Към съдържанието

Снимка

Поддръжка на ловните обувки

ловни обувки поддръжка

• Моля, влезте за да отговорите
30 отговора на тази тема

#21 Stoqanov

Stoqanov

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 208 Мнения:

Публикувано 31 август 2016 - 10:40

За всички обувки с мембрана са МИ КАЗВАЛИ , че е най-добре ..... "свмеча" мас ...

#22 митьо

митьо

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 372 Мнения:
  • Име:Димитър Фетфаджиев
  • Оръжие:CZ 455, ИЖ 27ЕМ, Piper Bayard, Glock 17L
  • Куче:Дратхаар и гонче
  • МПС:МБ, Нисан
  • ГрадИхтиман

Публикувано 01 септември 2016 - 10:31

Тези са им представители и би трябвало да имат аксесоари - http://www.apolo.bg/. За съжалениe сайта им е гола вода и не може да се разбере нищо за това с какво разполагат.

За кожени обувки с Горетех мембрана използвам това - http://zarimex.eu/sh...il-leather-care и това - http://zarimex.eu/shoes/footcare/waterproofing-leather-care

Този пост е редактиран от митьо: 01 септември 2016 - 10:32

#23 Никълъс

Никълъс

Никълъс от планината

• Златен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • 506 Мнения:
  • Име:Николай
  • Оръжие:ИЖ-58 МАЕ 12 кал.; CZ 550 FS .30-06 Spring.
  • Куче:ДраКтаР

Публикувано 02 септември 2016 - 07:50

Тези са им представители и би трябвало да имат аксесоари - http://www.apolo.bg/. За съжалениe сайта им е гола вода и не може да се разбере нищо за това с какво разполагат.

За кожени обувки с Горетех мембрана използвам това - http://zarimex.eu/sh...il-leather-care и това - http://zarimex.eu/shoes/footcare/waterproofing-leather-care

Благодаря! Заримекс ми е наблизо, така че ще заложа на ваксата.

#24 angel_bratanov

angel_bratanov

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 299 Мнения:
  • Име:Ангел Братанов
  • Оръжие:Beretta Silver Pigeon I / CZ 455 22LR , Sako 85/S Varmint MT .308
  • ГрадВарна

Публикувано 02 септември 2016 - 08:55

Благодаря! Заримекс ми е наблизо, така че ще заложа на ваксата.

....и няма да сбъркаш!

#25 Sandanski

Sandanski

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 1128 Мнения:
  • МПС:Нисан

Публикувано 11 септември 2016 - 04:15

След много опити и експерименти,с какви ли марки обувки-от евтини,до много скъпи.Мазал съм ги с какво ли не,и ефекта е почти нулев.Накрая,реших проблема,като се върнах към гумените ботуши. 100 % гаранция за сухи крака. Стига дан са пробити разбира се,и дан е много дълбока водата:)
Есенните,ги слагам в багажника на джипа,и ги обувам непосредствено преди ловния излет.Падне ли температурата около и под нулата,вадя ей тияПрикачен файл  IMG_20160911_170309.jpg   170,93K   4 Брой сваляния
Изключително леки и удобни.Но най-важното е,че крката ми си остават сухи и топли.Преди покупката,бях малко скептично настроен,понеже материала от който са изработени е много мек,но след четири сезона,съмненията се разсеяха:)
Забравих да напиша,че на варда за хищници,издържат два часа и петнадесет минути,на -15* без да измръзнат,сигурно могат и повече,ама на мен много почнаха да ми тракат зъбите:):):)

Този пост е редактиран от Sandanski: 11 септември 2016 - 04:24

• ДБД, jovani62 и todor_gps харесват това

#26 damian1

damian1

Ловец

• Златен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • 4325 Мнения:
  • Име:damian
  • Оръжие:ЧЗ 9х19,Иж 12 кал.,Иж 16 кал. Браунинг 16 кал.,Бенели 9,3х62 ,Щаер ССГ-04 , 300WM
  • Куче:ягдтериер
  • МПС:УАЗ 452
  • ГрадСофия

Публикувано 12 септември 2016 - 11:04

След много опити и експерименти,с какви ли марки обувки-от евтини,до много скъпи.Мазал съм ги с какво ли не,и ефекта е почти нулев.Накрая,реших проблема,като се върнах към гумените ботуши. 100 % гаранция за сухи крака. Стига дан са пробити разбира се,и дан е много дълбока водата :)
Есенните,ги слагам в багажника на джипа,и ги обувам непосредствено преди ловния излет.Падне ли температурата около и под нулата,вадя ей тияattachicon.gifIMG_20160911_170309.jpg
Изключително леки и удобни.Но най-важното е,че крката ми си остават сухи и топли.Преди покупката,бях малко скептично настроен,понеже материала от който са изработени е много мек,но след четири сезона,съмненията се разсеяха :)
Забравих да напиша,че на варда за хищници,издържат два часа и петнадесет минути,на -15* без да измръзнат,сигурно могат и повече,ама на мен много почнаха да ми тракат зъбите :):) :)

А как се справяш с влагата от изпотяването .

При мен с гумените ботуши , краката пак си ми бяха яко мокри  от изпотяването , щото от гумата влагата си остава вътре .

#27 Raev

Raev

СПА терапевт на открито

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 400 Мнения:
  • Име:Александър Раев
  • Оръжие:12/76, 22, 223, 243,9,3х62, 9х19+22, 2х9mmGas, 5,5mm
  • Куче:курцхаари, мелези
  • МПС:къса, черна, японска разбивачка на бъбреци
  • ГрадТук там по Голямата река

Публикувано 13 септември 2016 - 02:09

А как се справяш с влагата от изпотяването .

При мен с гумените ботуши , краката пак си ми бяха яко мокри  от изпотяването , щото от гумата влагата си остава вътре .

За гуменките оправия няма- влагата си остава..

Аз също съм сменил няколко чифта обувки и още толкова ботуши. Също така имам ел. стелки, уормъри всякакви..и т.н.

Също бях скептично настроен към въпросните от снимката, но ги взех да пробвам...Няма такъв кеф! Направих няколко лова на патица (статично) по 8-10 часа при -15/-23C и смело мога да кажа, че не ми измръзнаха краката! Нещо, което досега не ми се беше случвало с нищо! Ползвам два вида чорапи от мер. вълна/показвал съм ги из темите/

Влагата в тези ботуши остава отвън на техния си чорап- кондензира м/у ботуша и сребърното покритие на чорапа/което е на дупки. Краката са СУХИ!

Трудно се ходи с тях. Много са удобни и леки, но много обемни. Товярят много кал, което не е от голямо значение, тъй като в кално време няма нужда от тях.

Трудно се кара кола, да не кажа невъзможно.

Предполагам, че няма да са много издръжливи. Моите са още здрави, но и ги ползвам по предназначение. За гоначи не стават.

Тези модели, които са без чорап са си обикновени леки ботуши.

Поздрави!

• damian1 и Sandanski харесват това

#28 ДБД

ДБД

БАЙ ЧЕПИК

• Златен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • 4808 Мнения:
  • Име:Данаил
  • Оръжие:няколко
  • Куче:от 31.10.2013г. вече нямам !
  • МПС:Трабант - бял, комби .
  • ГрадРусчуклийска околия .

Публикувано 13 септември 2016 - 02:56

Аз също съм сменил няколко чифта обувки и още толкова ботуши. Също така имам ел. стелки, уормъри всякакви..и т.н.

Също бях скептично настроен към въпросните от снимката, но ги взех да пробвам...Няма такъв кеф! Направих няколко лова на патица (статично) по 8-10 часа при -15/-23C и смело мога да кажа, че не ми измръзнаха краката! Нещо, което досега не ми се беше случвало с нищо! Ползвам два вида чорапи от мер. вълна/показвал съм ги из темите/

Влагата в тези ботуши остава отвън на техния си чорап- кондензира м/у ботуша и сребърното покритие на чорапа/което е на дупки. Краката са СУХИ!

Трудно се ходи с тях. Много са удобни и леки, но много обемни. Товярят много кал, което не е от голямо значение, тъй като в кално време няма нужда от тях.

Предполагам, че няма да са много издръжливи. Моите са още здрави, но и ги ползвам по предназначение. За гоначи не стават.

Поздрави!

Трудно се карала кола, ти ако знаеш как се кара Трабант с такива ..... :lol2:

Иначе за другото си пцулутно прав.. 

Този пост е редактиран от ДБД: 13 септември 2016 - 02:57

• Raev и Sandanski харесват това

#29 Sandanski

Sandanski

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 1128 Мнения:
  • МПС:Нисан

Публикувано 13 септември 2016 - 04:55

Поздрави!

Благодаря,че си отговорил вместо мен:)Само бих искал да допълня,че лекото изпотяване,е нищо в сравнение с джвакащия звук,идващ откъм марковите обувки,след обиколките из някое росно стърнище:)

Този пост е редактиран от Sandanski: 13 септември 2016 - 04:56

#30 Raev

Raev

СПА терапевт на открито

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 400 Мнения:
  • Име:Александър Раев
  • Оръжие:12/76, 22, 223, 243,9,3х62, 9х19+22, 2х9mmGas, 5,5mm
  • Куче:курцхаари, мелези
  • МПС:къса, черна, японска разбивачка на бъбреци
  • ГрадТук там по Голямата река

Публикувано 13 септември 2016 - 05:49

Благодаря,че си отговорил вместо мен :)Само бих искал да допълня,че лекото изпотяване,е нищо в сравнение с джвакащия звук,идващ откъм марковите обувки,след обиколките из някое росно стърнище :)

Все пак не всички обувки джвакат :) особено при правилна поддръжка. Относно росното стърнище- не съм съгласен :D Млада росна 30см. рапица е най-големия тест :D

Тая година залагам на три нови чорапа, които са с изключително добри отзиви сред потребителите...пък да видим. Ще давам поетапно инфо според сезона.

Чорапите са с мембрана. По описание всички се тестват, като се пълнят с вода.

https://www.sealskin...lack-anthracite

https://www.sealskin...dark-grey-black

https://www.sealskin...s/trekking-sock

Този пост е редактиран от Raev: 13 септември 2016 - 05:50

• damian1 харесва това

#31 митьо

митьо

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 372 Мнения:
  • Име:Димитър Фетфаджиев
  • Оръжие:CZ 455, ИЖ 27ЕМ, Piper Bayard, Glock 17L
  • Куче:Дратхаар и гонче
  • МПС:МБ, Нисан
  • ГрадИхтиман

Публикувано 17 септември 2020 - 12:59

Зачетох се в един БЛОГ и открих няколко статии по темата, както и няколко за дрехи и изделия от различни материали.

Така че.... на който му е инересно и/или необходимо да отваря и чете:

Освен тези статии има и други интересни и полезни неща.

0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни

Change Theme!