Към съдържанието

Снимка

Джипът, който ползваме за лов

• Моля, влезте за да отговорите
196 отговора на тази тема

#181 andi

andi

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 617 Мнения:
  • Име:Анди
  • Оръжие:Ij 54, Armsan ,Мазалат, Toz , Browning, Ruger
  • Куче:гонче , курцхар
  • ГрадПловдив

Публикувано 30 март 2018 - 05:01

ML ла има вид на паркетник но да ти кажа доста сериозни качества за офф има. 

ML преди допреди 6-7 години можеше да се поръча с "офроуд пакет" . Сега незнам дали има такова оборудване . Та с него MLa става доста повече от паркетник . 

В момента няколко пъти в месеца вкарвам в къра един 8 годишен  Туарег . И той е поръчан с неговия си офф пакет.  Колегите с "истински" джипове са много изненадани колко е проходим Туарега . И същевременно много комфортен на асфалт . Признал съм го за джипа с най-голяма ножица асфалт- черно . 

А за задирането отдолу - дипломатично само ще се посмея .  В автоматичен режим като усети дупки се вдига сам до 30тина  см . А като си на офф режим може ръчно да се вдигне още 6-7  см . Само редукторните военни джипове са толкова високи . 

Този пост е редактиран от andi: 30 март 2018 - 05:03

• Илиян Недялков и 5_AR харесват това

#182 jovani62

jovani62

Ловец

• Златен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • 5725 Мнения:

Публикувано 30 март 2018 - 06:00

В момента няколко пъти в месеца вкарвам в къра един 8 годишен  Туарег .   Колегите с "истински" джипове са много изненадани колко е проходим Туарега . . Признал съм го за джипа с най-голяма ножица асфалт- черно . 

А за задирането отдолу - дипломатично само ще се посмея .  В автоматичен режим като усети дупки се вдига сам до 30тина  см .

5_AR харесва това

Аз пък съвсем недипломатично ще се изсмея , и обясня на мечтателите че единствения  начин за голям клиренс са или големи колелета , или редуктори ... ;) ....  бодито (по нашенски каросерия) може да се повдигне чрез въздушно или хидро окачване , но точките шенкели(носачи)(в някои случаи и диференциали)  винаги си остават на същото ниво.... :lol2:

---------------------------------------

п.с.  иначе ме кефят ентусиасти  готови да разкъртят лачени СУВчета по трапищата , нали най важното за джипа е да не ти е жал за него.... :biggrin: .. един пич си покриви кормилна щанга на Волво кроскънтри , и то по равното.... :D

Този пост е редактиран от jovani62: 30 март 2018 - 06:37

#183 damian1

damian1

Ловец

• Златен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • 3399 Мнения:
  • Име:damian
  • Оръжие:ЧЗ 9х19,Иж 12 кал.,Иж 16 кал. Браунинг 16 кал.,Бенели 9,3х62 ,Щаер ССГ-04 , 300WM
  • Куче:ягдтериер
  • МПС:УАЗ 452
  • ГрадСофия

Публикувано 02 април 2018 - 07:58

Аз пък съвсем недипломатично ще се изсмея , и обясня на мечтателите че единствения  начин за голям клиренс са или големи колелета , или редуктори ... ;) ....  бодито (по нашенски каросерия) може да се повдигне чрез въздушно или хидро окачване , но точките шенкели(носачи)(в някои случаи и диференциали)  винаги си остават на същото ниво.... :lol2:

---------------------------------------

п.с.  иначе ме кефят ентусиасти  готови да разкъртят лачени СУВчета по трапищата , нали най важното за джипа е да не ти е жал за него.... :biggrin: .. един пич си покриви кормилна щанга на Волво кроскънтри , и то по равното.... :D

Така е , но проблем при преминаване на някакво препиятствие в силно пресечен терен , заради височината на самите мостове , съм имал много по -рядко , отколкото проблеми с височината и дължината на купето .

Минава предния мост без проблем и ляга на "корем " м/у двата моста или почва да оре с теглича . Или опира на теглича и задния мост остава във въздуха

Така че повдигането на купето , независимо че мостовете и окачаването си остават на същата височина си е от полза .

Повдигането с по- големи гуми или по друг начин си има неоспорима полза при дълбок сняг , кал или попадане в дълбоки коловози .

Инак от УАЗ бордови 105 к.с. обурудван с шперове на диференциалите , гранд витара 2009-150 к.с. , хонда CRV 2009 -150к.с. и паджеро 208 к.с. като проходимост най-добро е паджерото . Блокажа на задния мост е незаменим при определени ситуации .

Уаза също е много проходим с шперовете , но основно му липсва ряз , заради който има проблеми при някои ситуации където джипове имащи възможност за поддържане на по-голяма скорост и обороти се справят .

Най- зле в гората е хондата . Няма бързи-бавни , няма блокажи . Сузукито се справя учудващо добре като за " шосеен" джип .

За какъвто поне аз го възприемам .

:256605:

Този пост е редактиран от damian1: 02 април 2018 - 08:00

#184 jovani62

jovani62

Ловец

• Златен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • 5725 Мнения:

Публикувано 02 април 2018 - 08:45

Ами кво чакаш - продавай всичко и се мятай се на един емел,туарег, кайен.... :)

Така е , но проблем при преминаване на някакво препиятствие в силно пресечен терен , заради височината на самите мостове , съм имал много по -рядко , отколкото проблеми с височината и дължината на купето .

Така че повдигането на купето , независимо че мостовете и окачаването си остават на същата височина си е от полза .

Повдигането с по- големи гуми или по друг начин си има неоспорима полза при дълбок сняг , кал или попадане в дълбоки коловози .

Това са основните проблеми на терените които имам предвид - дълбоки коловози и доста камъни по ръбовете им....дълбоки улеи изрязани от пороища ..... когато са поприкрити  и с сняг става още по весело .... ;)

п.с. напомням че  имам предвид джипка с крайна цена 3-4 хил. лева , затва се оглеждам в тия галопери... :rolleyes: .. с щедър бюджет всеки знае кво да кара..... :lol2:

...... даже  пак бих си взел Уазка , но няма къде да я държа ..... по точно няма кой да я пази..... :)

#185 jovani62

jovani62

Ловец

• Златен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • 5725 Мнения:

Публикувано 02 април 2018 - 08:53

Всъщност се оказва  че на 1ва стр.  вече имало писано   *ревю*.... :idea:

Хюндай Галопер  2.5 TDI 1998г.

Изключително съм доволен от машинката, направих им доста сериозни подобрения като: лебедка, специално окачване(пружини и амортисьори), фланци, гуми за кал.

post-5-0-91480300-1357072335_thumb.jpg post-5-0-66800200-1357072352_thumb.jpgpost-5-0-66175200-1357072370_thumb.jpg

Проходимост: почти не съм закъсвал, само при дебел сняг гумите не се справят добре( каймани ) има ЛСД на задния диферциал, мощноста е сравнително добра, с ръчни хъбове е което според специалисти било по добре.

Разход: Гори ми около 10л. на 100км. извънгорско и 15л. на 100км. горско

Поддръжка: Двигателя и окачването е на Мицубиши Паджеро, наложи се да сменя раздатката защото разтегнах веригата, заради едни 16 цолови гуми, които изобщо не бяха за него. Като цяло почти не се чупи, дребни нещица като тампони и накрайници. Махнах му ABS както и климатика, в гората не ми трябват тези неща....само ми пречат.

Недостатъци: Избива ръжда по целия джип, има ужасна външна антена, която също махнах, липсват му още 30коня.

п.с. Този джип е купен чисто нов и влезна в гората 2005г. и от тогава повечето километри са горски  :D сега е на 210000хил. когато го вкарах в гората беше на 160000хил. Ако сметнем че сега вървят по 5000хил. лв значи на мен този джип ми струва 8500хил. във вида, в който го виждате

#186 miko

miko

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 633 Мнения:
  • Име:Милен
  • Куче:Ротвайлер

Публикувано 02 април 2018 - 12:25

Проходими са ЕмЕлите и Тоягите, което е истина, истина е. Основната разлика с тях и така наречените истински джипки е колко дълго могат да са проходими, преди да се предаде нещо скъпо струващо по окачването.

• damian1 харесва това

#187 mir777

mir777

Ловец

• Администратор
  • 3489 Мнения:
  • Име:Минко
  • Оръжие:Фотоапарат със светкавица
  • Куче:Няколко
  • МПС:Джип
  • ГрадТроян

Публикувано 02 април 2018 - 08:37

Лека разходка, подхранване и баня.

Прикачени файлове

• Илиян Недялков, Христо Христев, krasi_75-berta и 5 други харесват това

#188 Пенчо

Пенчо

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 279 Мнения:

Публикувано 02 април 2018 - 09:43

С кой двг е нисана, и ако е 3.0 коя година?

#189 jovani62

jovani62

Ловец

• Златен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • 5725 Мнения:

Публикувано 03 април 2018 - 11:54

Лека разходка, подхранване и баня.

Браво , скокнал си на по-високо ниво - от 7,62х39 (витара) на 300 магнум (патрол).....

Кажи нещо лошо за витарите , доколкото помня последната ти беше 1,9 тди.... :rolleyes:

-----------------------------------------------------------------

п.с.  въпреки че не са баш джипки ( в оригиналния им  вид) аз доста ги харесвам витарите... :) .... Леки , икономични,евтина поддръжка, подлежащи на кирилизации и тн.

Проблема е  , че нищо свестно и на справедлива цена не ми е попадало в полезрението.... :(

п.с.-2 ,,,, имам предвид , че за мен по хубави (истински) са обикновените витари , не "гранд-витарите".... ;).... разликите са като между самурая и джимито.... :lol:  

Този пост е редактиран от jovani62: 03 април 2018 - 12:13

• krasi_75-berta харесва това

#190 mir777

mir777

Ловец

• Администратор
  • 3489 Мнения:
  • ГрадТроян

Публикувано 04 април 2018 - 12:08

Браво , скокнал си на по-високо ниво - от 7,62х39 (витара) на 300 магнум (патрол).....

Кажи нещо лошо за витарите , доколкото помня последната ти беше 1,9 тди.... :rolleyes:
-----------------------------------------------------------------

п.с.  въпреки че не са баш джипки ( в оригиналния им  вид) аз доста ги харесвам витарите... :) .... Леки , икономични,евтина поддръжка, подлежащи на кирилизации и тн.

Проблема е  , че нищо свестно и на справедлива цена не ми е попадало в полезрението.... :(

п.с.-2 ,,,, имам предвид , че за мен по хубави (истински) са обикновените витари , не "гранд-витарите".... ;).... разликите са като между самурая и джимито.... :lol:

Само ръждата ги бърка витарите, друго нищо лошо не мога да кажа за тях.
  • krasi_75-berta харесва това

#191 mir777

mir777

Ловец

• Администратор
  • 3489 Мнения:
  • ГрадТроян

Публикувано 04 април 2018 - 12:09

С кой двг е нисана, и ако е 3.0 коя година?

2.8 GR

#192 arangelis

arangelis

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 3 Мнения:
  • Име:Христо
  • Оръжие:Блазер Р93
  • Куче:Истърско гонче и Курцхаар
  • МПС:Паджеро 2 3000
  • ГрадСофия

Публикувано 30 януари 2019 - 01:30

Това ползвам за лов, но мисля за този сезон да му сменя гумите с "рибена кост", тези не са лоши, но бързо се пълнят, колкото и да го "развъртам", а и не му се радват много, когато го закарам в Троян на автомивка.

Прикачени файлове

• ДБД, krasi_75-berta, jovani62 и 3 други харесват това

#193 jovani62

jovani62

Ловец

• Златен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • 5725 Мнения:

Публикувано 30 януари 2019 - 02:31

Това ползвам за лов, но мисля за този сезон да му сменя гумите с "рибена кост", тези не са лоши, но бързо се пълнят, колкото и да го "развъртам", а и не му се радват много, когато го закарам в Троян на автомивка.

Здрасти колега ,

какъв размер са гумите (приличат на 33ки) , на предното окачване натягал ли си торсионите ,  и предната броня  къде е правена ?

Хубава джипка .... :)

#194 damian1

damian1

Ловец

• Златен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • 3399 Мнения:
  • Име:damian
  • Оръжие:ЧЗ 9х19,Иж 12 кал.,Иж 16 кал. Браунинг 16 кал.,Бенели 9,3х62 ,Щаер ССГ-04 , 300WM
  • Куче:ягдтериер
  • МПС:УАЗ 452
  • ГрадСофия

Публикувано 30 януари 2019 - 09:41

Аз съм същите - 33-ки са моите  ...за сняг не са много добре . Инак в кал са О.К.  В такава кал съм го вкарвал , че и на тавана има бусове и пак издрапва .

:)

• Sandanski харесва това

#195 Sandanski

Sandanski

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 613 Мнения:
  • МПС:Нисан

Публикувано 30 януари 2019 - 10:12

Аз съм същите - 33-ки са моите  ...за сняг не са много добре . Инак в кал са О.К.  В такава кал съм го вкарвал , че и на тавана има бусове и пак издрапва .
:)

Ама бусовете какви са,пътнически или товарни?:):)
  • damian1 харесва това

#196 arangelis

arangelis

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 3 Мнения:
  • Име:Христо
  • Оръжие:Блазер Р93
  • Куче:Истърско гонче и Курцхаар
  • МПС:Паджеро 2 3000
  • ГрадСофия

Публикувано 31 януари 2019 - 12:50

Здрасти колега ,

какъв размер са гумите (приличат на 33ки) , на предното окачване натягал ли си торсионите ,  и предната броня  къде е правена ?

Хубава джипка .... :)

33" са гумите, торсионите са натегнати малко, а задните пружини са от дълго Паджеро 2,8(поръчах ги нови). Бронята фактически е направена върху основата на оргиналната, след като качих лебедката-малко чертане и едно майсторче от с.Старо село я направи-върши работа.

• jovani62 харесва това

#197 mir777

mir777

Ловец

• Администратор
  • 3489 Мнения:
  • ГрадТроян

Публикувано 31 януари 2019 - 07:12

Пробвай силвърстоун, рибята кост не е най добрия вариант, а и нямат височина.

1 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 1 гости, 0 анонимни

Change Theme!