Към съдържанието

Снимка

Въпрос към г-н Захариев?

• Моля, влезте за да отговорите
4 отговора на тази тема

#1 Петър Златев

Петър Златев

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 63 Мнения:
  • Име:Петър
  • Оръжие:1+2
  • Куче:Курцхаар
  • МПС:каруци
  • ГрадТвърдица

Публикувано 28 август 2014 - 10:12

Здравей Георги,виждам в фейса качваш готини снимки за обучението на твоите кучета което ме впечатлява  !Ние сме се виждали на едно ловно изложение в София,но искам да ти задам един въпрос.Аз също се сдобих миналата година с женско курцхаарче сега вече е 14м. работи перфектно,но през месец юни ми донесоха и нейното братче то небеше учено.Започнах да го обучавам зе да схваща обаче като му гърмя с капсов пистолет се свива и отива до превозното средство с което съм.Незнам какво да направя дали ще се оправи иначе като е в бокса си играе лае си също и на полето тренирах го в въдица много се настървява но уви като се гръмне ляга зад мен и идва след известно време.Имам чуството,че си търси предишния собственик едно токова се оглежда при скимуцва и до там.Дали ли може да се оправи този проблем и как,или трансфер?

Прикачени файлове

Този пост е редактиран от Петър Златев: 28 август 2014 - 10:19

#2 fen

fen

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 625 Мнения:
  • Оръжие:гладкоцевно
  • Куче:курцхар
  • МПС:опел,форд и симсон

Публикувано 28 август 2014 - 10:26

Здравей страхотни кучета занимаваш страхотно за тяхното обучение !Ние сме се виждали на едно ловно изложение в София,но искам да ти задам един въпрос.Аз също се сдобих миналата година с женско курцхаарче сега вече е 14м. работи перфектно,но през месец юни ми донесоха и нейното братче то небеше учено.Започнах да го обучавам зе да схваща обаче като му гърмя с капсов пистолет се свива и отива до превозното средство с което съм.Незнам какво да направя дали ще се оправи иначе като е в бокса си играе лае си също и на полето тренирах го в въдица много се настървява но уви като се гръмне ляга зад мен и идва след известно време.Имам чуството,че си търси предишния собственик едно токова се оглежда при скимуцва и до там.Дали ли може да се оправи този проблем и как,или трансфер?

Тези реакции може да се дължат на неправилното обучение.

Препоръчвам повече контакти с кучето,повече извеждане и тренировки.

Може би първия изстрел е произведен в непоследствена близост и е нормално да изпитва страх предизвикан от инстикта за самосъхранение.

С течение на времето ще свикне но имитацията на стрелба я прави ,когато когато кучето е отдалечено и му следи реакциите.

• Петър Златев харесва това

#3 val4ak

val4ak

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 1114 Мнения:
  • Име:Иван
  • Куче:Умря

Публикувано 29 август 2014 - 07:18

Деа..а моя териер на 10 месеца скочи да хапе цефта при първия изстрел на едно 30-06........

• Илиян Недялков, don_stefano, baev и 2 други харесват това

#4 Петър Златев

Петър Златев

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 63 Мнения:
  • Име:Петър
  • Оръжие:1+2
  • Куче:Курцхаар
  • МПС:каруци
  • ГрадТвърдица

Публикувано 29 август 2014 - 05:32

Тези реакции може да се дължат на неправилното обучение.

Препоръчвам повече контакти с кучето,повече извеждане и тренировки.

Може би първия изстрел е произведен в непоследствена близост и е нормално да изпитва страх предизвикан от инстикта за самосъхранение.

С течение на времето ще свикне но имитацията на стрелба я прави ,когато когато кучето е отдалечено и му следи реакциите.

Значи колега това го установих при първото извеждане ,като плеснах с ръце то се стъписа после го изкарвах без никакви звуци и накрая реших да му прегърмявъм с сигнален пистолет с капси и то от далеч за да не се панира но уви взе да го прави пак,а сега на лова се свива не бяга панически,а едно такова се куми!

#5 КУРЦХААР СРБ

КУРЦХААР СРБ

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 502 Мнения:
  • Куче:oстровни и неостровни птичари
  • МПС:с предно предаване
  • ГрадСело

Публикувано 22 септември 2014 - 04:15

Значи колега това го установих при първото извеждане ,като плеснах с ръце то се стъписа после го изкарвах без никакви звуци и накрая реших да му прегърмявъм с сигнален пистолет с капси и то от далеч за да не се панира но уви взе да го прави пак,а сега на лова се свива не бяга панически,а едно такова се куми!

Щом се настървява, изчакай го да свикне с теб и после яко гърмене, по възможност с другото куче и по дивеч.Или ще се оправи или не.Опита ми е с дратхаар и бретон и двете се оправиха.И по далече от колата и не гледай в него, все едно не го забелязваш.Но трябва да мине време и повечко търпение.Това го споделям, не е задължително да ме послушаш!

0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни

Change Theme!