Към съдържанието

Снимка

Подборен лов на диво прасе.

• Моля, влезте за да отговорите
360 отговора на тази тема

#361 damian1

damian1

Ловец

• Златен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • 3673 Мнения:
  • Име:damian
  • Оръжие:ЧЗ 9х19,Иж 12 кал.,Иж 16 кал. Браунинг 16 кал.,Бенели 9,3х62 ,Щаер ССГ-04 , 300WM
  • Куче:ягдтериер
  • МПС:УАЗ 452
  • ГрадСофия

Публикувано 21 август 2019 - 08:31

Първо да уточня , че съм против поголовната сеч която искат от нас . Природата си знае работата - и да умрат някой другите ще оцелеят с имунитет . 

Но ако трябва все пак  да се прави рязко намаляване (сеч) , съм за организиран и логистично подкрепен индивидуален .         Прави разлика м/у индивидуален подборен , и индивидуален за намаляване . Различни цели - различни методи . 

Аз не съм наи добрия ловец , нито най добрия стрелец , но някой колеги тук знаят колко прасета падат на едно излизане с индивидуални бележки . На ход , не на хранилка .  Това при съорветната   организация .

Представям си ако  не разглеждам и не избирам прасето , какво ще е  . 

Точно ...  все пак и хората дето излизат да си знаят работата .

При нас , като излязоха хора дето разбират ...за една вечер в рамките на час и половина от три  бележки - три прасета .  Инак оплаквания ... нищо немА , само ме поядоха комарите  и т.н. .

Отделно съм чул за колеги , организирани в съвсем малки групи  , при които бройките на индивидуалния до отриване на груповия , конкурира тези на груповия за целия сезон , за съответния район .

Така че си напълно прав , че добре екипирани ловци , познаващи в детайли района и навиците на прасетата , могат да  са много ефективни , без да се гонят животните .

:256605:

Този пост е редактиран от damian1: 21 август 2019 - 08:33

• profiH'87, Skitnik, DrOhboli и 4 други харесват това

3 потребител(и) четат тази тема

2 потребители, 1 гости, 0 анонимни

snipers, атанас1978
Change Theme!