Към съдържанието

Снимка

Проблем със пълнителя на Тика Т3 Лайт кал.30-06

Мачка върховете при изстрел.

• Моля, влезте за да отговорите
103 отговора на тази тема

#1 lovecbg

lovecbg

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 1175 Мнения:
  • Име:Йордан
  • ГрадСофия

Публикувано 21 януари 2015 - 06:43

Пълнителя е стандартен за 3 патрона.От известно време ми прави впечатление че почна да мачка върховете на патроните със куршуми тип SP при стрелба.Предполагам че пружината се е отруснала или е некачествена.....разтягах я на ръка 1-2 пъти но няма ефект.

Някой сблъсквал ли се е със такъв проблем и как го е решил?

Или да търся да преправям пружината...!?

От друга страна пък самия пълнител е от пполимер демек" :D кофичики за кисело мляко".Демек ако пък сложа много натегната пружина от долу да не вземе да се износи и почне да изпуска от горе!?

На снимката по долу от ляво на дясно са-нормален патрон,патрона най от горе във пълнитела и следващия след него.Ясно се вижда деформациите от отката при изстрел.

Прикачени файлове

Този пост е редактиран от lovecbg: 21 януари 2015 - 06:45

• Douglaskast и Vallickzew харесват това

#2 NICK77

NICK77

Въоръжен турист

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 410 Мнения:
  • Име:Николай
  • Оръжие:Tikka T3 Hunter.308,Иж-27
  • Куче:ЗСЛ
  • ГрадКазанлък,Пловдив

Публикувано 21 януари 2015 - 07:29

http://www.lovecbg.c...е-железа/page-2

Пост № 32 

За сега нямам проблеми и си работи добре .

Успех!

#3 lovecbg

lovecbg

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 1175 Мнения:
  • ГрадСофия

Публикувано 21 януари 2015 - 07:50

Гумата си я залепил от пред за пластмасата и си отрязал пластината та която лежат патроните за да може да се движи на горе на долу нали?Или не съм видяр правилно?

Аз пък се чудех дали някоя рязана пружина от 30 заряден пълнител на СЛР няма да върши работа?!?

Този пост е редактиран от lovecbg: 21 януари 2015 - 07:56

#4 NICK77

NICK77

Въоръжен турист

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 410 Мнения:
  • ГрадКазанлък,Пловдив

Публикувано 21 януари 2015 - 07:57

Привет!

Правилно си видял .

Не съм рязал "лъжицата" на пълнителя само леко е изпилих в челото за да се движи свободно .

Поздрави!

• Madhunter харесва това

#5 lovecbg

lovecbg

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 1175 Мнения:
  • ГрадСофия

Публикувано 21 януари 2015 - 07:59

Привет!

Правилно си видял .

Не съм рязал "лъжицата" на пълнителя само леко е изпилих в челото за да се движи свободно .

Поздрави!

При мен въпросната пластина(лъжица)идва доста плътно на пред.Ако тръгна да решавам по твоя начин проблема няма да мина без рязане.Е то ще трябва да се вземат 2-3мм де ама...

#6 NICK77

NICK77

Въоръжен турист

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 410 Мнения:
  • ГрадКазанлък,Пловдив

Публикувано 21 януари 2015 - 08:16

При мен въпросната пластина(лъжица)идва доста плътно на пред.Ако тръгна да решавам по твоя начин проблема няма да мина без рязане.Е то ще трябва да се вземат 2-3мм де ама...

Чак пък 2-3 мм .Аз използвах гума 1 мм и стана .Имах и 2 мм ,но като се замислих какво ще остане като вътрешен размер на пълнителя се отказах .Другия вариант е да зарежеш тези с ярко изразен оловен връх куршуми и да търсиш алтернативи.

Лека и спокойна вечер!

#7 lovecbg

lovecbg

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 1175 Мнения:
  • ГрадСофия

Публикувано 21 януари 2015 - 08:40

Чак пък 2-3 мм .Аз използвах гума 1 мм и стана .Имах и 2 мм ,но като се замислих какво ще остане като вътрешен размер на пълнителя се отказах .Другия вариант е да зарежеш тези с ярко изразен оловен връх куршуми и да търсиш алтернативи.

Лека и спокойна вечер!

Да и това е някакво решение,макар че BTSP куршумите на Хорнеди летят добре...

Видях на твоите(от линка) снимки на куршуми със червен полимерен връх и предполагам че са SSТ.Със тях имаше ли деформации преди да преправиш пълнителя?

Този пост е редактиран от lovecbg: 21 януари 2015 - 08:41

#8 NICK77

NICK77

Въоръжен турист

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 410 Мнения:
  • ГрадКазанлък,Пловдив

Публикувано 21 януари 2015 - 09:08

На снимката са Геко Експрес и имаше смачкана пластмаса преди да сложа гумата .

В момента дори и със Сиера СБТ не си личи подбиване на оловото .

За лов ползвам основно Мега (Лапуа) и Вулкан ( Норма) при гонките ,а за дистанция Бергер ВЛД .

За  хартия и хищници Сиера и Хорнади.

Поздрави!

#9 lovecbg

lovecbg

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 1175 Мнения:
  • ГрадСофия

Публикувано 21 януари 2015 - 09:39

Значи само със смяна на купшума няма да мине....

#10 emil5koff

emil5koff

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 918 Мнения:
  • Име:Емил Петков
  • Оръжие:Browning Phoenix 12x76,Silma Model M70EJ,Иж-58 МА, Tikka T3 battue lite 308, Tikka T3 Tactical 308, ЧЗ-75 Д Компакт
  • МПС:Теранозавър двойка
  • ГрадПазарджик

Публикувано 21 януари 2015 - 11:47

Пълнителя е стандартен за 3 патрона.От известно време ми прави впечатление че почна да мачка върховете на патроните със куршуми тип SP при стрелба.Предполагам че пружината се е отруснала или е некачествена.....разтягах я на ръка 1-2 пъти но няма ефект.

Някой сблъсквал ли се е със такъв проблем и как го е решил?

Или да търся да преправям пружината...!?

От друга страна пък самия пълнител е от пполимер демек" :D кофичики за кисело мляко".Демек ако пък сложа много натегната пружина от долу да не вземе да се износи и почне да изпуска от горе!?

На снимката по долу от ляво на дясно са-нормален патрон,патрона най от горе във пълнитела и следващия след него.Ясно се вижда деформациите от отката при изстрел.

Хм, при мен, само че в 308 win, подобно деформиране на върха на патрони тип SP, най-вече при ППУ и S&B, се получава не от пълнителя, а при неколкократно вкарване на патрона в патронника и изкарване без да е произведен изстрел!Мисля даже, че сме го коментирали вече някъде. По моя пълнител се забелязва друго.Деформация по върха на патрона, включително Expres и SST няма, но има такава по пълнителя, и то само в горния край.Вътре, отпред няма и драскотина!Една снимка за илюстрация:

Прикачен файл  DSC_0106.JPG   73,24K   9 Брой сваляния

#11 lovecbg

lovecbg

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 1175 Мнения:
  • ГрадСофия

Публикувано 22 януари 2015 - 12:32

Хм, при мен, само че в 308 win, подобно деформиране на върха на патрони тип SP, най-вече при ППУ и S&B, се получава не от пълнителя, а при неколкократно вкарване на патрона в патронника и изкарване без да е произведен изстрел!Мисля даже, че сме го коментирали вече някъде. По моя пълнител се забелязва друго.Деформация по върха на патрона, включително Expres и SST няма, но има такава по пълнителя, и то само в горния край.Вътре, отпред няма и драскотина!Една снимка за илюстрация:

attachicon.gifDSC_0106.JPG

Тази деформация я има и при мен.Дължи са на НР куршумите.При вкарване във пълнителя задират и пускат стружка на пластмасовия пълнител.Най много прорязват преправяните мачови куршуми на които допълнително е разширен отвора на върха.Който е преправял Нослер Къстъмкомпетишън 168грейна на ловен знае колко остро става ръбчето на отвора на куршума.

Този пост е редактиран от lovecbg: 22 януари 2015 - 12:33

#12 winterhunter

winterhunter

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 922 Мнения:

Публикувано 22 януари 2015 - 12:59

Що не смениш пълнителя с друг нов пълнител, щом има проблем?

#13 shadow grass

shadow grass

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 132 Мнения:
  • Име:Dimitar
  • Оръжие:ТОЗ 34Р;ТОЗ 120 12М 1Е;ТИККА Т3 VARMINT 308 WIN и една кадъна с две цеви
  • Куче:курцхаар,лабрадор
  • МПС:Пасатор и Теранозавър на дизел

Публикувано 22 януари 2015 - 08:53

Сто пълнителя да смениш,все тая.Имам го същия проблем,а и още някой друг познат и съм го решил на 100%.

В пълнителя слагам или FMJ-та или EVOLUTION на RWS  и проблеми никакви.Може и HP.В цевта поставям какъвто ми е кеф.

Не слагайте разни гуми и амортизатори в предния край,щото в най-неподходящия момент от отката куршума ще се впие в материята и предния му край няма да се издигне за презареждане(след втория изстрел).Проблема го има и при някои пълнители,които не пускат 3;4 и 5-тия патрон да се издигнат.Има едно ръбче от отливката ,което създава въпросния проблем,но с малко шлосерска работа за около 2-3 минути е решим.

Изберете подходящия боеприпас и проблема отпада.

• Amateur и winterhunter харесват това

#14 NICK77

NICK77

Въоръжен турист

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 410 Мнения:
  • ГрадКазанлък,Пловдив

Публикувано 22 януари 2015 - 09:11

Сто пълнителя да смениш,все тая.Имам го същия проблем,а и още някой друг познат и съм го решил на 100%.

В пълнителя слагам или FMJ-та или EVOLUTION на RWS  и проблеми никакви.Може и HP.В цевта поставям какъвто ми е кеф.

Не слагайте разни гуми и амортизатори в предния край,щото в най-неподходящия момент от отката куршума ще се впие в материята и предния му край няма да се издигне за презареждане(след втория изстрел).Проблема го има и при някои пълнители,които не пускат 3;4 и 5-тия патрон да се издигнат.Има едно ръбче от отливката ,което създава въпросния проблем,но с малко шлосерска работа за около 2-3 минути е решим.

Изберете подходящия боеприпас и проблема отпада.

Явно конструкторите от Блазер  не се притесняват да сложат гумен елемент в предния крайна пълнителя , както при Р 93 така  и при Р8.

Без всякакви интервенции може спокойно да се ползват по-горе споменатия Еволюшън ,както и Н-мантел на РВС.

Също така Геко Плюс , Норма Вулкан и други подобни .

Успех!

#15 shadow grass

shadow grass

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 132 Мнения:
  • Име:Dimitar
  • Оръжие:ТОЗ 34Р;ТОЗ 120 12М 1Е;ТИККА Т3 VARMINT 308 WIN и една кадъна с две цеви
  • Куче:курцхаар,лабрадор
  • МПС:Пасатор и Теранозавър на дизел

Публикувано 22 януари 2015 - 09:22

Когато се опиташ да заредиш след втория изстрел и затвора не Оди ни напред- ни назад, ш са сетиш,но късно.Експерименти със своето оръжие всеки е свободен да прави,колкото си иска.

Колкото до конструкторите от БЛАЗЕР..........................,тяхна си работа.

Тук пиша за ТИКА,която ползвам и  всичко е от собствен опит........

Когато се налага да стреляш бързо повече от два пъти,винаги имай едно наум,че на третия патрон може да се е издигнал само ГЪЗЪ,а върха му да стои на втория етаж забит в гумата. ;)

Със здраве и много слука! 

• NICK77 харесва това

#16 kalidd

kalidd

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 686 Мнения:
  • Оръжие:няколко

Публикувано 22 януари 2015 - 09:35

По сериозни контри трябват  ;)

prod_gal_20294_1nQCkk_large.jpg

#17 NICK77

NICK77

Въоръжен турист

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 410 Мнения:
  • ГрадКазанлък,Пловдив

Публикувано 22 януари 2015 - 09:43

Когато се опиташ да заредиш след втория изстрел и затвора не Оди ни напред- ни назад, ш са сетиш,но късно.Експерименти със своето оръжие всеки е свободен да прави,колкото си иска.

Колкото до конструкторите от БЛАЗЕР..........................,тяхна си работа.

Тук пиша за ТИКА,която ползвам и  всичко е от собствен опит........

Когато се налага да стреляш бързо повече от два пъти,винаги имай едно наум,че на третия патрон може да се е издигнал само ГЪЗЪ,а върха му да стои на втория етаж забит в гумата. ;)

Със здраве и много слука! 

Явно съм те подразнил с предния си пост , а нямах това за цел . За което се извинявам , че си ме разбрал погрешно.

Относно бързото презареждане (основно необходимо при лов на гонка) не ми се случвало да засече патрон в пълнителя(ползвам тъповърхи Мега и Вулкан) . Когато тренирам по движещи цели и се налага динамично презареждане пак не съм имал проблеми с А-макса. Не е изключено, както си писал по-горе някой островърх като А-макса или някой Бергер да "заоре" в гумата .До момента няма и следи по нея да е нарушена повърхността  (ползвам маслоустойчива 1 мм ) стои си като гланцирана след доста тормоз.

За правото на всеки да си решава ,какво и как ще промени никой не го оспорва .

С пожелания за много слука и точни изстрели!

#18 lovecbg

lovecbg

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 1175 Мнения:
  • ГрадСофия

Публикувано 22 януари 2015 - 09:52

Мисля да търся решението като преправя или сменя пружината на първо време.Макар че пълнителя е доста "мек" и ако умелича напрежението от долу ще почне да яде пълнителя от горе!На този етап и на мен не ми се лепи и пили нищо.

Минава ми през акъла и да взема да го направя от ламарина.....ама това като крайна мярка.

#19 lovecbg

lovecbg

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 1175 Мнения:
  • ГрадСофия

Публикувано 22 януари 2015 - 09:55

По сериозни контри трябват  ;)

prod_gal_20294_1nQCkk_large.jpg

Такава бурия на ловното си оръжие няма да сложа.

• kalidd харесва това

#20 snaiper.

snaiper.

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 1706 Мнения:
  • ГрадСофия

Публикувано 22 януари 2015 - 09:58

Мисля да търся решението като преправя или сменя пружината на първо време.Макар че пълнителя е доста "мек" и ако умелича напрежението от долу ще почне да яде пълнителя от горе!На този етап и на мен не ми се лепи и пили нищо.

Минава ми през акъла и да взема да го направя от ламарина.....ама това като крайна мярка.

Ей тук вече може наистина да разбереш що е то приключение  ;)

• NICK77 харесва това

0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни

Change Theme!