Към съдържанието

Снимка

За БЪЛГАРИЯ и българите - преди и сега...

• Моля, влезте за да отговорите
4164 отговора на тази тема

#1 n960

n960

Ловец

• Златен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • 2712 Мнения:

Публикувано 20 август 2014 - 08:12

На различни места във форума се списва за неволите български, затова си позволявам да пусна тази тема, дето да споделяме новини, да разсъждаваме, да спорим даже, интелигентно дори - за икономически, политически, исторически и всякакви ,,- ски'' проблеми - добронамерено и аргументирано!

http://pressadaily.b...илиона-банкноти

... иде ли инфлация, полезна ли е и колко контролируема е?!

П.П. Ако темата е ненужно актуална - гъба! :D

• galin 73 харесва това

#2 Даниел Узунов

Даниел Узунов

Ловец

• Златен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • 673 Мнения:

Публикувано 20 август 2014 - 09:29

На различни места във форума се списва за неволите български, затова си позволявам да пусна тази тема, дето да споделяме новини, да разсъждаваме, да спорим даже, интелигентно дори - за икономически, политически, исторически и всякакви ,,- ски'' проблеми - добронамерено и аргументирано!

http://pressadaily.b...илиона-банкноти

... иде ли инфлация, полезна ли е и колко контролируема е?!

П.П. Ако темата е ненужно актуална - гъба! :D

Целта с която е създаден форума е друга, а вие започвате да го обръщате на някаква полит говорилня!!! Не се заяждам, ама форума е ловен и според мен темата ти е за "Всичко извън темите до тук"!!!Явно Бареков,Борисов,Путин и Янукович ще определят най горещите теми в ловен форум :D
  • Дзверо, Искрен, Todir и 6 други харесват това

#3 karata

karata

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 565 Мнения:
  • Име:Чавдар

Публикувано 25 август 2014 - 07:45

Целта с която е създаден форума е друга, а вие започвате да го обръщате на някаква полит говорилня!!! Не се заяждам, ама форума е ловен и според мен темата ти е за "Всичко извън темите до тук"!!!Явно Бареков,Борисов,Путин и Янукович ще определят най горещите теми в ловен форум :D

А уж българите бяхме известни с това,че на работа говорим за жени и политика,в кръчмата за работа и политика.Въобще всички българи разбират от политика и футбол.И пак политиката фигурира навсякъде.Така,че според мене е нормално само да не се прекрачва добрият тон. :D

• Жоро Данаилов и Чавдар харесват това

#4 Чавдар

Чавдар

Ловец

• Златен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • 4616 Мнения:
  • Име:Чавдар Пенков
  • Оръжие:ТОЗ 34, ИЖ 27
  • МПС:Рено
  • ГрадСофия

Публикувано 25 август 2014 - 08:20

А уж българите бяхме известни с това,че на работа говорим за жени и политика,в кръчмата за работа и политика.Въобще всички българи разбират от политика и футбол.И пак политиката фигурира навсякъде.Така,че според мене е нормално само да не се прекрачва добрият тон. :D

Ами така е, ако не забравяме и лова, покрай "страстите Христови"....

Но, тази тема, малко, преди изборите, не знам, дали няма да се превърне, в поредната окопна война, със замерване, с меки и много миризливи неща. :) :) 

#5 Даниел Узунов

Даниел Узунов

Ловец

• Златен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • 673 Мнения:

Публикувано 25 август 2014 - 10:49

За добрия тон съм съгласен, но когато погледна в топ 10 на темите с най-много мнения, че 2-то и 5-то място са на политическа тема в ловен форум ме дразни!!!

пп Не ни стигат медиите да ни промиват мозъците, а и там където трябва да разтоварваме, дори и виртуално, пак същото!Извинявам се, ако съм засегнал някой с постовете си.

Този пост е редактиран от Даниел Узунов: 25 август 2014 - 10:56

• don_stefano, Todir, karata и 7 други харесват това

#6 svetlio_vt

svetlio_vt

Ловец

• Глобален Модeрaтор
  • 1054 Мнения:
  • Оръжие:Blaser R8 Professional .308 Win, Beretta A400 Xplor Unico - Optima-Bore® 12 ga., ИЖ 58 МА - 12 кал.
  • Куче:Беше куче
  • МПС:TLC 90
  • ГрадВелико Търново

Публикувано 26 август 2014 - 07:53

За добрия тон съм съгласен, но когато погледна в топ 10 на темите с най-много мнения, че 2-то и 5-то място са на политическа тема в ловен форум ме дразни!!!

пп Не ни стигат медиите да ни промиват мозъците, а и там където трябва да разтоварваме, дори и виртуално, пак същото!Извинявам се, ако съм засегнал някой с постовете си.

И аз съм на същото мнение, че един ловен форум трябва да е място за разтоварване с приятели, а не място за натоварване! Не, че ме бърка толкова, че има и такива теми, но почти винаги сте стига до конфликт и ефекта става обратен....

• Даниел Узунов и Георги Петров харесват това

#7 Чавдар

Чавдар

Ловец

• Златен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • 4616 Мнения:
  • Име:Чавдар Пенков
  • Оръжие:ТОЗ 34, ИЖ 27
  • МПС:Рено
  • ГрадСофия

Публикувано 26 август 2014 - 01:51

Този въпрос, със разтоварването, си има и друга страна.

Защото, едва ли можеш да се разтоварваш пълноценно, с хобито си, ако имаш проблеми - било то с реализацията, финансови и други.

Ако всичко ни беше наред, едва ли толкова хора, ще си изказват мнението, по политически въпроси, в такъв форум.

Това, че форума е ловен, предполага, че хора, с еднакво хоби, неформална група, се чувстват членове, на една общност и донякъде близки.

Защо, да не си споделят и злободневни проблеми.....?

А споровете идват, от чувството на дискомфорт и национално съгласие, какво да си правим, с нашата държава?!

И лични убеждения, които, ние, балканците, смятаме, за единствено правилните, но не и на опонента.... :)

И се започва....

Така е било, от много отдавна. Прочел съм, на времето, някои протоколи, от заседания, на тогавашното НС. Същата работа...

Русофили, русофоби, франкофони, англофили и т.н. Комунисти, македонстващи, демократи, либерали, анархисти и др.

Тюрлю гювеч.

И за 136 години, поне четири национални катастрофи....

Хората си градят, в чужбина, къщичката, а ние си палиме плевните.

Силно любим и мразим... :)

Този пост е редактиран от Чавдар: 26 август 2014 - 01:52

• lov и karata харесват това

#8 Kostadin 64

Kostadin 64

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 441 Мнения:
  • Име:Костадин
  • Оръжие:Ремингтон,Зауер,Tоз22lr и въздухарка
  • Куче:Епаньол бретон
  • МПС:нямам
  • ГрадПловдив

Публикувано 26 август 2014 - 07:33

Нашата работа,българската, е малко като на Том и Джери.Таман се сприятелят и мишока издокара нещо котака и пак се почва гонката.По принцип,винаги ще се намери тема да се сджаркаме.Дори да е пусната тема с най-добри намерения,то ще се намери някой да се "озъби",що така,а не така.Не само във форума е така,почти целият ни живот се превърна в един конкурс за заядливци.Озлобихме се та дори и на най-близките почнахме да се зъбим.Не знам защо се получава така,защо се затваряме в черупката си и чакаме да стане чудо и пак да се върне усмивката на лицата ни.Вярно,криза,труден живот,ама дедите ни да не са били милионери?Радвали са се на най-обикновени неща,че близнили десет овце,че успели навреме да ожънат нивите и не ги е хванало лошо време,че са направили много и то хубаво вино,все такива обикновени неща,ама истински.Сега просто сме се изродили и мечтите ни са съвсем други,да не кажа не реални,та затуй и не ни радват дребните неща.

• n960, karata, VIP_brakoniera и 3 други харесват това

#9 n960

n960

Ловец

• Златен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • 2712 Мнения:

Публикувано 27 август 2014 - 06:28

Намериха си ,,приложение'' - ,,протестър'', нач.щаб на БА, ;)  ,,чобанчета'' ...

http://www.capital.b...ciram_se_s_dps/

А може и да са прави, може би наистина е най- българската партия, която държи на членовете си?! Това сериозно...

• garry харесва това

#10 garry

garry

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 2600 Мнения:
  • Име:Гърга Питич. Има два реда зъби едни обикновенни и едни златни. Елегантен е кат вампир
  • Оръжие:Певица де вади пирони със задник

Публикувано 27 август 2014 - 07:03

Намериха си ,,приложение'' - ,,протестър'', нач.щаб на БА, ;)  ,,чобанчета'' ...

http://www.capital.b...ciram_se_s_dps/

А може и да са прави, може би наистина е най- българската партия, която държи на членовете си?! Това сериозно...

Немаш идея колко си прав!
А иначе некъде по господните книги пише "по делата им ще ги познаете"
В контекста на професията му/ по мой тертип/ поредния "преуспял" нашенец на вън ,де е готов ни/се оправи ма лошо, че е свикнал да духа по професия :) :)
  • n960, karata и Чавдар харесват това

#11 Kostadin 64

Kostadin 64

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 441 Мнения:
  • Име:Костадин
  • Оръжие:Ремингтон,Зауер,Tоз22lr и въздухарка
  • Куче:Епаньол бретон
  • МПС:нямам
  • ГрадПловдив

Публикувано 27 август 2014 - 07:17

Немаш идея колко си прав!
А иначе некъде по господните книги пише "по делата им ще ги познаете"
В контекста на професията му/ по мой тертип/ поредния "преуспял" нашенец на вън ,де е готов ни/се оправи ма лошо, че е свикнал да духа по професия :) :)

Ще напиша виц по темата.

Стои на една пейка нашенец, в центъра на Истанбул и плаче. Приближава се един турчин до него и го пита.

-Аркадаш,защо плачеш?

-Откраднаха ми парите!

-Абе не плачи бе,ти седиш на пари!

Та знаеш ли го,може да е свършил парите.  :D

Този пост е редактиран от Kostadin 64: 27 август 2014 - 07:18

• n960 и miko харесват това

#12 n960

n960

Ловец

• Златен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • 2712 Мнения:

Публикувано 27 август 2014 - 07:20

... от близкото минало, фейлетоните... :lol:

http://desebg.com/20...-03-31-04-56-17

=====================================================================================

... и едно от многото .... ,,интервюта''!

"- Другарю генерал, мислите ли да напишете партизански спомени?

- Хора, които въобще не са били партизани, написаха партизански спомени - защо да
не напиша и аз?
- Кога ще можем да ги прочетем?
- Дал съм ги на двама писатели да ги пишат, като ги напишат и аз ги прочета, после
ще ги прочетете и Вие.
- Кое ще бъде най-важното в тях?
- Вярата ми в Партията и организирането на Шеста партизанска дивизия. Както и
битката край Вълчи камък и разгромяването на трети жандармейско-ловджийски корпус
от Шеста партизанска дивизия.
- Доколкото ми е известно, другарю генерал, Вашата партизанска дивизия се е
състояла само от шест души?
- Така е. Тя бе малка дивизия. Едва след Девети септември достигнахме попълването
на личния състав.

- И вие, шест души, разгромихте целия трети жандармейско-ловджийски корпус?
- Така е. Но това беше малък корпус. Трима души пъдари.
- Другарю Ботуш Каишев, какви са Вашите завети към новото поколение?
- Да остарее по-бързо, за да започне да мисли като нас.
- Искате да кажете, да не мисли?
- Искам да кажа, да служи на Партията и да й вярва.
- Вярвате ли, че то й вярва?
Тук Ботуш Каишев въздъхна тежко:
- Точно туй не ми се вярва."

=====================================================================================

... колко актуално звучи и днес -огледайте се, ослушайте се... :lol:

,,- Господин генерал Ботуш Каишев, каква политическа дейност мислите да развивате през Новата година?
- Точно този въпрос обмислям в момента. Предвид бедственото положение, в което, за съжаление, се намира страната, аз смятам да създам едно мощно движение, наречено "Богата България".
- "Богата България"?
- Именно, "Богата България"!
- А с какво ще се занимава движение "Богата България"?
- С издигания на искания за богата България. Например, на цялото население незабавно да се удвоят заплатите. Да се утроят заплатите на учителите, на лекарите, за зъболекарите, на ветеринарите, на миньорите, на милиционерите, на офицерите, на пощаджиите, на железничарите и ... въобще на всички. Жените да се пенсионират на 50 години с възможност да се пенсионират и на 40, а мъжете да се пенсионират на 52 години с възможност да се пенсионират и на 42. Да се утроят също и пенсиите и да дадем на бъдещите майки платен отпуск по майчинство десет години.
''

Този пост е редактиран от n960: 27 август 2014 - 07:33

#13 n960

n960

Ловец

• Златен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • 2712 Мнения:

Публикувано 27 август 2014 - 07:48

... и още откровения... :D

,,- Решиха другарите въобще повече да не казвам, че съм съществувал като Ботуш Каишев. Сега се казвам генерал Пантофко Босилков.
- Пантофко Босилков?
- Меко име. Меко - както искаха другарите. Звучи като социалистическа партия. Друго беше Ботуш Каишев - комунист. Завеждащ отдел "Бий врага". А сега - Пантофко Босилков, социалист, завеждащ отдел "Братска помощ."
- Вие завеждате отдел "Братска помощ?"
- Да
- И какво прави отдел "Братска помощ"?
- Същото, което правеше отдел "Бий врага". Помагаме на враговете да ни станат братя.
''

======================================================================================

... и кариерата... :lol: Разрешено е да се прави  да се прави аналогия ... :sunglasses2:

" Политическата кариера на Ботуш Каишев започнала през 1942-ра година, когато на петнайсетгодишна възраст той влязъл в Комунистическата партия. След като го приели в Партията, той веднага напуснал втори клас на прогимназията, където от три години дремел на един чин в знак на протест срещу класовото неравенство.
По поръка на Партията и на баща си той започнал да пасе десет кози и да извършва героични дела — с брат си Иван обирали нощно време мандрите на капиталистите-изедници. А брат му Петко, с риск да го хванат, продавал сиренето в града. Всяка нова акция засилвала у тримата идеята за всеобщото равенство сред народа, когато няма да има бедни и богати и хората няма да се делят изкуствено на учени и прости.
Той станал революционер.
............И когато един ден полицията надушила следите му, се присъединил заедно с брат си Иван към новообразувания Трънски партизански отряд. Там, освен в сражения, той участвал и в горски кръжоци, където много се самообразовал. След Девети септември 1944-та година за два месеца взел наведнъж всички класове на прогимназията и на гимназията. Директорът на гимназията плакал от умиление, като му давал дипломата.Това станало във Военния отдел на Централния комитет на Партията.
След шестмесечен военен курс в Съветския съюз Ботуш Каишев станал генерал Ботуш Каишев - опора на Партията и неин верен меч.''

Този пост е редактиран от n960: 27 август 2014 - 07:54

• kraso1971 харесва това

#14 garry

garry

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 2600 Мнения:
  • Име:Гърга Питич. Има два реда зъби едни обикновенни и едни златни. Елегантен е кат вампир
  • Оръжие:Певица де вади пирони със задник

Публикувано 27 август 2014 - 07:56

Лошото е че една от мечтите му се е сбъднала "да остарее по бързо" :) :) :)
  • n960 и Любо Димитров харесват това

#15 n960

n960

Ловец

• Златен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • 2712 Мнения:

Публикувано 27 август 2014 - 08:17

Лошото е че една от мечтите му се е сбъднала "да остарее по бързо" :) :) :)

,,- Точно туй не ми се вярва." :) :) :)

#16 n960

n960

Ловец

• Златен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • 2712 Мнения:

Публикувано 24 септември 2014 - 05:36

... отколе сме си хитреци... :40fcc0495cdba47a4dbb20cffa89d72

http://www.24chasa.b...ticleId=4326726

#17 n960

n960

Ловец

• Златен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • 2712 Мнения:

Публикувано 29 септември 2014 - 07:03

Да имаше повече такива българи?! :crazy:

http://www.24chasa.b...ticleId=4337114

#18 n960

n960

Ловец

• Златен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • 2712 Мнения:

Публикувано 30 октомври 2014 - 09:22

Не ми се пуска нова тема, та затова тук ...

http://www.marica.bg...news318054.html

Има ли някой колега от форума там ?

#19 Любо Димитров

Любо Димитров

Muzzleloader hunter

• Златен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • 662 Мнения:
  • Име:Любо Димитров
  • Оръжие:Тула БМ
  • Куче:Бретони
  • МПС:TOYOTA RAV 4 2.0 D-4D
  • ГрадСофия

Публикувано 30 октомври 2014 - 01:31

Имах време и желание, но  парите за гориво ме спънаха сериозно, за което много съжалявам! Респект към начинанието. Съпричастен съм на 100%!!!!

• n960 харесва това

#20 Христо Христев

Христо Христев

МръФкар

• Златен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • 571 Мнения:
  • Име:Христо
  • Оръжие:гладко и нарезно
  • Куче:уши - пирон, куйрук - кравай, нрав - зехир
  • МПС:немско
  • Градс вечерник, балкан и река

Публикувано 30 октомври 2014 - 03:30

Ще има. Сборният пункт е пред офиса на ловно - рибарското сдружение в Асеновград. В 12.00 часа тръгва автобус, който ще се намира пред сградата на старата община, а който желае може да пътува с личен транспорт. Ще бъде блокирано едното платно на пътя Пловдив - Смолян в участъка на центъра на с. Хвойна. Който желае е добре дошъл!

• n960 и jovani62 харесват това

7 потребител(и) четат тази тема

6 потребители, 1 гости, 0 анонимни

saint, todor_gps, lov, BAR, Sandanski, ickata 671
Change Theme!