да се сдобиеш с диви свинчета за отстрел не е бракониерство 

Да си престъпно безхаберен ръководител не е бракониерство .

Да лобираш за някоя и друга концесийка не е бракониерство 

Да не ти прави впечатление , че от сдружението Горно нанадолнище не отчитат отстрел на хищници не е бракониерство 

Да не ти прави впечатление , че от същото сдружение не се правят заявки за дивеч не е бракониерство 

Да не ти прави впечатление , че редовия ловец иска внос и разселване  заек не е бракониерство 

Да се разселва дивеч на неподходящи за него терени не е бракониерсво 

А е браконерство  , че съм праснал зайко зад ушите ... без бележка за хищник :D и другото което ще ти кажа , че в един друг форум ми писна от "особенНно" :1384734323: загрижени за дивеча и ловците , а и това,  всяка крими изцепка с оръжие да я побликуват аФтоматически като  бракониерска тема !!! 

На фона на безхаберието от страна на двете велики ловни организациики и горската агенция ... една сърнича на пъстърмичка ти се полага ежегодишно !

пп Това да не ловуваш 27 - 8 год на заек и яребица ... като какво ти се вижда , че лино аз немога да си го обясня ?!

Браво Жорка!Ама мислиш ли,че човек който по цял ден се рови из форумите,че чак и години назад се върнал-да търси компромати,ще те разбере?

:256605:

• jovani62 и m_h харесват това

#23 Георги Петров

Георги Петров

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 780 Мнения:
  • Оръжие:Сако 300 wim .mag неръждавейка . Ремингтон дървен 700 308 win и Месарка SI 12. ТОЗ 8 22 LR за всеки ден
  • Куче:СТГ откродното Бретон -прахосмукачка
  • МПС:Нисан териер
  • ГрадСливница ,ама почти

Публикувано 19 януари 2016 - 10:17

Браво Жорка!Ама мислиш ли,че човек който по цял ден се рови из форумите,че чак и години назад се върнал-да търси компромати,ще те разбере?

:256605:

Кой разбрал , разбрал .... я, е това съм думал !

Като в една държава закона е шашав , значи народа нещо не е с всичкия ....  :C_10CH~1:

Наслука !

• n960 и jovani62 харесват това

#24 mir777

mir777

Ловец

• Администратор
  • 3545 Мнения:
  • Име:Минко
  • Оръжие:Фотоапарат със светкавица
  • Куче:Няколко
  • МПС:Джип
  • ГрадТроян

Публикувано 20 януари 2016 - 07:57

По случай темата  :)

Прикачени файлове

• engin, Amateur, fen и 2 други харесват това

#25 winterhunter

winterhunter

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 922 Мнения:

Публикувано 20 януари 2016 - 10:03

Кой разбрал , разбрал .... я, е това съм думал !

Като в една държава закона е шашав , значи народа нещо не е с всичкия ....  :C_10CH~1:

Наслука !

По-точно редът е обратен- кога народът не е с всичкия си, тогава и тези отгоре не са с всичкия си и приемат шашави закони .... :) Пък шашавия закон, закон ли е .... :)

Кога бях на гости в една дружинка, имаше един образ който каза след лова: Абе ази ако трепим- туй ней браконерство, ама ако други трепат без мене- тей ти браконерство. Требе да ги фанат тей ора, я нема да им одим за тоа де дуа два деня, га са трепили през седмицата. Ам на, кой да ги фане, га нема дръжава ... Съвест нема ...

Поздрави!

Този пост е редактиран от winterhunter: 20 януари 2016 - 10:04

• fen харесва това

#26 Георги Петров

Георги Петров

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 780 Мнения:
  • Оръжие:Сако 300 wim .mag неръждавейка . Ремингтон дървен 700 308 win и Месарка SI 12. ТОЗ 8 22 LR за всеки ден

Публикувано 20 януари 2016 - 11:19

По-точно редът е обратен- кога народът не е с всичкия си, тогава и тези отгоре не са с всичкия си и приемат шашави закони .... :) Пък шашавия закон, закон ли е .... :)

Кога бях на гости в една дружинка, имаше един образ който каза след лова: Абе ази ако трепим- туй ней браконерство, ама ако други трепат без мене- тей ти браконерство. Требе да ги фанат тей ора, я нема да им одим за тоа де дуа два деня, га са трепили през седмицата. Ам на, кой да ги фане, га нема дръжава ... Съвест нема ...

Поздрави!

Е ?! Оти да се напиням , като нема да  стигнем до консенсус  ... но все пак да те попитам ,  кага българския народ е ковал закони .... и ако докажеш  кога , ще се занемим во веки веков !!! 

Като ходиш на гости при "образа" ... стисни му ръка от мен и му кажи че е абсолютно прав и мога да ти го докажа с факти ! 

#27 winterhunter

winterhunter

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 922 Мнения:

Публикувано 20 януари 2016 - 11:34

.... но все пак да те попитам ,  кага българския народ е ковал закони .... 

Никога! Българският народ избира и най-вече мълчи (търпи) на други хора-политици да му коват законите- щом мълчи, значи законите му харесват ...

Но как да е .... Това си е мое мнение и не искам да споря - те резултатите са видни и без много писания :)

#28 Георги Петров

Георги Петров

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 780 Мнения:

Публикувано 20 януари 2016 - 11:52

Никога! Българският народ избира и най-вече мълчи (търпи) на други хора-политици да му коват законите- щом мълчи, значи законите му харесват ...

Но как да е .... Това си е мое мнение и не искам да споря - те резултатите са видни и без много писания :)

Ахаа сетили се ... политиците :104: ... а те са като сперматозоидите баце , от 1 000 000 я един стане стане човек , я не стане   :idea: .... като гледам колко са събирани с лъжица от чаршафите ... вероятността е .... 

А то това "българския народ избира" ... дали избира , как и какво се случва е мн`о дълга за разправяне ...

Дай да не се отклоняваме от темата .... 

#29 marqn

marqn

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 24 Мнения:
  • Име:m74
  • Оръжие:mnogo
  • Куче:mnogo
  • Градplovdiv

Публикувано 24 февруари 2016 - 12:25