Към съдържанието

Снимка

Най-популярните марки ловни дрехи в Европа и още нещо...

резултатите от една анкета

• Моля, влезте за да отговорите
137 отговора на тази тема

#121 miko

miko

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 632 Мнения:
  • Име:Милен
  • Куче:Ротвайлер

Публикувано 18 януари 2019 - 12:24

Последните 10-15 години пазарът се напълни с патъци с гортекс. Освен ловни и планински има още и зимни, летни, модни, матаронки и квот се сетиш. Е, как па само харкилата иска грижи и пръскане бе?!

А всичко друго държи и без нищо? Еми, аз за мене си знам как. Харкила - нье.

• damian1 и alexandro42 харесват това

#122 2cv

2cv

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 114 Мнения:
  • Оръжие:zkm 452-2e .22lr lux, maverick 88, sako85 varmint .308Win

Публикувано 18 януари 2019 - 12:35

Чакай за обуща да ти върнат парите," здрави ли са - здрави,ама текат, е ще текат, това не са гумени ботуши "... Край на дебата.

Точно поради тази причина не си купувам продукти с горетекс оттук. При положение, че няма разкъсване или протриване задължително се рекламират отвсякъде. Ползвам продукти с горетекс от около 15години - и за лов и цивилни. Едно цивилно яке си го купувах от Виена преди години. След 2-3дни заваля дъжд и след 10-15минути лявото ми рамо леко се подмокри. Все още не си бях тръгнал оттам и веднага отидох в магазина и ми го смениха, дори управителя като дойде се извини човека за причиненото ми неудобство - то си личеше че пуска от рамото - явно са пропуснали да подлепят шева. За обувките по същия начин - на брат ми едната обувка(LOWA) му протече на втория месец и той ги върна в магазина. След 2 седмици му се обадиха да иде да си вземе новите обувки - старите ги пратили във фабриката на фирмата производител и там при теста се оказало че има теч, имаше май едни връзки или стелки  подарък за извинение. От тогава нося само LOWA -12-13 години различни модели и нямам ядове, на жената също купувам от тая марка и тя е доволна. Имат си 2 години гаранция и хората си я уважават. А горетекс мембраната е с няколко вида на изпълнение, и посмъртно не трябва да има течове ако е здрава и шевовете са подлепени. 

https://www.gore-tex.com/

Тук е описана как работи мембраната и разновидностите и. По отношение на обувките - обувките за тежки условия трябва да имат минимален брой шевове и да са от минимален брой парчета кожа. Също така имат и лепен гумен борд отстрани и отпред на обувката. По-качествените са от едно парче кожа, което покрива крака отпред и отстрани. Съответно това се отразява и на цената на продукта. Няколко много добри обувки за лов:

34f81efd859eabc5315c084e38bd3767.jpgGalerie_Hunter_GTX_Evo_Extreme_01-500x50bestard-explorer-ag-5180.jpg

• Щирлиц и Stoqanov харесват това

#123 alexandro42

alexandro42

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 74 Мнения:
  • Име:Сашо Александров
  • Оръжие:Beretta 686, Winchester SX3
  • Куче:Епаньол Бретон
  • МПС:Паджеро
  • ГрадСофия

Публикувано 18 януари 2019 - 02:47

Точно поради тази причина не си купувам продукти с горетекс оттук. При положение, че няма разкъсване или протриване задължително се рекламират отвсякъде. Ползвам продукти с горетекс от около 15години - и за лов и цивилни. Едно цивилно яке си го купувах от Виена преди години. След 2-3дни заваля дъжд и след 10-15минути лявото ми рамо леко се подмокри. Все още не си бях тръгнал оттам и веднага отидох в магазина и ми го смениха, дори управителя като дойде се извини човека за причиненото ми неудобство - то си личеше че пуска от рамото - явно са пропуснали да подлепят шева. За обувките по същия начин - на брат ми едната обувка(LOWA) му протече на втория месец и той ги върна в магазина. След 2 седмици му се обадиха да иде да си вземе новите обувки - старите ги пратили във фабриката на фирмата производител и там при теста се оказало че има теч, имаше май едни връзки или стелки  подарък за извинение. От тогава нося само LOWA -12-13 години различни модели и нямам ядове, на жената също купувам от тая марка и тя е доволна. Имат си 2 години гаранция и хората си я уважават. А горетекс мембраната е с няколко вида на изпълнение, и посмъртно не трябва да има течове ако е здрава и шевовете са подлепени. 

https://www.gore-tex.com/

Тук е описана как работи мембраната и разновидностите и. По отношение на обувките - обувките за тежки условия трябва да имат минимален брой шевове и да са от минимален брой парчета кожа. Също така имат и лепен гумен борд отстрани и отпред на обувката. По-качествените са от едно парче кожа, което покрива крака отпред и отстрани. Съответно това се отразява и на цената на продукта. Няколко много добри обувки за лов:

34f81efd859eabc5315c084e38bd3767.jpgGalerie_Hunter_GTX_Evo_Extreme_01-500x50bestard-explorer-ag-5180.jpg

В България, в кой магазин така приветливо са ви приели и обслужили рекламацията? Инак има вариант, да с КЗП на който му се занимава. На мен също ми сменяват дрехи и обувки без грижа ама в официалният склад на Берета - Италия ( купувани онлайн) . 

Този пост е редактиран от alexandro42: 18 януари 2019 - 02:48

#124 2cv

2cv

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 114 Мнения:

Публикувано 18 януари 2019 - 04:09

Във Виена стана това с якето. Аз от много години не си купувам дрехи и обувки от България - първо, че тука не познават парите и цените са в космоса, и второ - като стане въпрос за рекламации - все едно те си вадят парите от джоба а не фирмата производител. Ако някой ден родните търговци станат хора, може би ще почна да пазарувам от тях. Разбирам, че няма как да продават на цени като големите вериги из европата, но разлика от 50% или  х2 ми идва малко в повече. А в днешно време с толкова голямо разнообразие и онлайн магазини и платформи човек може да избира най-доброто на прилични цени.

• емо. и alexandro42 харесват това

#125 miko

miko

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 632 Мнения:

Публикувано 18 януари 2019 - 04:14

А в днешно време с толкова голямо разнообразие и онлайн магазини и платформи човек може да избира най-доброто на прилични цени.

А при тия как седи въпроса с рекламациите?

#126 2cv

2cv

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 114 Мнения:

Публикувано 18 януари 2019 - 04:29

Елементарно - пишеш на съпорта и той ти казва какво правите - в повечето случаи им го връщаш на тях и те се оправят с производителя. Много рядко може да го пратиш на директно на производителя и те да му пишат на него, за да няма препращане и забавяне.

• miko харесва това

#127 miko

miko

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 632 Мнения:

Публикувано 18 януари 2019 - 04:33

Това за гаранционен проблем след н-на брой месеца важи ли?

#128 2cv

2cv

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 114 Мнения:

Публикувано 18 януари 2019 - 05:40

Зависи колко н на брой са месеците - ако са си в гаранционния срок - да важи. На харкилата ми и дават 5 години гаранция срещу производствени дефекти, аз си я взех от финландия,  да видим дали ще изкара до тогава :258027:

• alexandro42 харесва това

#129 alexandro42

alexandro42

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 74 Мнения:
  • ГрадСофия

Публикувано 18 януари 2019 - 08:46

Зависи колко н на брой са месеците - ако са си в гаранционния срок - да важи. На харкилата ми и дават 5 години гаранция срещу производствени дефекти, аз си я взех от финландия,  да видим дали ще изкара до тогава :258027:

А върни я при нашия представител на марката дали и той дава 5 години или важи правилото - гаранция даваме, рекламации не приемаме хаха

#130 2cv

2cv

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 114 Мнения:

Публикувано 18 януари 2019 - 09:18

А върни я при нашия представител на марката дали и той дава 5 години или важи правилото - гаранция даваме, рекламации не приемаме хаха

Ми това е една от причините да не си ги купя от тук и да стимулирам родната икономика. 

#131 alexandro42

alexandro42

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 74 Мнения:
  • ГрадСофия

Публикувано 18 януари 2019 - 09:49

КЗП върши работа и всички отворковци свиват сърмите - приемат и гаранции и рекламации, и всичко, но трябва да си аргументиран, упорит, и да си отстояваш правата.
В интерес на истината фирмата продаваща харкила и Сииланда есента направи уникални намаления и си напазарувах с кеф. Не и споменавам името да не прозвучи като реклама.

#132 old_hunter

old_hunter

Ловец

• Глобален Модeрaтор
  • 4621 Мнения:
  • Оръжие:Beretta Urika Gold Optima-Bore 12 ga., Benelli Raffaello Delux 12 ga., Sako 75 Varmint 308 Win, Sako 85 Varmint 243 Win, Browning LongTrack 30-06 Sprg, Anschutz 1807 22 lr.

Публикувано 20 януари 2019 - 07:33

КЗП върши работа и всички отворковци свиват сърмите - приемат и гаранции и рекламации, и всичко, но трябва да си аргументиран, упорит, и да си отстояваш правата.
В интерес на истината фирмата продаваща харкила и Сииланда есента направи уникални намаления и си напазарувах с кеф. Не и споменавам името да не прозвучи като реклама.

Не и споменавам името да не прозвучи като реклама.

Не трябва да се счита за реклама отзив на реално съществуващ, доволен потребител. Даже напротив - споделеният положителен опит може да спести доста разочарования на бъдещия купувач :)

Поздрави и наслука!

#133 n960

n960

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 2424 Мнения:

Публикувано 20 януари 2019 - 10:38

Не и споменавам името да не прозвучи като реклама.

Не трябва да се счита за реклама отзив на реално съществуващ, доволен потребител. Даже напротив - споделеният положителен опит може да спести доста разочарования на бъдещия купувач :)

Поздрави и наслука!

Вероятно е Заримекс - имаха намаления по повод 20 години на пазара... :D

#134 2cv

2cv

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 114 Мнения:

Публикувано 20 януари 2019 - 10:50

Те бяха - на сийланд имаха до 50% намаления - още ме е яд, че не ми остана време да метна едно поларче - ма от пуста работа не успях.... 

#135 NBP

NBP

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 448 Мнения:
  • Име:Николай
  • Оръжие:.308
  • МПС:Subaru
  • ГрадСофия

Публикувано 21 януари 2019 - 04:02

Някой има ли впечатления от Seeland Kraft Force?

#136 alexandro42

alexandro42

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 74 Мнения:
  • ГрадСофия

Публикувано 21 януари 2019 - 05:12

Вероятно е Заримекс - имаха намаления по повод 20 години на пазара... :D

Точно Заримекс . В интерес на истината Франкониа пуснаха също уникални намаления на Сийланд и Харкила... 

#137 alexandro42

alexandro42

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 74 Мнения:
  • ГрадСофия

Публикувано 21 януари 2019 - 05:14

Някой има ли впечатления от Seeland Kraft Force?

Чисто визуални за жалост. Перфектно направени дрешки, много яки в буквалния смисъл изглеждат. Но нищо от опит не мога да кажа

• NBP харесва това

#138 баян

баян

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 280 Мнения:
  • Име:Василев
  • Оръжие:Иж54, Чз 513, дрилинг Симсон Зул 12х70/7х65R, Браунинг Мк3 9,3х62, Ремингтън 700 SPS .223, Ремингтън 700 VSF .308
  • Куче:курцхаар
  • МПС:Газ 69АМ, ЛендРовър Дискавъри II
  • ГрадСофия

Публикувано 22 януари 2019 - 11:27

Няколко много добри обувки за лов:

От тук показаните обувки аз ползвам вече трети сезон Бестард( последната от трите показани), но по- ниския модел. Изключително удобни обувки! Ползвам ги, като гонач и на пусия. Не запаряват и не се пързалят( подметка Фибран). Засега проблеми с протичане нямам. Единствения им недостатък според мен е, че при издебване или "пресичане" на дивеча тропат, което е нормално за туристически обувки. Според мен отстъпват на Чирука само по тропането. Продават ги в магазин К2- аутдоорс.Струват около 350лв.

А Лова( по- друг модел) имам от този сезон. Ползвам я при по- топло време при лов на ход.Също много удобна обувка. Не тропа. Купих я от Декатлон за около 130лв.

Този пост е редактиран от баян: 22 януари 2019 - 11:31

1 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 1 гости, 0 анонимни

Change Theme!