Към съдържанието

Снимка

Какви смазки използваме?

• Моля, влезте за да отговорите
135 отговора на тази тема

#121 lov

lov

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 954 Мнения:
  • Оръжие:кривак
  • Куче:гонче
  • МПС:2х2 кракомобил
  • Гради аз не знам

Публикувано 09 септември 2016 - 08:33

Ми пробвай и ще захвърлих роблата :lol2:

Още не мо'а да разбера що се връзвате на реклами и занимавате с глупости. Па уж големи момчета сте и не вярвате в Дядо Коледа. :D

Този пост е редактиран от lov: 09 септември 2016 - 08:37

• damian1 харесва това

#122 damian1

damian1

Ловец

• Златен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • 3399 Мнения:
  • Име:damian
  • Оръжие:ЧЗ 9х19,Иж 12 кал.,Иж 16 кал. Браунинг 16 кал.,Бенели 9,3х62 ,Щаер ССГ-04 , 300WM
  • Куче:ягдтериер
  • МПС:УАЗ 452
  • ГрадСофия

Публикувано 10 септември 2016 - 07:59

Още не мо'а да разбера що се връзвате на реклами и занимавате с глупости. Па уж големи момчета сте и не вярвате в Дядо Коледа. :D

Не намерих инфо , колко процентен трябва да е разтвора инак да съм пробвал вече . Този който имам е 25 % и не знам дали става .

#123 lov

lov

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 954 Мнения:
  • Гради аз не знам

Публикувано 10 септември 2016 - 12:25

По принцип ползвам 10% щото такъв купувам от аптеката. Гледам да не взимам големи разфасовки щото колкото и да го вардиш амоняка си заминава. Трябват стъклени шишета с яки запушалки и тем подобни истории. Бе все разправия за нещо дето струва стотинки. На една от предишните ми работи го наливаха с кофите та ми е писнало от такива миризми :D .  За незнаещите амоняка е газ а това което се продава е амонячна вода. Използва се свойството че амоняка има много силна разтворимост във водата. И с времето много лесно се изпарява от там ако не е добре затворен. Та концентрацията в тези разтвори много зависи как е съхраняван.

Принципно няма какво да стане на желязото защото амоняка има алкален характер и няма как да реагира с него.  Единствено при цевите от неръждавейка трябва да се внимава защото може да ги ецне и не е за предпочитане да се наливат. Някой веднага ще каже че смърди. Ми има тераси дворове и така на татък. То и в роблата има амоняк и мирише а и по спомени концентрацията там пак беше в рамките на 10%. Някой ако измисли как амоняка да има аромат на рози и маргаритки ще получи нобелова награда по химия.

Слагаш една гумена тапичка на дулото пълниш до нивото на патронника. Пиеш една бира или малка рикия на бърже махаш тапата и по стандартната процедурас шомпола и парцалчета.Ако не е много омеднена му трябват 10-15 минути.  Може да се нанася и с тампонче на няколко пъти ама това си е изврашение.

Иначе готови препарати и рецепти за химия колкото искаш. Много от тях са на цена щото ти продават марката шареното етикетче и флакончето :) а вътре нещица дето струват стотинки. ;)  За за всеки влак си има пътници казали хората.

Пробвай и кажи резултата.

Този пост е редактиран от lov: 10 септември 2016 - 12:27

• ku4e_biasno, emil5koff, damian1 и още 1 харесват това

#124 snuri

snuri

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 433 Мнения:
  • ГрадВарна

Публикувано 10 септември 2016 - 02:21

чета и останах с впечатлението че си наполовина химик.....кажи малко и за гладкоцевните тръби как да чистим много за малко стотинки :)

#125 damian1

damian1

Ловец

• Златен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • 3399 Мнения:
  • Име:damian
  • Оръжие:ЧЗ 9х19,Иж 12 кал.,Иж 16 кал. Браунинг 16 кал.,Бенели 9,3х62 ,Щаер ССГ-04 , 300WM
  • Куче:ягдтериер
  • МПС:УАЗ 452
  • ГрадСофия

Публикувано 10 септември 2016 - 02:32

По принцип ползвам 10% щото такъв купувам от аптеката. Гледам да не взимам големи разфасовки щото колкото и да го вардиш амоняка си заминава. Трябват стъклени шишета с яки запушалки и тем подобни истории. Бе все разправия за нещо дето струва стотинки. На една от предишните ми работи го наливаха с кофите та ми е писнало от такива миризми :D .  За незнаещите амоняка е газ а това което се продава е амонячна вода. Използва се свойството че амоняка има много силна разтворимост във водата. И с времето много лесно се изпарява от там ако не е добре затворен. Та концентрацията в тези разтвори много зависи как е съхраняван.

Принципно няма какво да стане на желязото защото амоняка има алкален характер и няма как да реагира с него.  Единствено при цевите от неръждавейка трябва да се внимава защото може да ги ецне и не е за предпочитане да се наливат. Някой веднага ще каже че смърди. Ми има тераси дворове и така на татък. То и в роблата има амоняк и мирише а и по спомени концентрацията там пак беше в рамките на 10%. Някой ако измисли как амоняка да има аромат на рози и маргаритки ще получи нобелова награда по химия.

Слагаш една гумена тапичка на дулото пълниш до нивото на патронника. Пиеш една бира или малка рикия на бърже махаш тапата и по стандартната процедурас шомпола и парцалчета.Ако не е много омеднена му трябват 10-15 минути.  Може да се нанася и с тампонче на няколко пъти ама това си е изврашение.

Иначе готови препарати и рецепти за химия колкото искаш. Много от тях са на цена щото ти продават марката шареното етикетче и флакончето :) а вътре нещица дето струват стотинки. ;)  За за всеки влак си има пътници казали хората.

Пробвай и кажи резултата.

Аз купувам от едно специализирано магазинче до колелото на Дървеница посока към Орлов мост . Има богат избор на какви ли не химически препарати и вещества . Доста е заредено .

Ще напълня първо Бенелито , че няма компенсатор на цевта и не е толкова претенциозно ... и ако остане цев  :D  ,ще пробвам и със Щаера . Щото като го знам как и от мъгла ръждясва отвътре ме е страх да не остане само цевната кутия с болта :D .

Този пост е редактиран от damian1: 10 септември 2016 - 02:33

#126 lov

lov

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 954 Мнения:
  • Гради аз не знам

Публикувано 10 септември 2016 - 02:42

Че тя топлата вода е открита много отдавна. Домакинска тел за съдове.навиваш на някоя поизносена четка и търкаш.

Е има и стоманена вата за полиране по железариите.

Ма масурите се чистят най вече със стрелба а не на масата. :D

Какво те притеснява оловото в цевта да не би да разбърква съчмите :) .1-2 пъти в годината му стига да го остържеш.  Гледай да го прибираш сухо и смазано оловния налеп не пречи.

Аз купувам от едно специализирано магазинче до колелото на Дървеница посока към Орлов мост . Има богат избор на какви ли не химически препарати и вещества . Доста е заредено .

Ще напълня първо Бенелито , че няма компенсатор на цевта и не е толкова претенциозно ... и ако остане цев  :D  ,ще пробвам и със Щаера . Щото като го знам как и от мъгла ръждясва отвътре ме е страх да не остане само цевната кутия с болта :D .

Като всяка химия на водна основа си иска старателно подсушаване и чистене след това.

И като стана на въпрос за гладкото по горе кога е много голям нагара направо съм къпал цевите във лигеня с гореща вода и веро на времето. Стават като нови. А и по мързеливия начин е било. Ама тогава се топлехме и на нафта и по мазите всеки имаше едни големи варели по 500 литра нафта. Вържа я с една тел и айде вътре да разкисне за няколко дена. :)

• elwix, pilo, damian1 и още 1 харесват това

#127 night hawk

night hawk

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 197 Мнения:

Публикувано 11 септември 2016 - 07:05

Това което съм намерил от американците че имат препарати с 27 процентен разтвор на амоняк но  предупреждават че ако го оставиш в цевта по дълго време става гладка  в Роблата е 5процента затова от аптеката 10 процентния е най добре има колега който казва че е ползвал куршуми Барнеси препоръчвам да пробва и сигурно ще остане доволен.

#128 momcho2000

momcho2000

ЛОВЕЦ

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 524 Мнения:
  • Име:Момчил Петков
  • Оръжие:"Winchester M70 Classic Hunter cal. 300 Win.Mag" & "ИЖ 27 Е cal.12" & "ИЖ 26 cal.12" & "ИЖ 18 cal. 223 Rem."
  • Куче:Alpine Dacshbracke
  • МПС:Subaru Forester
  • ГрадВидин

Публикувано 03 октомври 2016 - 08:01

Здравейте колеги, ще споделя с вас един метод който ползвам за гладките цеви: купувате си от магазините за бои една абразивна гъба казва се "Скочбрайт" цена около 2 лв. брой сивия е по фин А червения е малко по абразивен ма става и с двата, мажете с масло тая гъбка увивате около шомпола да е по плътно и нагоре надолу за минути цевта светва като нова после смазвате и пушката е ок! Нарезната и вкарвам по някоя четка с масълце и през няколко месеца на приятел в ловния магазин който я чисти с едни препарати и светва като нова (пет лв. ми взима момчето). Това е от мен. Поздрави и наслука колеги

Ей за това говоря: http://avtomateriali...jt-kod-925.html

Този пост е редактиран от momcho2000: 03 октомври 2016 - 08:07

#129 BEBO

BEBO

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 110 Мнения:
  • Име:Blagovest
  • Оръжие:Бюхаг12к, Хова 308W
  • Куче:Бретон
  • МПС:Паджеро
  • ГрадОколо София

Публикувано 04 октомври 2016 - 02:58

Не бих ползвал тази шкурка, от три години само домакинска вълна от ситната намотана на шомпула . Това за гладката , нарезната  има едни въженца където са много ефективни.

#130 momcho2000

momcho2000

ЛОВЕЦ

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 524 Мнения:
  • Име:Момчил Петков
  • Оръжие:"Winchester M70 Classic Hunter cal. 300 Win.Mag" & "ИЖ 27 Е cal.12" & "ИЖ 26 cal.12" & "ИЖ 18 cal. 223 Rem."
  • Куче:Alpine Dacshbracke
  • МПС:Subaru Forester
  • ГрадВидин

Публикувано 04 октомври 2016 - 10:18

Не бих ползвал тази шкурка, от три години само домакинска вълна от ситната намотана на шомпула . Това за гладката , нарезната  има едни въженца където са много ефективни.

Това колега не е шкурка а абразивна гъба, стоманената вълна е същото, домакинската гъба и тя... дори си мисля, че тази най фината е по неабразивна от посочената от теб домакинска! Ползвам я доста отдавна и ако мислиш, че съм некой ненормален се лъжеш, нищо вредящо не се докосва до пушките ми!!! :)

Този пост е редактиран от momcho2000: 04 октомври 2016 - 10:19

#131 BEBO

BEBO

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 110 Мнения:
  • Име:Blagovest
  • Оръжие:Бюхаг12к, Хова 308W
  • Куче:Бретон
  • МПС:Паджеро
  • ГрадОколо София

Публикувано 04 октомври 2016 - 12:29

Алуминиевия оксид си е се същия, няма значение дали е нанесен върху твърда хартия или мека гъба. А относно ситната домакинска вълна не си прав. А иначе имам алуминиеви шомпули за гладкото но са със шлаух отгоре. Не съм казал и мислил , че си ненормален може да не знаеш нещо. Нали за това четем и пишем във форума да се образоваме.

#132 V_n V_v

V_n V_v

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 589 Мнения:

Публикувано 01 септември 2018 - 01:41

http://www.gamateh.c...are-300-ml.html

#133 V_n V_v

V_n V_v

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 589 Мнения:

Публикувано 01 септември 2018 - 01:43

http://www.gamateh.c...a-zashtita.html

#134 Чавдар

Чавдар

Ловец

• Златен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • 3959 Мнения:
  • Име:Чавдар Пенков
  • Оръжие:ТОЗ 34, ИЖ 27
  • МПС:Рено
  • ГрадСофия

Публикувано 02 септември 2018 - 10:03

:)  Аз имам още от ГДР армията половин кашон такива - едната по - гъста, другата по - рядка и нямат грешка - за чистене и за консервация..

Прикачен файл  P90207271.JPG   58,75K   17 Брой сваляния

Този пост е редактиран от Чавдар: 02 септември 2018 - 10:04

#135 V_n V_v

V_n V_v

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 589 Мнения:

Публикувано 06 януари 2019 - 05:02

Заради ниските температури сега, да припомним с copy - paste малко информацията от по-предния пост:

Спрей за оръжия BRUNOX Gun Care

Предназначение:
ЗА ЛОВНИ, СПОРТНИ, ПРОФЕСИОНАЛНИ И КОЛЕКЦИОНЕРСКИ ОРЪЖИЯ!
- почиства, смазва и поддържа всички метални части;
- прогонва влагата и надеждно предпазва от корозия;
- разтваря остатъци от прах, олово, мед, никел и др.;
- неутрализира потта от ръката;
Характеристики:
- Притежава отлични проникващи свойства. Образува  много тънък вискозен защитен филм, който не се втвърдява (не съдържа силикон, PFTE (тефлон), графит);
- Неутрален срещу лак, кожа, дърво, гума, пластмаса и плат;
- Предпазва от течове, контактен спрей.

Добавката Turboline повишава качеството на плъзгане на всички движещи се части на автоматични и полуавтоматични оръжия.
Подсигурява правилната работа на оръжията при температури до -55°C.

BRUNOX GUN CARЕ отстранява грес, органични и минерални замърсявания.

Опаковка: Предлага се като аерозол, който съдържа само 3% СО2

Точка на възпламеняване: 78°С

• NBP и todor_gps харесват това

#136 Orka_71

Orka_71

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 186 Мнения:

Публикувано 10 януари 2019 - 08:24

:)  Аз имам още от ГДР армията половин кашон такива - едната по - гъста, другата по - рядка и нямат грешка - за чистене и за консервация..

attachicon.gifP90207271.JPG

Тази от дясно на снимката я даваха едно време за смазване на телеписните машини по поделенията.

0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни

Change Theme!