Към съдържанието

Снимка

Съхранение на ловно оръжие на втори адрес

• Моля, влезте за да отговорите
46 отговора на тази тема

#41 ДБД

ДБД

БАЙ ЧЕПИК

• Златен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • 3967 Мнения:
  • Име:Данаил
  • Оръжие:няколко
  • Куче:от 31.10.2013г. вече нямам !
  • МПС:Трабант - бял, комби .
  • ГрадРусчуклийска околия .

Публикувано 01 април 2016 - 07:48

Явно всичко е в детайла и конкретиката.А и виж че никой не се е явил на заседанието да уточни и обясни подробностите.

Ами не знам Ванка, чел съм едни и същи неща, които два съдебни състава потвърдиха, а други два отмениха .. 

#42 митьо

митьо

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 214 Мнения:
  • Име:Димитър Фетфаджиев
  • Оръжие:CZ 455, ИЖ 27ЕМ, Piper Bayard, Glock 17L
  • Куче:Дратхаар и гонче
  • МПС:МБ, Нисан
  • ГрадИхтиман

Публикувано 07 април 2016 - 09:56

Това с съхранението по постоянен адрес е пълна МИЛИЦИОНЕРЩИНА!!! На някой другарчета още комунизма се щури из главата! Тия хорица не разбраха ли, че жителството отпадна и можеш да си сменяш работата, квартирата и населеното място всеки месец. Всеки път ли ще си сменяш личната карта? То срока за издаването й не бе ли месец?

За четвърт век ком. манталитета не е мръднал и на кота!!!

• abv и баян харесват това

#43 м. Асен

м. Асен

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 1040 Мнения:
  • Име:JACK DANIELS
  • Оръжие:Winchester SXR VULCAN 30-06, GERMANICA 12/76., ИЖ-58 16/70 , FМ98 7х64, TOZ 22 LR
  • МПС:джип
  • ГрадСофия

Публикувано 02 юни 2016 - 07:34

Ами не знам Ванка, чел съм едни и същи неща, които два съдебни състава потвърдиха, а други два отмениха .. 

Ами как няма да е така, като кашата в закона е пълна ... както виждаш, в решението, което Дон Стефано е цитирал в пост 33, съдът е отменил НП не защото няма нарушение, а защото не е по чл. 98, ал. 1 от ЗОр... важи все още ПП на стария закон, щото МС не е приел ПП на действащия закон за оръжията, но само доколкото не му противоречи. Няма кой да накара МС да издаде ПП на действащия закон, няма кой да накара ВАС да издаде поне едно тълкувателно решение, изглежда, и в самото МВР правния отдел не е издал някаква инструкция /поне да си уеднаквите практиката/ ... прав е и Митьо в пост № 42, че сегашната уредба е класическа милиционерска, от най-застойния модел ... като се замисли човек, КОЛКО БЕЗСМИСЛЕН ТРУД, НЕРВИ И ПАРИ вървят покрай тая неразбория - КОС-аджии, районни съдии, административни съдии, прокурори, адвокати, ЛОВЦИ ... писал съм и на друго място - ние, ловците, сме най-заинтересовани регламента да е ясен, и е работа на ловните съюзи да инициират такива промени, но не - те к'во общо имат с нас, освен членския внос ...

Този пост е редактиран от м. Асен: 02 юни 2016 - 07:36

• ДБД, krasi_75-berta, m_h и 5 други харесват това

#44 snuri

snuri

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 439 Мнения:
  • ГрадВарна

Публикувано 14 юни 2016 - 12:12

То всичко е казано по темата вече..и аз да драсна някой друг ред

Скоро имах проблем с въпросната институция за съхранението на ОО.Правят ми проверка и не ме намират на адреса на който се водя..започват да ме издирват под дърво и камък.Аз бях извън Бг и им се обаждам...още като се разбра кой съм и защо се обаждам започнаха заплахите.... и им обяснявам,че ще се върна след 10тина дена,че тогава ми изтича договора и няма как да се върна по рано.Коса бяха доста разбрани и ми влязоха в положението като рабраха как стоят нещата...

Та поста ми беше че всеки един кос тълкува закона както си иска.Новия кос ме предупреди че глобата е 2000лв и че ако излизам извън страната да си остава оръжията на съхранение в ловен магазин и да им занеса протокол че съм ги оставил на съхранение....за тона им няма да пиша ,че ....не се учудвам че доста хора са ги съдили успешно

П.п

Явно ги бяха натиснали много лошо..че чак при проверка са брояли и патроните.

Този пост е редактиран от snuri: 14 юни 2016 - 12:15

#45 Иван Кючуков

Иван Кючуков

Ловец

• Златен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • 829 Мнения:
  • Оръжие:Тоз-34 кал 12//ЧЗ-550 Варминт,кал 308 Win, ЧЗ-83, Ап-7,65
  • Куче:Бретон
  • МПС:ИЖ

Публикувано 12 април 2019 - 08:03

Работна група прецизира промените в ЗОБВВПИ

Работната група по промяна на ЗОБВВПИ към парламентарната Комисията по сигурност и вътрешен ред проведе своето заседание на 11 април 2019 г., на което бяха представени прецизираните текстове в Законопроекта за промени в Закона за оръжията, боеприпасите, взривните вещества и пиротехническите изделия, които бяха породили напрежение в ловната общност.

Ще припомним, че НЛРС-СЛРБ веднага реагира с редица искания до съответните органи, осведоми медийното пространство за своята позиция да се ревизират текстовете, засягащи ловците, и изпрати писмо-становище, взето на февруарското национално съвещание на председателите на сдруженията, до парламентарната комисия.

Предложените промени от 11 април 2019 г. са следните:

чл. 58 , т. 7, отпадат основанията за отнемане на разрешението за носене на ловно оръжие след констатирани три административни наказания;
с готвените промени ще се разреши съхраняването на оръжие за ловни цели по настоящ адрес;
документите по издаване на разрешителни за придобиване, съхранение и носене на ловно оръжие ще се събират по административен път от служба КОС с изключение на удостоверенията за психична годност, които ще се получават от психодиспансерите;
предвижда се придобиването и съхранението на късо нарезно оръжие за ловни цели, като същото може да се използва за доубиване на дивеча;
ще се разреши придобиването и съхранението на супресори и модератори към ловните оръжия /на разрешителен режим/, а заглушителите ще останат забранени за употреба.

• michev_michev и V_n V_v харесват това

#46 Amateur

Amateur

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 585 Мнения:

Публикувано 13 април 2019 - 06:12

Работна група прецизира промените в ЗОБВВПИ

Работната група по промяна на ЗОБВВПИ към парламентарната Комисията по сигурност и вътрешен ред проведе своето заседание на 11 април 2019 г., на което бяха представени прецизираните текстове в Законопроекта за промени в Закона за оръжията, боеприпасите, взривните вещества и пиротехническите изделия, които бяха породили напрежение в ловната общност.

Ще припомним, че НЛРС-СЛРБ веднага реагира с редица искания до съответните органи, осведоми медийното пространство за своята позиция да се ревизират текстовете, засягащи ловците, и изпрати писмо-становище, взето на февруарското национално съвещание на председателите на сдруженията, до парламентарната комисия.

Предложените промени от 11 април 2019 г. са следните:

чл. 58 , т. 7, отпадат основанията за отнемане на разрешението за носене на ловно оръжие след констатирани три административни наказания;
с готвените промени ще се разреши съхраняването на оръжие за ловни цели по настоящ адрес;
документите по издаване на разрешителни за придобиване, съхранение и носене на ловно оръжие ще се събират по административен път от служба КОС с изключение на удостоверенията за психична годност, които ще се получават от психодиспансерите;
предвижда се придобиването и съхранението на късо нарезно оръжие за ловни цели, като същото може да се използва за доубиване на дивеча;
ще се разреши придобиването и съхранението на супресори и модератори към ловните оръжия /на разрешителен режим/, а заглушителите ще останат забранени за употреба.

Ей това ако може ми го обясни някой.

Значи глупостта няма граници.....що е то супресор, що е модератор и що е то заглушител???

Ай , сиктир ....модерна американска  политика!

Този пост е редактиран от Amateur: 13 април 2019 - 06:13

#47 V_n V_v

V_n V_v

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 658 Мнения:
  • Име:Валентин Василев
  • Оръжие:в калибри 12 и 308Win

Публикувано 13 април 2019 - 06:33

Кога ще се гласуват тези промени?

0 потребител(и) четат тази тема