Към съдържанието

Снимка

Съвети за бързомер за гладко!

• Моля, влезте за да отговорите
69 отговора на тази тема

#61 jovani62

jovani62

Ловец

• Златен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • 5664 Мнения:

Публикувано 01 декември 2017 - 11:59

И какво пречи, че планката не е вентилирана, не разбрах?

Поздрави и наслука!

Не може да се стегне по достатъчно стабилен начин ..... освен че е равна и гладка , планката на успоредките е с трапецовидна форма.

Поздрави и наслука!

#62 old_hunter

old_hunter

Ловец

• Глобален Модeрaтор
  • 4585 Мнения:
  • Оръжие:Beretta Urika Gold Optima-Bore 12 ga., Benelli Raffaello Delux 12 ga., Sako 75 Varmint 308 Win, Sako 85 Varmint 243 Win, Browning LongTrack 30-06 Sprg, Anschutz 1807 22 lr.

Публикувано 02 декември 2017 - 05:53

Не може да се стегне по достатъчно стабилен начин ..... освен че е равна и гладка , планката на успоредките е с трапецовидна форма.

Поздрави и наслука!

Е нали тази, на която си сложил мушката е успоредка? Комплектът, който Пилето показва е същият, дори и на мен ми се намира такъв в шкафа :)

Поздрави и наслука!

#63 Чавдар

Чавдар

Ловец

• Златен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • 3862 Мнения:
  • Име:Чавдар Пенков
  • Оръжие:ТОЗ 34, ИЖ 27
  • МПС:Рено
  • ГрадСофия

Публикувано 02 декември 2017 - 09:41

Поздрави и наслука!

Така е...

Аз преди няколко години имах един прехвален полуавтомат "Берета", която се оказа, че бие и сачмите, и бреникетата 20 см долу на 6 часа и се изръсих 100 - на лева за това, купено от "Вертекс" долу на линка, та дано корегирам центровката...

https://www.truglo.c...74F4225CB2A7EC2

Но се оказа, че за монтаж /стабилен/ става само на вентилирана планка, защото захвата отдолу има едни зъби, които на масивна планка, колкото и да ги стягаш изплъзват... Могат да се стегнат и фиксират добре, само ако влязат в прорезите на вентилираната..

:) Та и на мен ми се търкалят чарковете по чекмеджетата....

Този пост е редактиран от Чавдар: 02 декември 2017 - 09:43

• jovani62 и patelan харесват това

#64 pile

pile

Ловец

• Златен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • 726 Мнения:
  • Име:Русев
  • Оръжие:Beretta AL390 - 20 cal., ИЖ-27, Brno-1 22LR, СЛР-101 223Rem., Blaser R93 Странджа тракър - .308W, Walther p22 Target.....
  • Куче:откраднаха ми Кирчо
  • ГрадБГ-USA

Публикувано 04 декември 2017 - 10:31

точно за този модел гарантирам, че даже да не е вентилирана планката/такъв е моя случай отпред на мушката/ , проблеми няма никакви. Пушката е с него вече над 4500 изстрела - нито съм прострелвал наново, нито съм дозатягал нещо. нищо не е мръднало. болшинството от патроните са леки таргет, но е стреляно и с много магнум патрони, включително и куршуми. пушката е беретта АЛ-390 20 калибър

#65 jovani62

jovani62

Ловец

• Златен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • 5664 Мнения:

Публикувано 09 ноември 2018 - 07:26

Колеги, някой поставял ли е бързомер на "Ата армс SY" ?
По-скоро ме интересува дали има монтажи конкретно за този модел? На "Ата Нео" на цевната кутия има фрезована релси за монтаж, мисля, че са "лястовица опашка", но при SY цевната кутия е гладка.

.... Направи си сам.....

038809928-big.jpg?r=0

038448988-big.jpg?r=0

.

............. ;)

• Bat Geca Loveca, andi, ddd_dancho и още 1 харесват това

#66 ddd_dancho

ddd_dancho

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 133 Мнения:
  • Име:Йордан Йорданов
  • Оръжие:"CZ-550 FS", "ИЖ-54"; "Аta Arms SY", "Мossberg 702 plinkster"
  • Куче:Гонче Бари
  • МПС:"Нисан Терано 2"
  • ГрадСвищов

Публикувано 12 ноември 2018 - 06:19

.... Направи си сам.....

Да, това е някакъв вариант .......

Единствено ме притеснява, доколко материала на цевната кутия ще "носи" на системно притягане/сваляне на болчетата, защото, ако поставя бързомер няма да е за постоянно, а само за свинския лов. През останалото време ще си ползвам мерната линия.

#67 andi

andi

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 605 Мнения:
  • Име:Анди
  • Оръжие:Ij 54, Armsan ,Мазалат, Toz , Browning, Ruger
  • Куче:гонче , курцхар
  • ГрадПловдив

Публикувано 12 ноември 2018 - 07:40

Да, това е някакъв вариант .......

Единствено ме притеснява, доколко материала на цевната кутия ще "носи" на системно притягане/сваляне на болчетата, защото, ако поставя бързомер няма да е за постоянно, а само за свинския лов. През останалото време ще си ползвам мерната линия.

На Джовани варианта е много лесен и много гъвкав , защото има голям избор "устройства" отгоре на уивър . 

Мислих подобен вариант , ама не ме грабва идеята за но-нейм монтаж върху друг но-нейм монтаж . И всичко да се крепи от 2 винтчета завити в алуминий . 

#68 jovani62

jovani62

Ловец

• Златен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • 5664 Мнения:

Публикувано 12 ноември 2018 - 08:56

На Джовани варианта е много лесен и много гъвкав , защото има голям избор "устройства" отгоре на уивър . 

Мислих подобен вариант , ама не ме грабва идеята за но-нейм монтаж върху друг но-нейм монтаж . И всичко да се крепи от 2 винтчета завити в алуминий . 

да се крепи от 2 винтчета завити в алуминий .

...... И болтовете (М-4мм.) , и планката са допълнително фиксирани с Бизон епокси метал......

----------------------------------------------

п.с. И по дълга планка можех да сложа , и с 5-6 болта  да бъде ,  но според личната ми преценка - няма смисъл ... за 4 год. нищо не е мръднало . .... все пак тая планка носи 100 гр. бързомерче , а не някое П Н В 

Този пост е редактиран от jovani62: 12 ноември 2018 - 09:13

#69 andi

andi

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 605 Мнения:
  • ГрадПловдив

Публикувано 12 ноември 2018 - 09:09

Ето го моя вариант : 

Исках да го сложа по-напред ,ниско върху мерната планка . Но трябваше пак да правя специален монтаж , а изобщо не знам дали ще се пречупя да ловувам с полуавтомат (за 5 години съм го вадил 1 път на лов и 1 или 2 пъти на панички) .

И като не не ми се занимаваше , направих най-логичното и лесно за мен : 

Намерих готов монтаж за 11 мм лястовича опашка и и фрезовах такава на цевната кутия . Пуснах я нарочно дълга , за да мога ако ми скимне да слагам всякакви бързомери и оптики каквито ми скимнат . С различно дълги монтажи . 

Малко ме дразни че е висок по моите критерии ( на двуцевката ми направих 3 пъти по-нисък)  , но засега за експеримента - толкова . 

Прикачени файлове

• Христо Христев, jovani62 и damian1 харесват това

#70 andi

andi

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 605 Мнения:
  • ГрадПловдив