Към съдържанието

Снимка

Непознати кучета нападат зайците ни

кучета поразии двор бели бездомни недобросъвестен стопанин домашни животни нападат

• Моля, влезте за да отговорите
34 отговора на тази тема

#1 denyo

denyo

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 6 Мнения:
  • ГрадВарна

Публикувано 25 ноември 2015 - 11:21

Ако решите, че не съм уцелил най-подходящата категория, може да преместитите темата.

Някакви кучета влизат в двора ни на село нощно време и правят поразии. Най-вече в двора има клетки със зайци и от време на време отмъкват по някой. Една нощ нашите заварили 2 кучета, едното рижаво и голямо, другото бяло и по-малко да лежат спокойно на едни събрани на куп сухи листа в двора. Бялото било като в на ПедиГри Дентастикс рекламата, първото куче с протеза. Не е сигурно дали това са беладжиите, но и други хора са ги виждали пак в подобна ситуация с изядени зайци. Не са агресивни и не се боят от човек, в смисъл, като ги приближиш на 1 метър и чак тогава бягат. Та тия набези са си стрес и за зайчетата и за родителите ми. По какъв начин най-лесно и ефективно може да ги предотвратим? Зайчето от тази клетка не бяха го докопали, но бяха му изкарали акъла.

Прикачен файл  DSCF8451.jpg   80,09K   0 Брой свалянияПрикачен файл  DSCF8452.jpg   103,86K   0 Брой свалянияПрикачен файл  DSCF8455.jpg   101,99K   0 Брой свалянияПрикачен файл  DSCF8456.jpg   117,56K   0 Брой свалянияПрикачен файл  DSCF8459.jpg   58,68K   0 Брой свалянияПрикачен файл  DSCF8462.jpg   157,86K   0 Брой свалянияПрикачен файл  DSCF8466.jpg   160,76K   0 Брой свалянияПрикачен файл  DSCF8467.jpg   106,42K   0 Брой свалянияПрикачен файл  DSCF8476.jpg   85,65K   0 Брой свалянияПрикачен файл  DSCF8477.jpg   75,84K   0 Брой сваляния

#2 jovani62

jovani62

Ловец

• Златен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • 5664 Мнения:

Публикувано 25 ноември 2015 - 11:46

Ако решите, че не съм уцелил най-подходящата категория, може да преместитите темата.

Някакви кучета влизат в двора ни на село нощно време и правят поразии. Най-вече в двора има клетки със зайци и от време на време отмъкват по някой. 

Поправи си оградата ..... кучетата не могат да летят..... :D

#3 damian1

damian1

Ловец

• Златен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • 3300 Мнения:
  • Име:damian
  • Оръжие:ЧЗ 9х19,Иж 12 кал.,Иж 16 кал. Браунинг 16 кал.,Бенели 9,3х62 ,Щаер ССГ-04 , 300WM
  • Куче:ягдтериер
  • МПС:УАЗ 452
  • ГрадСофия

Публикувано 25 ноември 2015 - 12:11

Някакви кучета влизат в двора ни на село нощно време и правят поразии. Най-вече в двора има клетки със зайци и от време на време отмъкват по някой. Една нощ нашите заварили 2 кучета, едното рижаво и голямо, другото бяло и по-малко да лежат спокойно на едни събрани на куп сухи листа в двора. Бялото било като в на ПедиГри Дентастикс рекламата, първото куче с протеза. Не е сигурно дали това са беладжиите, но и други хора са ги виждали пак в подобна ситуация с изядени зайци. Не са агресивни и не се боят от човек, в смисъл, като ги приближиш на 1 метър и чак тогава бягат. Та тия набези са си стрес и за зайчетата и за родителите ми. По какъв начин най-лесно и ефективно може да ги предотвратим? Зайчето от тази клетка не бяха го докопали, но бяха му изкарали акъла.

attachicon.gifDSCF8451.jpgattachicon.gifDSCF8452.jpgattachicon.gifDSCF8455.jpgattachicon.gifDSCF8456.jpgattachicon.gifDSCF8459.jpgattachicon.gifDSCF8462.jpgattachicon.gifDSCF8466.jpgattachicon.gifDSCF8467.jpgattachicon.gifDSCF8476.jpgattachicon.gifDSCF8477.j

Здравей ,

По въпроса , разбирам че не си ловец  :D , обърни се към някой твой приятел ловец да ти реши проблема  ;) .

Поздрави 

• vve, n960, elwix и още 1 харесват това

#4 Kostadin 64

Kostadin 64

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 412 Мнения:
  • Име:Костадин
  • Оръжие:Ремингтон,Зауер,Tоз22lr и въздухарка
  • Куче:Епаньол бретон
  • МПС:нямам
  • ГрадПловдив

Публикувано 25 ноември 2015 - 12:54

Здравей ,

По въпроса , разбирам че не си ловец  :D , обърни се към някой твой приятел ловец да ти реши проблема  ;) .

Поздрави 

И гледай да има флоберчица,по-безшумно е и няма да има въпроси от еко-меко и т.н.

Успех.

• n960, damian1 и Sandanski харесват това

#5 denyo

denyo

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 6 Мнения:
  • ГрадВарна

Публикувано 25 ноември 2015 - 04:43

Благодаря на включилите се. Да, читава ограда е наистина най-доброто решение, но е и най-трудоемкото. Всъщност една съседка твърди, че са прескочили нейната двуметрова ограда (поне така казала на майка ми). Като гледам какво се случва до сега и мнението на един ветеринар, че щом са видели хора, няма да се върнат, предполагам че си гастролират из селото и не знам как един човек-ловец ще успее да ги локализира. Как ще разбере, от всички кучета които срещне, кои са проблемните? Първата мисъл която ми хрумна беше капан да сложа, но така е много вероятно да осакатя животни които не правят никакви поразии, а само си минават транзит по време на нощния си обход на махалата. За сега съм сложил една аларма на клетките по настояване на нашите. Обаче при втора среща с тия кучета, как безопасно могат да ги заловят? Или само да ги изгонват с надеждата, че повече няма да се върнат? Идеи за капан който не наранява уловеното куче? Не че ми е жал за беладжиите, а за да не пострада невинен добитък.

#6 damian1

damian1

Ловец

• Златен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • 3300 Мнения:
  • Оръжие:ЧЗ 9х19,Иж 12 кал.,Иж 16 кал. Браунинг 16 кал.,Бенели 9,3х62 ,Щаер ССГ-04 , 300WM
  • ГрадСофия

Публикувано 25 ноември 2015 - 08:19

Този пост е редактиран от damian1: 25 ноември 2015 - 08:20

#7 damian1

damian1

Ловец

• Златен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • 3300 Мнения:
  • ГрадСофия

Публикувано 25 ноември 2015 - 08:34

. Най-вече в двора има клетки със зайци и от време на време отмъкват по някой. Една нощ нашите заварили 2 кучета, едното рижаво и голямо, другото бяло и по-малко да лежат спокойно на едни събрани на куп сухи листа в двора. Бялото било като в на ПедиГри Дентастикс рекламата, първото куче с протеза.

предполагам че си гастролират из селото и не знам как един човек-ловец ще успее да ги локализира. Как ще разбере, от всички кучета които срещне, кои са проблемните?

едното рижаво и голямо, другото бяло и по-малко да лежат спокойно на едни събрани на куп сухи листа в двора. Бялото било като в на ПедиГри Дентастикс рекламата, първото куче с протеза.

Как ще разбере, от всички кучета които срещне, кои са проблемните?

Как ще разбере .... ми дал си описание , влизат у вас , а и повечето ловци имат свирки които галят ухото на кучета - зайчари :D .

Това е горе - долу достатъчно , но ако не е ,.....винаги може да повтори :D :D.

Прикачени файлове

• Прикачен файл  predator.jpg   325,49K   0 Брой сваляния

• JPB и Sandanski харесват това

#8 jovani62

jovani62

Ловец

• Златен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • 5664 Мнения:

Публикувано 25 ноември 2015 - 08:54

Аз мисля че *denyo* нещо се бъзика с нас ... :D

. , Най  логичното нещо за един имот е да не  бъде с разграден двор.

Но да се трепят с оръжие е доста хазартно ....  не се знае кой *доброжелаятел* може да звънне на 112 .. :idea: .. и после ядове

Иначе и капани има , обаче и те не са без пари.....

http://www.megahome....isici-i-chakali

Този пост е редактиран от jovani62: 25 ноември 2015 - 09:39

• Sandanski харесва това

#9 jovani62

jovani62

Ловец

• Златен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • 5664 Мнения:

Публикувано 25 ноември 2015 - 08:55

.... как един човек-ловец  ще разбере, от всички кучета които срещне, кои са проблемните?

Не че ми е жал за беладжиите, а за да не пострада невинен добитък.

Трепеш наред - бог ще разпознае невинните....  :vrubkata:

• n960, Diters, maestroto и 4 други харесват това

#10 Topmitko

Topmitko

N/A

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 659 Мнения:
  • Име:Top Mitko
  • Оръжие:ИЖ18 12/70 и др.
  • Куче:ПИРИН
  • МПС:Орел 4х4 и др.
  • ГрадСофия и др.

Публикувано 25 ноември 2015 - 09:11

Можеш да оградиш клетките с електропастир, ако си в София или в някой голям град. Ако си на село 12 калибър е добро решение.

#11 damian1

damian1

Ловец

• Златен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • 3300 Мнения:
  • ГрадСофия

Публикувано 25 ноември 2015 - 10:09

Аз мисля че *denyo* нещо се бъзика с нас ... :D

. , Най  логичното нещо за един имот е да не  бъде с разграден двор.

Но да се трепят с оръжие е доста хазартно ....  не се знае кой *доброжелаятел* може да звънне на 112 .. :idea: .. и после ядове

Иначе и капани има , обаче и те не са без пари.....

http://www.megahome....isici-i-chakali

На Долни Богров в неделя , на пазара, има "мейд ин сиган" , почти на без пари .... и вършат работа .

Ако е от София човека за 10-20 лв може да се обурудва .

П.С. При условие , че няма приятел ловец :lol2: .

Този пост е редактиран от damian1: 25 ноември 2015 - 10:10

#12 denyo

denyo

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 6 Мнения:
  • ГрадВарна

Публикувано 26 ноември 2015 - 12:13

Не не е базик, просто нямам никакъв опит с това. Тия двете рижавото и бялото са им се видели прекалено кротки, не е ли възможно да са дошли да доизядат остатъци и да не са главните беладжии? После имало и едно дребно бяло също и котки разни. Като се размирише на манджа, предполагам са се облажили и други месоядни. Електопастир дали действа на кучета, все пак са доста по-космати?

#13 jovani62

jovani62

Ловец

• Златен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • 5664 Мнения:

Публикувано 26 ноември 2015 - 01:08

Не не е базик, просто нямам никакъв опит с това. Тия двете рижавото и бялото са им се видели прекалено кротки, не е ли възможно да са дошли да доизядат остатъци и да не са главните беладжии? После имало и едно дребно бяло също и котки разни. Като се размирише на манджа, предполагам са се облажили и други месоядни. Електопастир дали действа на кучета, все пак са доста по-космати?

Човече , стига с тия детски въпроси.. :) .... Като те мързи да си заградиш двора , поне може да обковеш клетките на зайците с някаква подходяща мрежа , и капаците да са със стабилно затваряне. :idea:

А може и двукраки *кучета* да ги ядат зайците.. ;) ... Измисли някаква елементарна аларма с рибарска корда и звънчета , та да сси изясниш картинката .... Прояви малко техническа фантазия , не чакай наготово... :lol:

• n960 и Sandanski харесват това

#14 баян

баян

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 266 Мнения:
  • Име:Василев
  • Оръжие:Иж54, Чз 513, дрилинг Симсон Зул 12х70/7х65R, Браунинг Мк3 9,3х62, Ремингтън 700 SPS .223, Ремингтън 700 VSF .308
  • Куче:курцхаар
  • МПС:Газ 69АМ, ЛендРовър Дискавъри II
  • ГрадСофия

Публикувано 26 ноември 2015 - 01:11

Деньо, звучиш ми, като някяква еколожка: "как да ги разпозная", "дали са невинни", "те може просто да си минават"(през двора ти!!). Така, както си "минават" утре ще нападнат и майка ти....

Въпрост е прост: правата на бездомните кучета или правата на родителите ти? Изборът е твой.

• jovani62, Щирлиц, elwix и 5 други харесват това

#15 denyo

denyo

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 6 Мнения:
  • ГрадВарна

Публикувано 26 ноември 2015 - 02:05

Човече , стига с тия детски въпроси.. :) .... Като те мързи да си заградиш двора , поне може да обковеш клетките на зайците с някаква подходяща мрежа , и капаците да са със стабилно затваряне. :idea:

А може и двукраки *кучета* да ги ядат зайците.. ;) ... Измисли някаква елементарна аларма с рибарска корда и звънчета , та да сси изясниш картинката .... Прояви малко техническа фантазия , не чакай наготово... :lol:

... За сега съм сложил една аларма на клетките. ...

Въпроса е, включва се алармата, излиза човек в двора, вижда нарушителя и? Какво прави?

Укрепихме клетките разбира се. От хигиенна гледна точка зайците се гледат на скари, които са уязвимо място. За сега са застлани временно с плътни дъски, ще мисля вариант как хем да са на скара, хем тя да не е достъпна за кучета.

Иначе съм чувал, че най-лесния начин е залагането на примамки с антифриз. Много го обичали, може даже да са от хляб. И после из цялата махала ще смърдят труповете на бездомите кучета. Може и да греша, но не ми се вижда приемливо.

#16 Sandanski

Sandanski

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 550 Мнения:

Публикувано 26 ноември 2015 - 05:46

Благодаря на включилите се. Да, читава ограда е наистина най-доброто решение, но е и най-трудоемкото. Всъщност една съседка твърди, че са прескочили нейната двуметрова ограда (поне така казала на майка ми). Като гледам какво се случва до сега и мнението на един ветеринар, че щом са видели хора, няма да се върнат, предполагам че си гастролират из селото и не знам как един човек-ловец ще успее да ги локализира. Как ще разбере, от всички кучета които срещне, кои са проблемните? Първата мисъл която ми хрумна беше капан да сложа, но така е много вероятно да осакатя животни които не правят никакви поразии, а само си минават транзит по време на нощния си обход на махалата. За сега съм сложил една аларма на клетките по настояване на нашите. Обаче при втора среща с тия кучета, как безопасно могат да ги заловят? Или само да ги изгонват с надеждата, че повече няма да се върнат? Идеи за капан който не наранява уловеното куче? Не че ми е жал за беладжиите, а за да не пострада невинен добитък.

Аз пък предполагам,че си гастролираш по форумите и си чешеш пръстите по клвиатурата,като същевременно,се мъчиш да ни вкараш в някакъв,твой си филм :) Какво точно от кова което,ти се отговори по другите форуми,не разбра?Особено пък от отговора на рикитикитави,кое точно не ти стана ясно,че го кара да ти пише пак?Явно получените съвети не са ти по вкуса,и не са според сценария :) Виж се и какви глупости си писал,капан дето не наранява,че ти жално,а с антифриза си готов да ги тровиш-така по-безболезнено ще да е ;) Гледам,че и тук доста полезни съвети са ти дали,но ти си знаеш твоето.....,значи това което ти е дадено като съвети не те удовлетворява по никакъв начин....чудно,защо ли? А!Сега забелязах,че тук си забравил  да споменеш как "кучетата" чисто отелят от тялото на заека главата,заедно с кожата оставяйки ги до зайчарника,даже и без да ги окалят дори :) И после,беж да ги няма само с чистото месце ;) ей това,ако го беше споменал,сигурно още по-добри съвети щеше да има.

jovani62 се е ориентирал най-правилно-вихри се нещо като бъзик ;)    

Този пост е редактиран от Sandanski: 26 ноември 2015 - 06:15

• n960 и svetlio_vt харесват това

#17 svetlio_vt

svetlio_vt

Ловец

• Глобален Модeрaтор
  • 1019 Мнения:
  • Оръжие:Blaser R8 Professional .308 Win, Beretta A400 Xplor Unico - Optima-Bore® 12 ga., ИЖ 58 МА - 12 кал.
  • Куче:Беше куче
  • МПС:TLC 90
  • ГрадВелико Търново

Публикувано 26 ноември 2015 - 06:04

Убий зайците и си ги направи в буркани така няма да изкушаваш местната фауна!

Чудя се що се връзвате на някой де се чуди какво да прави след училище?
  • NBP, Kostadin 64 и Sandanski харесват това

#18 Kostadin 64

Kostadin 64

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 412 Мнения:
  • Име:Костадин
  • Оръжие:Ремингтон,Зауер,Tоз22lr и въздухарка
  • Куче:Епаньол бретон
  • МПС:нямам
  • ГрадПловдив

Публикувано 26 ноември 2015 - 06:07

Ще се обадим тогаз на госпожата да му напише няколко двойки та да мирясъме :D .

Поздрави.

• svetlio_vt и Sandanski харесват това

#19 Sandanski

Sandanski

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 550 Мнения:

Публикувано 26 ноември 2015 - 06:09

Еееее....ти пък,направо с рогата :) нека се порадва малко на нашето внимание ;)

#20 svetlio_vt

svetlio_vt

Ловец

• Глобален Модeрaтор
  • 1019 Мнения:
  • Оръжие:Blaser R8 Professional .308 Win, Beretta A400 Xplor Unico - Optima-Bore® 12 ga., ИЖ 58 МА - 12 кал.
  • Куче:Беше куче
  • МПС:TLC 90
  • ГрадВелико Търново

Публикувано 26 ноември 2015 - 06:17

Еееее....ти пък,направо с рогата :) нека се порадва малко на нашето внимание ;)

Е хубаво, ама нещо не ми се връзва да търси момчето съвет и то от ловен форум. Предполагам селото си има кмет! Повечето тук убиваме зайци с помощта на кучетата, а не обратно :lol2: :lol2: :lol2: Парадоксално звучи разбираш ли ;)

Този пост е редактиран от svetlio_vt: 26 ноември 2015 - 06:21

Теми съдържащи: кучета, поразии, двор, бели, бездомни, недобросъвестен, стопанин, домашни, животни, нападат

0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни

Change Theme!