Към съдържанието

Снимка

Боеприпаси в калибър 223 - мнения и неща от тоя сорт .

• Моля, влезте за да отговорите
577 отговора на тази тема

#1 ДБД

ДБД

БАЙ ЧЕПИК

• Златен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • 4412 Мнения:
  • Име:Данаил
  • Оръжие:няколко
  • Куче:от 31.10.2013г. вече нямам !
  • МПС:Трабант - бял, комби .
  • ГрадРусчуклийска околия .

Публикувано 28 декември 2012 - 01:18

Споделете колеги, кой какви ползва, групи, поражения  и тн.. 

• capednoG и hapednoG харесват това

#2 Христо Христев

Христо Христев

МръФкар

• Златен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • 558 Мнения:
  • Име:Христо
  • Оръжие:гладко и нарезно
  • Куче:уши - пирон, куйрук - кравай, нрав - зехир
  • МПС:немско
  • Градс вечерник, балкан и река

Публикувано 28 декември 2012 - 03:58

Пушката в тоя калибър ми е "CZ 527 Varmint", монтажът пак е на "CZ", а оптиката е "Swift" 4-12X50. След няколкогодишно ползване лошо не мога да кажа, нищо не е мръднало. За патроните - за хищници ползвах на "Hornady" с червен полимерен връх, хубава група, но гледките на ударена лисица или чакал бяха за показване след 00.00 часа и то с няколко червени точки. На сръндаци ходя с "Hirtenberger" SP 3.6 грама 55 грейна, хубава група и добри поражения, взимам ги от Пловдивския "ВИП" на 2.35 лв. Пробвал съм ги и на прасета до към 150 кг. на нелоши дистанции - на добре ударено животно /гръден кош, плешка, врат/ прошка не дават, животните падат на място или изминават съвсем малко разстояние.

• profiH'87, ДБД, nqkoiotnqkade и 5 други харесват това

#3 kalidd

kalidd

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 786 Мнения:

Публикувано 20 януари 2013 - 08:39

Най кофти патрона който съм пробвал в мойта пушка (иж18 223rem) е Селиер и Белот SP 55gr. с желязна ризница. За група неможе да се говори 13-14см. от центъра пръснати навсякъде от 120м. Група 26см.

• hapednoG харесва това

#4 nomat

nomat

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 115 Мнения:
  • Оръжие:Иж
  • Куче:Курц
  • ГрадВарна

Публикувано 21 януари 2013 - 12:52

Blaser R-93/ YOR Valdata 2,5-10x42 /Оргинален монтаж/Hirtenberger" SP 55 грн. всяко животно до 80кг на дистанция до 200м. 

Пушката е купена от Веско Георгиев за което му благодаря от сърце при всеки изстрел :5962bb18d0aff8d7b1a22b492ef7b49

#5 Щирлиц

Щирлиц

Ловец

• Златен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • 853 Мнения:
  • Име:Николай Иванов
  • Оръжие:Tikka-T3 Lite;T3 Varmint-308win;T3 Lite-223rem;ИЖ-54;Winchester SX2;ЧЗ-452
  • Куче:Ваймаранер
  • МПС:TLC
  • Градградът на липите

Публикувано 21 януари 2013 - 01:56

Надявам се да ви е полезна тази информация http://www.brassfetc...23Remington.htm

• ДБД харесва това

#6 zkk

zkk

Ловец

• Златен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • 774 Мнения:
  • Име:Swetoslav
  • Оръжие:всякакво
  • Куче:вече нямам
  • МПС:UAS - 31519 редукторен
  • ГрадАприлци

Публикувано 21 януари 2013 - 02:37

Стрелям по хищници с Уетърби Субмоа .223.

Най - добра група ми даде с ДАГ /които за съжаление изчезнаха/ - почти дупка в дупка на 80 м.

Пробвах също така Арсенал, ППУ, СБ, Балнаул ... най - зле Арсенал, но и това е относително 2 - 5 см.

Що се касае за пораженията, общо взето за хищниците .... грозни при изхода .. !

#7 pile

pile

Ловец

• Златен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • 868 Мнения:
  • Име:Русев
  • Оръжие:Beretta AL390 - 20 cal., ИЖ-27, СЛР-101 223Rem., Blaser R93 Странджа тракър - .308W, Walther p22 Target.....
  • Куче:откраднаха ми Кирчо, имам си Джеки и Сергей
  • ГрадБГ-USA

Публикувано 26 януари 2013 - 12:26

те тва са моите дето ползвам - 2 фабрични и 2 `тъпкани` от мене самия.

от ляво надясно 55 грейнов RWS SP, 55 грейов Hornady V-max в арсеналска гилза с арсеналски барут, 35 грейнов Hornady V-max във веднъж стреляна гилза RWS с барут H335 Hodgedon и капсул  Winchester, DAG

Прикачени файлове

• ДБД, Планинички и Христо Христев харесват това

#8 ДБД

ДБД

БАЙ ЧЕПИК

• Златен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • 4412 Мнения:

Публикувано 26 януари 2013 - 12:52

те тва са моите дето ползвам - 2 фабрични и 2 `тъпкани` от мене самия.

от ляво надясно 55 грейнов RWS SP, 55 грейов Hornady V-max в арсеналска гилза с арсеналски барут, 35 грейнов Hornady V-max във веднъж стреляна гилза RWS с барут H335 Hodgedon и капсул  Winchester, DAG

То за това  Турхан ми вкара една муха в главата ..  Ще споделиш ли нещо за Българо-Американската дружба ... :D

Този пост е редактиран от ДБД: 26 януари 2013 - 12:54

#9 Raev

Raev

СПА терапевт на открито

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 348 Мнения:
  • Име:Александър Раев
  • Оръжие:12/76, 22, 223, 243,9,3х62, 9х19+22, 2х9mmGas, 5,5mm
  • Куче:курцхаари, мелези
  • МПС:къса, черна, японска разбивачка на бъбреци
  • ГрадТук там по Голямата река

Публикувано 30 януари 2013 - 05:21

То за това  Турхан ми вкара една муха в главата ..  Ще споделиш ли нещо за Българо-Американската дружба ... :D

Той Турхан бая мухи е имал, че и на мен ми пусна една :)

п.п.

посъбрах рвс гилзи..... да смъкна снимките и ще нашаря темата

• Иван Юлиянов харесва това

#10 kalidd

kalidd

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 786 Мнения:

Публикувано 30 януари 2013 - 05:59

И аз да пусна една муха. Пресовани са от Арсеналски гилзи 22lr. ,че са най меки. Диаметър 5.7мм. , не съм ги пробвал още че нещо времето нестига.

Прикачени файлове

• Прикачен файл  DSC01452.JPG   49,13K   79 Брой сваляния

• patelan харесва това

#11 snaiper.

snaiper.

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 1860 Мнения:
  • ГрадСофия

Публикувано 31 януари 2013 - 09:46

Преди време тази муха и на мен ми жужеше в главата,но така и нямаше време за продължение на опита.Бях насъбрал доста гилзи от Р50,старите,белите.Доста по-еднакви като тегло,но и нашите стават...поне ги има.Исках да вкарвам оловен прокат вътре и после на матрица за оформяне на върха.Само че трябваше да режа всяка гилза че ставаха по 4,5 грама а стъпката на пушката ми е 12'' и ги превърта.Дупките приличат на ютия :) .Късите гилзи стават,но трябваше да гърмя къси патрони...

В писанията на Корбин пишеше че трябва да се чистят гилзите преди проката,явно филма от нагара пречи.

Виж,не съм се сещал да вкарвам куршума в гилзата.Лошото е че при избиване с инерционния чук,винаги полата му отдолу се накривява.Направих си вложка от инженерна пластмаса,фи с дупка под 6 мм та куршума да няма накъде да се "изкривява".

Ако някой го пробва,да не забравя че при инерционния чук има много голяма вероятност патрон с периферно палене да гръмне.Затова ги държах предварително в камерата на хладилника няколко часа,а после във вряща вода да се унищожи иницииращия състав и барута.Последния излиза на каша,което в случая може само да радва :) .

След това слагах направо куршума, с лека кернировка.Естествено барута беше друг.Скорости не съм мерил,но "на око" бяха над 400 м.Имаше и още по-бързи.Групите с различните заряди се различаваха много.Никакъв памук при барута,само влошава.Използвал съм куршуми от различни марки,нашите са най-подходящи,размера им в инчове е точно колкото трябва за оловен .225.Всички останали,включително и руските са под него.

Надявам се със споделения си опит най-вече да предпазя колега от грешки и да спестя някоя и друга нощ,прекарана в размисли и терзания :)

Този пост е редактиран от snaiper.: 31 януари 2013 - 09:49

• ДБД, BEBO и lupus харесват това

#12 kalidd

kalidd

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 786 Мнения:

Публикувано 01 февруари 2013 - 10:20

Дъното на гилзите не го разпъвам а на обратно го вдлъбвам и дулцето свивам до 3.8мм. така няма проблем с грамажа. Като се разпъне наистина сабира много. Първо свивам гилзите на размер 5.75мм. и дулцето до 3.8мм. изливам оловото и накрая през калибровача на 5.7мм. Направил съм няколко патрона с гилзи от хаосни, че имам количество. Гилзите са здрави на грамаж са колкото другите и малко от горе, капсулите незнам дали ще устискат. Като се стопли времето ще има проби.  Грамажа може да се сменя като повече или по малко се свива дулцето.

Прикачени файлове

• ДБД харесва това

#13 ДБД

ДБД

БАЙ ЧЕПИК

• Златен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • 4412 Мнения:

Публикувано 01 февруари 2013 - 10:27

Каква е идеята . ...

#14 kalidd

kalidd

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 786 Мнения:

Публикувано 01 февруари 2013 - 11:00

Каква е идеята . ...

Ами това, че имам много хаостни патрони и нямам какво да ги правя и става патрон без пари. Пък и може и с ползвани гилзи, плащаш капси и барут и стреляш на воля. В моя случай само барут ми трябва.

Този пост е редактиран от kalidd: 01 февруари 2013 - 11:01

• ДБД и 6oka харесват това

#15 kalidd

kalidd

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 786 Мнения:

Публикувано 02 февруари 2013 - 05:01

Днес пробвах самоделките. По мишена неможах от силния насрещен вятър скъса я два пъти докато се връщам на позиция за стрелба. Затова поставих три камъка колкото юмрук на 100м. и имах три попадения. Четвъртия път стрелях по дъното на стар пожарогасител по който станаха 4 големи и мхожество малки дупки. За лов ще ги бъде. Пушката е простреляна с DAG на 120м. а попаденията са едентични. Прoблема е само в това че дулцата на гилзите са опушени, а ползвах 1.7г. барут от Арсеналски 7.62х54r.

Прикачени файлове

• ДБД харесва това

#16 snaiper.

snaiper.

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 1860 Мнения:
  • ГрадСофия

Публикувано 02 февруари 2013 - 05:34

Браво.С каква пушка стреляш ?

Барута от мосиновите,сферичния идва малко бавен за лек куршум.Ако ти е къса стъпката,за 69 грн е чуден.Особенно щом имаш опушена шийка,може още :)

#17 kalidd

kalidd

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 786 Мнения:

Публикувано 02 февруари 2013 - 08:27

Браво.С каква пушка стреляш ?

Барута от мосиновите,сферичния идва малко бавен за лек куршум.Ако ти е къса стъпката,за 69 грн е чуден.Особенно щом имаш опушена шийка,може още :)

Пушката е иж18 а барута е от армейски патрони изхвърлих гилзите, непогледнах годината но не са стари. Засега пиключвам с правенето на патрони докато не свършат купешките, че съм се заредил. По нататък ще си взема хубав барут.

#18 jovani62

jovani62

Ловец

• Златен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • 6154 Мнения:

Публикувано 03 февруари 2013 - 12:33

Пушката е иж18 а барута е от армейски патрони изхвърлих гилзите, непогледнах годината но не са стари. Засега пиключвам с правенето на патрони докато не свършат купешките, че съм се заредил. По нататък ще си взема хубав барут.

ИЖ-18 е със стъпка 1-12 инча..... За 223 става барут от 7,62х39....има и сръбски барут нцд -08....

таблци за навеските ги има в интернет.........а как режеш гилзата от халосния патрон?......

#19 kalidd

kalidd

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 786 Мнения:

Публикувано 03 февруари 2013 - 12:45

ИЖ-18 е със стъпка 1-12 инча..... За 223 става барут от 7,62х39....има и сръбски барут нцд -08....

таблци за навеските ги има в интернет.........а как режеш гилзата от халосния патрон?......

Леко я зарязвам с резец за медни тръбички (от един газаджия бях взел аз нямам) и после я отчупвам с клещи. Дулцето е по тясно, с дорник го разширявам до желания размер. После с челен райбер на който могат да се навиват различни водачи я скъсявам до 44,5мм. Гилзата в патронника на бормашината райбера на плота хванат ограничавам хода на подаване и така. Леки фаски отвън и от вътре с шабър.

Този пост е редактиран от kalidd: 03 февруари 2013 - 12:49

#20 jovani62

jovani62

Ловец

• Златен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • 6154 Мнения:

Публикувано 03 февруари 2013 - 01:08

Браво ,и аз си помислих за резачка за медни тръби.....Ама много играчка бе брате с тия гилзи..... 223 ката е един от най евтините патрони.....

2 потребител(и) четат тази тема

1 потребители, 1 гости, 0 анонимни

Николай Жеков
Change Theme!