Към съдържанието

Снимка

За БЪЛГАРИЯ и българите - преди и сега...

• Моля, влезте за да отговорите
4798 отговора на тази тема

#1 n960

n960

Ловец

• Златен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • 2758 Мнения:

Публикувано 20 август 2014 - 08:12

На различни места във форума се списва за неволите български, затова си позволявам да пусна тази тема, дето да споделяме новини, да разсъждаваме, да спорим даже, интелигентно дори - за икономически, политически, исторически и всякакви ,,- ски'' проблеми - добронамерено и аргументирано!

http://pressadaily.b...илиона-банкноти

... иде ли инфлация, полезна ли е и колко контролируема е?!

П.П. Ако темата е ненужно актуална - гъба! :D

• galin 73 харесва това

#2 Даниел Узунов

Даниел Узунов

Ловец

• Златен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • 675 Мнения:

Публикувано 20 август 2014 - 09:29

На различни места във форума се списва за неволите български, затова си позволявам да пусна тази тема, дето да споделяме новини, да разсъждаваме, да спорим даже, интелигентно дори - за икономически, политически, исторически и всякакви ,,- ски'' проблеми - добронамерено и аргументирано!

http://pressadaily.b...илиона-банкноти

... иде ли инфлация, полезна ли е и колко контролируема е?!

П.П. Ако темата е ненужно актуална - гъба! :D

Целта с която е създаден форума е друга, а вие започвате да го обръщате на някаква полит говорилня!!! Не се заяждам, ама форума е ловен и според мен темата ти е за "Всичко извън темите до тук"!!!Явно Бареков,Борисов,Путин и Янукович ще определят най горещите теми в ловен форум :D
  • Дзверо, Искрен, Todir и 6 други харесват това

#3 karata

karata

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 565 Мнения:
  • Име:Чавдар

Публикувано 25 август 2014 - 07:45

Целта с която е създаден форума е друга, а вие започвате да го обръщате на някаква полит говорилня!!! Не се заяждам, ама форума е ловен и според мен темата ти е за "Всичко извън темите до тук"!!!Явно Бареков,Борисов,Путин и Янукович ще определят най горещите теми в ловен форум :D

А уж българите бяхме известни с това,че на работа говорим за жени и политика,в кръчмата за работа и политика.Въобще всички българи разбират от политика и футбол.И пак политиката фигурира навсякъде.Така,че според мене е нормално само да не се прекрачва добрият тон. :D

• Жоро Данаилов и Чавдар харесват това

#4 Чавдар

Чавдар

Ловец

• Златен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • 4666 Мнения:
  • Оръжие:ТОЗ 34, ИЖ 27
  • МПС:Рено
  • ГрадСофия

Публикувано 25 август 2014 - 08:20

А уж българите бяхме известни с това,че на работа говорим за жени и политика,в кръчмата за работа и политика.Въобще всички българи разбират от политика и футбол.И пак политиката фигурира навсякъде.Така,че според мене е нормално само да не се прекрачва добрият тон. :D

Ами така е, ако не забравяме и лова, покрай "страстите Христови"....

Но, тази тема, малко, преди изборите, не знам, дали няма да се превърне, в поредната окопна война, със замерване, с меки и много миризливи неща. :) :) 

#5 Даниел Узунов

Даниел Узунов

Ловец

• Златен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • 675 Мнения:

Публикувано 25 август 2014 - 10:49

За добрия тон съм съгласен, но когато погледна в топ 10 на темите с най-много мнения, че 2-то и 5-то място са на политическа тема в ловен форум ме дразни!!!

пп Не ни стигат медиите да ни промиват мозъците, а и там където трябва да разтоварваме, дори и виртуално, пак същото!Извинявам се, ако съм засегнал някой с постовете си.

Този пост е редактиран от Даниел Узунов: 25 август 2014 - 10:56

• don_stefano, Todir, karata и 7 други харесват това

#6 svetlio_vt

svetlio_vt

Ловец

• Глобален Модeрaтор
  • 1063 Мнения:
  • Оръжие:Blaser R8 Professional .308 Win, Beretta A400 Xplor Unico - Optima-Bore® 12 ga., ИЖ 58 МА - 12 кал.
  • Куче:Беше куче
  • МПС:TLC 90
  • ГрадВелико Търново

Публикувано 26 август 2014 - 07:53

За добрия тон съм съгласен, но когато погледна в топ 10 на темите с най-много мнения, че 2-то и 5-то място са на политическа тема в ловен форум ме дразни!!!

пп Не ни стигат медиите да ни промиват мозъците, а и там където трябва да разтоварваме, дори и виртуално, пак същото!Извинявам се, ако съм засегнал някой с постовете си.

И аз съм на същото мнение, че един ловен форум трябва да е място за разтоварване с приятели, а не място за натоварване! Не, че ме бърка толкова, че има и такива теми, но почти винаги сте стига до конфликт и ефекта става обратен....

• Даниел Узунов и Георги Петров харесват това

#7 Чавдар

Чавдар

Ловец

• Златен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • 4666 Мнения:
  • ГрадСофия

Публикувано 26 август 2014 - 01:51

Този въпрос, със разтоварването, си има и друга страна.

Защото, едва ли можеш да се разтоварваш пълноценно, с хобито си, ако имаш проблеми - било то с реализацията, финансови и други.

Ако всичко ни беше наред, едва ли толкова хора, ще си изказват мнението, по политически въпроси, в такъв форум.

Това, че форума е ловен, предполага, че хора, с еднакво хоби, неформална група, се чувстват членове, на една общност и донякъде близки.

Защо, да не си споделят и злободневни проблеми.....?

А споровете идват, от чувството на дискомфорт и национално съгласие, какво да си правим, с нашата държава?!

И лични убеждения, които, ние, балканците, смятаме, за единствено правилните, но не и на опонента.... :)

И се започва....

Така е било, от много отдавна. Прочел съм, на времето, някои протоколи, от заседания, на тогавашното НС. Същата работа...

Русофили, русофоби, франкофони, англофили и т.н. Комунисти, македонстващи, демократи, либерали, анархисти и др.

Тюрлю гювеч.

И за 136 години, поне четири национални катастрофи....

Хората си градят, в чужбина, къщичката, а ние си палиме плевните.

Силно любим и мразим... :)

Този пост е редактиран от Чавдар: 26 август 2014 - 01:52

• lov и karata харесват това

#8 Kostadin 64

Kostadin 64

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 444 Мнения:
  • Име:Костадин
  • Оръжие:Ремингтон,Зауер,Tоз22lr и въздухарка
  • Куче:Епаньол бретон
  • МПС:нямам
  • ГрадПловдив

Публикувано 26 август 2014 - 07:33

Нашата работа,българската, е малко като на Том и Джери.Таман се сприятелят и мишока издокара нещо котака и пак се почва гонката.По принцип,винаги ще се намери тема да се сджаркаме.Дори да е пусната тема с най-добри намерения,то ще се намери някой да се "озъби",що така,а не така.Не само във форума е така,почти целият ни живот се превърна в един конкурс за заядливци.Озлобихме се та дори и на най-близките почнахме да се зъбим.Не знам защо се получава така,защо се затваряме в черупката си и чакаме да стане чудо и пак да се върне усмивката на лицата ни.Вярно,криза,труден живот,ама дедите ни да не са били милионери?Радвали са се на най-обикновени неща,че близнили десет овце,че успели навреме да ожънат нивите и не ги е хванало лошо време,че са направили много и то хубаво вино,все такива обикновени неща,ама истински.Сега просто сме се изродили и мечтите ни са съвсем други,да не кажа не реални,та затуй и не ни радват дребните неща.

• n960, karata, VIP_brakoniera и 3 други харесват това

#9 garry

garry

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 2603 Мнения:
  • Име:Гърга Питич. Има два реда зъби едни обикновенни и едни златни. Елегантен е кат вампир
  • Оръжие:Певица де вади пирони със задник

Публикувано 27 август 2014 - 07:03

Намериха си ,,приложение'' - ,,протестър'', нач.щаб на БА, ;)  ,,чобанчета'' ...

http://www.capital.b...ciram_se_s_dps/

А може и да са прави, може би наистина е най- българската партия, която държи на членовете си?! Това сериозно...

Немаш идея колко си прав!
А иначе некъде по господните книги пише "по делата им ще ги познаете"
В контекста на професията му/ по мой тертип/ поредния "преуспял" нашенец на вън ,де е готов ни/се оправи ма лошо, че е свикнал да духа по професия :) :)
  • n960, karata и Чавдар харесват това

#10 Kostadin 64

Kostadin 64

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 444 Мнения:
  • Име:Костадин
  • Оръжие:Ремингтон,Зауер,Tоз22lr и въздухарка
  • Куче:Епаньол бретон
  • МПС:нямам
  • ГрадПловдив

Публикувано 27 август 2014 - 07:17

Немаш идея колко си прав!
А иначе некъде по господните книги пише "по делата им ще ги познаете"
В контекста на професията му/ по мой тертип/ поредния "преуспял" нашенец на вън ,де е готов ни/се оправи ма лошо, че е свикнал да духа по професия :) :)

Ще напиша виц по темата.

Стои на една пейка нашенец, в центъра на Истанбул и плаче. Приближава се един турчин до него и го пита.

-Аркадаш,защо плачеш?

-Откраднаха ми парите!

-Абе не плачи бе,ти седиш на пари!

Та знаеш ли го,може да е свършил парите.  :D

Този пост е редактиран от Kostadin 64: 27 август 2014 - 07:18

• n960 и miko харесват това

#11 garry

garry

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 2603 Мнения:
  • Име:Гърга Питич. Има два реда зъби едни обикновенни и едни златни. Елегантен е кат вампир
  • Оръжие:Певица де вади пирони със задник

Публикувано 27 август 2014 - 07:56

Лошото е че една от мечтите му се е сбъднала "да остарее по бързо" :) :) :)
  • n960 и Любо Димитров харесват това

#12 Любо Димитров

Любо Димитров

Muzzleloader hunter

• Златен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • 662 Мнения:
  • Име:Любо Димитров
  • Оръжие:Тула БМ
  • Куче:Бретони
  • МПС:TOYOTA RAV 4 2.0 D-4D
  • ГрадСофия

Публикувано 30 октомври 2014 - 01:31

Не ми се пуска нова тема, та затова тук ...

http://www.marica.bg...news318054.html

Има ли някой колега от форума там ?

Имах време и желание, но  парите за гориво ме спънаха сериозно, за което много съжалявам! Респект към начинанието. Съпричастен съм на 100%!!!!

• n960 харесва това

#13 Христо Христев

Христо Христев

МръФкар

• Златен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • 579 Мнения:
  • Име:Христо
  • Оръжие:гладко и нарезно
  • Куче:уши - пирон, куйрук - кравай, нрав - зехир
  • МПС:немско
  • Градс вечерник, балкан и река

Публикувано 30 октомври 2014 - 03:30

Не ми се пуска нова тема, та затова тук ...

http://www.marica.bg...news318054.html

Има ли някой колега от форума там ?

Ще има. Сборният пункт е пред офиса на ловно - рибарското сдружение в Асеновград. В 12.00 часа тръгва автобус, който ще се намира пред сградата на старата община, а който желае може да пътува с личен транспорт. Ще бъде блокирано едното платно на пътя Пловдив - Смолян в участъка на центъра на с. Хвойна. Който желае е добре дошъл!

• n960 и jovani62 харесват това

#14 Любо Димитров

Любо Димитров

Muzzleloader hunter

• Златен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • 662 Мнения:
  • ГрадСофия

Публикувано 30 октомври 2014 - 05:56

Ако има мераклии от София и близките градове и села - нека се кооперираме и да отидем! Аз искам да съм там!

Ако има и други - тук е мястото да се организираме и разберем!!!

Поздрави, колеги!

• n960 харесва това

#15 Любо Димитров

Любо Димитров

Muzzleloader hunter

• Златен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • 662 Мнения:
  • ГрадСофия

Публикувано 30 октомври 2014 - 10:46

В Бг ....

http://www.24chasa.b...ticleId=4397020

Четиресе кофи..., требЕ да се роди един Джек Лондон, 21 век...

П.П. Старото корито на Струма е като лунен пейзаж - изорано, разкопано и светещо денонощно... ;)

П.П.П. Не е политическо . :sunglasses2:

Джек Лондон е социалист, без в същото време да е политик. По това си приличаме с него ;).

Иначе знам наизуст повечето му книги и там не намирам типичния за тук идиотизъм и кариеризъм. При него всичко е поставено на основа труд, романтика и битов героизъм. Те това ни липсва. Злато си имаме, златотърсачи също.....златните хора станаха дефицит. Жалко за това. Но има надежда според мен!

Този пост е редактиран от Любо Димитров: 30 октомври 2014 - 10:49

• DrOhboli, Щирлиц и elwix харесват това

#16 krus

krus

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 451 Мнения:

Публикувано 04 ноември 2014 - 06:48

Нещо социално, иновативно и ...

http://www.monitor.b...ticle?id=448857

Имам  познати германци,видят ли циганин казват българин, рускините - ани из кубинскава ансамбла...

• n960 харесва това

#17 Чавдар

Чавдар

Ловец

• Златен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • 4666 Мнения:
  • ГрадСофия

Публикувано 04 ноември 2014 - 10:22

За кои германци става дума ?!

Тургут Йозил, Хасан Дервентоглу?

Или Мирослав Клозе?

Германци - всякакви...

Само германци, турци от първо поколение са 7 милиона. Да не говорим за разни други....

Та едва ли те ще ми кажат какви са българите. Или руснаците.

Ако говорим и за кубински ансамбъл....трябва да са доста черни  :)

• vve харесва това

#18 Чавдар

Чавдар

Ловец

• Златен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • 4666 Мнения:
  • ГрадСофия

Публикувано 04 ноември 2014 - 10:50

Джек Лондон е социалист, без в същото време да е политик. По това си приличаме с него ;).

Иначе знам наизуст повечето му книги и там не намирам типичния за тук идиотизъм и кариеризъм. При него всичко е поставено на основа труд, романтика и битов героизъм. Те това ни липсва. Злато си имаме, златотърсачи също.....златните хора станаха дефицит. Жалко за това. Но има надежда според мен!

Джек Лондон, невероятен писател и се смята, че е  изразител на лявото, което е било доста непознато по това време.

Всъщност изразява тезата, че човек сам трябва да се бори за съдбата си. 

Но четейки му книгите, в тях има и нещо малтусианско, за коравия и силен човек. Сиреч, силния си е силен, пък слабия си е слаб. Едните успяват, а другите не. В което няма нищо ляво и социално... :) Хитлер 100% го е харесвал.... 

Например "Белият зъб" - единия вълк е силен и успява, а другия - не.....!

Аз например си спомням разказа му за трите клечки кибрит......

Не виждам нищо ляво в неговите убеждения, особено това, че неговите герои, след като се преборят с незгодите, получават хепи енд...Като кучето от "Белия зъб"...

Стават добри, готини капиталисти. 

• vve харесва това

#19 Любо Димитров

Любо Димитров

Muzzleloader hunter

• Златен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • 662 Мнения:
  • ГрадСофия

Публикувано 05 ноември 2014 - 09:45

Джек Лондон, невероятен писател и се смята, че е  изразител на лявото, което е било доста непознато по това време.

Всъщност изразява тезата, че човек сам трябва да се бори за съдбата си. 

Но четейки му книгите, в тях има и нещо малтусианско, за коравия и силен човек. Сиреч, силния си е силен, пък слабия си е слаб. Едните успяват, а другите не. В което няма нищо ляво и социално... :) Хитлер 100% го е харесвал.... 

Например "Белият зъб" - единия вълк е силен и успява, а другия - не.....!

Аз например си спомням разказа му за трите клечки кибрит......

Не виждам нищо ляво в неговите убеждения, особено това, че неговите герои, след като се преборят с незгодите, получават хепи енд...Като кучето от "Белия зъб"...

Стават добри, готини капиталисти. 

- Човек трябва да се бори за съдбата си - ами да, това е точно така! Нищо не идва на готово!

- Силните успяват, слабите не - самата истина, многократно доказана през вековете. Волята за живот е всичко. Спомни си образа на Хари от първата глава на Белия зъб.

- Нищо ляво?! - Цялото му творчество е насочено в тази посока, но пречупено през годините в които живее - там и тогава лявото си е било само в главите на някои мислещи хора, бедняците са били просто недоволни и отчаяни, а не леви. Прочее т.нар. "лява" политика и до ден днешен си остава нещо различно в представите на всеки един ляв, ненапразно предизвикваща асоциации с  "Утопия" на Томас Мор.

- Добри, готини капиталисти - може и това да е идеята на някои люде за социализъм, но за съжаление и това си остава утопия за повечето.

Виж едно не можах да разбера от поста ти, колега - къде виждаш допир с малтусианската теория в творчеството на Джек Лондон? Аз честно казано - никъде. 

Поздрави и наслука!

п.с. Постът ти ми достави огромното удоволствие да контактувам с мислещ Човек! Благодаря за което!

• n960 харесва това

#20 Петър Златев

Петър Златев

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 63 Мнения:
  • Име:Петър
  • Оръжие:1+2
  • Куче:Курцхаар
  • МПС:каруци
  • ГрадТвърдица

Публикувано 15 ноември 2014 - 02:30

Колеги тази вечер е боксовия мач между титаните нашия Кубрат Пулев и  Кличко.Мисля,че можем да коментираме въпросния двубой и нашия титан КУБРАТ за мен той ще победи украинеца с нокауд,а вие какво мислите?

1 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 1 гости, 0 анонимни

Change Theme!