Към съдържанието

Снимка

Примкаджии!

• Моля, влезте за да отговорите
33 отговора на тази тема

#1 valchan

valchan

Хмммм

• Глобален Модeрaтор
  • 2001 Мнения:

Публикувано 15 декември 2014 - 02:37

При един от последните си ловни излети, станах свидетел на една от най-долните форми на бракониерство...попаднахме на над 10бр. прилежно поставени метални въженца. На едната примка имаше диво прасе, а две от ловните кучета се бяха хванали на други две примки, и ако не беше настоятелния им лай, едва ли щяхме да ги открием. При вас има ли засечени такива случаи и как се справяте с този проблем. Предполагам ви е ясно, че ако се хване животно каквото и да е то го очаква смърт, в повечето случаи бавна и мъчителна! 

#2 mir777

mir777

Ловец

• Администратор
  • 3545 Мнения:
  • Име:Минко
  • Оръжие:Фотоапарат със светкавица
  • Куче:Няколко
  • МПС:Джип
  • ГрадТроян

Публикувано 15 декември 2014 - 03:04

Долен метод но със почти 100% сигурен резултат на успех, използван почти на всякъде за жалост.

За справяне на проблема съм чувал, че става с много обикаляне и доста бой.

• Skitnik, michev_michev, MILOSTIVIQ и 2 други харесват това

#3 garry

garry

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 2510 Мнения:
  • Име:Гърга Питич. Има два реда зъби едни обикновенни и едни златни. Елегантен е кат вампир
  • Оръжие:Певица де вади пирони със задник

Публикувано 15 декември 2014 - 03:12

При мен няма от години. В "частното ми ловно стопанство", последния случай беше къде 1995-6г га примкаджията се фана у примката та 2 дни висел горкия у гората. Добре ,че се сетих та го намерих и отвързах иначе щеха а го ядат лЕсиците  :D

Последно по миналата година един турял примки по блоковете с житото на мой приятел арендатор та му счупи шредера на единия "ефтинджос" комбайн , намериха го и май още плаща а е забравил и пушки и лов и примки отогава :lol2: 

Което обаче не значи ,че нема се пръкне па некой юнак готов се фане в примката. :lol:    

• kraso1971 харесва това

#4 profiH'87

profiH'87

Йебем ти све...

• Златен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • 1829 Мнения:
  • Име:Милко Стойнев
  • Оръжие:Тоз 34Р 12х70;Sauer S202 Hardwood кал. .308 Win.;Browning Long Track Composite Fluted 9,3x62;ИЖ-18МН .222 Rem.; Glock 17 Gen 3
  • Куче:Восточносибирски лайки и други връло люти свиняри
  • ГрадСофия

Публикувано 15 декември 2014 - 03:26

Най-гнусното деяние!!!Мое куче ако се хване в примка,ще обърна всичко и ще разбера кой "ловува" по този начин и ще му е ба всичко най-мило!

• valchan, pogo, BlaseR^ и 3 други харесват това

#5 vve

vve

трубач

• Златен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • 1136 Мнения:

Публикувано 15 декември 2014 - 06:25

Според мен с такива методи в голям процент от случаите "ловуват"  хора,които не са ловци,ама иначе са "мераклий",като хич не си дават сметка какво може да причинят!Някой много е "огладнял" за Коледа! ;)

• verneykaron харесва това

#6 BlaseR^

BlaseR^

"ХИЩНИЧАР"

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 438 Мнения:
  • Име:Иван
  • Оръжие:Kартечница

Публикувано 15 декември 2014 - 07:19

Когато бях наборен войник,старите кучета слагаха примки по оградите на караула да хващат зайци,аз тогава още не знаех,че някога ще стана ловец,но не е трудно да се досети човек какво се случва със животно уловено в примка.Правех се на тяхна страна слушах внимателно къде ще слагат и с най голямо удоволствие им саботирах малоумното начинание.Сега на работа също съм виждал да слагат да хващали лисици,зайци,но аз вече знам къде са пътеките къде да гледам и ги развалям.Но това са дреболии сравнение с тъпаците които го правят със финансова изгода и в много големи размери

#7 dp1962bg

dp1962bg

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 98 Мнения:
  • Оръжие:имам
  • Куче:НОК
  • МПС:Две

Публикувано 15 декември 2014 - 09:16

Човекът за съжаление  е най-голямия звяр, той убива без да е гладен. За съжаление  това сме ние - ЧОВЕЦИТЕ -  по-големи зверове от самите зверове.

• marqn харесва това

#8 damian1

damian1

Ловец

• Златен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • 3712 Мнения:
  • Име:damian
  • Оръжие:ЧЗ 9х19,Иж 12 кал.,Иж 16 кал. Браунинг 16 кал.,Бенели 9,3х62 ,Щаер ССГ-04 , 300WM
  • Куче:ягдтериер
  • МПС:УАЗ 452
  • ГрадСофия

Публикувано 15 декември 2014 - 09:50

Тази година застрелях прасе на горната челюст на което имаше впита метална примка . Явно се е хванало преди доста време ,може би месеци и повече , защото примката се бе враснала в в челюста до степен че ноздрите му бяха абсолютно запушени , до степен , че не можеш да пъхнеш игла в тях , а самата му муцуна бе расла пред и зад примката и наподобяваше нещо като пясъчен часовник . Снимах го и ще потърся снимките да ги кача да се види какво може да причини една примка.

П.С.  Докато идваше към мен се движеше много странно - с високо вдигната муцуна и леко отворена уста , но бе нормално охранено и жизнено.Прасето бе около 90 килограма може би 2 и повече годишно , мъжкар.

Поздрави и наслука

Този пост е редактиран от damian1: 15 декември 2014 - 09:52

• ДБД харесва това

#9 stoeger

stoeger

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 327 Мнения:

Публикувано 16 декември 2014 - 12:25

При един от последните си ловни излети, станах свидетел на една от най-долните форми на бракониерство...попаднахме на над 10бр. прилежно поставени метални въженца. На едната примка имаше диво прасе, а две от ловните кучета се бяха хванали на други две примки, и ако не беше настоятелния им лай, едва ли щяхме да ги открием. При вас има ли засечени такива случаи и как се справяте с този проблем. Предполагам ви е ясно, че ако се хване животно каквото и да е то го очаква смърт, в повечето случаи бавна и мъчителна! 

Ето въженце 

Прикачен файл  25092011171.jpg   372,77K   12 Брой сваляния

Ето какъв е резултата

Прикачен файл  IMG01138.jpg   435,66K   14 Брой сваляния

Прикачен файл  Снимка0412.jpg   80,16K   10 Брой сваляния

#10 krasi_75-berta

krasi_75-berta

Гонач-прасар

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 2585 Мнения:
  • Име:Красимир Михалев
  • Оръжие:Иж-18М,Ескорт-12/76-камо,SAVAGE EDGE-308W
  • Куче:злобен мелезак-пълна мастия+млада надежда
  • МПС:КИА-РИО де Поморио-Сузуки-Витара
  • ГрадПоморие

Публикувано 16 декември 2014 - 11:41

Навсякъде ги има тези примкаджии.Преди години и в нашия район имаше един мераклия.На един лов едното куче се хвана и до вечерта не го намерихме.На другата сутрин се пръснахме в по-голям периметър като викахме и свирихме,кучето като чу и започна да вие.Освободихме го,поразпитахме тук-там и намерихме гавазина.Добре,че го намери негов познат първи и поговори предварително с него,че иначе не знам какво ще се случи,ако бяхме ние.....От тогава примки не сме засичали,а този човек не е ловец и ходеше с едно колело,засичали сме го много пъти да обикаля и все за гъби бил....за сега няма примки,но винаги сме с едно наум,защото мръвкари винаги има и ще има,а лошото е,че не ходят да проверяват редовно примките си,а това е още по-долно....  

#11 daimio

daimio

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 27 Мнения:

Публикувано 16 декември 2014 - 11:51

Гадна работа!

Най-лошото е начинът, по който умира животното.

Може би навремето, преди векове, когато хората са се изхранвали само с лов и това е било въпрос на живот и смърт е било оправдано, но сега....

Само един начин има за справяне с тези действия - СТРАХ! Ужасен страх от ЖЕСТОКИТЕ последствия за всеки хванат.

Колегите Профи и Гари са посочили как!

Наслука на всички!

• valchan, mir777, MILOSTIVIQ и още 1 харесват това

#12 svetlio_vt

svetlio_vt

Ловец

• Глобален Модeрaтор
  • 1029 Мнения:
  • Оръжие:Blaser R8 Professional .308 Win, Beretta A400 Xplor Unico - Optima-Bore® 12 ga., ИЖ 58 МА - 12 кал.
  • Куче:Беше куче
  • МПС:TLC 90
  • ГрадВелико Търново

Публикувано 16 декември 2014 - 02:02

Това е може би най - бруталния и отвратителен начин на ловуване. Освен бой и еВан за такива трябва и солидна глоба и затвор! Иначе няма как да има страх или нещо да го спре. Темата ме подсети как преди няколко години убихме такъв глиган, който се е хващал на примка и след това се е измъкнал. За съжаление ясно си личеше колко се е мъчило животното и колко беше отслабнало. Въжето се е било врязало в кожата му и по целия пръстен си беше в гнойни рани....абсолютна гадост....

Прикачени файлове

• Прикачен файл  P1020876.JPG   403,33K   8 Брой сваляния

Този пост е редактиран от svetlio_vt: 16 декември 2014 - 02:06

• ДБД и socialnia харесват това

#13 ванко2

ванко2

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 15 Мнения:
  • Име:иван
  • Оръжие:безшумно
  • МПС:прежалено
  • Градхасково

Публикувано 16 декември 2014 - 07:19

Примките които се поставят биват 2 вида за дребен и едър дивеч. Тези които се поставят за дребния дивеч улавят и много хищници/което е добре/  но и много  ловни кучета, именно за това МРАЗЯ И НЕНАВИЖДАМ примкаджии и крадците на кучета.

Тези хора трябва да бъдат буквално изкоренени, да не казвам по лоша дума.

Сега са преминали към друг метод които се ползва главно пролетта и лятото . Правят стъпна примка която улавя дивеча за крака и го държи жив до идването на" пидала".

И при нас имаше подобни хора ама след като ми изчезнаха 2 ловни кучета и после ги намерих удушени си направих чакало до примките и познаи ,,,,, следва сериала секса и гората.

.

• valchan, profiH'87, pogo и 8 други харесват това

#14 Георги Петров

Георги Петров

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 780 Мнения:
  • Оръжие:Сако 300 wim .mag неръждавейка . Ремингтон дървен 700 308 win и Месарка SI 12. ТОЗ 8 22 LR за всеки ден
  • Куче:СТГ откродното Бретон -прахосмукачка
  • МПС:Нисан териер
  • ГрадСливница ,ама почти

Публикувано 24 ноември 2015 - 09:56

Гадна работа!

Най-лошото е начинът, по който умира животното.

Може би навремето, преди векове, когато хората са се изхранвали само с лов и това е било въпрос на живот и смърт е било оправдано, но сега....

Само един начин има за справяне с тези действия - СТРАХ! Ужасен страх от ЖЕСТОКИТЕ последствия за всеки хванат.

Колегите Профи и Гари са посочили как!

Наслука на всички!

Малко да раздвижа  темата ... " Може би навремето, преди векове, когато хората са се изхранвали само с лов и това е било въпрос на живот и смърт е било оправдано, но сега...." Може би да   :rolleyes: , ама по скоро не :) , защото и сега се ловува с примки в някои европейски държави и можеш да си закупиш примки от всеки един ловен магазин ... и незнам защо като в държавата ни определен начин на лов е забранен , задължително трябва да е гаден , лош или пък съдистичен  ?! Нима да гониш с джипа зайци на фар из стърнищата е по малко гаден от това да го заловиш в примка  :D или пък от вдигнатия адреналин и с бързата си стрелба причиняваш по малки страдания на дивеча  B) който умира с дни и седмици ?!

Наслука ! 

пп Аз лично предпочитам капаните от вида " вълчи ями " .... ма мн`о гърбене баце .  :C_10CH~1: 

#15 Георги Петров

Георги Петров

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 780 Мнения:
  • Оръжие:Сако 300 wim .mag неръждавейка . Ремингтон дървен 700 308 win и Месарка SI 12. ТОЗ 8 22 LR за всеки ден
  • Куче:СТГ откродното Бретон -прахосмукачка
  • МПС:Нисан териер
  • ГрадСливница ,ама почти

Публикувано 27 ноември 2015 - 12:59

Баси  :huh: що така , да няма с кой да се поспори, хей така за спорта ,  за или против примките  и капаните , плюсове , минуси ?!

Яно няма бракониери , няма  светци , само примерни ловци ?!  :sunglasses2: ... оставам си сам и си пожелавам, слука , че като гледам времето навън , вече става за капани !

#16 mir777

mir777

Ловец

• Администратор
  • 3545 Мнения:
  • ГрадТроян

Публикувано 27 ноември 2015 - 03:49

Баси  :huh: що така , да няма с кой да се поспори, хей така за спорта ,  за или против примките  и капаните , плюсове , минуси ?!
Яно няма бракониери , няма  светци , само примерни ловци ?!  :sunglasses2: ... оставам си сам и си пожелавам, слука , че като гледам времето навън , вече става за капани !

Ами аз съм против този метод защото не, че е по не хуманен а защото след слагането на примка или капан спираш да контролираш процеса и се хващо каквото мине според големината на капана и примката, няма женско, мъжко или шарено и болно. Докато с пушка или с хладно оръжие има подбор от страна на ловеца, той решава по какво и кога да дръпне спусака.

ПП. В случаите когата става въпрос за изхранване чрез лов то тогава глада е по силен от тока и всеки метод става позволен.
  • ванко2 харесва това

#17 dimitar22

dimitar22

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 100 Мнения:
  • Име:Димитър Минчев
  • ГрадДряново

Публикувано 27 ноември 2015 - 08:49

Ами аз съм против този метод защото не, че е по не хуманен а защото след слагането на примка или капан спираш да контролираш процеса и се хващо каквото мине според големината на капана и примката, няма женско, мъжко или шарено и болно. Докато с пушка или с хладно оръжие има подбор от страна на ловеца, той решава по какво и кога да дръпне спусака.

ПП. В случаите когата става въпрос за изхранване чрез лов то тогава глада е по силен от тока и всеки метод става позволен.

Не съм съвсем съгласен поставянето на капани не е за всеки, за да поставиш капан или примка трябва много добре да познаваш животните, пътеките им съответно всяка следа от какво животно е навиците им. Много добре да подбираш местата на поставяне за примките на каква височина и с какъв диаметър да бъде, как да насочиш животното да мине точно  от там, със стъпните капани се работи по съвсем друг начин. Капаните са избирателни и хуманни защото убиват животното на място без да се мъчи за точно определен тип дивеч, това са го доказали американците, който иска да види има много клипове в YouTube.За който му разбира капаните са много ефективни,  преди години когато чакалите се плащаха бях унищожил около една кланница над осемдесет чакала за две години.

• КУРЦХААР СРБ харесва това

#18 mir777

mir777

Ловец

• Администратор
  • 3545 Мнения:
  • ГрадТроян

Публикувано 28 ноември 2015 - 02:50

Не съм съвсем съгласен поставянето на капани не е за всеки, за да поставиш капан или примка трябва много добре да познаваш животните, пътеките им съответно всяка следа от какво животно е навиците им. Много добре да подбираш местата на поставяне за примките на каква височина и с какъв диаметър да бъде, как да насочиш животното да мине точно  от там, със стъпните капани се работи по съвсем друг начин. Капаните са избирателни и хуманни защото убиват животното на място без да се мъчи за точно определен тип дивеч, това са го доказали американците, който иска да види има много клипове в YouTube.За който му разбира капаните са много ефективни,  преди години когато чакалите се плащаха бях унищожил около една кланница над осемдесет чакала за две години.

Да кажем слагаш примка за прасе, как ще направиш така, че да не хванеш водачката?

#19 val4ak

val4ak

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 1092 Мнения:
  • Име:Иван
  • Куче:jagdterrier

Публикувано 28 ноември 2015 - 03:36

Малко да раздвижа  темата ... " Може би навремето, преди векове, когато хората са се изхранвали само с лов и това е било въпрос на живот и смърт е било оправдано, но сега...." Може би да   :rolleyes: , ама по скоро не :) , защото и сега се ловува с примки в някои европейски държави и можеш да си закупиш примки от всеки един ловен магазин ... и незнам защо като в държавата ни определен начин на лов е забранен , задължително трябва да е гаден , лош или пък съдистичен  ?! Нима да гониш с джипа зайци на фар из стърнищата е по малко гаден от това да го заловиш в примка  :D или пък от вдигнатия адреналин и с бързата си стрелба причиняваш по малки страдания на дивеча  B) който умира с дни и седмици ?!

Наслука ! 

пп Аз лично предпочитам капаните от вида " вълчи ями " .... ма мн`о гърбене баце .  :C_10CH~1: 

Ами единствения спор в случая  който може да съществува е кой от двата посочени незаконни начина на придобиване на дивечово месо (нарочно не казвам лов) е по-успешен.

#20 rikitikitavi

rikitikitavi

Ловец

• Златно Перо
  • PipPipPipPipPip
  • 494 Мнения:
  • Име:николай
  • Оръжие:toz 34 12х70, tula 16х70, super nova 12x89
  • Куче:засега само в мечти
  • МПС:галоперченце
  • ГрадВарна

Публикувано 28 ноември 2015 - 04:52

Пак се бяга от темата. Горе пише примкаджии. Това са неприятни методи за осигуряване на месо.
Който му е кеф с капаните си има лесно. Има си капани с падащи вратички. Само за хишници. Ползвайте си ги. Никой няма да се противи. Вече хванатото животно може да се пусне живо на друга територия или...да се направи на килимче. Избор има.
Направете кафезен капан за свраки и врани. Пак ще има резултати и пак има избор да се убие или пусне.
Не одобрявям никакви капани за полезен дивеч. И без това е малко. Туй моиъе пет стинки по въпроса.
  • NBP и damian1 харесват това

0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни

Change Theme!