Към съдържанието

Снимка

Ценообразуването в Ловните Стопанства в България

• Моля, влезте за да отговорите
44 отговора на тази тема

#41 Цецо - Бялка

Цецо - Бялка

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 99 Мнения:

Публикувано 10 март 2017 - 01:24

Още един въпрос-

Има ли опция да се ползва легловата база извън ловния сезон примерно за 24ч семейно или групово и има ли отстъпки при групово ползване и с какъв брой легла са на разположение хижите?

Иначе в стопанството което съм сега собствениците дават ловната база и свободно извън това да е свързано с ловът.

Цените винаги подлежат на коментар в зависимост от много фактори.Предлагат се и фото лов,разходки и т.н.

Аз съм на мнение,че базите са за това за да се ползват без значение дали е - свързано с лов или не особено извън ловния сезон - абе както казват американците - спечеления един долар си е един долар.

• fen харесва това

#42 garry

garry

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 2398 Мнения:
  • Име:Гърга Питич. Има два реда зъби едни обикновенни и едни златни. Елегантен е кат вампир
  • Оръжие:Певица де вади пирони със задник

Публикувано 11 март 2017 - 11:22

Да прав си, има решения на всички проблеми но както съм казвал/макар някой да се почувстват засегнати/ един,двама не са проблем, проблема е в дружинките, там знаем как е - колкото повече толкова по-добре, та не знам за какви популации говорят някой хора а да не говорим и за генофонд които за да се възстанови при сегашната ситуация ще трябват 30-40 години за да си върнем славата която имах ме точно по отношение на ОЛТ-то.
То и от там идват проблемите на ловн.стопанства с ценообразуването - те просто много няма какво да ценообразуват от сринатата популация и генофон.
Не казвам, че няма и злосторници от тях, както е ситуацията с капаните спрямо които съм с двете ръце против но това се случи от хората които смятаха,че си взима ловн.ст-во и завалява от пари-да ама не.Та тези като се освестиха и видяха за какво иде реч започнаха с безчинствата а и си продължават.Проблема е в контрола.
Но темата е дълга и не е точно за тази тема.

Къв контрол и от кой? Фанат момчетата редовния брако, опуат го, щот нема друг начин се оправят с него а той иде и даде жалба на другия ден и... па си в приключение. Дръжавните чиновници ги боли уя ако немат далавера. Преди го писах, закона за лова трябва да е час от закона за горите. Кат знаем що стая по горите за лова нема кво да говорим. Всичко е въпрос на държавна политика. У нас обаче независимо от цвета ,тая липсва. :256605:

#43 fen

fen

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 625 Мнения:
  • Оръжие:гладкоцевно
  • Куче:курцхар
  • МПС:опел,форд и симсон

Публикувано 11 март 2017 - 11:55

Иначе в стопанството което съм сега собствениците дават ловната база и свободно извън това да е свързано с ловът.

Цените винаги подлежат на коментар в зависимост от много фактори.Предлагат се и фото лов,разходки и т.н.

Аз съм на мнение,че базите са за това за да се ползват без значение дали е - свързано с лов или не особено извън ловния сезон - абе както казват американците - спечеления един долар си е един долар.

Това е много хубаво,че сте намерили решение и това според мен е правилния начин за уползотворяване на стопанството.

Стига цените да са приемливи и тогава наистина ще има приходи.

Материалната база трябва да се използва пълноценно,но някои не могат да го проумеят. Търсят все голямата далавера,а не могат да се усетят,че капка по капка вир става...

Ако може представи ценоразпис с актуалните цени.

#44 garry

garry

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 2398 Мнения:
  • Име:Гърга Питич. Има два реда зъби едни обикновенни и едни златни. Елегантен е кат вампир
  • Оръжие:Певица де вади пирони със задник

Публикувано 12 март 2017 - 12:04

Въпрос на договорка е в неофициален вариан :)

Този пост е редактиран от garry: 12 март 2017 - 12:05

#45 Tanatos

Tanatos

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 54 Мнения:

Публикувано 11 януари 2018 - 05:58

Въпрос на договорка е в неофициален вариан :lol2:

Имам 22 лв.Давай бележка бележка в неофициален вариант.Барим 2 пръта наденци трябва да излязат Gary :lol2: A за договорката ще пишем виновна археологията.Ами  така де 9месеца кажи речи тема :256605:

• Amanita muscaria харесва това

0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни

Change Theme!