Към съдържанието

• Зареждане на брояча
Снимка

Джипът, който ползваме за лов

• Моля, влезте за да отговорите
196 отговора на тази тема

#1 don_stefano

don_stefano

Ловец

• Златен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • 1372 Мнения:

Публикувано 01 януари 2013 - 10:11

Нека тук споделим плюсове, минуси, специфични неща, които знаем за нашите возила. Нека подкрепяме казаното със снимки и информация за джипа - година, двигател, кубатура, скоростна кутия и предавки, блокажи, разни тунинги по него и т.н.

Почвам с тези, които съм ползвал:

1. Сузуки Витара 1992, 1.6, автоматик, бензин-газ

Може да те откара накрай света :). Слабо му беше двигателчето и съчетано с тристепенен автоматик и газова уредба и му липсваше мощност като се качим 4ма ловци и 5-6 кучета :) Замина за без пари.

Прикачен файл  v1.jpg   159,97K   133 Брой сваляния

Прикачен файл  v2.jpg   53,43K   163 Брой сваляния

2. Тойота Хайлукс 2007, 3.0 D4D, автоматик

Много удобен за лов, има място в двойната кабина, отзад в легена има място за лисици, чакали, кучета. Без блокаж и тежести в легена е много тегав за управление в кал, сняг и т.н.

Прикачен файл  h1.jpg   271,14K   161 Брой сваляния

3. Хюндай Санта Фе 2007, 2.2 Дизел, автоматик

Хич не е за лов, ама като е нямало накъде и него сме го хвърляли в боя :)

Прикачен файл  s1.jpg   94,03K   169 Брой сваляния

4. Митсубиши Паджеро 2000, 3.2 DID, автомат

Удобен и за дълъг път и за нагоре из джандемите, малко крехък ми се струва, ама предстои да стане здрав :) има два заключващи се диференциала и катери много с подходящи гуми. Силен двигател. Остана само този и ще го правим танк.

Прикачен файл  p1.jpg   146,7K   159 Брой сваляния

Този пост е редактиран от don_stefano: 01 януари 2013 - 10:13

• valchan, pogo, nqkoiotnqkade и 5 други харесват това

#2 valchan

valchan

Хмммм

• Глобален Модeрaтор
  • 2001 Мнения:

Публикувано 01 януари 2013 - 10:47

Хюндай Галопер  2.5 TDI 1998г.

Изключително съм доволен от машинката, направих им доста сериозни подобрения като: лебедка, специално окачване(пружини и амортисьори), фланци, гуми за кал.

Прикачен файл  20121128_105040.jpg   162,11K   113 Брой свалянияПрикачен файл  20121128_105052.jpg   162,87K   137 Брой свалянияПрикачен файл  20121128_105102.jpg   132,47K   103 Брой сваляния

Проходимост: почти не съм закъсвал, само при дебел сняг гумите не се справят добре( каймани ) има ЛСД на задния диферциал, мощноста е сравнително добра, с ръчни хъбове е което според специалисти било по добре.

Разход: Гори ми около 10л. на 100км. извънгорско и 15л. на 100км. горско

Поддръжка: Двигателя и окачването е на Мицубиши Паджеро, наложи се да сменя раздатката защото разтегнах веригата, заради едни 16 цолови гуми, които изобщо не бяха за него. Като цяло почти не се чупи, дребни нещица като тампони и накрайници. Махнах му ABS както и климатика, в гората не ми трябват тези неща....само ми пречат.

Недостатъци: Избива ръжда по целия джип, има ужасна външна антена, която също махнах, липсват му още 30коня.

п.с. Този джип е купен чисто нов и влезна в гората 2005г. и от тогава повечето километри са горски :D сега е на 210000хил. когато го вкарах в гората беше на 160000хил. Ако сметнем че сега вървят по 5000хил. лв значи на мен този джип ми струва 8500хил. във вида, в който го виждате.

• krasi_75-berta харесва това

#3 Илиян

Илиян

Начинаещ хищничар

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 267 Мнения:
  • МПС:Гордостта на кралицата - английска уазка
  • ГрадРусчук, София, Бургас - по женска линия

Публикувано 02 януари 2013 - 12:23

Снимки нямам : ( Обаче пък все си мисля, че няма някой да не е виждал 'жипа на енергото - в бяло, на гражданска защита - в оранжево, на гранична полиция - в нато зелено... гледам от скоро разхождат и разни химически тоалетни с тях... : ) Ленд Ровър Дефендър 110 (демек междуосие 110 инча, или дълга база... за англетата всъщност е "средна", 'щото има и по-дълга 130 инча и вече разни съвсем дълги с по три моста и т.н., но да не изпадам в излишни подробности). Белшък е. Много му отива. Харесвам си го доста. Има място за всички... и мнооого багаж. Купето е алумин, няма никакви кечета и мокети, салонът е винил. Дизелов петак, по книжка 122 коня, с някои подобрения не знам колко, 'щото не съм го качвал на дино, но в гората няма стигане : ) , а на равно качи максималната скорост от 130 на 160 (това естествено на километраж). Гори ми между 9.5 (повтарям - ДЕВЕТ и ПЕТ) и 13, в зависимост от терена и използване на климатик/печка с олл терейн гуми 265/75/16. Сега се върнах от русенско - за 590 километра, от които 100-тина много кален офроуд, с много "въртене" и почти постоянно пусната през деня суха печка ми даде средно 11.49 на 100. Има блокаж на междинния диф и до сега не ме оставял нито на, нито извън пътя : ) В гората няма минуси - само плюсове: 1. Много бавни бавни; 2. Винаги достатъчно мощност; 3. Големи ходове на окачването; 4. Два твърди моста; 5. Както казах салона е винил и в купето няма кечета и мокети - само тънка гумичка по пода. Мие се с водоструката. Буквално... 6. И т.н. По асвалта няма плюсове, само минуси: 1. Комбинацията от много шумния двигател и липсата на каквато и да е изолация върши отлична работа всеки път, когато решите да проверите колко е здрава психиката ви като попътувате нанякъде... Добре че жена ми и дъщеря ми ме обичат много, та вече пета година се возят безропотно... 2. Ужасни спирачки; 3. Два твърди моста; 4. Като казах изолация, имах предвид и уплътнения - при над 100 км/ч между шофьорската врата и средната колкона виждам пътя... което зимно време освен допълнителната "странична" видимост ме дарява и с пронизващ до кости студен полъх... Като цяло като му дойде времето очаквам да е доста по-трошлив от японски или немски аналог, но частите са безумно евтини, има много второ употреба ако се наложи смяна на основни агрегати, но за момента е на 80 000, 50 000 от които мои, и да сме живи и здрави е далеко от "измаряне". Не съм му добавял почти нищо, освен по-широки гуми, които значително подобриха стабилността на пътя, и екстра отопление, който въпрос реших още през първата ни обща зима с поставяне на суха печка. Абе истината е, че каквото и да ви разправях за минусите по-горе, като се кача в него и се задрусам... такава усмивка ми се лепва на суратя и такъв кеф ми залива душата, че нищо друго не може да ми го "накриви"... П.П. - свалих и някоя стара снимка от Фейса. Ей я на английската уазка:

Прикачени файлове

Този пост е редактиран от mir777: 02 януари 2013 - 12:36

• valchan, mir777, Blaser и 10 други харесват това

#4 zkk

zkk

Ловец

• Златен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • 735 Мнения:
  • Име:Swetoslav
  • Оръжие:всякакво
  • Куче:вече нямам
  • МПС:UAS - 31519 редукторен
  • ГрадАприлци

Публикувано 02 януари 2013 - 10:46

През годините, за ловни цели ползувах Ниви, Уазки, Тойота Ландкруизер, а в последните 6 г. кротнах на УАЗ 31519 с редукторни мостове и 35 см. просвет,  с гуми Кайман 235/85R16.

Взех го чисто нов, а в момента е на 80 хл. км. карани изключително извън шосе.

Има много мнения за УАЗ-ките, но смея да твърдя, че ако спазваш елементарни правила за поддръжка и профилактика, това вероятно е най - добрата машина за нашите условия !

В тази връзка един ВИЦ: Западните джипове ги караш няколко години, след това почват ремонти, руските ги ремонтираш няколко години, след което почваш да ги караш !!!

Майтапа настрана, но за тези години имам само една сменена бензинова помпа, нова въздушна перка, свещи и нищо повече !

ПП. Снимките са преди да се роди този форум ... !!!

Прикачени файлове

• Прикачен файл  PIC_0811.JPG   148,19K   155 Брой сваляния
  • Прикачен файл  PIC_0810.JPG   159,23K   131 Брой сваляния

Този пост е редактиран от zkk: 02 януари 2013 - 11:13

• Илиян, valchan, mir777 и 8 други харесват това

#5 garry

garry

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 2481 Мнения:
  • Име:Гърга Питич. Има два реда зъби едни обикновенни и едни златни. Елегантен е кат вампир
  • Оръжие:Певица де вади пирони със задник

Публикувано 02 януари 2013 - 12:54

1.Малка жипка Самурай.

Направена от - до/писах в другия форум за нея/ , па и ново купе от миналата година/дизайнерско :D /

Плюсове: много и най-важния, минава де другите не могат, яко дуракоустойчива па и ефтинджос кат подръжка и разход 

Минуси : малък двигател /не е голяма пречка/ , обаче много тясно , с Малатесата като и дам ръчка на дълъг път и вътре си кат танкист/ въпреки че е на пружини и амортисьори направена/, комфорт - никакъв/почти кат УАЗка /

Става за у гори и полета за пакости разни па и близо кубик метровици сбира и вози.Максимален капацитет за що годе комфорт - 2 души , куче и багаж. Сбира до 6 главанака и багаж при нужда. Лека и лесно се вади  :D

Малък, евтин и корав боец.

2. Митсубиши Шогун/Паджеро 3.0 ,V6,с латинската азбука отзад с всички екстри за модела,втоматик, чипната на 210к.с ,1999г. къса база. От как я докарах края на август на 110 000мили уж само да замести Самурая до сега съм и врътнал още 7-8000мили ако ,че е втора или трета кола. 

Да не чуе дявола, проблеми никакви. Доказа се като високо проходим автомобил /ползвах и двата блокажа за да излеза от коловози на триоска легнал по корем/. Копа рие и върви. Самолет на шосето и в гората. За комфорт, возия  и глезотии няма какво да говорим. Обаче и той с малък багажник и къса отпред за шофьора.Обратния волан му свикнах точно за 10мин в Лондон. Нормален разход 12-15/100 без голяма разлика по шосе или в гора. При много тежки кално-снежни условия отиде на 20-25/100. Голям резервоар и си иска джоб за кефа  :D

• valchan, ДБД, Иван Живков и 3 други харесват това

#6 valchan

valchan

Хмммм

• Глобален Модeрaтор
  • 2001 Мнения:

Публикувано 02 януари 2013 - 01:04

Това е моята Лада Нива много си я обичам никъде не ме е оставяла.Ама си я и подържам както трябва.На слука. ;)

Можеш ли да дадеш по потробно описание на разход, поддръжка и др.

#7 Nanski

Nanski

ФЕН на рози и джуджета

• Глобален Модeрaтор
  • 2600 Мнения:

Публикувано 02 януари 2013 - 02:31

1.Малка жипка Самурай.

Направена от - до/писах в другия форум за нея/ , па и ново купе от миналата година/дизайнерско :D /

Плюсове: много и най-важния, минава де другите не могат, яко дуракоустойчива па и ефтинджос кат подръжка и разход 

Минуси : малък двигател /не е голяма пречка/ , обаче много тясно , с Малатесата като и дам ръчка на дълъг път и вътре си кат танкист/ въпреки че е на пружини и амортисьори направена/, комфорт - никакъв/почти кат УАЗка /

Става за у гори и полета за пакости разни па и близо кубик метровици сбира и вози.Максимален капацитет за що годе комфорт - 2 души , куче и багаж. Сбира до 6 главанака и багаж при нужда. Лека и лесно се вади  :D

Малък, евтин и корав боец.

2. Митсубиши Шогун/Паджеро 3.0 ,V6,с латинската азбука отзад с всички екстри за модела,втоматик, чипната на 210к.с ,1999г. къса база. От как я докарах края на август на 110 000мили уж само да замести Самурая до сега съм и врътнал още 7-8000мили ако ,че е втора или трета кола. 

Да не чуе дявола, проблеми никакви. Доказа се като високо проходим автомобил /ползвах и двата блокажа за да излеза от коловози на триоска легнал по корем/. Копа рие и върви. Самолет на шосето и в гората. За комфорт, возия  и глезотии няма какво да говорим. Обаче и той с малък багажник и къса отпред за шофьора.Обратния волан му свикнах точно за 10мин в Лондон. Нормален разход 12-15/100 без голяма разлика по шосе или в гора. При много тежки кално-снежни условия отиде на 20-25/100. Голям резервоар и си иска джоб за кефа  :D

Да попитам Гари тоя самурай има ли шофьорска седалка!!!??????? :D :D :D :lol:

• ДБД харесва това

#8 Иван Живков

Иван Живков

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 138 Мнения:
  • Куче:Бретон
  • МПС:Роки
  • ГрадРусе

Публикувано 02 януари 2013 - 07:48

Старият Rock-ер :D

Прикачен файл  rocky.jpg   93,25K   50 Брой сваляния

Първа регистрация- 1985г. - хората жени на толкова години не вземат, аз... :P

2.8д, без турбо. Слабичък, но железен и върши работа. Смених почти цялото окачване, кардани и т.н. Сега е в задоволително състояние. Една лебедчица, като се стопли, и още малко "нагоре" може би...

Наслука!

• Илиян, valchan и krasi_75-berta харесват това

#9 garry

garry

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 2481 Мнения:
  • Име:Гърга Питич. Има два реда зъби едни обикновенни и едни златни. Елегантен е кат вампир
  • Оръжие:Певица де вади пирони със задник

Публикувано 02 януари 2013 - 09:57

Оффф да та....  :D

Поради теснотията го карам на трикрако столче с колан а за другия пътник има седалка ма се ми се вре у колената  :a57795391123457b55cda2a5c3438c6

#10 LyudmilLov

LyudmilLov

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 1191 Мнения:

Публикувано 05 януари 2013 - 06:35

Преди четири години за юбилея ми подариха Митсубиши Шогун/ Паджеро 2.8 със всичките му джаджи, блокажи, бързи, бавни и.... , а бе още не знам всичките му копчета за какво са, но до сега не се е спирал пред нищо и никъде, където съм ходил де- уж само за лов, но и по шосетата добре се държи. Първата му регистрация била 2000г., но на кой му пука- на харизан кон зъбите не се брояли. Не знам, колко харчи- казват 11-14 на 100км., но предполагам, че в супер тежките натоварвания е по-много. Гледам да има достатъчно в резервоара и е фурия навсякъде.

#11 mir777

mir777

Ловец

• Администратор
  • 3524 Мнения:
  • Име:Минко
  • Оръжие:Фотоапарат със светкавица
  • Куче:Няколко
  • МПС:Джип
  • ГрадТроян

Публикувано 05 януари 2013 - 07:06

Преди четири години за юбилея ми подариха Митсубиши Шогун/ Паджеро 2.8 със всичките му джаджи, блокажи, бързи, бавни и.... , а бе още не знам всичките му копчета за какво са, но до сега не се е спирал пред нищо и никъде, където съм ходил де- уж само за лов, но и по шосетата добре се държи. Първата му регистрация била 2000г., но на кой му пука- на харизан кон зъбите не се брояли. Не знам, колко харчи- казват 11-14 на 100км., но предполагам, че в супер тежките натоварвания е по-много. Гледам да има достатъчно в резервоара и е фурия навсякъде.

Давай снимки да го видим тоя дзвер.

• Georgi Ninov харесва това

#12 Иван Живков

Иван Живков

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 138 Мнения:
  • Куче:Бретон
  • МПС:Роки
  • ГрадРусе

Публикувано 05 януари 2013 - 07:30

При нас всичко се топи и условията са идеални за по-сериозен тест на Рокера. Има какво да се желае още, но като свърши сезонът "влизаме в бокса".Прикачен файл  rockerinaction.jpg   100K   47 Брой сваляния

Като за начало - едни уширители за калниците, че нищо се не види :P

Наслука!

• krasi_75-berta харесва това

#13 mir777

mir777

Ловец

• Администратор
  • 3524 Мнения:
  • ГрадТроян

Публикувано 06 януари 2013 - 09:58

Ето я и моята джипка:

2,4 ТД

95 к.с.

2001г.

Блокаж на задния диф, климатик, ел. пакет. За лов ми е много удобна. Разхода е 10-12+

Неудобството е че не е маневрена като късите бази но пък пълно щастие няма.

Прикачени файлове

Този пост е редактиран от valchan: 06 януари 2013 - 10:53

• Илиян, valchan, zkk и 4 други харесват това

#14 Илиян

Илиян

Начинаещ хищничар

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 267 Мнения:
  • МПС:Гордостта на кралицата - английска уазка
  • ГрадРусчук, София, Бургас - по женска линия

Публикувано 07 януари 2013 - 12:05

Ето я и моята джипка:

2,4 ТД

95 к.с.

2001г.

Блокаж на задния диф, климатик, ел. пакет. За лов ми е много удобна. Разхода е 10-12+

Ама пък изолира идеално алергените и пасажерите си се возят доволно, без обриви и други... :P

#15 mir777

mir777

Ловец

• Администратор
  • 3524 Мнения:
  • ГрадТроян

Публикувано 07 януари 2013 - 07:22

Ама пък изолира идеално алергените и пасажерите си се возят доволно, без обриви и други... :P

Опа, това май съм го пропуснал, но то си е най важното предимство.

#16 Diters

Diters

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 526 Мнения:
  • Оръжие:к'вот дойде
  • Куче:Чара
  • МПС:с колела
  • Градна село

Публикувано 07 януари 2013 - 10:56

При нас всичко се топи и условията са идеални за по-сериозен тест на Рокера. Има какво да се желае още, но като свърши сезонът "влизаме в бокса".Публикувано изображениеrockerinaction.jpg

Като за начало - едни уширители за калниците, че нищо се не види :P

Наслука!

Чести празник !

Имаше в офроуд-форума един пич, продаваше универсални гумени уширители на цяла лента ... режеш колкото ти трябва и закрепваш ... но най-здравия и сигурен начин е транспортна лента ... всякакви други пластмаси и модерни аксесоари са подложени в последствие на "естествен" тунинг и остават на някое дърво.

#17 Diters

Diters

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 526 Мнения:
  • Оръжие:к'вот дойде
  • Куче:Чара
  • МПС:с колела
  • Градна село

Публикувано 07 януари 2013 - 10:57

Ето я и моята джипка:

2,4 ТД

95 к.с.

2001г.

Перфетно си се държи пикапчето ... особенно с тия 200 кила "баласт" на задния мост :) 

#18 LyudmilLov

LyudmilLov

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 1191 Мнения:

Публикувано 07 януари 2013 - 09:04

Давай снимки да го видим тоя дзвер.

Не е проблем да снимам, но трябва да притеснявам сина си за да ми качва снимките. Така беше и със снимките след тунинговането на оръжията, мишените и др., които ми качваше Сунай / колега от Попово/ -  а бе много неудобна за мен ситуация !

Дзвера, т.е. подаръка ми е Митсубиши, както съм го описал по-горе.  В него има клетка за кучето, масичка, столчета и какви ли не още вещи, на които се радваме застаряващите вече ловци. С един приятел по лов сме оформили нещо, като екипаж и .....лов да има!

#19 Даниел Узунов

Даниел Узунов

Ловец

• Златен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • 638 Мнения:

Публикувано 07 януари 2013 - 10:59

Ето я и моята баба Тонка 1992 година 4.2ТД около 160 коня(щот незнам колко са умрели :D ), постоянно зацепено 4х4 и блокаж на среден диф. климатик, ел.пакет.  Направо за годините си, е уникален автомобил със страхотна возия .Разхода е малко тегав ама кеф цена няма, от както съм я взел не мога да и се нарадвам.Щях да забравя автоматик е, но според мен това е предимство не недостатък. 

Прикачени файлове

• Прикачен файл  IMG_0200.JPG   333,37K   164 Брой сваляния
  • Прикачен файл  IMG_0199.JPG   205,04K   163 Брой сваляния

• Илиян, mir777, zkk и 8 други харесват това

#20 ДБД

ДБД

БАЙ ЧЕПИК

• Златен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • 3935 Мнения:
  • Име:Данаил
  • Оръжие:няколко
  • Куче:от 31.10.2013г. вече нямам !
  • МПС:Трабант - бял, комби .
  • ГрадРусчуклийска околия .

Публикувано 07 януари 2013 - 11:26

Ало, ало а дан се обиждаме на дюлгерски метър .. :D , ти и за Трабанта ша питаш същото .. :b609679e0b5882bd44802feef32bacd

1 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 1 гости, 0 анонимни

Change Theme!