Към съдържанието

• Зареждане на брояча
Снимка

Подборен лов на диво прасе.

• Моля, влезте за да отговорите
278 отговора на тази тема

#261 krasi_75-berta

krasi_75-berta

Гонач-прасар

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 2584 Мнения:
  • Име:Красимир Михалев
  • Оръжие:Иж-18М,Ескорт-12/76-камо,SAVAGE EDGE-308W
  • Куче:злобен мелезак-пълна мастия+млада надежда
  • МПС:КИА-РИО де Поморио-Сузуки-Витара
  • ГрадПоморие

Публикувано 04 август 2018 - 08:35

Да продължим и вдигнем темата ;) ...Оня ден колега излезе на лов и имаше слука!Излязла е една сюрия,от която в нея е имал от "нашите" таласъми и.....слуката е налицеПрикачен файл  IMG-27c6506b8f643b7c7ac80cfeb52a78a5-V.jpg   84,43K   3 Брой сваляния

Популацията на черните намаля с още едно ;) ...Аз,пък вчера ходих да ме "хапят" комарите малко и блея за някой чакал,но когато съм за хищник винаги ми излизат прасета и то....от черните :D Прикачен файл  20180803_201459.jpg   212,31K   0 Брой сваляния...Видях и още няколко,но си бяха екстра без никакви видими признаци за отстрел :lol2: ...

Поздрави и наслука!

• mir777, avdjiev71, ДБД и 11 други харесват това

#262 ДБД

ДБД

БАЙ ЧЕПИК

• Златен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • 3935 Мнения:
  • Име:Данаил
  • Оръжие:няколко
  • Куче:от 31.10.2013г. вече нямам !
  • МПС:Трабант - бял, комби .
  • ГрадРусчуклийска околия .

Публикувано 04 август 2018 - 09:24

Да продължим и вдигнем темата ;) ...Оня ден колега излезе на лов и имаше слука!Излязла е една сюрия,от която в нея е имал от "нашите" таласъми и.....слуката е налицеattachicon.gifIMG-27c6506b8f643b7c7ac80cfeb52a78a5-V.jpg

Популацията на черните намаля с още едно ;) ...Аз,пък вчера ходих да ме "хапят" комарите малко и блея за някой чакал,но когато съм за хищник винаги ми излизат прасета и то....от черните :D attachicon.gif20180803_201459.jpg...Видях и още няколко,но си бяха екстра без никакви видими признаци за отстрел :lol2: ...

Поздрави и наслука!

Тая година съм видял повече свини от колкото хищник ... Хубаво е, че вече си имаме действаща хладилна база с назначен " касапин ", който ще се занимава с отстрела и ще покрива нуждите на всички дружини в общината . . Има и осигурен хладилен камион от един от свинекомплексите, които ще мъкне " жертвите "  .. , та нещата се нареждат на към добре ... 

• avdjiev71, krasi_75-berta, NBP и още 1 харесват това

#263 krasi_75-berta

krasi_75-berta

Гонач-прасар

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 2584 Мнения:
  • ГрадПоморие

Публикувано 04 август 2018 - 09:38

Тая година съм видял повече свини от колкото хищник ... Хубаво е, че вече си имаме действаща хладилна база с назначен " касапин ", който ще се занимава с отстрела и ще покрива нуждите на всички дружини в общината . . Има и осигурен хладилен камион от един от свинекомплексите, които ще мъкне " жертвите "  .. , та нещата се нареждат на към добре ... 

Сдружението в момента изгражда хладилна камера,е не много голяма за 8000лв. за груповия лов :D ...Дали ще има или няма е отделен въпрос ;) ...Радвам се,че при вас се случват нещата  и може да се успокоите  :D ...Не знам,говорим си с колеги и се вайкаме и си мислим,че дирофиларията е оказала доста голямо значение върху чакала при нас...Миналата година намерихме един чакал умрял и при огледа,не намерихме никакви следи от огнестрелно оръжие...В момента,не знам как е при вас и другаде,но чакалите не вият...В момента се мотат няколко лисичета в самото село,а вчера едно куче на колега се отвързало и удавило една лисица в съседен двор...

Поздрави и честита двойна слука :256605: !

#264 ДБД

ДБД

БАЙ ЧЕПИК

• Златен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • 3935 Мнения:
  • Име:Данаил
  • Оръжие:няколко
  • Куче:от 31.10.2013г. вече нямам !
  • МПС:Трабант - бял, комби .
  • ГрадРусчуклийска околия .

Публикувано 04 август 2018 - 09:41

Сдружението в момента изгражда хладилна камера,е не много голяма за 8000лв. за груповия лов :D ...Дали ще има или няма е отделен въпрос ;) ...Радвам се,че при вас се случват нещата  и може да се успокоите  :D ...Не знам,говорим си с колеги и се вайкаме и си мислим,че дирофиларията е оказала доста голямо значение върху чакала при нас...Миналата година намерихме един чакал умрял и при огледа,не намерихме никакви следи от огнестрелно оръжие...В момента,не знам как е при вас и другаде,но чакалите не вият...В момента се мотат няколко лисичета в самото село,а вчера едно куче на колега се отвързало и удавило една лисица в съседен двор...

Поздрави и честита двойна слука :256605: !

Тия сърдечни червеи ги има от няколко години при нас по чакала .. Не е изчезнал ...., иначе и при нас твърде не вият .., но на една от последните варди зимата, чак се притесних от бройката, което се чу .. 

#265 krasi_75-berta

krasi_75-berta

Гонач-прасар

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 2584 Мнения:
  • ГрадПоморие

Публикувано 04 август 2018 - 10:32

Тия сърдечни червеи ги има от няколко години при нас по чакала .. Не е изчезнал ...., иначе и при нас твърде не вият .., но на една от последните варди зимата, чак се притесних от бройката, което се чу .. 

Бе не знам,ама като гледам отстрела на Русенската група,значи ич не е намаляла популацията :D ...

Поздрави и наслука!

#266 Dimo Rusev

Dimo Rusev

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 120 Мнения:
  • Име:Димо Русев
  • Оръжие:ТОЗ 34 , Биатлон-6 ,Weatherby vanguard 2, Mossberg 9200 , ZKK 600, ZBK 110,ZH 301, ZH304,Armed SBW410
  • Куче:Epagneul Breton
  • МПС:ВАЗ 21214, Mitsubishi L300
  • ГрадРусе

Публикувано 05 август 2018 - 12:52

Абе не намалява.....ма не щот не ги бием.....много са гадинките. Ако не вярвате елате ви водя де вият по 100 всяка вечер....ма ги пазят горскитв :(

Поздрави

#267 ORHi

ORHi

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 226 Мнения:
  • Име:ORHi
  • Куче:Ягдтериери, Поденко Ибисенко, Галго Еспаньол, Епаньол Бретон, 2бр. ЗСЛ

Публикувано 06 август 2018 - 05:43

Стотина вият само от към "Могилите"... По още толкова има в "липака," "боровете-царската гонка" и от към Лома над "гърмяното" ... Причината е, че въпросните горски редовно ги обезпаразитяват против вътрешни паразити.
П.П. Май пак оцапахме темата на колегата с нашите си измишлйотини. Трийте, да не каже някой, че се правя пак на интересен.
  • krasi_75-berta харесва това

#268 krasi_75-berta

krasi_75-berta

Гонач-прасар

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 2584 Мнения:
  • ГрадПоморие

Публикувано 06 август 2018 - 09:02

Стотина вият само от към "Могилите"... По още толкова има в "липака," "боровете-царската гонка" и от към Лома над "гърмяното" ... Причината е, че въпросните горски редовно ги обезпаразитяват против вътрешни паразити.
П.П. Май пак оцапахме темата на колегата с нашите си измишлйотини. Трийте, да не каже някой, че се правя пак на интересен.

Извъртяхме я малко от към подборен лов на чакали,амаа карай :D ...С такива изказвания няма начин да те обвини някой,па макар и да не е по-темата ;) ...Имате доста хищници там и ви се радвам от сърце,защото при нас вече не е като едно време и много тегави са вардите.Пък,може и прасетата да са ги изяли :D ...

Поздрави и наслука!

#269 Георги Петров

Георги Петров

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 733 Мнения:
  • Оръжие:Сако 300 wim .mag неръждавейка . Ремингтон дървен 700 308 win и Месарка SI 12. ТОЗ 8 22 LR за всеки ден
  • Куче:СТГ откродното Бретон -прахосмукачка
  • МПС:Нисан териер
  • ГрадСливница ,ама почти

Публикувано 11 октомври 2018 - 08:03

Ха   :) нещата около бутилката уиски и двете кила мезе се изясняват ,  :D от  26 май 2015 г   B) до днес само  двама са ловували индивидуално , а :D и но още един двама, трима са им изпратили  снимки за да видят , че ловът на дива свиня и целогодишен 
Наздраве !   :256605:

Офертата за синьото Джони и двете кила мезе приключи !
Селект-ивния групов лов се откри.
Наслука !
пп Приемам облози за 2019г. за 9 броя индивидуални белажки

#270 pile

pile

Ловец

• Златен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • 764 Мнения:
  • Име:Русев
  • Оръжие:Beretta AL390 - 20 cal., ИЖ-27, Brno-1 22LR, СЛР-101 223Rem., Blaser R93 Странджа тракър - .308W, Walther p22 Target.....
  • Куче:откраднаха ми Кирчо
  • ГрадБГ-USA

Публикувано 11 октомври 2018 - 12:26

На територията на Стопанството където работя,средногодишно се издават 80-90 разрешителни за индивидуален лов на сърна. Говоря само в районите на дружинките. Изключвам държавните ловни райони. Ако те интересуват подробности - насреща съм, но на лични. Уиски не пия.Много обичам хубаво червено вино и всяка година си "подготвям" по 1/2 тон.
  • Жоро Данаилов и NBP харесват това

#271 valko

valko

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 13 Мнения:
  • Име:Вълко Дандаринов
  • Оръжие:ИЖ
  • МПС:опел
  • ГрадБургас

Публикувано 02 март 2019 - 09:52

Ще получа разрешително за подборен лов,до колко часа мога да стоя на чакалото прасетата идват винаги към 22 часа за 1 месец са изяли 800кг отсевки от лахут,как е по закон,

#272 Искрен

Искрен

Ловец

• Златен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • 793 Мнения:
  • Име:Искрен
  • Оръжие:ИЖ,STEYR MANNLICHER
  • Куче:мелез от испанско гонче и дого аржентино мелез от червено гонче и пегая,'жълто гонче +още едно жълто гонче английски спрингер шпанйол бял пинчер
  • МПС:l200 3000 v6
  • ГрадКопривщица

Публикувано 02 март 2019 - 11:57

Краси от кога ви дават бележки за индивидуален лов на прасета при Вас

#273 Николай Арнаудов

Николай Арнаудов

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 2 Мнения:
  • Име:Николай
  • Оръжие:тт,ата армс,иж27ем,мазалат-7.62*54r
  • Куче:сетер,барак,мелез
  • МПС:Киа Спортидж
  • Градс.Кости

Публикувано 04 март 2019 - 10:18

Ще получа разрешително за подборен лов,до колко часа мога да стоя на чакалото прасетата идват винаги към 22 часа за 1 месец са изяли 800кг отсевки от лахут,как е по закон,

По закон е така:Индивидуалното ловуване на дивеч се извършва само през деня-един час преди изгрева и един час след залеза на слънцето,с изключение на д.свиня,мечка и хищник.Значи в твоя случай може да си седиш на чакалото цяла вечер.

• krasi_75-berta, hunter74, Дупкар и още 1 харесват това

#274 damian1

damian1

Ловец

• Златен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • 3551 Мнения:
  • Име:damian
  • Оръжие:ЧЗ 9х19,Иж 12 кал.,Иж 16 кал. Браунинг 16 кал.,Бенели 9,3х62 ,Щаер ССГ-04 , 300WM
  • Куче:ягдтериер
  • МПС:УАЗ 452
  • ГрадСофия

Публикувано 14 април 2019 - 01:26

Явно дават бележки за индивидуален, хората си ги ползват  и имат и резултати :D... е изпратиха ми снимки на едно ,... явно старателно подбрано  :D ... не питах с какво е отстреляно , но по наряняванията имам основания да предполагам , че е с 300 УМ  :D

:256605:

Прикачен файл  gilgan-1.jpg   568,81K   7 Брой сваляния

Прикачен файл  gilgan-2.jpg   218,72K   5 Брой сваляния

• mir777, avdjiev71, profiH'87 и 15 други харесват това

#275 todor_gps

todor_gps

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 3707 Мнения:
  • Име:Todor
  • Оръжие:Steyr, Иж-12;
  • Куче:Истърско +трицветно

Публикувано 15 април 2019 - 07:43

Явно дават бележки за индивидуален, хората си ги ползват  и имат и резултати :D... е изпратиха ми снимки на едно ,... явно старателно подбрано  :D ... не питах с какво е отстреляно , но по наряняванията имам основания да предполагам , че е с 300 УМ  :D

attachicon.gif gilgan-1.jpg

attachicon.gif gilgan-2.jpg

Вярно е, че прави големи поразии, от прасето само зъбите са останали...... :lol2: 

• krasi_75-berta, NBP, damian1 и още 1 харесват това

#276 damian1

damian1

Ловец

• Златен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • 3551 Мнения:
  • Име:damian
  • Оръжие:ЧЗ 9х19,Иж 12 кал.,Иж 16 кал. Браунинг 16 кал.,Бенели 9,3х62 ,Щаер ССГ-04 , 300WM
  • Куче:ягдтериер
  • МПС:УАЗ 452
  • ГрадСофия

Публикувано 15 април 2019 - 01:42

Вярно е, че прави големи поразии, от прасето само зъбите са останали...... :lol2:

:D :256605:

Прикачен файл  300 wm.jpg   61,08K   5 Брой сваляния

Този пост е редактиран от damian1: 15 април 2019 - 01:42

• ДБД, Искрен, krasi_75-berta и 8 други харесват това

#277 todor_gps

todor_gps

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 3707 Мнения:
  • Име:Todor
  • Оръжие:Steyr, Иж-12;
  • Куче:Истърско +трицветно

Публикувано 15 април 2019 - 01:47

Умря ме с карикатура..... :lol2:

#278 Orka_71

Orka_71

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 224 Мнения:

Публикувано 15 април 2019 - 08:28

Умря ме с карикатура..... :lol2:

Тоше тръгвай с калашмат и всичко ше е ОК.
П.П. Така и не даде на лични вибера за да ти пратя матряла.
Шака получи малкото, чакам кога ще каже за другото

#279 krasi_75-berta

krasi_75-berta

Гонач-прасар

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 2584 Мнения:
  • ГрадПоморие

Публикувано Днес, 16:42

attachicon.gif gilgan-1.jpg

attachicon.gif gilgan-2.jpg

Голям джуган,явно доста пакости е правил :D ...При нас бележките не са спирали.Има доста прасета отстреляни,но в бележките пишат само приплоди и то мъжки :lol2: ...Аз ще взема лятото,защото не ме кефи от място ;) ...Поздрави и наслука :256605:

• damian1 харесва това

2 потребител(и) четат тази тема

2 потребители, 0 гости, 0 анонимни

Bate Van4o, dimitar22
Change Theme!