Към съдържанието

Снимка

Подборен лов на диво прасе.

• Моля, влезте за да отговорите
360 отговора на тази тема

#1 krasi_75-berta

krasi_75-berta

Гонач-прасар

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 2585 Мнения:
  • Име:Красимир Михалев
  • Оръжие:Иж-18М,Ескорт-12/76-камо,SAVAGE EDGE-308W
  • Куче:злобен мелезак-пълна мастия+млада надежда
  • МПС:КИА-РИО де Поморио-Сузуки-Витара
  • ГрадПоморие

Публикувано 26 май 2015 - 12:57

Здравейте колеги!Ровейки не намерих такава тема и реших да отворя една за подборния отстрел на д.прасе.Интересното в случая е,че до сега няма такава тема,а гледам колеги качват слука на прасета в темата за сърните.Може би подборния отстрел не е интересен за този вид дивеч,но всеки лов си има различен чар и незабравими емоции.Както при другите ловове,така и при този е важен подбора за добрата популация на вида.Казвам го това,защото при нас се развъдиха много шарени,пъстри,черни прасета,които с по-силната си кръв изместват гена на традиционната д.свиня.Няма да влизам в подробности,но това е следствие на много годишни наблюдения върху нашите запаси,а причината си е знаем.Та споделяйте и вие,как е при вас и практикували се този лов-законно.Днес смятаме да направим с приятели първия лов за тази година,пък ще видим каква ще я сторим.Значи ще отстрелваме минало годишни приплоди като единия мъжки,а другия женски.Утре ще разкажа за преживяванията ни.И все пак,някой ако има нещо да споделя за този лов,да не се срамува  ;) ....Поздрави и наслука

• engin, Планинички, БАЙ АСЕН и 7 други харесват това

#2 Явор Боцин

Явор Боцин

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 1146 Мнения:

Публикувано 26 май 2015 - 08:28

Е, Краси, първо наслука! И за съжаление и това е изкривено. Държавата пак я няма. Идва "бизнесмена" и казва нямам време да ходя с разни дружинки и искам..... После "бизнесмена"(-те) решав, че му е по на сметка да си вземе на коцеция един район и там си прави каквото си иска и когато си иска. Селекция? Той си "селектира" каквото излезе.

Знам, че не си такъв човек и ми е ведро на душата. Чакам да качиш снимки. Скоро ще се видим и на живо.

• kraso1971 харесва това

#3 krasi_75-berta

krasi_75-berta

Гонач-прасар

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 2585 Мнения:
  • ГрадПоморие

Публикувано 27 май 2015 - 10:54

Е, Краси, първо наслука! И за съжаление и това е изкривено. Държавата пак я няма. Идва "бизнесмена" и казва нямам време да ходя с разни дружинки и искам..... После "бизнесмена"(-те) решав, че му е по на сметка да си вземе на коцеция един район и там си прави каквото си иска и когато си иска. Селекция? Той си "селектира" каквото излезе.

Знам, че не си такъв човек и ми е ведро на душата. Чакам да качиш снимки. Скоро ще се видим и на живо.

Явка,то вече всичко е взето и заради това,всяка дружинка ако е сериозна и ако иска да има дивеч ще се отнася с отговорност към задълженията си....Когато дойдеш,знаеш къде да ме намериш и ще се радвам да се видим....Поздрави и наслука

• Явор Боцин и Elderman харесват това

#4 krasi_75-berta

krasi_75-berta

Гонач-прасар

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 2585 Мнения:
  • ГрадПоморие

Публикувано 27 май 2015 - 12:01

Получи се хубав лов въпреки,че слука нямахме.Е с изключение,че си убих един чакал преди да дойдат да ме взематПрикачен файл  DSC_0360.jpg   136,98K   4 Брой сваляния.Значи другия колега,реши да седи на варда покрай една от нивите,тъй като там си бил набелязал едно препасано с бяла ивица,което все още се движело в сюрия с четири майки + малките.Но не се появиха тази вечер,но е видял млад глиган на около три години и се наслаждавал на него.Аз бях решил да ловувам на ход и джипката ме хвърли до определено място и преди да стигнем до там,вече в едната нива си пасяха две майки с около 8-9 малки,даже ни позволиха да ги наближим на 50м. Прикачен файл  DSC_0355.jpg   143,29K   5 Брой сваляния и преди да се скрият в гората,изникна този бял симпатяга от нищото Прикачен файл  DSC_0356.jpg   147,19K   5 Брой сваляния :D ...Той ще е за вадене догодина,ако оцелей през сезона ;).Тръгнах по-пътя към първата нива и от високото я огледах с бинокълаПрикачен файл  DSC_0357.jpg   139,46K   5 Брой сваляния,но нищо нямаше и продължих напред,защото бях решил да проверя и едно калищеПрикачен файл  DSC_0358.jpg   124,42K   5 Брой сваляния.Видимо е работещо,като поседях на него около половин час.Нищо не излезе и тръгнах преди да се стъмни на друго място,където бях сигурен,че ще излязат прасета. Чувството не ме подведе и в горния край на нивата,видях да влизат 6бр. прасета и бяха точно такива,каквито търсих,а именно 1 годишни приплоди.Хвърлих дисагите като взех само трипода и започнах да ги наближавам,прикрит зад храстите до пътя.Стигнах един кръстопът и седнах на него да ги чакам.Те не се бавиха много и започнаха да излизат едно по едно.Дойдоха на 15м. от мен и за мое съжаление,нямаше такова каквото търсех.Едното отдалече ми белваше,но се оказа доста светло сиво мъжкарче,което всъщност им беше и водача на групичката ;) ...Едно повече рижавейше и бая се замислих,но се отърва за сега,а и имаше време за друга нива.На тази нива,имаше пак три майки с малките.Вървях по-пътя към тях и като ги наближих на стотина метра ме фокусираха и се стреснаха.В това време,под тях в средата на нивата ми се видя черен гръб,който без да се притеснява идва към мен.Погледнах през джама и кво да видя,чакал си върви като директор душейки земята и го трясна една 55гр. светкавица :D .Докато го оправям и снимам,гледам от мястото където влезнаха майките да излиза една върволица от прасета.Поглеждам през оптиката и 11бр. 1 годишни приплоди,излизат в нивата да пасат :hubbahubba:  без да се притесняват от нищо.Огледах ги,но и при тях не намерих такова каквото търсех.Едното ми чернейше повече на фона на другите,ама не бях сигурен и ще се видим пак с тях,а и с други де ;) .Та от толкова животни видяни,нямаше това което търсех за себе си и да се надявам в събота да го намеря.Поздрави и наслука

• avdjiev71, engin, Планинички и 16 други харесват това

#5 DPetrov

DPetrov

Ловец

• Златни ръце
  • PipPipPipPipPip
  • 340 Мнения:
  • Име:Митко
  • Оръжие:Steyr SSG 04 .300WM : Sig M400 .223
  • МПС:Хонди и Тойоти
  • ГрадСофия

Публикувано 27 май 2015 - 02:26

Браво, още са ви ниски посевите, тук са 2 пъти по високи вече и е трудно

Точно това търсихме и ние на последният лов: 1 годишни приплоди и имаше някакъв успех, не при мен, аз се отплеснах по чакалите че виеха на 500м от мястото което бях и накрая нито прасе, нито чакали, но ме съботираха

На всичкото отгоре и трофей от това малкото трънаха да ми правят че съм имал само кучешки зъби видите ли...да съм видел и аз...китаец съм бил, как се готвело кучешкото....взеха ме за мезе нещо тая година

• krasi_75-berta и Elderman харесват това

#6 Явор Боцин

Явор Боцин

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 1146 Мнения:

Публикувано 27 май 2015 - 08:34

Явка,то вече всичко е взето и заради това,всяка дружинка ако е сериозна и ако иска да има дивеч ще се отнася с отговорност към задълженията си....Когато дойдеш,знаеш къде да ме намериш и ще се радвам да се видим....Поздрави и наслука

Ще дойда и има неща дето ще са интересни. Но за дружинките съм съгласен. Лошото е с тия концесии, там е голямо съсипване. Не трябва да се дава ловна територия без специален регламент за условия 10г. да се инвестира и да се създаде истиско ловно стопанство. Да се направи така, че да не може да се изчерпи дивеча за сметка на концесионера. Ползването на дивеч да не им е псевдо пазарната практика дето съсипа всичко, като фабрики и заводи. Няма работни места и това е проблема, другарите капиталисти изпродадоха машините и съсипахте всичката система. Селски тарикати дето дедовците ни са били едни нагли спекуланти и искаме да станем големите елити на Българиа. Да се спре с реститутска и приватизационна простотия. Тава 9 семейства да ядат всички евро фондове за земеделие не е нормално. Селата умират. Да се забрани да се притежават повече от 100 декара и да се поощри кооперирането. Да се върнат училищата и здравните служби в селата и "селските чорбаджии от 19век"  нямат място в 21 век, да се натирят, и да живеем в духъ на новото време. Как параджията стана милионер и кой му даде кредити за още пвече!???! Как довчеращния сервитьор е главен играч в общинския съвет???! Има много питания ама ще ме допълните.

#7 Планинички

Планинички

Ловец

• Златен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • 717 Мнения:
  • Оръжие:12к.,243Win.
  • Куче:дратхаар

Публикувано 27 май 2015 - 09:05

.

Този пост е редактиран от Планинички: 27 май 2015 - 09:17

#8 Планинички

Планинички

Ловец

• Златен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • 717 Мнения:
  • Оръжие:12к.,243Win.
  • Куче:дратхаар

Публикувано 27 май 2015 - 09:18

Получи се хубав лов въпреки,че слука нямахме.Е с изключение,че си убих един чакал преди да дойдат да ме взематattachicon.gifDSC_0360.jpg.Значи другия колега,реши да седи на варда покрай една от нивите,тъй като там си бил набелязал едно препасано с бяла ивица,което все още се движело в сюрия с четири майки + малките.Но не се появиха тази вечер,но е видял млад глиган на около три години и се наслаждавал на него.Аз бях решил да ловувам на ход и джипката ме хвърли до определено място и преди да стигнем до там,вече в едната нива си пасяха две майки с около 8-9 малки,даже ни позволиха да ги наближим на 50м. attachicon.gifDSC_0355.jpg и преди да се скрият в гората,изникна този бял симпатяга от нищото attachicon.gifDSC_0356.jpg :D ...Той ще е за вадене догодина,ако оцелей през сезона ;).Тръгнах по-пътя към първата нива и от високото я огледах с бинокълаattachicon.gifDSC_0357.jpg,но нищо нямаше и продължих напред,защото бях решил да проверя и едно калищеattachicon.gifDSC_0358.jpg.Видимо е работещо,като поседях на него около половин час.Нищо не излезе и тръгнах преди да се стъмни на друго място,където бях сигурен,че ще излязат прасета. Чувството не ме подведе и в горния край на нивата,видях да влизат 6бр. прасета и бяха точно такива,каквито търсих,а именно 1 годишни приплоди.Хвърлих дисагите като взех само трипода и започнах да ги наближавам,прикрит зад храстите до пътя.Стигнах един кръстопът и седнах на него да ги чакам.Те не се бавиха много и започнаха да излизат едно по едно.Дойдоха на 15м. от мен и за мое съжаление,нямаше такова каквото търсех.Едното отдалече ми белваше,но се оказа доста светло сиво мъжкарче,което всъщност им беше и водача на групичката ;) ...Едно повече рижавейше и бая се замислих,но се отърва за сега,а и имаше време за друга нива.На тази нива,имаше пак три майки с малките.Вървях по-пътя към тях и като ги наближих на стотина метра ме фокусираха и се стреснаха.В това време,под тях в средата на нивата ми се видя черен гръб,който без да се притеснява идва към мен.Погледнах през джама и кво да видя,чакал си върви като директор душейки земята и го трясна една 55гр. светкавица :D .Докато го оправям и снимам,гледам от мястото където влезнаха майките да излиза една върволица от прасета.Поглеждам през оптиката и 11бр. 1 годишни приплоди,излизат в нивата да пасат :hubbahubba:  без да се притесняват от нищо.Огледах ги,но и при тях не намерих такова каквото търсех.Едното ми чернейше повече на фона на другите,ама не бях сигурен и ще се видим пак с тях,а и с други де ;) .Та от толкова животни видяни,нямаше това което търсех за себе си и да се надявам в събота да го намеря.Поздрави и наслука

Бе ти не живееше ли на морето?

#9 krasi_75-berta

krasi_75-berta

Гонач-прасар

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 2585 Мнения:
  • ГрадПоморие

Публикувано 28 май 2015 - 09:28

Бе ти не живееше ли на морето?

Що питаш,като че ли не знаеш :D

#10 krasi_75-berta

krasi_75-berta

Гонач-прасар

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 2585 Мнения:
  • ГрадПоморие

Публикувано 28 май 2015 - 09:46

Браво, още са ви ниски посевите, тук са 2 пъти по високи вече и е трудно

Точно това търсихме и ние на последният лов: 1 годишни приплоди и имаше някакъв успех, не при мен, аз се отплеснах по чакалите че виеха на 500м от мястото което бях и накрая нито прасе, нито чакали, но ме съботираха

На всичкото отгоре и трофей от това малкото трънаха да ми правят че съм имал само кучешки зъби видите ли...да съм видел и аз...китаец съм бил, как се готвело кучешкото....взеха ме за мезе нещо тая година

Мите другите ниви всички са до кръста и заради това се съсредоточих в три само.Миналата седмица пробвах за чакали в новозасаден слънчоглед.От чакали помен нямаше,но от прасета и сърни отърване няма :D .Точно там видях една група от 12 приплода,от които 4бр. бяха за вадене,но бележка тогава нямах.Та,житото не е станало,сдъвкват го като отделят само сока и го плюят,предимно в момента се хранят с трева и малко ров,а в слънчогледа има и малко стръкове на люцерна,попаднала незнайно от къде ;)...Ми бъзикат се хората с теб,явно им даваш някакви поводи :D  ...Поздрави и наслука

• Явор Боцин харесва това

#11 krasi_75-berta

krasi_75-berta

Гонач-прасар

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 2585 Мнения:
  • ГрадПоморие

Публикувано 29 май 2015 - 09:55

Интересна работа!Никой ли не ходи на такъв вид лов в момента?Защо не ходите?Бележката за 7 дни е 30лв.,което мисля е нищожна за всеки.Съвсем законен  лов,а и имате възможност да наблюдавате и опазвате района си от изкушения на други.Излизате си съвсем спокойно и си ловувате като нормални хора :) ....

• n960 и aquilon харесват това

#12 DrOhboli

DrOhboli

Ловец

• Златен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • 947 Мнения:
  • Име:Евгени Кючуков
  • ГрадВарна

Публикувано 29 май 2015 - 10:19

Интересна работа!Никой ли не ходи на такъв вид лов в момента?Защо не ходите?Бележката за 7 дни е 30лв.,което мисля е нищожна за всеки.Съвсем законен  лов,а и имате възможност да наблюдавате и опазвате района си от изкушения на други.Излизате си съвсем спокойно и си ловувате като нормални хора :) ....

Защото Краси някой трябва и да дава бележки за този лов.Защо не пуснеш една анкета в колко от сдруженията дават бележки за потборен лов на сръндак и колко от колегите знаят че могат да си искат такива за подборен на д. свиня???

• n960, LyudmilLov, michev_michev и още 1 харесват това

#13 krasi_75-berta

krasi_75-berta

Гонач-прасар

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 2585 Мнения:
  • ГрадПоморие

Публикувано 29 май 2015 - 10:47

Защото Краси някой трябва и да дава бележки за този лов.Защо не пуснеш една анкета в колко от сдруженията дават бележки за потборен лов на сръндак и колко от колегите знаят че могат да си искат такива за подборен на д. свиня???

Ако всичко е направено от председателите на дружините и е заложен Х бр. дивеч за отстрел и е утвърдена таксацията за ползване на дивеча,няма механизъм да се забранява издаването на бележките,от който и "душманин" да е :) ....В много Сдружения председателите "НЕ ЗНАЯТ",че има такава възможност,но може и нарочно да се правят за това ;) ...Търсете си правата като пълноценни членове на Сдружения и дружини...Поздрави и наслука :256605:

• engin, DrOhboli, Beretta и още 1 харесват това

#14 aquilon

aquilon

ЛОВЕЦѣ

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 376 Мнения:

Публикувано 29 май 2015 - 04:45

В много Сдружения председателите нарочно да се правят за това

м-хм, м-хм!

#15 krasi_75-berta

krasi_75-berta

Гонач-прасар

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 2585 Мнения:
  • ГрадПоморие

Публикувано 01 юни 2015 - 03:14

*
ПОПУЛЯРНО МНЕНИЕ

В събота вечер отново излязох на лов.Племенника изяви желание да дойде с мен,а и вече е време да навлиза малко,по-малко и в тази материя-подборен лов на д.прасеПрикачен файл  DSC_0372.jpg   198,74K   3 Брой сваляния.Застанахме на пътя между две ниви и започнахме да се оглеждаме,ту в едната,ту в другата както и пред нас.След около половин час в единия край на нивата се показаха три прасета.Огледах ги и се установи,че двете са 2 годишни и едно едногодишно черно прасе,такова каквото ни трябваше,но бяха доста далече и ще трябваше доста да ги дебнем,а и вятъра не беше много хубав,защото постоянно си менеше посоката.Докато правих план,те се стреснаха от нещо и се прибраха в гората.Причината се оказа 2 годишно теле,което е излязло в горния край на нивата.Поседяхме доста,но повече не излязоха и реших,че има малко време за друга нива.Но и на нея,до тъмно нищо не излезе и се прибрахме,че детето взе да огладнява  :D.Нямаше късмет да отстреляме прасе,но пък се получи хубава разходка из гората,а и все пак видяхме животни и това му обясних,че не е важно винаги да се убива ;) .В неделя реших да проверя в засятия слънчоглед,където в по-горните постове казвам за нея.Към 19ч. паркирах под едни дървета колата,взех да вадя инвентара и погледнах в долния край на нивата.Кво да гледам,че тя пълна с прасета :hubbahubba: ....Издебнах ги на около 100м.,опънах триногата,изкарах телефона да ги снимамПрикачен файл  DSC_0381.jpg   157,6K   3 Брой сваляния,след което започнах да ги оглеждам с бинокъла.Оказаха се три майки с малките и 15бр. минало годишни приплода.Още в началото се открояваха два черни приплода,а целта беше изясняване на пола им.Едното се оказа мъжко,такова каквото трябваше на мен,а другото женско.Наслаждавах им се малко време и най-вече на най-малките, дано да видите на снимката има едно малко с три цвята,главата оранжева,тялото бяло,а задницата му черна :lol2:.Нагласих пушката,черната точка легна на вратлето и 55гр. в-макс раздра гората,като прасето не разбра как умря :)Прикачен файл  DSC_0383.jpg   190,49K   3 Брой сваляния Прикачен файл  DSC_0384.jpg   197,16K   3 Брой сваляния.....Поздрави и наслука

Този пост е редактиран от krasi_75-berta: 01 юни 2015 - 03:18

• mir777, avdjiev71, pogo и 26 други харесват това

#16 Dimo Dimov

Dimo Dimov

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 42 Мнения:
  • Име:Dimo
  • Оръжие:Browning Bar 2 30-06,
  • Куче:Gon4e
  • МПС:Daihatsu Roki 2.8 td
  • ГрадStara Zagora

Публикувано 01 юни 2015 - 03:48

И при нас да беше така много щаслив щях да бъда.Много слука ти желая.

• krasi_75-berta и russedisk харесват това

#17 Donnteo

Donnteo

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 14 Мнения:
  • Име:Doncho
  • Оръжие:MP 153; browning 30-06
  • МПС:Nissan
  • ГрадPomorie

Публикувано 03 юни 2015 - 08:23

Браво, Краси! Екстра лов се е получил:)

• krasi_75-berta харесва това

#18 krasi_75-berta

krasi_75-berta

Гонач-прасар

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 2585 Мнения:
  • ГрадПоморие

Публикувано 03 август 2015 - 02:50

Ожънаха житата и вече,може да се ходи спокойно с издебване или на ход.Към 19.30ч. оставих колата,нарамих дисагите и тръгнах по път,които от двете му страни е ожънато жито.Голям кеф,защото се гледа и най-малкия дивеч от далече.Отидох на едно високо място,от което пък се гледа почти цялата мера,по-точно тази мера,която смятах да обикалям и да търся едно-годишни приплоди.Бях под учил,че именно на тези ниви излизат няколко приплода и то,рано-рано още към 20.00ч.Поседях доста време на високото,но нищо не излизаше и реших да се върна на първите ниви.Тъкмо се наместих и чувам овчите звънци да приближават,а това беше само едно,че ловът ми е провален до някъде.До някъде,защото оня ден едно младо глиганче е излязло в самото стадо и въпреки,че четирите кучета го лаели,то хич не се притеснило и наравно със стадото си обирало нападалото зърно :D .Станах и тръгнах пак за другото място,но времето ме притискаше и с бърза крачка се изнесох на там.Между другото имаше "гаден" вятър и го въртеше от всякъде.Застанах до един синор,от където се виждаше на ляво и на дясно,а и пред мен като там беше бор и вероятността да излязат беше голяма.До мръкнало не излезе нищо освен,ето този "симпатяга" които ме осети,поседя малко и се върна назадПрикачен файл  20150802_205537.jpg   66,23K   0 Брой сваляния...Почти беше мръкнало и тръгнах към колата,като същевременно ще проверявам и нивите.В единия ъгъл на зарата забелязах силуети,погледнах през стъклото и видях стадо от няколко майки с малките и тръгнах да ги приближавам,тъй като имаше вероятност да има и приплоди.Наближих ги на стотина метра и от гората на 30м. от мен,взеха да излизат други,спрях и ги изчаках да се покажат всичките и ги светнах с фенераПрикачен файл  20150802_212420.jpg   61,73K   0 Брой сваляния...Все едно,че нищо не виждат и въобще не ме отразяваха :D .Една добре охранена майка приближи,скара им се нещо и леко тръгнаха да се изнасят,но като ми долови миризмата мисля,че ви е ясно какво последва след това ;) .На първоначалната нива,чобанина си беше отишъл и като наближих долния край,светнах с ДПетросвета и видях 5 прасета в нивата.Изгасих го и с умерена крачка по-бързах да ги изпреваря по пътя,че вятъра беше в тяхна полза.Стигнах на 30м. от тях и "луната изгря" в тяхната посока.Както първите така и тези,хич не ме отразиха и дойдоха на 4м.Прикачен файл  20150802_213913.jpg   102,86K   0 Брой сваляния като едното си беше такова каквото търсих,но не рискувах и ги оставих за другия път по светло ;)...Снимките не са хубави,ама ми умаля ръката и не можах да ги фокусирам хубаво :) ...Въпреки,че слука нямах останах доволен от излета.Поздрави,наслука и до нови срещи :256605:

• mir777, vve, Искрен и 7 други харесват това

#19 damian1

damian1

Ловец

• Златен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • 3673 Мнения:
  • Име:damian
  • Оръжие:ЧЗ 9х19,Иж 12 кал.,Иж 16 кал. Браунинг 16 кал.,Бенели 9,3х62 ,Щаер ССГ-04 , 300WM
  • Куче:ягдтериер
  • МПС:УАЗ 452
  • ГрадСофия

Публикувано 03 август 2015 - 09:53

Не я бях видял до сега тази тема , много е интересна .

Ето и от мен нещо .

На едната снимка съм отбелязъл къде го " пипна" 300 магнума с тегло 200 грейна и патрон РВС елит таргет плюс :D . Разстояние 115-120 м. Не мръдна , въпреки своите 150 - 170 кг.

Поздрави и наслука !

Прикачени файлове

• Прикачен файл  prase.jpg   387,75K   3 Брой сваляния
  • Прикачен файл  prase1.jpg   279,94K   1 Брой сваляния
  • Прикачен файл  prase 2.jpg   342,86K   2 Брой сваляния

Този пост е редактиран от damian1: 03 август 2015 - 09:55

• profiH'87, vve, Искрен и 11 други харесват това

#20 м. Асен

м. Асен

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 1047 Мнения:
  • Име:JACK DANIELS
  • Оръжие:Winchester SXR VULCAN 30-06, GERMANICA 12/76., ИЖ-58 16/70 , FМ98 7х64, TOZ 22 LR
  • МПС:джип
  • ГрадСофия

Публикувано 04 август 2015 - 09:08

Колеги, темата е готина със своя "просветителски" характер, поздрави за автора !

Интересно ми е, как стои въпроса с тези текстове от ППЗЛОД

чл. 54

(2) (Доп. - ДВ, бр. 41 от 2003 г., изм. - ДВ, бр. 15 от 2009 г., доп. - ДВ, бр. 80 от 2010 г.) Подборният отстрел в държавните ловни стопанства, дивечовъдните участъци към държавните горски стопанства, в които стопанисването и ползването на дивеча се осъществява от тях, и обектите по чл. 11 от Закона за лова и опазване на дивеча и ловностопанските райони, предоставени на ловните дружини се извършва в присъствието на служебно лице, притежаващо удостоверение за ловен водач или подборен отстрел.

чл. 85а, ал. 7

(7) (Изм. - ДВ, бр. 15 от 2009 г., изм. - ДВ, бр. 80 от 2010 г.) Индивидуалният лов на едър дивеч в ловностопанските райони на ловните сдружения се извършва под контрола на държавното горско стопанство и държавното ловно стопанство, като ловуването на благороден елен, елен-лопатар, муфлон и дива свиня задължително се извършва в присъствието на длъжностно лице от държавното горско стопанство и държавното ловно стопанство.

Този пост е редактиран от м. Асен: 04 август 2015 - 09:12

• krasi_75-berta, n960 и Хищникар харесват това

0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни

Change Theme!