Към съдържанието

Снимка
* * * * * 1 гласа

Заповедта на Иван Недков

• Моля, влезте за да отговорите
294 отговора на тази тема

#1 RAPTOR

RAPTOR

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 434 Мнения:
  • Име:Калин Косев
  • Оръжие:Benelli Vinci,Merkel RX Helix Explorer кал.9,3X62,300 WM,308 Win,Mauser M98 7X57
  • МПС:Toyota Hilux
  • ГрадСевлиево

Публикувано 10 юли 2015 - 02:40

Сега с тая нова заповед ще трябва да мъкнем чакалите в горското.Е няма такъв цирк :lol2: :huh:

Прикачени файлове

Този пост е редактиран от shot1: 13 юли 2015 - 10:25

• mir777 и пантера харесват това

#2 bora81

bora81

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 87 Мнения:
  • Име:Васил
  • Оръжие:Каквото припадне
  • Куче:Ловно
  • ГрадТроян

Публикувано 10 юли 2015 - 02:48

Сега с тая нова заповед ще трябва да мъкнем чакалите в горското.Е няма такъв цирк :lol2: :huh:

Здравей,ако е възможно разкажи за този цирк.Благодаря :256605: :256605:

#3 V_n V_v

V_n V_v

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 495 Мнения:

Публикувано 10 юли 2015 - 03:32

Това е заповедта ... и не е само за чакалите, но касае само областите Габрово, В. Търново и Русе.

Прикачени файлове

Този пост е редактиран от V_n V_v: 10 юли 2015 - 03:39

#4 RAPTOR

RAPTOR

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 434 Мнения:
  • Оръжие:Benelli Vinci,Merkel RX Helix Explorer кал.9,3X62,300 WM,308 Win,Mauser M98 7X57
  • ГрадСевлиево

Публикувано 10 юли 2015 - 04:38

Това е заповедта ... и не е само за чакалите, но касае само областите Габрово, В. Търново и Русе.

За цялото Централно Северно

#5 DrOhboli

DrOhboli

Ловец

• Златен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • 919 Мнения:
  • Име:Евгени Кючуков
  • ГрадВарна

Публикувано 10 юли 2015 - 04:54

След това мъдро нововъведение подозирам че мераклиите да бият чакали ще се увеличат драстично....
  • traper2504, ddd_dancho, Чавдар и 2 други харесват това

#6 DrOhboli

DrOhboli

Ловец

• Златен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • 919 Мнения:
  • Име:Евгени Кючуков
  • ГрадВарна

Публикувано 10 юли 2015 - 04:54

Дали ще раздават безплатни противогази и Раид на желаещите???

Този пост е редактиран от DrOhboli: 10 юли 2015 - 04:58

• traper2504 харесва това

#7 V_n V_v

V_n V_v

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 495 Мнения:

Публикувано 10 юли 2015 - 05:05

След това мъдро нововъведение подозирам че мераклиите да бият чакали ще се увеличат драстично....

... както и на ловуващите

Скорец, сврака, сива

врана, посевна врана

и чавка

ЦЕЛОГОДИШНО

Този пост е редактиран от V_n V_v: 10 юли 2015 - 05:10

#8 ДБД

ДБД

БАЙ ЧЕПИК

• Златен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • 3623 Мнения:
  • Име:Данаил
  • Оръжие:няколко
  • Куче:от 31.10.2013г. вече нямам !
  • МПС:Трабант - бял, комби .
  • ГрадРусчуклийска околия .

Публикувано 10 юли 2015 - 07:29

Ако някои има адреса на г-н  Иван Недков, моля да ми го прати  на лични ...., обещавам редовни доставки по пощата .... , то бива, бива ама ... 

Този пост е редактиран от ДБД: 10 юли 2015 - 07:31

• mir777, krasi_75-berta, varnahunt и още 1 харесват това

#9 Kralev7

Kralev7

Хищничар на България

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 475 Мнения:

Публикувано 10 юли 2015 - 07:58

Ако закъсате и аз мога да помогна. / 300 - 350 бр. годишно / !

Не е много , ама без пари толкова !

Ако не друго ,то поне на МИРИЗМА ще подобрим физическия контрол на индивидуалния лов !

Наслука на всички въртоглави , дето не жалят сили и средства в борбата срещу вредните за лова животни и хора !
  • avdjiev71, ДБД, krasi_75-berta и 6 други харесват това

#10 danny_nikolov

danny_nikolov

Ловец

• Златен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • 224 Мнения:
  • Име:Дани
  • Оръжие:ТОЗ 57 Т1С, ИЖ 43ЕМ, Browning Longtrac Hunter 30 06, Тikka T3x .223 Rem ADS
  • Куче:-
  • МПС:vw
  • ГрадРусе

Публикувано 10 юли 2015 - 08:09

гр. Габрово, ул."Бодра смяна" 3, тел: 066 800 077, факс: 066 800 094, e-mail: office@scdp.bg

работно време: понеделник - петък 8:30 до 17:00

Прикачени файлове

• popov308 харесва това

#11 krasi_75-berta

krasi_75-berta

Гонач-прасар

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 2572 Мнения:
  • Име:Красимир Михалев
  • Оръжие:Иж-18М,Ескорт-12/76-камо,SAVAGE EDGE-308W
  • Куче:злобен мелезак-пълна мастия+млада надежда
  • МПС:КИА-РИО де Поморио-Сузуки-Витара
  • ГрадПоморие

Публикувано 10 юли 2015 - 08:26

Вече има адрес,може да се пращат доставките(подаръците)...Как мислите момчета,това според мен е поредната идиотщина на държавен служител...Може би е нужна отделна тема за това безумие....Мите честито за десятката,направо не те познах...

#12 danny_nikolov

danny_nikolov

Ловец

• Златен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • 224 Мнения:
  • Оръжие:ТОЗ 57 Т1С, ИЖ 43ЕМ, Browning Longtrac Hunter 30 06, Тikka T3x .223 Rem ADS
  • ГрадРусе

Публикувано 10 юли 2015 - 09:19

От платформата на ОЛХ може да им ги изпращаме с 20% отстъпка от цената на Еконт, за сметка на получателя...

Само как да декларираме пратките...може би нещо като детска играчка teddy bear...

Прикачени файлове

Този пост е редактиран от danny_nikolov: 10 юли 2015 - 09:22

• popov308 харесва това

#13 popov308

popov308

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 303 Мнения:
  • Име:Попов
  • Оръжие:Ruger American 308 Tikka T3 Varmint
  • МПС:Suzuki Vitara
  • ГрадГаброво

Публикувано 10 юли 2015 - 11:36

Пичове, някой ако разполага с новата Заповед № 205 от 02.07.2015 г. на Директора на Северноцентрално държавно предприятие ДП Габрово, моля да драсне една нова тема, и да я покаже, че е голяма глупост и скоро ще засегне доста от нас.    

• ванко2 харесва това

#14 RAPTOR

RAPTOR

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 434 Мнения:
  • ГрадСевлиево

Публикувано 11 юли 2015 - 12:09

гр. Габрово, ул."Бодра смяна" 3, тел: 066 800 077, факс: 066 800 094, e-mail: office@scdp.bg

работно време: понеделник - петък 8:30 до 17:00

Живее на два километра от мен.Село Стоките община Севлиево :256605:

#15 RAPTOR

RAPTOR

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 434 Мнения:
  • ГрадСевлиево

Публикувано 11 юли 2015 - 12:16

Аз лично се чувствам лично обиден от Г-н Недков за недоверието.Първо че е член на нашата дружина и ми е гадно да ме третират като престъпник.После трябва да променят закона и индивидуалния лов на хищник да го пишат направо групов и да си водя горския с мен и да го закича с един чакал и да си го носи дето си иска.Ами така де. :lol2: Кеф му у горското,кеф му у тях :256605:

• Искрен харесва това

#16 Kralev7

Kralev7

Хищничар на България

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 475 Мнения:

Публикувано 11 юли 2015 - 02:05

Интересно ще ми е като стрелям по 15 бр на вечер ,ще им трябва ремарке !
  • avdjiev71, damian1, todor_gps и още 1 харесват това

#17 popov308

popov308

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 303 Мнения:
  • Име:Попов
  • Оръжие:Ruger American 308 Tikka T3 Varmint
  • МПС:Suzuki Vitara
  • ГрадГаброво

Публикувано 11 юли 2015 - 04:39

Пичове, някой ако разполага с новата Заповед № 205 от 02.07.2015 г. на Директора на Северноцентрално държавно предприятие ДП Габрово, моля да драсне една нова тема, и да я покаже, че е голяма глупост и скоро ще засегне доста от нас.    

Снощи, при обзелата ме паника от агресивно - депресивен характер не съм забелязал, че разговора за безумията в Габровско е започнал и тук.

Ето моето мнение по въпроса /цитирам го директно от един друг форум, защото то си остава непроменено/:

Уважаеми колеги, ясно е, че ловците в България сме хора за подигравка и всеки ден ни го доказват по различни начини.
Ясно е също, че с тази заповед се манифестира, излага на публичен показ, лъщи и блести некадърността на отговорните за това служители да се справят с бракониерството.
Заповедта дефакто обявява официално хищничарите за бракониери, което пък е и много обидно.
Заповедта издава и лично отношение на автора й. То се изразява в това, че ловното стопанство му е бащиния, той коли и беси там, може да си налага каквито иска правила на "крепостните селяни" и всеки е длъжен да се върти на пета пред него и да слуша 24 часа какво е "бълнувал" вожда нощес, а после го е надраскал на хартия, за да допълни десетте божи заповеди с единадесета.
Хубавото на тази заповед според мен е, че е абсолютно незаконосъобразна и не може да има реална почва за приложението й. С подобни "хартийки" разни чиновници от типа на "автора" не могат да отменят разписаното в законите и правилниците за приложението им. В тях много изчерпателно по-умни хора от "автора" са определили максимума от мерки и правила за поведение по време на лов. Работата на "автора" е да лови бракониерите съобразно тези правила, а не да ги задължава да му носят на крака бракониерски отстреляния дивеч, щото той не може да се помести и да отиде на една проверка в проблемен район.
Ако не може да го направи, значи не е за там и трябва да си ходи.
Струва ми се и, че така сериозно се дискриминират ловците от една РДГ спрямо тези от района на друга РДГ.
Обслужването на частни интереси пък е съвсем друга тема, която въобще не ми се подхваща.
"Разпореденото" от автора е все едно катаджията да разпореди след всяко каране предното стъкло на колата да се носи в КАТ неизмито, за да се види колко мухи има полепнали по него и да се прецени колко бързо е карал водачът.
Въпреки, че заповедта е незаконосъобразна, тя не е нищожна. Затова предлагам да се атакува в съда от органите на съответните ловни сдружения.
Също и да се направят събрания на дружините, за да се обсъди какви протестни действия да се предприемат, не срещу конкретната заповед на "автора", а въобще за да се прекрати веднъж завинаги възможността му да се подиграва с нас. Иначе скоро ще трябва да водим жените си за първата брачна нощ при него.
Като част от протестните действия предлагам хищничарите, които сме "крепостни към автора" да се съберем и да вземем решение, първите 20 отстреляни чакала и лисици да бъдат събрани на куп, занесени пред РДГ Велико Търново и заковани на вратата с гвоздей в присъствието на медии. Това ще бъде едно добросъвестно и акуратно изпълнение на заповедта. Върти ми се в акъла и "Господари на ефира"....
Моля и за активното съдействие на собствениците на ловните сайтове, тъй като само с гневни постове нещата не стават.

Този пост е редактиран от popov308: 11 юли 2015 - 04:43

• valchan, krasi_75-berta, RAPTOR и 8 други харесват това

#18 V_n V_v

V_n V_v

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 495 Мнения:

Публикувано 11 юли 2015 - 11:02

Заповедта трябва да е съобразена/в следната последователност/ с конституцията, закона, правилника за приложение на закона;

ако това не е спазено, една грамотно написана жалба тук - http://www.admincourtgabrovo.com/

и въпросната заповед ще бъде скоропостижно отменена.

Поздрави и наслука!

• avdjiev71, popov308 и ванко2 харесват това

#19 danny_nikolov

danny_nikolov

Ловец

• Златен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • 224 Мнения:
  • ГрадРусе

Публикувано 11 юли 2015 - 12:50

Относно заповедта на инж. Иван Недков - за директна връзка 0888 887047.

А стила на написаното в заповедта вероятно кореспондира с данните от тази справка (стр.17 - Иван Косев Недков) - все пак битието определя мисленето...

Прикачени файлове

• Прикачен файл  ДС.doc   745K   83 Брой сваляния

Този пост е редактиран от danny_nikolov: 11 юли 2015 - 12:51

• socialnia, NBP, popov308 и 2 други харесват това

#20 bat-kiffi

bat-kiffi

Охотник по перу

• Златен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • 436 Мнения:
  • Име:Роз
  • Оръжие:БроВнинг-ФеЛикс, Хова Сан, СтоГер-Помп
  • Куче:дон Диего де ла Вега - Zorro
  • МПС:Чуждо, аПоло, СимсоМ, КоЛЛо

Публикувано 11 юли 2015 - 04:13

Елементарно Ватсон! 

По бИлЯжка нищо не съм убил, нищо на никого не нося!

Изпълнение на острела за хищници - ЗЕРО!

Който го интересува колко хищника съм затрил да чете темата, а в бИлЯжката ще пише: чакал убит не е.

Лошото е, че и със свините може да стане така, дружинките ще почнат да крият, щот ай са изпълнили плана, ай са им спрели лова.

Наслука!

Този пост е редактиран от bat-kiffi: 11 юли 2015 - 04:14

• mir777, ДБД, krasi_75-berta и 6 други харесват това

0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни

Change Theme!