Към съдържанието

Снимка

Тунинг на фенери от DPetrof

• Моля, влезте за да отговорите
608 отговора на тази тема

#561 Beldin

Beldin

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 3 Мнения:

Публикувано 17 декември 2016 - 08:39

Обещах ревю на малкия челник (от тук) но докато се наканя то си мина повече от месец. Срам не срам ще го пусна сега, както се казва по-добре късно отколкото никога. :idea:

Не съм го сравнявал по яркост с моднатото орловото око и найткора просто защото не им е в категорията но за целта си е идеален. :)

ojpCJTP.jpg

Ето и едно мини видео. (знам, че е смешно ама... XD)

С батерията, която върви с него кара около час и половина.

Малко по-късно ще добавя и архив със снимките в пълен размер.

https://www.dropbox....helnik.zip?dl=0

Сега забелязах че във видеото говоря за регулация от 0-100%, което е неточно. Нулата всъщност се равнява на няколко лумена.

Този пост е редактиран от old_hunter: 18 декември 2016 - 07:30

• Boakal харесва това

#562 Beldin

Beldin

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 3 Мнения:

Публикувано 17 декември 2016 - 09:27

Ъм, аз ли недовиждам или бутона за редакция на поста ми е изчезнал? :huh:

Ето линка https://www.dropbox....helnik.zip?dl=0

Сега забелязах че във видеото говоря за регулация от 0-100%, което е неточно.Нулата всъщност се равнява на няколко лумена.

Също така виждам, че в колажа съм писал DPetrov вместо DPetrof както е в заглавието на темата и акаунта в олх-а, обаче пък тук неговия акауnт е с v. Объркан съм, да го коригирам ли, какво да правя? :lol:

Ако е възможно някой модератор да сложи линка ми в горния ми пост.

#563 Boakal

Boakal

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 58 Мнения:
  • Име:Иван Петров
  • Оръжие:ИЖ
  • Куче:Кавказка овчарка
  • МПС:Киа Соренто
  • ГрадПавликени

Публикувано 22 декември 2016 - 09:43

Convoy L2 от Митака в конфигурация с 3 броя Ni-Mh батерии от Лидъл.
image.jpg
image.jpg
Convoy L2 работи безпроблемно с тях.
Трите батерии Ni-Mh са пълен еквивалент като напрежение и капацитет на една Li-Ion батерия 26650 с капацитет 4500mA.
Вътрешното съпротивление обаче им е по-голямо. В конкретния случай това не е проблем защото максималния дърпан от тях ток е около 4,5А.
С тези безопасни като химия батерии фенера спокойно да бъде зарязван за дълго или постоянно в автомобила.

Този пост е редактиран от Boakal: 22 декември 2016 - 09:44

#564 Lyd.1977

Lyd.1977

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 96 Мнения:
  • Име:георги
  • Оръжие:разни
  • Куче:нямам
  • МПС:няколко
  • ГрадПловдив

Публикувано 22 декември 2016 - 12:10

щом почна да ви хваща страх от батериите ,хич пушка не барайте ,защо и празна гърми веднъж на 100 пъти,а пък в баира да не сте стъпили щото свинето е страшно и черно и лошо мирише,а пък за мечка дума няма да отварям

• Beldin харесва това

#565 Boakal

Boakal

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 58 Мнения:
  • Име:Иван Петров
  • Оръжие:ИЖ
  • Куче:Кавказка овчарка
  • МПС:Киа Соренто
  • ГрадПавликени

Публикувано 22 декември 2016 - 01:25

щом почна да ви хваща страх от батериите ,хич пушка не барайте ,защо и празна гърми веднъж на 100 пъти,а пък в баира да не сте стъпили щото свинето е страшно и черно и лошо мирише,а пък за мечка дума няма да отварям

Явно не съм обяснил добре.

Става въпрос за бърза трансформация на L2 за работа с Ni-Mh батерии които издържат на жегите лятото в автомобил и са безопасни като химия.

Това е всичко.

#566 DPetrov

DPetrov

Ловец

• Златни ръце
  • PipPipPipPipPip
  • 328 Мнения:
  • Име:Митко
  • Оръжие:Steyr SSG 04 .300WM : Sig M400 .223
  • МПС:Хонди и Тойоти
  • ГрадСофия

Публикувано 27 декември 2016 - 11:02

Жоро аз съм виждал 5 пъти мекча в живота си(извън зоопарка), предполсдният беше с мече на 40тина метра от мен, и винаги по човешка пътека, и винаги са си тръгвали

Мечките имат едно от най острите обоняния измежду едрите животни в България и надушва кръв от 10тина километра, как мислиш, дали не надушва смазка, барут и дали не знае какво означава това.

Разбира се ако и е застрашен живота ще нападне, но това се случва супер рядко

Много по вероятно е обаче литиевата батерия да гръмне в жабката на колата лятоска, когато вътре стане 80+ градуса, да не кажа твърде вероятно, 80 градуса е и максималната температура на съхранение на клетката, дори и да не гръмне живота и ще се скъси доста, същото важи и зимата при често излагане на минусови температури в същата жабка

Сърханението на прожектори с литиеви акумулатори в кола е крайно нежелателно

Имайте на ум че при превоз това са клас 9 опасни продукти, със същият и по голям опасностен коефициент от боеприпаса , не ги подценявайте

• Щирлиц, varnahunt, Boakal и още 1 харесват това

#567 damian1

damian1

Ловец

• Златен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • 3109 Мнения:
  • Име:damian
  • Оръжие:ЧЗ 9х19,Иж 12 кал.,Иж 16 кал. Браунинг 16 кал.,Бенели 9,3х62 ,Щаер ССГ-04 , 300WM
  • Куче:ягдтериер
  • МПС:УАЗ 452
  • ГрадСофия

Публикувано 28 декември 2016 - 09:20

Жоро аз съм виждал 5 пъти мекча в живота си(извън зоопарка), предполсдният беше с мече на 40тина метра от мен, и винаги по човешка пътека, и винаги са си тръгвали

Мечките имат едно от най острите обоняния измежду едрите животни в България и надушва кръв от 10тина километра, как мислиш, дали не надушва смазка, барут и дали не знае какво означава това.

Разбира се ако и е застрашен живота ще нападне, но това се случва супер рядко

Много по вероятно е обаче литиевата батерия да гръмне в жабката на колата лятоска, когато вътре стане 80+ градуса, да не кажа твърде вероятно, 80 градуса е и максималната температура на съхранение на клетката, дори и да не гръмне живота и ще се скъси доста, същото важи и зимата при често излагане на минусови температури в същата жабка

Сърханението на прожектори с литиеви акумулатори в кола е крайно нежелателно

Имайте на ум че при превоз това са клас 9 опасни продукти, със същият и по голям опасностен коефициент от боеприпаса , не ги подценявайте

Батерията сигурно е опасна ,... ама виж с какво се забавляват хората по празниците :D . А пък в БГ хората си ги гърмят навсякъде без изобщо да се притесняват :D .А ти пък от терасата даже :D .

Весели празници и наслука ! :256605:

https://www.youtube....h?v=Fl9tyFiolYY

https://www.youtube....h?v=Fl9tyFiolYY

Този пост е редактиран от damian1: 28 декември 2016 - 09:24

• Щирлиц харесва това

#568 LyudmilLov

LyudmilLov

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 1068 Мнения:

Публикувано 30 декември 2016 - 04:31

Айде, и аз "светнах" ......

attachicon.gif15571091_1335229606528477_1114090473_n.jpg

Да благодаря на колегата DPetrov за коректно изпълнената поръчка! Това чудо свети наистина много сериозно :shocked: Тази вечер по обективни причини не мога да "вляза в бой", ама от утре вечер съм "в окопите", хищник да не си ... :258029:

Наслука! :256605:

Възползвам се от поста на Данчо, за да благодаря и аз на свой ред, както си е редно, че покрай Коледа и внучетата не оставаше време.

Благодаря на DPetrov, че ме оборудва с фенер, 2-е батерии и зарядно за тях!

Благодаря за коректно изпълнената поръчка и ви пожелавам весели новогодишни празници и за много години!

Разбира се и наслука!

#569 mom4ence

mom4ence

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 5 Мнения:

Публикувано 01 януари 2017 - 06:39

Здравейте и ЧНГ на всички.

Искам да попитам колегата DPetrov, относно една схема дали съм я разбрал правилно.Въпросната схема е за ценер мод на Qlite 105C драйвера от този тема

Та моето разчитане е следното , правилно ли съм разбрал схемата ?

Zener_Mod_Rev2.png

Имам няколко такива драйвера и ми се искам да експериментирам с тях.

Благодаря предварително за отговора.

#570 DPetrov

DPetrov

Ловец

• Златни ръце
  • PipPipPipPipPip
  • 328 Мнения:
  • ГрадСофия

Публикувано 02 януари 2017 - 11:22

ЧНГ колеги

Много здраве и слука без тази година на всички....аз от 30ти не съм се спрял но умрях от студ по Врачанско, в едно се убедих, на -15 само идиоти като мен клечат по баирите, прасетата са на топло в бумбаците  ама и на над 40 не ми увря главата

Новото облекло Хънтър не помага по -15, такъв студ от казармата през 1993та не бях брал :D

Докато не се стопли ше поспра , поне начесах крастата малко тия дни

Но, да е жив и здрав колегата Ганчо  и неговата анасонлийка 60+ градуса, все си мислех че никога нема да потрябва, но при тия студове я лизнахме като циганче зелен сопол

Момченце

Товак което си замислил няма да стане, обратните пикове рано или късно ще умъртвят контролера, освен това тия 7135 при прегряване започват т.нар термичен тролтинг( от 30 до 60%) и всичките ти усилия отиват по дяловите, не си губи времето

• gancho valkov харесва това

#571 gancho valkov

gancho valkov

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 10 Мнения:
  • Име:gancho
  • Оръжие:zoli
  • Куче:breton
  • Градkarlovo

Публикувано 03 януари 2017 - 07:52

Благодаря ти за пожеланията Митко.ЧНГ,пожелавам много Здраве,Щастие и Късмет на теб и цялото ти семейство.И продължавай да ни радваш с тези прекрасни разработки.Надявам се анасонлийката да не е била за РАЗТРИВКА :D

#572 mom4ence

mom4ence

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 5 Мнения:

Публикувано 04 януари 2017 - 01:56

Момченце

Товак което си замислил няма да стане, обратните пикове рано или късно ще умъртвят контролера, освен това тия 7135 при прегряване започват т.нар термичен тролтинг( от 30 до 60%) и всичките ти усилия отиват по дяловите, не си губи времето

Доста модове видях с такива схеми и подобни без и със LVP , дори се свързах с mountin electronics и ми пратиха един pdf за ценер мод без LVP , обясниха ми и че може да се докара до 5.6а с още 7135 чипове.

Не съм срещнал някой да се оплаква до сега , но знам ли.

#573 mom4ence

mom4ence

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 5 Мнения:

Публикувано 04 януари 2017 - 01:47

Тъй като не мога да си редактирам пост , ще продължа в този.

След консултация с Mountain Electronics , как да направя ценер мод със защита на батериите от разреждане , ми изпратиха следната схема:

Zener_Mod_Rev3.jpg

Обясниха ми и , че ако искам да дам достатъчно ампераж на MT-G2 диода ,който мисля да ползвам в моя мод , може да добавя и до + 8 допълнителни 7135 чипа от двете страни на платката.

Схемата ми я потвърдиха и от още два форума (http://www.taschenlampen-forum.de и http://www.candlepowerforums.com).Ще поръчвам диода и ще модвам.

Този пост е редактиран от mom4ence: 04 януари 2017 - 01:50

• old_hunter харесва това

#574 DPetrov

DPetrov

Ловец

• Златни ръце
  • PipPipPipPipPip
  • 328 Мнения:
  • ГрадСофия

Публикувано 04 януари 2017 - 11:16

20170104_103236.jpg

Разкостените М22 на групата от Яворово...хубав прожектор, винаги ме радва като се понаправи.

• ДБД, Искрен, Bat Geca Loveca и 7 други харесват това

#575 ivogolemia

ivogolemia

Турист

• Ловец
  • Pip
  • 1 Мнения:

Публикувано 02 март 2017 - 02:21

Ето как стои моя модифициран С8 на моята карабина ! Имам над 20 хищника вече с тази комбинация ! Фенерчето е страхотно и вече на доста приятели поръчах и всички са доволни ! Чакам да взема заплата и ще правя нови поръчки че се не трае тая краста :D

Прикачени файлове

Този пост е редактиран от ivogolemia: 02 март 2017 - 02:34

• yankan и Boakal харесват това

#576 DPetrov

DPetrov

Ловец

• Златни ръце
  • PipPipPipPipPip
  • 328 Мнения:
  • ГрадСофия

Публикувано 05 март 2017 - 03:20

Колеги, да го напиша и тук официално: от тези мобилните чакалогони/дивечогони вече не правя

Оказва се че някой от нас злоупотребяват хвърляйки ги в дивечови стопанства, съответно прасетата избушват оградите от ужасТ в следсвтие на което много недоволните собственици на тези стопанства си го изкарват на мен.... явно, някой колеги са доста находчиви, аз лично преди да ме информират въобще не се бях сетил за това им приложение

• profiH'87, engin, ДБД и 6 други харесват това

#577 ivwera

ivwera

Турист

• Ловец
  • Pip
  • 1 Мнения:
  • Име:Ванката
  • Оръжие:АТА
  • Куче:Лудогорец ,Голдън ретрийвър
  • МПС:Quattro
  • ГрадПловдив

Публикувано 05 март 2017 - 09:43

c8 от DPetrov  за което съм много благодарен !

200 метра , цел помпена станция и дига зад нея

Прикачен файл  DSC_0975.JPG   59,65K   7 Брой сваляния

Борова горичка на 160 метра 

Прикачен файл  DSC_0976.JPG   36,36K   6 Брой сваляния

• profiH'87, BlaseR^, tosheto_74 и 3 други харесват това

#578 DPetrov

DPetrov

Ловец

• Златни ръце
  • PipPipPipPipPip
  • 328 Мнения:
  • ГрадСофия

Публикувано 10 март 2017 - 10:47

Апропо, супер добри отзиви получавам относно изумрудено зеленият емитер на Луминъс 515нм в комбинация с далекобойни С8/Х6/Л2 и хищничарският лов.

И ги получавам от 4 различни колеги, които да си призная използвах като бета тестери :)

Никаква реакция на лисици, чакали и тнт хищник, в съчетания с прилична 200+ метрова далекобойност

Аз също глобих подобен но поради постояните валежи в Софийско няма да го тествам и тая седмица

Също така за всички мои тела е наличен и емитер Luminus SST 40 Far RED, или температурен нюанс подобен на свещ, около 2200к(  слънчев залез), съчетава качествата на прожектор с червена светлина и мощността на бял такъв, нещо което не беше възможно до сега

Априлските колеги ще го видят в действие :D

• ДБД, ku4e_biasno, krasi_75-berta и 4 други харесват това

#579 boyan stoychev

boyan stoychev

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 474 Мнения:
  • Име:Boyan
  • ГрадКазанлък

Публикувано 11 март 2017 - 01:48

Преди няколко дни борудвах моята ,,хишничарка,, с фенер на Д. Петров. Свети супер.

Благодаря за съдействието му при избора и за големия му професионализъм и коректност!

Прикачени файлове

Този пост е редактиран от boyan stoychev: 11 март 2017 - 01:50

• ДБД, ku4e_biasno, Raev и още 1 харесват това

#580 пламенчо

пламенчо

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 116 Мнения:

Публикувано 11 март 2017 - 06:42

Преди няколко дни борудвах моята ,,хишничарка,, с фенер на Д. Петров. Свети супер.
Благодаря за съдействието му при избора и за големия му професионализъм и коректност!

Комбинацията Изглежда много добре.

Но имам един въпрос: защо избра монтаж на цевта и дали този монтаж промени прострелката на пушката?

Наслука!

0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни

Change Theme!