Към съдържанието

Снимка

Поддръжка на ловните обувки

ловни обувки поддръжка

• Моля, влезте за да отговорите
30 отговора на тази тема

#1 АНДИ

АНДИ

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 44 Мнения:
  • Граддоста

Публикувано 20 ноември 2012 - 11:16

То заглавието го казва, но...Казвайте как поддържате ловните обувки...Спрейове, мазила и други такива...Давайте...

#2 don_stefano

don_stefano

Ловец

• Златен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • 1383 Мнения:

Публикувано 20 ноември 2012 - 11:22

То и аз това все съм се чудил за обувки, които са с мембрана трябва ли да се импрегнират? Нека да кажат хора, които наистина са сигурни.

#3 profiH'87

profiH'87

Йебем ти све...

• Златен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • 1936 Мнения:
  • Име:Милко Стойнев
  • Оръжие:Тоз 34Р 12х70;Sauer S202 Hardwood кал. .308 Win.;Browning Long Track Composite Fluted 9,3x62;ИЖ-18МН .222 Rem.; Glock 17 Gen 3
  • Куче:Восточносибирски лайки и други връло люти свиняри
  • ГрадСофия

Публикувано 20 ноември 2012 - 11:26

Ми добре е....ако са кожени,е добре за самата кожа!Аз използвам Плувонин на Блистол и съм доволен!

#4 valchan

valchan

Хмммм

• Глобален Модeрaтор
  • 2001 Мнения:

Публикувано 20 ноември 2012 - 11:42

То и аз това все съм се чудил за обувки, които са с мембрана трябва ли да се импрегнират? Нека да кажат хора, които наистина са сигурни.

Не трябва да се импрегнират, защо да запушваш мембраната, просто трябва много сериозна поддръжка и пак ще те изкарат 4-5години. След това почваш да ги мажеш, само че се губи ефекта на мембраната!

Този пост е редактиран от valchan: 20 ноември 2012 - 12:04

#5 Иван Живков

Иван Живков

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 139 Мнения:
  • Куче:Бретон
  • МПС:Роки
  • ГрадРусе

Публикувано 20 ноември 2012 - 01:07

И в никакъв сличай не трябва да се перат в пералнята, камо ли да се сушат в сушилнята, както направи "един приятел" с новите си чируки след първото яко изцапване http://www.lovecbg.c...tyle_emoticons/default/rofl.gif Ма тя, простотията, по хората ходи :P
Сега ги ползвам (грешка - той ги ползва) за птичия лов, докато е сухо....
  • valchan харесва това

#6 valchan

valchan

Хмммм

• Глобален Модeрaтор
  • 2001 Мнения:

Публикувано 20 ноември 2012 - 01:51

И в никакъв сличай не трябва да се перат в пералнята, камо ли да се сушат в сушилнята, както направи "един приятел" с новите си чируки след първото яко изцапване http://www.lovecbg.c...tyle_emoticons/default/rofl.gif Ма тя, простотията, по хората ходи :P
Сега ги ползвам (грешка - той ги ползва) за птичия лов, докато е сухо....

Аз го познавам този балък, тоя същия си изпра на 60 градуса новия "горетексов" комплект и после го пусна в сушилнята http://www.lovecbg.c...tyle_emoticons/default/rofl.gif

#7 Илиян

Илиян

Начинаещ хищничар

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 267 Мнения:
  • МПС:Гордостта на кралицата - английска уазка
  • ГрадРусчук, София, Бургас - по женска линия

Публикувано 20 ноември 2012 - 02:11

Б@си к'ви сте чистници. Като млади невести пред сватове. Аз пък мойте си антерийки само ги попристържа от време на време и това е - ни сапун, ни веро са помирисвали... А и ги поливам с урина от рагонена свиня да ги поразмекна, много като се втвърдят... : ) Сега сериозно - като се присетя вечерта преди лов остъргвам и изчетквам обувките и ги напръсквам обилно с шпрейче за поддръжка на дрехи/обувки с мембрана - в момента на Норт фейс. Или не го правя как трябва, или не достатъчно начесто, но ефект до момента никакъв... Като са нови проблем няма, за следващия сезон все намира от къде да пропусне...

#8 NPB

NPB

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 127 Мнения:
  • Градкурцхаар

Публикувано 20 ноември 2012 - 02:15

Ето и моите 5 стотинки по темата.Обикновено големите производители са направили така нареченият затворен кръг-Обувки,чорапи,аксесоари,мазила и спрейове за поддръжка. Обикновено мазилата са за лицева кожа,а спрейовете за набук и мъхеста кожа. Досега съм ползвал две марки и двете имат препарати за поддръжка.Доволен съм и от двете.Така,че ако обувките са от по-голям производител, то със сигурност предлагат и компоненти за поддръжка.
  • жоро75 харесва това

#9 Даниел Узунов

Даниел Узунов

Ловец

• Златен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • 675 Мнения:

Публикувано 20 ноември 2012 - 08:54

Аз пък ползвам една паста на Мендел и съм много доволен.Има я в Аполото, а за дрехите си купувам специален препарат за пране на Гор-текс от един магазин до зала Фестивална ама не се сещам как се казваше.

#10 LyudmilLov

LyudmilLov

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 1367 Мнения:

Публикувано 01 февруари 2013 - 05:29

Аз пък ползвам една паста на Мендел и съм много доволен.Има я в Аполото, а за дрехите си купувам специален препарат за пране на Гор-текс от един магазин до зала Фестивална ама не се сещам как се казваше.

Г-н Узунов, а след като изперете дрехите имали ли сте проблем с водонепромокаемостта?

#11 Даниел Узунов

Даниел Узунов

Ловец

• Златен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • 675 Мнения:

Публикувано 03 февруари 2013 - 10:44

Г-н Узунов, а след като изперете дрехите имали ли сте проблем с водонепромокаемостта?

Не никакъв.Със същия препарат си пера и палатката и нямам оплаквания.

http://www.gear-zone...g-walking-boots

Това е марката която ползвам.

Този пост е редактиран от Даниел Узунов: 03 февруари 2013 - 10:50

• LyudmilLov харесва това

#12 Olight

Olight

Търговец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 212 Мнения:
  • Име:Андрей Николов
  • Оръжие:Разнообразно
  • ГрадСофия

Публикувано 10 февруари 2013 - 08:07

В подкрепа на колегата - Nikawax, както за чепиците, така и за дрехите.

Продуктите са добри и се намират лесно, както в магазинната мрежа, така и Онлайн.

#13 Raev

Raev

СПА терапевт на открито

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 400 Мнения:
  • Име:Александър Раев
  • Оръжие:12/76, 22, 223, 243,9,3х62, 9х19+22, 2х9mmGas, 5,5mm
  • Куче:курцхаари, мелези
  • МПС:къса, черна, японска разбивачка на бъбреци
  • ГрадТук там по Голямата река

Публикувано 10 февруари 2013 - 08:46

Аз не съм очарован! След импрегниране, наистина водата остава на капки върху обувката, но точно след 20 мин в росата няма и следа от ефекта. Първия сезон нямах грижи с Рокито, след втория започнаха да пропускат и опитите ми с разни мазила не помогнаха. Накрая стигнах до стария изпитан течен парафин и от тогава съм отново със сухи крака вече пети сезон. Ефекта на мембраната го няма...но така или иначе и нея я няма :D

Искам да подчертая, че ги ползвам най-екстремно и редовно в кал, сняг, вода, сухо, къпини и т.н

.....на колегата ми, същите (поръчахме ги заедно) още не са мазани с нищо....но се ползват само в сняг.

Прикачени файлове

• Прикачен файл  IMAG0796.jpg   162,37K   33 Брой сваляния
  • Прикачен файл  IMAG0799.jpg   96,64K   31 Брой сваляния

#14 Даниел Узунов

Даниел Узунов

Ловец

• Златен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • 675 Мнения:

Публикувано 10 февруари 2013 - 11:47

Аз не съм очарован! След импрегниране, наистина водата остава на капки върху обувката, но точно след 20 мин в росата няма и следа от ефекта. Първия сезон нямах грижи с Рокито, след втория започнаха да пропускат и опитите ми с разни мазила не помогнаха. Накрая стигнах до стария изпитан течен парафин и от тогава съм отново със сухи крака вече пети сезон. Ефекта на мембраната го няма...но така или иначе и нея я няма :D Искам да подчертая, че ги ползвам най-екстремно и редовно в кал, сняг, вода, сухо, къпини и т.н .....на колегата ми, същите (поръчахме ги заедно) още не са мазани с нищо....но се ползват само в сняг.

Сашко то ако нямаш мембрана няма как да ти помогне този препарат,който си снимал.На него пише, че подобрява няма как да ги направи непромокаеми.Принципно ползвам препарати от тази марка за поддръжка на дрехи с мембрана и палатката и съм доволен.

#15 Raev

Raev

СПА терапевт на открито

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 400 Мнения:
  • Име:Александър Раев
  • Оръжие:12/76, 22, 223, 243,9,3х62, 9х19+22, 2х9mmGas, 5,5mm
  • Куче:курцхаари, мелези
  • МПС:къса, черна, японска разбивачка на бъбреци
  • ГрадТук там по Голямата река

Публикувано 11 февруари 2013 - 01:31

Рокитата са с Гортекс и точно заради това си взех въпросния препарат. Така или иначе я няма, имах предвид, че се е скапала. Парафина ги запечатва и спират да дишат теоретично, но потни крака не съм имал като се замисля.

Както и да е, много съм доволен от чепиците!

Някой, ако не може да спре теча с друго, два пъти в сезона с парафина, отгоре боя или вакса и работата заспива.

А познай другите, дето още не са мазани на кого са :D

#16 Даниел Узунов

Даниел Узунов

Ловец

• Златен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • 675 Мнения:

Публикувано 12 февруари 2013 - 10:12

Рокитата са с Гортекс и точно заради това си взех въпросния препарат. Така или иначе я няма, имах предвид, че се е скапала. Парафина ги запечатва и спират да дишат теоретично, но потни крака не съм имал като се замисля. Както и да е, много съм доволен от чепиците! Някой, ако не може да спре теча с друго, два пъти в сезона с парафина, отгоре боя или вакса и работата заспива. А познай другите, дето още не са мазани на кого са :D

Мисля, че се досещам май има нещо общо с Кабекас. :)
  • Raev харесва това

#17 zkk

zkk

Ловец

• Златен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • 785 Мнения:
  • Име:Swetoslav
  • Оръжие:всякакво
  • Куче:вече нямам
  • МПС:UAS - 31519 редукторен
  • ГрадАприлци

Публикувано 12 февруари 2013 - 07:26

В спортните /не ловните/ магазини има добри препарати, доколкото си спомням едната марка беше английска !

Не разбирам, ако обувката е кожена, то Горетексовата мемрана, изважда влагата от крака, през кончова на обувката, така че, кожата спокойно може да се маже,  с каквито си искате смазки, течен парафин, мас и т.н. !

Ако обаче над горетекса имате кордура или някакъв друг плат, то най - добре не мажете с нищо .... или си вземете кожени обувки !

#18 Olight

Olight

Търговец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 212 Мнения:
  • Име:Андрей Николов
  • Оръжие:Разнообразно
  • ГрадСофия

Публикувано 12 февруари 2013 - 09:48

Koлеги, днес ми подариха NIKAWX "Black Wa x- Waterproofing wax for leather" за черни кожени обувки с Gore-Tex.

След реален тест ще споделя резултата - става или не...

Oпаковката е нещо такова с гъбичка за директно мазане...

Публикувано изображение

#19 lov

lov

Златен Потребител

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 1179 Мнения:
  • Оръжие:кривак
  • Куче:гонче
  • МПС:2х2 кракомобил
  • Гради аз не знам

Публикувано 13 февруари 2013 - 02:01

Всичките тези мазила май ще заминат в мналото.

А цената не е чак толкова убийствена.

http://www.ultraever...e.com/products/

Дори и в амазона се е продавало.

http://www.amazon.co...t/dp/B00AWYBIH8

Ама то така  обикаляме по баирите и няма кой да следи новостите.

Добре че нашите журналя като се зачудят с какво да запълнят колонките извадят и припишат някоя стара тема от някъде.

Всъщност миналата година в Швейцарско беше хит някакъв подобен шпрей за стъкла. Ракламираха го като не знам каква си нанотехнология. И с едно напръскване на стъклото не се поти и замръзва през целия сезон. Ама то кой да внимава щото на мен всиките реклами влизат през едното ухо и излизат незабавно през другото. И се набутах с това

Прикачен файл  P2130124.JPG   36,56K   3 Брой сваляния

Прикачен файл  P2130125.JPG   29,79K   3 Брой сваляния

на тая безумна цена.

Ако някой се навие можем да си поръчаме една ока и да го пробваме. Чини ми се много по добре от всиките

• BlaseR^ харесва това

#20 Никълъс

Никълъс

Никълъс от планината

• Златен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • 507 Мнения:
  • Име:Николай
  • Оръжие:ИЖ-58 МАЕ 12 кал.; CZ 550 FS .30-06 Spring.
  • Куче:ДраКтаР

Публикувано 31 август 2016 - 09:32

Някой би ли препоръчал препарат за импрегниране на кожени обувки Мендел с Gore-Tex мембрана?

1 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 1 гости, 0 анонимни

Change Theme!