Към съдържанието

Снимка

Монтиране на оптика - основни правила

• Моля, влезте за да отговорите
387 отговора на тази тема

#381 andi

andi

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 720 Мнения:
  • Име:Анди
  • Оръжие:Ij 54, Armsan ,Мазалат, Toz , Browning, Ruger
  • Куче:гонче , курцхар
  • ГрадПловдив

Публикувано 10 февруари 2020 - 01:19

Прострелвал съм оптики и двата вида леополди. QR не са имали проблем , но няма гъвкавостта на пикатинито.
QRW , тези които съм виждал бяха с отделен детайл противооткатния зъб - което не ми допада. Затова предпочитам на Вая

#382 old_hunter

old_hunter

Ловец

• Глобален Модeрaтор
  • 4779 Мнения:
  • Оръжие:Beretta Urika Gold Optima-Bore 12 ga., Benelli Raffaello Delux 12 ga., Sako 75 Varmint 308 Win, Sako 85 Varmint 243 Win, Browning LongTrack 30-06 Sprg, Anschutz 1807 22 lr.

Публикувано 10 февруари 2020 - 01:24

Аз тези имам предвид....

https://i.ebayimg.co...KQlx/s-l640.jpg

Да, ясно, QRW-тата, точно тях имам превид във втората част на поста си.

Поздрави и наслука!

#383 miko

miko

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 656 Мнения:
  • Име:Милен
  • Куче:Ротвайлер

Публикувано 10 февруари 2020 - 01:43

Ползвал съм само един монтаж на Leupold - QR с цяла база за Лонгртака -

attachicon.gif Leupold rings.jpg attachicon.gif Leupold base.jpg

Ами да ти кажа, боклук си беше :) Заключващото лостче не придърпваше достатъчно плътно предния ринг към базата, а възможност за натягане не е предвидена. Е, то аз реших проблема чрез една профилна подложка 0.1мм и заедно с нея го продадох, но доверието така или иначе беше сринато :). Относно QRW-тата... не съм ги ползвал поради предубеденост, че стягането към скосовете на уивъра няма да дава необходимата повторяемост и поради убеденост, че рекнагелският /вече и ВАЯ-джийският/ начин на стягане е правилният :) Практиката може и да опровергава предубедеността ми, ама кво да правиш - техничарска деформация :)

Поздрави и наслука!

Точно такъв, точно на Лонг Трак ползвах безпроблемно десетина години.

ПП Което не значи, че приемам за нормално свестен монтаж да има проблеми като описаните от теб.

ПП2 Чисто технически, добре изпълнен такъв тип монтаж има здрава логика. Защото с времето износването на триещите се неща в него не влияе на повтаряемостта.

#384 old_hunter

old_hunter

Ловец

• Глобален Модeрaтор
  • 4779 Мнения:
  • Оръжие:Beretta Urika Gold Optima-Bore 12 ga., Benelli Raffaello Delux 12 ga., Sako 75 Varmint 308 Win, Sako 85 Varmint 243 Win, Browning LongTrack 30-06 Sprg, Anschutz 1807 22 lr.

Публикувано 10 февруари 2020 - 02:26

Точно такъв, точно на Лонг Трак ползвах безпроблемно десетина години.

ПП Което не значи, че приемам за нормално свестен монтаж да има проблеми като описаните от теб.

ПП2 Чисто технически, добре изпълнен такъв тип монтаж има здрава логика. Защото с времето износването на триещите се неща в него не влияе на повтаряемостта.

Защото с времето износването на триещите се неща в него не влияе на повтаряемостта.

С износването на 'триещите се неща в него' намалява силата, с която ринговете се притискат към базата, докато в един момент тя стане недостатъчна за надеждно фиксиране на оптиката. Лостчетата започват да превъртат на пълен оборот без да могат да осигурят необходимата сила на притискане. В случая с моята бройка почти не беше необходимо износване, понеже предното лостче още отначало си превърташе с не голямо усилие. Лошото на този монтаж, както казах, е че конструкцията му не позволява 'натягане' с цел компенсиране на износването. То става, но с подлагане на допълнителна профилна подложка, което не ме кефи особено :)

Поздрави и наслука!

Този пост е редактиран от old_hunter: 10 февруари 2020 - 02:39

#385 miko

miko

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 656 Мнения:

Публикувано 10 февруари 2020 - 02:36

С износването на 'триещите се неща в него' намалява силата, с която ринговете се притискат към базата, докато в един момент тя стане недостатъчна за надеждно фиксиране на оптиката и лостчетата започват да превъртат на пълен оборот без да могат да осигурят необходимата сила на притискане. В случая с моята бройка почти не беше необходимо износване, понеже лостчето поначало с не голямо усилие превърташе на пълен оборот. Лошото на този монтаж, както казах, е че конструкцията му не позволява 'натягане' с цел компенсиране на износването.

Поздрави и наслука!

ПП2 Чисто технически, добре изпълнен такъв тип монтаж има здрава логика.

Така де, няколко десети повече мат`рял на врътката за заключване и превъртането се отлага с няколко хиляди сваляния и качвания :P :256605:

#386 old_hunter

old_hunter

Ловец

• Глобален Модeрaтор
  • 4779 Мнения:

Публикувано 10 февруари 2020 - 02:52

Така де, няколко десети повече мат`рял на врътката за заключване и превъртането се отлага с няколко хиляди сваляния и качвания :P :256605:

:) Ми първо мат'рял към врътката няма как да се добави, второ не става въпрос за няколко десети, а за няколко стотни и трето монтажът поначало е кофти измислен :)

П.П. ...което при условие, че твоят работи, го прави още по-ценен!  :D  :256605:

Поздрави и наслука!

Този пост е редактиран от old_hunter: 10 февруари 2020 - 02:53

#387 miko

miko

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 656 Мнения:

Публикувано 10 февруари 2020 - 03:01

:) Ми първо мат'рял към врътката няма как да се добави, второ не става въпрос за няколко десети, а за няколко стотни и трето монтажът поначало е кофти измислен :)

П.П. ...което при условие, че твоят работи, го прави още по-ценен!  :D  :256605:

Поздрави и наслука!

:JC_goodpost: 

Ся, десети, стотни - както е казано, кво ти двеста, кво ти триста, от сто нагоре :lol2: Не им разбирам, ма тая врътка натиска едновременно напред и надолу - що да е кофти това?

Този пост е редактиран от miko: 10 февруари 2020 - 03:06

#388 old_hunter

old_hunter

Ловец

• Глобален Модeрaтор
  • 4779 Мнения:

Публикувано 10 февруари 2020 - 03:12

:JC_goodpost: 

Ся, десети, стотни - както е казано, кво ти двеста, кво ти триста, от сто нагоре :lol2: Не им разбирам, ма тая врътка натиска едновременно напред и надолу - що да е кофти това?

тая врътка натиска едновременно напред и надолу - що да е кофти това?

Изобщо не е кофти, кофтито е че не е за дълго и не е при всички  :lol2:  :256605:

Поздрави и наслука!

• Djaic харесва това

0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни

Change Theme!