Към съдържанието

Снимка

Бракониер и Бракониерство- що е то?

Размисли и страсти ...

• Моля, влезте за да отговорите
29 отговора на тази тема

#1 winterhunter

winterhunter

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 922 Мнения:

Публикувано 15 януари 2016 - 03:50

Че то Бракониер е титла , а не обида .. :D ..  Само че от някои се бърка с престъпник ,който трепе *всичко коз* ,или на фар от мпс , и разни примкари , както и др. герои които самоволно стрелят забранен дивеч по време на свински и други гонки.... ;)

Отварям нова тема за споделяне на мнения ....

#2 ЛЮБИТЕЛ

ЛЮБИТЕЛ

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 722 Мнения:
  • Име:Георги
  • Оръжие:нарезно и гладкоцевно
  • Куче:бретон
  • ГрадРусе

Публикувано 15 януари 2016 - 03:59

Верно тоз сезон много слаб :lol: Чакайте поне да свършат патките и бекасите и тогаз се почвайте.. :D .Ама сигур яко са ви напръщели клавиатурите... :lol2:  :256605:

• Христо Христев, n960, jovani62 и 4 други харесват това

#3 jovani62

jovani62

Ловец

• Златен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • 5875 Мнения:

Публикувано 15 януари 2016 - 04:07

Верно тоз сезон много слаб :lol: Чакайте поне да свършат патките и бекасите и тогаз се почвайте.. :D .Ама сигур яко са ви напръщели клавиатурите... :lol2:  :256605:

Ами .... нека създателя на темата да каже силен или слаб е бил сезона за него.... :D

Аз не се оплаквам от слука , с изключение на това , че половината го пропуснах поради контузия на левия ми  крак... :)

• elwix и damian1 харесват това

#4 Георги Петров

Георги Петров

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 780 Мнения:
  • Оръжие:Сако 300 wim .mag неръждавейка . Ремингтон дървен 700 308 win и Месарка SI 12. ТОЗ 8 22 LR за всеки ден
  • Куче:СТГ откродното Бретон -прахосмукачка
  • МПС:Нисан териер
  • ГрадСливница ,ама почти

Публикувано 18 януари 2016 - 01:03

Отварям нова тема за споделяне на мнения ....

Баси темата  шашава  ... икона на светец ловец в църква да си виждал , а ?!  :rolleyes: ... това , че съм  взел от природата един заек без касова бележка прави ли ме  бракониер ?! 

Нямам пари да почерпя доктора .... кредит ли да тегля или на зайко патрона  , а кажи ми де ?!  

Бих задал още 10-тина въпроса по темата , ама да не разводявам темата ... 

#5 winterhunter

winterhunter

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 922 Мнения:

Публикувано 18 януари 2016 - 01:52

Баси темата  шашава  ... икона на светец ловец в църква да си виждал , а ?!  :rolleyes: ... това , че съм  взел от природата един заек без касова бележка прави ли ме  бракониер ?! 

Нямам пари да почерпя доктора .... кредит ли да тегля или на зайко патрона  , а кажи ми де ?!  

Бих задал още 10-тина въпроса по темата , ама да не разводявам темата ... 

Не знам, Георги- цитатът е: "Само че от някои се бърка с престъпник ,който трепе *всичко коз* ,или на фар от мпс , и разни примкари , както и др. герои които самоволно стрелят забранен дивеч по време на свински и други гонки"

На мен иначе и тези с всичко коз, и с фара и мпс-то, и примкарите, все добри хорица ми изглеждат и все за нещо им трЕбва месце :)

#6 jovani62

jovani62

Ловец

• Златен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • 5875 Мнения:

Публикувано 18 януари 2016 - 02:08

Не знам, Георги....На мен .... тези с всичко коз, и с фара и мпс-то, и примкарите, все добри хорица ми изглеждат и все за нещо им трЕбва месце :)...

:D *винтьо* , толкоз ли  трудно вдяваш - престъпник е ;;;

престъпник ,който трепе *всичко коз* ,или на фар от мпс , и разни примкари , както и др. герои които самоволно стрелят забранен дивеч по време на свински и други гонки....  ;)

бих ти разяснил и *що е бракониер* , ама няма смисъл... :lol: .. - няма да ти е от полза.... :lol2:

• damian1 харесва това

#7 winterhunter

winterhunter

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 922 Мнения:

Публикувано 18 януари 2016 - 02:20

:D *винтьо* , толкоз ли  трудно вдяваш - престъпник е ;;;

бих ти разяснил и *що е бракониер* , ама няма смисъл... :lol: .. - няма да ти е от полза.... :lol2:

Ей, абе ти да не си съдия, че да казваш кой  престъпник и кой- не :lol2: Ами дай си твоето разбиране за бракониер- житейското де, то закони и правила не те вълнуват  :) 

#8 jovani62

jovani62

Ловец

• Златен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • 5875 Мнения:

Публикувано 18 януари 2016 - 02:26

Ей, абе ти да не си съдия, че да казваш кой  престъпник и кой- не :lol2: Ами дай си твоето разбиране за бракониер- житейското де, то закони и правила не те вълнуват  :)

:)  На тъпи въпроси не отговарям.... :D  :P

• winterhunter харесва това

#9 damian1

damian1

Ловец

• Златен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • 3712 Мнения:
  • Име:damian
  • Оръжие:ЧЗ 9х19,Иж 12 кал.,Иж 16 кал. Браунинг 16 кал.,Бенели 9,3х62 ,Щаер ССГ-04 , 300WM
  • Куче:ягдтериер
  • МПС:УАЗ 452
  • ГрадСофия

Публикувано 18 януари 2016 - 02:42

:)  На тъпи въпроси не отговарям.... :D  :P

А бе ще се сетиш .... Пък и ако искаш да помогнеш , почни с що е то лов , ловец и т.н. :D

П.С. В последния ти пост има една излишна дума  :D  

#10 winterhunter

winterhunter

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 922 Мнения:

Публикувано 18 януари 2016 - 03:32

А бе ще се сетиш .... Пък и ако искаш да помогнеш , почни с що е то лов , ловец и т.н. :D

П.С. В последния ти пост има една излишна дума  :D  

Дамяне, реши ли кой си всъщност- "damian1" или "osata"? "Живия бра---ер" или тоя дето има логически разсъждения, колкот да не се загуби по пътя вкъщи-Penny Market :lol: Обади се, когато решиш .... :D

#11 damian1

damian1

Ловец

• Златен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • 3712 Мнения:
  • Оръжие:ЧЗ 9х19,Иж 12 кал.,Иж 16 кал. Браунинг 16 кал.,Бенели 9,3х62 ,Щаер ССГ-04 , 300WM
  • ГрадСофия

Публикувано 18 януари 2016 - 04:04

Дамяне, реши ли кой си всъщност- "damian1" или "osata"? "Живия бра---ер" или тоя дето има логически разсъждения, колкот да не се загуби по пътя вкъщи-Penny Market :lol: Обади се, когато решиш .... :D

Мале човек , .... при теб положението съвсем се влошава :lol2:  . до едно време беше развеселяващо да се гледат напъните ти, но вече нещата не отиват на добре :lol:  . Почвам да ме гризе съвестта ,че съм допринесъл за това ти състояние .

Аз пиша с името си , публикувам снимки със себе си, не ме е страх да се срещам с хората   и т.н. ....При теб не е така .... защо ли ? 

Всъщност не се чувствай длъжен да отговаряш ..... той отговора е ясен  :lol2: .

П.С. Как и къде да ти се обадя :P

Този пост е редактиран от damian1: 18 януари 2016 - 04:09

• jovani62 харесва това

#12 winterhunter

winterhunter

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 922 Мнения:

Публикувано 18 януари 2016 - 04:31

Мале човек , .... при теб положението съвсем се влошава :lol2:  . до едно време беше развеселяващо да се гледат напъните ти, но вече нещата не отиват на добре :lol:  . Почвам да ме гризе съвестта ,че съм допринесъл за това ти състояние .

Аз пиша с името си , публикувам снимки със себе си, не ме е страх да се срещам с хората   и т.н. ....При теб не е така .... защо ли ? 

Всъщност не се чувствай длъжен да отговаряш ..... той отговора е ясен  :lol2: .

П.С. Как и къде да ти се обадя :P

Ами трудно е да даваш оценки за други хора, когато ти си пишеш от два различни профила и влизаш във форумни диалози сам със себе се, пък си даваш и сам на себе си оценки от двата различни профила ... Как казваше онзи модератор- раздвоение на личността :lol2: или смешни недоразумения :lol2:

Ако като нормален мъж си беше признал, че си пишеш сам на себе си и си отговаряш .... А не си измисляш смешни обяснения- ама аз ... такова, си споделям ловните проблеми с едни хора от 3-те офиса на фирмата, пък те влизат със същото IP, пък ме коментират .... :lol2:

Можеше да мине за смешно и забавно, но ти настояваш че въпросният "осата" бил някой друг, а не ти .... Какво да си мисли човек за теб .... И как да ти уважава мнението. Да си беше казал нещата, както са, но .... ;)

Айде със здраве

Този пост е редактиран от winterhunter: 18 януари 2016 - 04:32

#13 jovani62

jovani62

Ловец

• Златен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • 5875 Мнения:

Публикувано 18 януари 2016 - 05:17

А бе .... ако искаш да помогнеш , почни с що е то лов , ловец и т.н. :D

Тц...не става ..... ! .... :2e65fd3ba182c34b5dc411b125c27f3

"Зима е ,кучето вие на вук , ..... чиче Йован .... маа пръжки с лук"...?  :buba:

:256605:

Този пост е редактиран от jovani62: 18 януари 2016 - 05:19

• damian1 харесва това

#14 damian1

damian1

Ловец

• Златен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • 3712 Мнения:
  • ГрадСофия

Публикувано 18 януари 2016 - 05:18

Ами трудно е да даваш оценки за други хора, когато ти си пишеш от два различни профила и влизаш във форумни диалози сам със себе се, пък си даваш и сам на себе си оценки от двата различни профила ... Как казваше онзи модератор- раздвоение на личността :lol2: или смешни недоразумения :lol2:

Ако като нормален мъж си беше признал, че си пишеш сам на себе си и си отговаряш .... А не си измисляш смешни обяснения- ама аз ... такова, си споделям ловните проблеми с едни хора от 3-те офиса на фирмата, пък те влизат със същото IP, пък ме коментират .... :lol2:

Можеше да мине за смешно и забавно, но ти настояваш че въпросният "осата" бил някой друг, а не ти .... Какво да си мисли човек за теб .... И как да ти уважава мнението. Да си беше казал нещата, както са, но .... ;)

Айде със здраве

Отговарям винаги , дори и на нелепици , .... въпрос на принцип .Обратното ми изглежда като бягане от отговорност .

И тъй като не съм свикнал да бягам от отговорност....... отговарям .... отговорих и във онзи форум къде са офисите , посочих  кога , съответно от кой IP адрес пиша от домашния си комп. и т.н. ......И то заради писалите в темата.

Недей да се опитваш да расъждаваш от гледна точка на " нормален мъж " , защото е видно , че я ти е далечна .

Мъжете не се крият като теб  :lol2:  .

Споделям виждането , че не е хубаво " да удряш падналия " , в твоя случай да покажеш на някого , че е .... как да го кажа ,.... "развеселяващ"  ми се струва приемливо за форумно пространство . Но понякога чувството ми за хигиена не го позволява  ;)  .

Този пост е редактиран от damian1: 18 януари 2016 - 05:21

• jovani62 харесва това

#15 winterhunter

winterhunter

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 922 Мнения:

Публикувано 18 януари 2016 - 05:26

Хахаха, нелепици, които и модераторът ти ги написа няколко пъти още навремето ..... И всички ги разбраха- и тогава, и сега ... Но не ми се занимава с теб и твоите актьорски моноспектакли в различна роля.

Още един безплатен съвет ще ти дам по повод друга тема: Когато искаш да коментираш икономиката на цяла държава, ще трябва да излезнеш от личния си опит и наблюдения за 3-те офиса на вашата фирма ... Колкото и да искаш да се позовеш само на личния си опит, той едва ли ще бъде достатъчен за повече от 1 сектор. Та опитай се да осмислиш и коментираш и чуждия опит и мнения. Това е само съвет и не се чувствай длъжен да го приемаш.

#16 damian1

damian1

Ловец

• Златен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • 3712 Мнения:
  • ГрадСофия

Публикувано 18 януари 2016 - 05:36

Хахаха, нелепици, които и модераторът ти ги написа няколко пъти още навремето ..... И всички ги разбраха- и тогава, и сега ... Но не ми се занимава с теб и твоите актьорски моноспектакли в различна роля.

Още един безплатен съвет ще ти дам по повод друга тема: Когато искаш да коментираш икономиката на цяла държава, ще трябва да излезнеш от личния си опит и наблюдения за 3-те офиса на вашата фирма ... Колкото и да искаш да се позовеш само на личния си опит, той едва ли ще бъде достатъчен за повече от 1 сектор. Та опитай се да осмислиш и коментираш и чуждия опит и мнения. Това е само съвет и не се чувствай длъжен да го приемаш.

Способността ти за разбиране .............хм .... не разчитай много на осмисляне на чуждия опит и мнения  :lol2:  .

Ще се почувствам поласкан ,че ми даваш безплатен съвет , ако си дал поне един платен , .... макар и за лев -два :lol2: .

#17 jovani62

jovani62

Ловец

• Златен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • 5875 Мнения:

Публикувано 18 януари 2016 - 05:49

...Ще се почувствам поласкан ,че ми даваш безплатен съвет , ако си дал поне един платен , .... макар и за лев -два :lol2: .

Че нали още преди даже го покани на черпалък-пиялък , то беше перфектен повод / начин да ни разясни кое как е , съвети  и още нещо.. ама нещя .... зает е много винтера.... :mellow:

• Sandanski харесва това

#18 damian1

damian1

Ловец

• Златен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • 3712 Мнения:
  • ГрадСофия

Публикувано 18 януари 2016 - 06:59

Че нали още преди даже го покани на черпалък-пиялък , то беше перфектен повод / начин да ни разясни кое как е , съвети  и още нещо.. ама нещя .... зает е много винтера.... :mellow:

:lol2: :lol2: :lol2:

Абе не е лошо момчето ,...... ама пусто желание да се надскочи , разчитайки , че като се крие това няма да проличи  :D  .

Но пък като гледам .... май е по - добре за него да си стои анонимен  ;)  :lol:  .

Абе да е жив и здрав , да ни радва .

Този пост е редактиран от damian1: 18 януари 2016 - 07:17

• Sandanski харесва това

#19 Георги Петров

Георги Петров

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 780 Мнения:
  • Оръжие:Сако 300 wim .mag неръждавейка . Ремингтон дървен 700 308 win и Месарка SI 12. ТОЗ 8 22 LR за всеки ден
  • Куче:СТГ откродното Бретон -прахосмукачка
  • МПС:Нисан териер
  • ГрадСливница ,ама почти

Публикувано 19 януари 2016 - 10:13

Не знам, Георги- цитатът е: "Само че от някои се бърка с престъпник ,който трепе *всичко коз* ,или на фар от мпс , и разни примкари , както и др. герои които самоволно стрелят забранен дивеч по време на свински и други гонки"

На мен иначе и тези с всичко коз, и с фара и мпс-то, и примкарите, все добри хорица ми изглеждат и все за нещо им трЕбва месце :)

Незнаеш ли ... ми , като незнаеш защо ми обясняваш какво е всичко коз , фар, мпс-та и свински гонки ?! B)

Да похарчиш над 1 000 000 лв за да си возиш задника в джип не е бракониерство 

Да правиш "санитарен" голосек по собствено осмотрение , не е бракониерство 

Да оставяш след сечта терена непочистен за да развъждаш корояд не е бракониерство 

Да се правиш на недоразвит и да баламосваш хората , че пожара в боровата гора е случаен не е бракониерство 

Да монтираш "заграждения"  за да се сдобиеш с диви свинчета за отстрел не е бракониерство 

Да си престъпно безхаберен ръководител не е бракониерство .

Да лобираш за някоя и друга концесийка не е бракониерство 

Да не ти прави впечатление , че от сдружението Горно нанадолнище не отчитат отстрел на хищници не е бракониерство 

Да не ти прави впечатление , че от същото сдружение не се правят заявки за дивеч не е бракониерство 

Да не ти прави впечатление , че редовия ловец иска внос и разселване  заек не е бракониерство 

Да се разселва дивеч на неподходящи за него терени не е бракониерсво 

А е браконерство  , че съм праснал зайко зад ушите ... без бележка за хищник :D и другото което ще ти кажа , че в един друг форум ми писна от "особенНно" :1384734323: загрижени за дивеча и ловците , а и това,  всяка крими изцепка с оръжие да я побликуват аФтоматически като  бракониерска тема !!! 

На фона на безхаберието от страна на двете велики ловни организациики и горската агенция ... една сърнича на пъстърмичка ти се полага ежегодишно !

пп Това да не ловуваш 27 - 8 год на заек и яребица ... като какво ти се вижда , че лино аз немога да си го обясня ?!

• krasi_75-berta, Атанас Димитров, varnahunt и 5 други харесват това

#20 Sandanski

Sandanski

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 785 Мнения:
  • МПС:Нисан

Публикувано 19 януари 2016 - 04:46

:lol2: :lol2: :lol2:

Абе не е лошо момчето ,...... ама пусто желание да се надскочи , разчитайки , че като се крие това няма да проличи  :D  .

Но пък като гледам .... май е по - добре за него да си стои анонимен  ;)  :lol:  .

Абе да е жив и здрав , да ни радва .

Тонито е като партизаните,никой не го търси,ама той се крие ;)

• DrOhboli харесва това

0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни

Change Theme!