Към съдържанието

Снимка

Тунинг на фенери от DPetrof

• Моля, влезте за да отговорите
587 отговора на тази тема

#1 DPetrov

DPetrov

Ловец

• Златни ръце
  • PipPipPipPipPip
  • 304 Мнения:
  • Име:Митко
  • Оръжие:Steyr SSG 04 .300WM : Tikka T3 .243 Win : Sig M400 .223
  • МПС:Хонди и Тойоти
  • ГрадСофия

Публикувано 09 март 2015 - 01:02

Привет,

ако става дума за господина от Троян, финален резултат с прясна батерия е 37к миликандели интензитет( получен като 16к)- като релфектора на фенерчето е добър, но за съжаление подложката на диода е едно малко цилиндърче, и въпреки че го запълних отвътре доста със силиконова паста , термичният тнасфер е слаб и няма как д аму шибна XML2 емитер...има, но ще изгори бързо

Апропо, въпреки че не се бяхме уговорили си позволих да ви изрежа и монтирам/сменя пластмасовото стъкло, понеже беше много надраскано със минерално,точно тествах новият си резец, мисля ще ви хареса

А варианта на Краси е около 90к миликандели, 950-100 лумена, около 300 метра обхват

Най сериозният мод е на колегата от Гълъбово, там  лумените са 1300-1350, 130 000 миликандели... всъщност това беше мой фенер но човека ми се примоли.. нека сподели как е, заедно с IR модифицираният който му пратих

Този пост е редактиран от DPetrov: 09 март 2015 - 01:26

• Nanski, engin, Планинички и 10 други харесват това

#2 jovani62

jovani62

Ловец

• Златен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • 4202 Мнения:

Публикувано 09 март 2015 - 10:38

Привет,

ако става дума за господина от Троян, финален резултат с прясна батерия е 37к миликандели интензитет( получен като 16к)- като релфектора на фенерчето е добър, но за съжаление подложката на диода е едно малко цилиндърче, и въпреки че го запълних отвътре доста със силиконова паста , термичният тнасфер е слаб и няма как д аму шибна XML2 емитер...има, но ще изгори бързо

Апропо, въпреки че не се бяхме уговорили си позволих да ви изрежа и монтирам/сменя пластмасовото стъкло, понеже беше много надраскано със минерално,точно тествах новият си резец, мисля ще ви хареса

А варианта на Краси е около 90к миликандели, 950-100 лумена, около 300 метра обхват

Най сериозният мод е на колегата от Гълъбово, там  лумените са 1300-1350, 130 000 миликандели... всъщност това беше мой фенер но човека ми се примоли.. нека сподели как е, заедно с IR модифицираният който му пратих

Привет колега Петров , добре дошъл в нашия форум !

Радваме се тук да има хора техничари - такива които познават из основи дадена материя.

От физика на светлината аз не вдявам грам... :)

Че от разни рекламни "мантри" на прескъпи *хоргинални* джиджавки почти са ни изпържени мозъците.

ето тук например сме обсъждали уреди които трябва да ни служат за стрелба нощем

http://www.lovecbg.c...птика-над-150м/

Поздрави !

• krasi_75-berta харесва това

#3 Даниел Узунов

Даниел Узунов

Ловец

• Златен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • 576 Мнения:

Публикувано 09 март 2015 - 02:56

Фенерите, които прави колегата отговарят напълно на нещата казани от него при срещата ни. Аз си взех един, който ми коства 100 лева и мога да кажа с чиста съвест, че от фенерите, които съм имал до сега и тези, които съм виждал при колеги независимо от марките(да не ги цитирам всички за които се сещате) моя фенер свети повече от прилично над 250 метра за цената си. :258027:

#4 Nanski

Nanski

ФЕН на рози и джуджета

• Глобален Модeрaтор
  • 2526 Мнения:

Публикувано 09 март 2015 - 03:10

Фенерите, които прави колегата отговарят напълно на нещата казани от него при срещата ни. Аз си взех един, който ми коства 100 лева и мога да кажа с чиста съвест, че от фенерите, които съм имал до сега и тези, които съм виждал при колеги независимо от марките(да не ги цитирам всички за които се сещате) моя фенер свети повече от прилично над 250 метра за цената си. :258027:

Aз преди малко, получих чакано обаждане от Митко! Днес ми  пуска старата бангия, която му пратих! Попитах го как е според него, и  отговора беше ''Стана муцка''! :D  Като му го пуснах светеше прилично на къде 100тина метра! Сменени батерия, контролер и лед, като също ми е изрязал стъкло за отпред защото преди беше с една надрана пластмаса..........та ставаше по тъмно кат светна :lol2:

При първоначално замерване на параметрите за осветеност са били 16 000, а сега според думите му сме на около 40 000 та за 200 и горница ще мое да броим бълхи, въгарци и те такива ми ти работи  :D  ;) :256605:

Прикачени файлове

Този пост е редактиран от Nanski: 09 март 2015 - 03:54

• profiH'87, ДБД, maestroto и още 1 харесват това

#5 krasi_75-berta

krasi_75-berta

Гонач-прасар

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 2225 Мнения:
  • Име:Красимир Михалев
  • Оръжие:Иж-18М,Ескорт-12/76-камо,SAVAGE EDGE-308W
  • Куче:злобен мелезак-пълна мастия+млада надежда
  • МПС:КИА-РИО де Поморио-Сузуки-Витара
  • ГрадПоморие

Публикувано 09 март 2015 - 03:29

Привет,

Добре дошъл Мите и се радвам,че при молбата ми да се регистрираш тук,защото наистина такъв човек и с такива познания във форума нямаше ;) ... Също така ще можеш да качиш и някой снимка на,оня големия чакал,ама и снимка с кантара за по-колоритно отражение :D ....Бе много малко лумена си ми турнал на фенера :D ....Поздрави и  :256605:

#6 Nanski

Nanski

ФЕН на рози и джуджета

• Глобален Модeрaтор
  • 2526 Мнения:

Публикувано 09 март 2015 - 03:33

Добре дошъл Мите и се радвам,че при молбата ми да се регистрираш тук,защото наистина такъв човек и с такива познания във форума нямаше ;) ... Също така ще можеш да качиш и някой снимка на,оня големия чакал,ама и снимка с кантара за по-колоритно отражение :D ....Бе много малко лумена си ми турнал на фенера :D ....Поздрави и  :256605:

Да взема да му отворя една негова тема и да я лепна, що такъв човек трябва да познава всеки! А Краси ти кво ще кажеш? :256605:

• krasi_75-berta и todor_gps харесват това

#7 krasi_75-berta

krasi_75-berta

Гонач-прасар

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 2225 Мнения:
  • ГрадПоморие

Публикувано 09 март 2015 - 04:12

Да взема да му отворя една негова тема и да я лепна, що такъв човек трябва да познава всеки! А Краси ти кво ще кажеш? :256605:

Да,аз го написах в поста,ама го редактирах,защото не знам Митака как ще реагира на малките подробности,които имате за такива работи ;)...Ако решите пуснете му тема,едва ли ще има някой против в това,но все пак вие си решавате....Определено форума имаше нужда и от такъв вид ловец,с такива познания в тънката техника :D ....Бе ще трябва и мен да черпите :D .Поздрави и наслука :256605:

#8 Даниел Узунов

Даниел Узунов

Ловец

• Златен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • 576 Мнения:

Публикувано 09 март 2015 - 04:15

Aз преди малко, получих чакано обаждане от Митко! Днес ми  пуска старата бангия, която му пратих! Попитах го как е според него, и  отговора беше ''Стана муцка''! :D  Като му го пуснах светеше прилично на къде 100тина метра! Сменени батерия, контролер и лед, като също ми е изрязал стъкло за отпред защото преди беше с една надрана пластмаса..........та ставаше по тъмно кат светна :lol2:

При първоначално замерване на параметрите за осветеност са били 16 000, а сега според думите му сме на около 40 000 та за 200 и горница ще мое да броим бълхи, въгарци и те такива ми ти работи  :D  ;) :256605:

Същият е и моя, само че  рефлектора  е гладък и джиджавките били намквиси :256605:

Кат  се сетя няма ли да пращаш суджуци към София, та да ме предвидиш и мен по случай рождения ден :lol2: :256605:

Този пост е редактиран от Даниел Узунов: 09 март 2015 - 04:16

• Nanski, mir777, pogo и още 1 харесват това

#9 Nanski

Nanski

ФЕН на рози и джуджета

• Глобален Модeрaтор
  • 2526 Мнения:

Публикувано 09 март 2015 - 04:29

Да,аз го написах в поста,ама го редактирах,защото не знам Митака как ще реагира на малките подробности,които имате за такива работи ;)...Ако решите пуснете му тема,едва ли ще има някой против в това,но все пак вие си решавате....Определено форума имаше нужда и от такъв вид ловец,с такива познания в тънката техника :D ....Бе ще трябва и мен да черпите :D .Поздрави и наслука :256605:

Aйде да е хаирлия! ;) :256605:

• krasi_75-berta харесва това

#10 krasi_75-berta

krasi_75-berta

Гонач-прасар

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 2225 Мнения:
  • ГрадПоморие

Публикувано 09 март 2015 - 06:11

Същият е и моя, само че  рефлектора  е гладък и джиджавките били намквиси :256605:

Кат  се сетя няма ли да пращаш суджуци към София, та да ме предвидиш и мен по случай рождения ден :lol2: :256605:

Те всички са еднакви на външен вид,защото телата ги взема от едни корейци ;) .Моя рефлектор го исках огледален,а Митака има и опция за портокалов рефлектор.Какво значи това,ми по-добре той да обясни да стане ясно на всички :D .Според мен е хубаво и батерия да си вземете,защото неговите нямат нищо общо с нашите китайски които ползвахме.Хубава тема и дано Митака да намира време да пише в нея,пък и ще отговаря на всички въпроси на колегите.Поздрави и наслука

• Nanski харесва това

#11 krasi_75-berta

krasi_75-berta

Гонач-прасар

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 2225 Мнения:
  • ГрадПоморие

Публикувано 09 март 2015 - 06:12

Aйде да е хаирлия! ;) :256605:

Айде дано!Поздрави за темата и да почерпиш Деса довечера :D  :256605:

• Nanski и Марин Карабялов харесват това

#12 mir777

mir777

Ловец

• Администратор
  • 3041 Мнения:
  • Име:Минко
  • Оръжие:Фотоапарат със светкавица
  • Куче:Няколко
  • МПС:Toyota Hilux
  • ГрадТроян

Публикувано 09 март 2015 - 09:08

Неще да отговаря, мълчи дано му се размине ....
  • Nanski и Даниел Узунов харесват това

#13 DPetrov

DPetrov

Ловец

• Златни ръце
  • PipPipPipPipPip
  • 304 Мнения:
  • ГрадСофия

Публикувано 09 март 2015 - 09:09

На Даниел и Живко фенерите всъщност като хардуер се различават: емитера е U3-2A, докато при другите е U2-1B, сиреч, около 50-60 лумена по слаб, все пак първиятв момента е флагмана на XML2 серията на Cree

( не мога да вмъквам картинки?!?)

Освен това, подложката на емитера е медна, че и позлатена, разликата между мед и алуминий не е никак малка, и това се отразява на цялостната производителност

( как се вмъкват успешно картинки тук, като кликна image бутона се появява прозорец, въвеждам линка , но после прозореца не се затваря по никакъв начин)

А и драйвера им е с 12 х 7135 токови контролера, а не 8 - резултата е 4.2 ампера на емитера, или около 1400 лумена студен старт( реален)

Не е лош хоуста, като за 42мм глава бива до към 300м

Тези колеги които взеха IR- моля не гледайте директно в емитера при вкл. фенер, въпреки че тази малка червена точица изглежда безобидна,всъщност е 5 ватов излъчвател на инфрачервена радиация, която може и разрушава ретината много бурзо

Особено тези фенери с колиматорната глава!

Камерата на  смартфоните( на някой от тях) улавя горният спектър на доминантната вълна на диода, така че може да ги гледате през нея без вреда

Този пост е редактиран от DPetrov: 09 март 2015 - 09:22

• Nanski, krasi_75-berta и Zlobstur харесват това

#14 ДБД

ДБД

БАЙ ЧЕПИК

• Златен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • 2762 Мнения:
  • Име:Данаил
  • Оръжие:няколко
  • Куче:от 31.10.2013г. вече нямам !
  • МПС:Трабант - бял, комби .
  • ГрадРусчуклийска околия .

Публикувано 09 март 2015 - 09:31

От електрика, политика и от мотика, не разбирам .... / е от последното, не чак толкова /  .. :D  

#15 DPetrov

DPetrov

Ловец

• Златни ръце
  • PipPipPipPipPip
  • 304 Мнения:
  • ГрадСофия

Публикувано 09 март 2015 - 11:11

Ето, при 5 ампера на емиртера и медна срещу алуминиева подложка какво се случва, температурата е поне 2х отгоре, което силно влияе на светлинният добив:

20mmmtg20_03.jpg

Всеки е чувал за Cree XML Т6 предполагам, това ( т6) се нарича БИН на емитера: един вид....индикатор за светлинен добив, 

И далеч не е най добрият, и обикновено при по евтините марки никога не е т6 а....т3 примерно...или незнаен редичката е така:

т2,т3,т4,т5,т6,u2,u3

При другите модели на Cree e кодировката е различна, при другите марки също, вторите буквички от БИН кода ,примерно в случая на U2-1A отговарят за цветовият нюанс, ето ANSI таблицата, да не се чудите защо диода ви зеленее, синее, жълтее и тнт:

И този, който ви продава фенера/диода трябва да ви каже какво ви продава.

Ansiwhite.jpg

• Nanski, pogo, krasi_75-berta и 2 други харесват това

#16 Amateur

Amateur

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 536 Мнения:

Публикувано 10 март 2015 - 06:33

Ето, при 5 ампера на емиртера и медна срещу алуминиева подложка какво се случва, температурата е поне 2х отгоре, което силно влияе на светлинният добив:

20mmmtg20_03.jpg

Всеки е чувал за Cree XML Т6 предполагам, това ( т6) се нарича БИН на емитера: един вид....индикатор за светлинен добив, 

И далеч не е най добрият, и обикновено при по евтините марки никога не е т6 а....т3 примерно...или незнаен редичката е така:

т2,т3,т4,т5,т6,u2,u3

При другите модели на Cree e кодировката е различна, при другите марки също, вторите буквички от БИН кода ,примерно в случая на U2-1A отговарят за цветовият нюанс, ето ANSI таблицата, да не се чудите защо диода ви зеленее, синее, жълтее и тнт:

И този, който ви продава фенера/диода трябва да ви каже какво ви продава.

Ansiwhite.jpg

Обикновено тези които знаят, не продават а пишат по форумите :256605:  

• varnahunt харесва това

#17 Lubo 1

Lubo 1

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 700 Мнения:
  • Име:Любен Друмев
  • ГрадВ.Търново

Публикувано 10 март 2015 - 07:47

Здравей колега, имам фенер с диод Т6 /беше/ сега е с по новият U2 режимите са махнати като кабелите са запоени директно, но ми трябват пласмасовите втулки който са м/у диода и рефлектора. Фенера е подобен като твоите, но рефлектора е 45мм. и по дълбок.

Въпроси към колегата Петров:

- батерията трябва ли да се разрежда докрай или от време на време да се прави. При изтърване на батерията спря да се зарежда вътре има някаква платка.

- грешно ли е когато постоянно се дозарежда батерията.

Забелязах, че когато беше с Т6 и светеше по дълго загряваше и много особено през лятото направо не се пипаше отпред а сега не загрява толкова е и не свети като преди. Това нормално ли е?

Поздрави!

#18 Zlobstur

Zlobstur

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 227 Мнения:
  • Име:Иван
  • Оръжие:Иж-27, АTA SY SINTETIC 12cal, Browning Short Trac 308win.
  • Куче:2 бр.
  • МПС:Subaru Forester
  • ГрадВ.Търново

Публикувано 10 март 2015 - 09:33

Малко разяснения, които ми е дал колегата Петров при покупките ми от него е, че ако ти е  Li-ion ( 18650 примерно) презареждаща батерията НЕ трябва да я изтощаваш на 100% понеже си заминава !!! Такива батерии се съхраняват напълно заредени! При забелязване на по-силно намаляне на светлината от прожектора се дозарежда. Сносните батерий имат над 600+ цикъла на дозареждане. И да в повечето батерии има платки, който са някакъв вид предпазители, ако съм разбрал правилно.

Надявам се,че не споделям конфиденциална информация колега Петров ;)

PS: Извинявам се, че се намесвам, но това само потвърждава, че колегата е много коректен и обяснява подробно, а не купил си го-спасявай се :)

Този пост е редактиран от Zlobstur: 10 март 2015 - 09:38

#19 DPetrov

DPetrov

Ловец

• Златни ръце
  • PipPipPipPipPip
  • 304 Мнения:
  • ГрадСофия

Публикувано 10 март 2015 - 10:06

Да, рефлекторът иска както ги нарекохте втулки, но не задължително, важното е да е центриран и да се хване фокуса му- и да не окъсава диода разбира се

Тези втулки/подложки са буквално хиляди видове

Ако дидодът ви наистина е У2 бин той би трябвало да свети повече- явно нещо не е направено кат хората

Съвета ми е да вземете нова батерия, те вече не са толкова скъпи- хубава батерия- Ултрафайър не са хубави батерии

Тази платка вътре е защита от пре-разряд на батерията...някои хора ги предпочитат но аз не, ограничава тока и от там производителността на фенера- и за мен е ненужна, хубавият фенер си има драйвер който да предпапзва батерията

#20 Nanski

Nanski

ФЕН на рози и джуджета

• Глобален Модeрaтор
  • 2526 Мнения:

Публикувано 10 март 2015 - 11:02

Получих си фенерчето преди малко, остава да мръкне та да видим кво що..........

Сега един въпрос към Митко, тоест два въпроса! 

Тази новата батерия, която си ми сложил как се зарежда, в смисъл дозарежда или се чака да падне доста? И втория въпрос е може ли, да се сложи лед на те този лампов нексторч ts 6? :256605:

Прикачени файлове

• zaki харесва това

3 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 3 гости, 0 анонимни

Change Theme!