Към съдържанието

• Зареждане на брояча
Снимка

Български ловни пушки

• Моля, влезте за да отговорите
128 отговора на тази тема

#1 bobip

bobip

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 19 Мнения:
  • Име:Боби
  • Оръжие:Huglu
  • Куче:Тъща
  • ГрадСофия

Публикувано 27 март 2015 - 10:40

Здравейте, 
онзи ден бях в Пловдив и се оказа, че същия ден е започнало и изложението за лов и риболов.
Реших да поразгледам и бях много приятно изненадан от Мастер Армс, които бяха изложили ловни пушки собствено производство. 
Вярно, че по-скоро са асемблирани такива, но вида им и цените бяха повече от приятни. Например надцевка 12 и 20 калибър за 795 лв, а текчето беше като малко бижу и то за цена около 200 лв, за съжаление не запомних точната цена.
За съжаление не запомних марката, а и се оказа, че отскоро ги правят и са ограничено производство, но все пак има шанс някой да си е закупил подобни. 
Дали може някой да даде мнение.
Моля да се въздържат от коментари всички знаещи и можещи от типа, "абе я по-добре посъбери пари за нещо истинско". Аз не искам да събирам пари и да плащам данък "марка". Искам да ползвам български пушки и български патрони с прилично качество и на достъпни цени. Разбира се, предпочитам да карам западна кола пред Лада, но не може да ме убедите, че не може в България да се произведе оръжие с добро качество. Още повече, че на външен вид пушкалата по нищо не отстъпват на разни маркови изгъзици да по n-хиляди лева.
Та ще бъда благодарен, ако някой може да сподели обективно мнение, без излишни превземки. 

• peneff, Пенчо, Явор Боцин и 5 други харесват това

#2 stoeger

stoeger

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 316 Мнения:

Публикувано 27 март 2015 - 11:38

Като за първи пост добре, стига да не е скрита реклама.

Можеше поне една снимка да качиш та да стане съчинения по картинка, а сега нищо.

• n960, m_h, ДММ и още 1 харесват това

#3 winterhunter

winterhunter

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 922 Мнения:

Публикувано 27 март 2015 - 12:33

Като за първи или какъвто и да е поред пост на колегата bobip,е супер :) Аз също зададох въпрос за въпросното оръжие (по инфо на колегата bobip), но в темата за изложението- не видях, че е пусната тази тема.

• ДММ харесва това

#4 Явор Боцин

Явор Боцин

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 1146 Мнения:

Публикувано 27 март 2015 - 01:05

Чекаме некой сръчен колега от Филибето да пущи некое фото. А дано!

• ДММ и winterhunter харесват това

#5 winterhunter

winterhunter

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 922 Мнения:

Публикувано 27 март 2015 - 01:55

Да, ако може повече фото и ако може някое ревю от пипане и гледане на мЕсто от някой отзивчив колега  :D Тегло, габарити, финиш, визия, спусъци, удобство .... Абе всякакви обективни и субективни впечатления :D

#6 bobip

bobip

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 19 Мнения:
  • ГрадСофия

Публикувано 27 март 2015 - 02:58

Сори, ама въобще не се сетих да снимам. Иначе ако трябва по-подробно да опиша, това което видях:

Имаха 1 Карабина с оптика за 1000 лв калибър 7.62, но тук темата е за гладкоцевното.

Гладкоцевни имаха 1 полуавтомат, 2 вида помпи, 1 надцевка ( изложената беше 20 кал, но имат и 12 на същата цена), просто надцевката ми хареса, затова и обърнах повече внимание, дължина на цевите 61 см, визията беше семпличка, но не и проста имаше някакви инкрустации по металната част, 1 спусък със селектор и разбира се най-много ми допадна цената. 

Освен това имаше и тек, с открит курок, много интересна визия имаше, почти като детска пушка, лично на мен много ми хареса, а и беше нещо около 200 лв но не си спомням точно. Пак имаше гравюра по металната част. 

За теглото не мога да кажа, само попитах за цевите, казаха че са турски. 

Не можах по-подробно да ги разгледам, защото още не съм готов за покупка и не обичам да се интересувам подробно за нещо, което знам, че няма никакъв шанс да го купя в момента. А и човека не беше много в настроение или поне на мен така ми се стори, но все пак сподели, че засега е експериментално и не го е пуснал в масова продажба, дори в сайта им още не е обявено, а и основно било за износ, но ги има всички модели. НО си помислих, че все пак някой може и вече да си е закупил и ако е така да сподели. 

• winterhunter харесва това

#7 winterhunter

winterhunter

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 922 Мнения:

Публикувано 27 март 2015 - 03:10

Благодаря за информацията колега. Доколкото разбирам моделите полуавтомат, два вида помпи, надцевка и тек са в двата калибъра- 12 и 20. А предлагат ли надцевка с 2 спусъка и дължина на цеви около 700-720 мм.? Магнум в 12 калибър има ли? Нещо за ежектор или липсата на такъв за надцевката и тека, споменаха ли?

Карабината тяхно производство (сглобка) ли е, ако са казали нещо?

Този пост е редактиран от winterhunter: 27 март 2015 - 03:11

#8 bobip

bobip

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 19 Мнения:
  • ГрадСофия

Публикувано 27 март 2015 - 03:24

За карабината не питах подробности, много ми е рано още, но цената и беше 1000 лв комплекта с оптиката.

Иначе 12 са магнум, но май не всички ги има 20 калибър, а само надцевката. А за ежектор и забравих да питам.

#9 Явор Боцин

Явор Боцин

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 1146 Мнения:

Публикувано 27 март 2015 - 03:31

Като първа крачка към наше гладкоцевно е добре. Все се надявам някой да пусне снимки. Предстоят почивни дни и евентуално повече съфорумци ще посетят изложението.

#10 n960

n960

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 2177 Мнения:

Публикувано 27 март 2015 - 07:53

...бях много приятно изненадан от Мастер Армс, които бяха изложили ловни пушки собствено производство. 

Дали може някой да даде мнение.
Моля да се въздържат от коментари всички знаещи и можещи от типа, "абе я по-добре посъбери пари за нещо истинско". Аз не искам да събирам пари и да плащам данък "марка". Искам да ползвам български пушки и български патрони с прилично качество и на достъпни цени. Разбира се, предпочитам да карам западна кола пред Лада, но не може да ме убедите, че не може в България да се произведе оръжие с добро качество. Още повече, че на външен вид пушкалата по нищо не отстъпват на разни маркови изгъзици да по n-хиляди лева.
Та ще бъда благодарен, ако някой може да сподели обективно мнение, без излишни превземки. 

Неколко пъти четох ,,встъплението'' ти и искам да те попитам:

- В момента  каква пушка притежаваш?! Въобще ловец ли си?

- След като не можах да се въздържа, няма да те съветвам да събираш с'тинки от закуски за нещо истинско, купи я и сподели!

- Без излишни превземки, требе да минат доста години, за да се видят деЦките болести на новите модели на българския гений!

- Цитат: ,,Имаха 1 Карабина с оптика за 1000 лв калибър 7.62'', /па то калаша струва повече/- те това като прочетох ми стана ясно колко чиниш и по к'во се прехласваш!

Нивото на форума е доста по - високо от твоите излияния !

П.П. За мен горните писания са несръчна реклама, която е повече от антиреклама!

Този пост е редактиран от n960: 27 март 2015 - 08:01

• stoeger, ДММ, momcho2000 и още 1 харесват това

#11 van_ko

van_ko

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 19 Мнения:
  • Куче:Дратхаар
  • МПС:Витара
  • ГрадСофия

Публикувано 27 март 2015 - 09:35

Доколкото съм чул, това са пушки сглобени тук с турски части, предполагам е някаква схема да ги изнасят за европейски. Мое мнение, но небих дал хиляда лева за турски сбироток.
  • n960 и momcho2000 харесват това

#12 winterhunter

winterhunter

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 922 Мнения:

Публикувано 27 март 2015 - 09:56

Неколко пъти четох ,,встъплението'' ти и искам да те попитам:

- В момента  каква пушка притежаваш?! Въобще ловец ли си?

- След като не можах да се въздържа, няма да те съветвам да събираш с'тинки от закуски за нещо истинско, купи я и сподели!

- Без излишни превземки, требе да минат доста години, за да се видят деЦките болести на новите модели на българския гений!

- Цитат: ,,Имаха 1 Карабина с оптика за 1000 лв калибър 7.62'', /па то калаша струва повече/- те това като прочетох ми стана ясно колко чиниш и по к'во се прехласваш!

Нивото на форума е доста по - високо от твоите излияния !

П.П. За мен горните писания са несръчна реклама, която е повече от антиреклама!

Колега n960, прочетох поста ти и имам няколко неща, които искам да кажа:

1. Колегата-съфорумец bobip е казал, че му е рано за карабина и че не е готов за покупка на българско гладкоцевно оръжие, за което е тази тема. Какво лошо има, ако той няма карабина, или няма пушка, или не е ловец, а кандидат- ловец? Има ли изискване в този форум да се легитимираш като ловец, за да се регистрираш? Има ли забрана да си кандидат - ловец и да питаш?

2. Първият пост на bobip не съдържа някакви претенции за разбирачество от оръжие- тъкмо обратно, човекът най-културно пита. Няма никакви претенции, че  има много оръжие и че разбира от оръжие.

3. По последния абзац от първия пост на bobip- ами това важи за всяка стока в БГ и не е нужно да си разбирач на оръжие. А важи и за оръжието - подкрепям го изцяло. Получавам уртикария като прочета в тема за избор на оръжие или оптика- ами събери повечко пари и купи по-скъпо, при положение че авторът е задал конкретен бюджет в цифри. Много мразя да плащам за марка и имидж- искам да плащам за функции и технически предимства. Какво лошо видя, че човекът иска българска стока с прилично (не върхово) качество, без претенции за марка и мода (маркови изгъзици)? Накрая, човекът е споменал обективно мнение, без излишни превземки. 

4. Обективно мнение означава да си видял, разгледал, пробвал и да се разграничиш от общи неаргументирани приказки,  от общия хор, от лични предпочитания и пристрастия. Ти като пишеш за деЦки болести на новото българско производство- обективен ли си? Това общи приказки ли са или конкретни аргументи? Би ли посочил конкретните деЦки болести по тези конкретни български пушки?

5. Мога конкретно, с аргументи и доказателства, да ти докажа че има  оръжия, изготвени от български производители, с много прилично качество. Мога и с конкретни примери от последните няколко месеца да ти покажа проблеми (оплаквания) от реномирани производители на карабини, пък ти ще кажеш дали това са деЦки болести, грешки, недостатъци или случайност.

При всеки производител, независимо колко е реномиран, се случват детски болести на нови, пък и на стари модели също. Не разбирам защо трябва винаги да плюем българското още преди да сме го разгледали- явно е народностна черта или удоволствие да плюем по себе си.

6. За цените на калаша- само слр97 лукс надхвърля 1000 лв., САР са между 850-950 лв., но под 1000 лв. СЛР- по-надолу. Справка - фирмен магазин на Арсенал.

7. Мисля, че зрелостта и опита на всеки от нас личат, освен по знанията и изстреляните патрони, също и по това как се отнасяме с въпросите на по-млади и по-неопитни. Имаш доста постове като бройка и някак си отношението ти към предполагаем от теб по-млад ловец, не ти отива.

8. Би било полезно за всичко нас да се пише конкретно по заглавието на темата, а не за кой е автора и как пита.

Жив и здрав!

Този пост е редактиран от winterhunter: 27 март 2015 - 09:58

• RAPTOR, ванко петков, Пенчо и 5 други харесват това

#13 n960

n960

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 2177 Мнения:

Публикувано 27 март 2015 - 10:02

Доколкото съм чул, това са пушки сглобени тук с турски части, предполагам е някаква схема да ги изнасят за европейски. Мое мнение, но небих дал хиляда лева за турски сбироток.

Асемблирани такива, ама българско производство - твърди автора на темата?! :o

Как ,,изригна'' цеха в Мусачево - помпи, полуавтомат, двуцевки -12, 20 кал.,нарезно,   текове, ама не му знаем името.........

Ще се радвам много, ако има наистина  наша пушка - българска!

• hadjiev58 харесва това

#14 Scarecrow

Scarecrow

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 267 Мнения:
  • Име:Красимир
  • Оръжие:ИЖ 27, Remington 700 AAC-SD
  • МПС:Land Rover
  • ГрадПловдив

Публикувано 28 март 2015 - 12:19

Карабината за 1000лв е Мазалат със синтетичен приклад и цев без механични мерни прибори. Има някакво подобие на монтаж, което изглежда все едно е произведено от пресовани бирени кутийки и възможно най-долната оптика, която можете да си представите... сигурно на детските пушки в Джъмбо са по-читави... Гладкоцевните не съм ги заглеждал.

• n960, ilian777 и ДММ харесват това

#15 winterhunter

winterhunter

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 922 Мнения:

Публикувано 28 март 2015 - 02:56

Карабината за 1000лв е Мазалат със синтетичен приклад и цев без механични мерни прибори. Има някакво подобие на монтаж, което изглежда все едно е произведено от пресовани бирени кутийки и възможно най-долната оптика, която можете да си представите... сигурно на детските пушки в Джъмбо са по-читави... Гладкоцевните не съм ги заглеждал.

Не съм бил на място и не знам. Може и да е Мазалат, ако така са ти казали. Има синтетични приклади за мазалат, макар и рядко, а и може цевта да е била без механични мерни прибори. Оптика може да се сложи всякаква- може и от старите ПО 3-9х40, за такава цена на карабина с оптика.

За монтажа на Мазалата- в НИТИ ЕАД произвеждат само 1 вид монтаж- отливка от стомана и е доста здрав. Това не е само мое мнение, а и на човек които произвежда такъв тип изделия и понастоящем. Иначе на теб може да ти изглежда и като "подобие" на монтаж от пресовани алуминиеви бирени кутийки :)

Поздрави!

#16 Scarecrow

Scarecrow

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 267 Мнения:
  • Име:Красимир
  • Оръжие:ИЖ 27, Remington 700 AAC-SD
  • МПС:Land Rover
  • ГрадПловдив

Публикувано 28 март 2015 - 07:06

Не съм бил на място и не знам. Може и да е Мазалат, ако така са ти казали. Има синтетични приклади за мазалат, макар и рядко, а и може цевта да е била без механични мерни прибори. Оптика може да се сложи всякаква- може и от старите ПО 3-9х40, за такава цена на карабина с оптика.

За монтажа на Мазалата- в НИТИ ЕАД произвеждат само 1 вид монтаж- отливка от стомана и е доста здрав. Това не е само мое мнение, а и на човек които произвежда такъв тип изделия и понастоящем. Иначе на теб може да ти изглежда и като "подобие" на монтаж от пресовани алуминиеви бирени кутийки :)

Поздрави!

Нищо общо с оригиналния страничен мазалатски монтаж. Отиди го виж като не вярваш, пък тогава коментирай кой какво ми е казал ;)

• n960 харесва това

#17 winterhunter

winterhunter

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 922 Мнения:

Публикувано 28 март 2015 - 09:22

Нищо общо с оригиналния страничен мазалатски монтаж. Отиди го виж като не вярваш, пък тогава коментирай кой какво ми е казал ;)

Колега, не съм искал да те обидя с коментара си - той затова започва с: не съм бил там и не знам. Извинявам се, ако съм те засегнал. Все пак не разбрах- въпросната карабина на щанда на Мастер Армс (заедно с гладкоцевното) ли е или на отделен щанд на НИТИ? Този Мазалат производство на НИТИ ли е?

За монтажа, който си видял- той със странично закрепване ли е или е отгоре с друго закрепване? Едно цяло ли е монтажа или не? Дай повечко описание на монтажа, ако може. Възможно е да бъркам и това да е нов монтаж именно на НИТИ   :)

Благодаря ти интересната информация и поздрави!

Този пост е редактиран от winterhunter: 28 март 2015 - 09:23

• n960 харесва това

#18 saint

saint

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 928 Мнения:
  • Оръжие:Benelli M2, Benelli Argo E 30-06 , Howa 308 , Glock 19
  • Куче:шоколадова лабрадорка
  • МПС:ЧиКиа СОРЕНТО
  • ГрадСофия

Публикувано 28 март 2015 - 10:24

Само да не стане като с " прочутат. Първа Българска кола"- правена в Китай, а в родината монтирани странични огледала. Получи се китайска бръкма с китайско име и срам за родината....

Обаче ако джингитайците коли не могат да правят, то комшийте пушки могат. И остава въпроса родният предприемач, колко точно иска да печели.....
  • n960, verneykaron и choko харесват това

#19 ilian777

ilian777

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 328 Мнения:
  • Име:Илиан Илиев
  • Оръжие:Маузер М12 .30-06, хуглу 12х76
  • Куче:зло
  • МПС:сузуки Витара 2000 тди
  • ГрадЛовеч

Публикувано 28 март 2015 - 10:35

Колега, не съм искал да те обидя с коментара си - той затова започва с: не съм бил там и не знам. Извинявам се, ако съм те засегнал. Все пак не разбрах- въпросната карабина на щанда на Мастер Армс (заедно с гладкоцевното) ли е или на отделен щанд на НИТИ? Този Мазалат производство на НИТИ ли е?

За монтажа, който си видял- той със странично закрепване ли е или е отгоре с друго закрепване? Едно цяло ли е монтажа или не? Дай повечко описание на монтажа, ако може. Възможно е да бъркам и това да е нов монтаж именно на НИТИ :)

Благодаря ти интересната информация и поздрави!

Мосин с направен тунинг който продават в щатите,има много клипове в ю туб.
Нашенският монтаж е сто пъти по добър,и при тозиоптиката стои високо,но не виждаш мерника защото няма такъв ха-ха
Като ги гледам америкаците как се кефят на този тунинг,ако видят нашият Мазалат ще си изядат голямото самочуствие от яд

Този пост е редактиран от ilian777: 28 март 2015 - 10:44

#20 winterhunter

winterhunter

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 922 Мнения:

Публикувано 28 март 2015 - 10:59

Мосин с направен тунинг който продават в щатите,има много клипове в ю туб.
Нашенският монтаж е сто пъти по добър,и при тозиоптиката стои високо,но не виждаш мерника защото няма такъв ха-ха
Като ги гледам америкаците как се кефят на този тунинг,ако видят нашият Мазалат ще си изядат голямото самочуствие от яд

Илиане, благодаря за информацията за карабината, както си я видял на място.

Разбирам, че въпросната карабина в 7.62х54R не е произведена от НИТИ и не e с марка Мазалат. И въпросният монтаж също не е на НИТИ и май не е български монтаж. Бих бил разочарован, като ползвател на Мазалат с нова цев, ако НИТИ бяха допуснали смяна на добър монтаж с по-некачествен.

Много си прав, че ако задокеанските фенове на тунинги на мосина видят нашия Мазалат, както се продава, ще се замислят  :D Между другото, макар и мосина да е руски, руснаците също са впечатлени от българския фабричен тунинг Мазалат- има много повече подобрения от техните фабрични тунинги.

Този пост е редактиран от winterhunter: 28 март 2015 - 11:19

0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни

Change Theme!