Към съдържанието

• Зареждане на брояча
Снимка

На този ден....

• Моля, влезте за да отговорите
1064 отговора на тази тема

#1061 Георги Петров

Георги Петров

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 733 Мнения:
  • Оръжие:Сако 300 wim .mag неръждавейка . Ремингтон дървен 700 308 win и Месарка SI 12. ТОЗ 8 22 LR за всеки ден
  • Куче:СТГ откродното Бретон -прахосмукачка
  • МПС:Нисан териер
  • ГрадСливница ,ама почти

Публикувано Днес, 08:52

Като изключим цифрите от изречението,щото са много спорни и недоказани, винаги бакьов съм се възхищавал, тогава когато някой употреби точен израз за некое събитие или хора. А ти си умерил този път. За което не мога да не те отбележа. :e05a53f56fcde85da04e41c18eb4b39  Нали не е все едно с използването на  "мандраджии" ???? :hammer-head:

Стига политика майка му стара 

Да запалиш фитила , или да притегнеш колана с бомби около кръста не трябва  много акъл , и за да не се обяснявам кои са, и как са , та затова накратко "терористи"  Терора е многоцветен  .... дори шляпането на жената по гол задник е терор , но не си терорист  :D

Манраджии , това са спец частите от бригадата на бай ( по нашия край е батА ) СлавчА  които са много опасни типове . Нападат мандрите по селата ( обикновено когато хората са по къра ) , товарят се като родопски катъри , а това което не могат да отнесът и суровината  засипят с газ за осветление . Дори самия той ги нарича така при едно предложение от един смелчага да нападнат изтеглящат се моторизирана елинта немска част в посока Юугославия "Това не е мандра" .... са негови думи и означават нещо от сорта , това не е лесна работа и все още се използва по нашия край .... кога нещо се зАпне  . :)

За по бира   :e05a53f56fcde85da04e41c18eb4b39 .... само казваш дени час 

Този пост е редактиран от Георги Петров: Днес, 08:54

#1062 jovani62

jovani62

Ловец

• Златен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • 5781 Мнения:

Публикувано Днес, 11:31

.....Айде, Ванчо62 - ти си... 

Прикачени миниатюри
  • post-81-0-12701600-1555442631_thumb.jpg

.

......... За какво *съм *аз**  - да си купя и чета тези "мемоари" ли...... :D

Не съм я прочел още, но повечето дърти колеги ще се върнат в това време и всеки може да види себе си, къде е бил, къде е грешил...   :o

.... От известно време се вдига шум около тази книга...... в откъслечни пасажи  има това което се и очаква - опит  И . К.  да  се самоизкарва света вода ненапита ,неразбран , и неоснователно  обвиняван..... ;)

Трябва и да се чете и да върнем часовника назад... 

.

........ Писал съм в предишни теми  своя анализ и оценка за политическата  биография на  драгалевския мавър - впечатления и наблюдения от първа ръка .... :)

Този пост е редактиран от jovani62: Днес, 11:36

#1063 Djaic

Djaic

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 1687 Мнения:
  • Оръжие:Колкото - толкова: g. 12, 20, 30-06, 243
  • Куче:Птичар
  • МПС:TLC 120, къса база
  • ГрадСердика

Публикувано Днес, 12:49

.
......... За какво *съм *аз**  - да си купя и чета тези "мемоари" ли...... :D

.... От известно време се вдига шум около тази книга...... в откъслечни пасажи  има това което се и очаква - опит  И . К.  да  се самоизкарва света вода ненапита ,неразбран , и неоснователно  обвиняван..... ;)

.
........ Писал съм в предишни теми  своя анализ и оценка за политическата  биография на  драгалевския мавър - впечатления и наблюдения от първа ръка .... :)

С това самоопределение “впечатления и наблюдения от първа ръка”, направо се издигаш в ранг Върховен съдия на историята.
Напомня ми един виц, в който класът на малкия Иванчо (съвпадение на имената) с учителката стоят пред клетката на лъва в зоологическата градина. В един хубав момент последният връхлита натопорчен върху лъвицата и започва копулационни движения. Иванчо пита учителката си какво се случва. Тя, малко объркана, се опитва да отговори тактично и казва, че лъвът го боли и лъвицата се опитва да му помогне. Иванчо отвръща мъдро: “И в живота е така госпожо, ти гледаш да му помогнеш, а то гледа да те наеве!”
  • n960, lov и aladin харесват това

#1064 jovani62

jovani62

Ловец

• Златен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • 5781 Мнения:

Публикувано Днес, 18:22

С това самоопределение “впечатления и наблюдения от първа ръка”, направо се издигаш в ранг Върховен съдия на историята.

Напомня ми един виц,                                                                                                                                                                                                                                               960lov и aladin харесват това

...Само че аз никъде не съм имал претенции за историк - от първа ръка просто значи че съм бил пряк  свидетел  на събития в периода от 1993-97ма. год. - и по точно ролята в тях на вашия гуру  ;)  ... какво "самоопределение". те гони... :mellow: ?

А ,за  Историята  може да  да се дават някакви обобщени квалификации  само от дистанция на изминали определен брой ВЕКОВЕ...!.. :idea: ... - иначе *тълкуването* И  ще е както беше преди , и сега.... :biggrin:

------------------------------------------------------------- 

п.с. ( .... :) .... Хубаво и забавно нещо са писмени словоизлияния в стил  (вицове за Иванчо ,Марийка  и пр.) .. :lol: ,  -  , но за тях си има предвидено съответно място във форума  :idea:  , - раздел смях...  :D ,,,  все пак  стар прийом е , когато някой...хм....  няма какво да каже по същество  - и  прибягва  към отвличащи вниманието хуморески... :lol2:

Този пост е редактиран от jovani62: Днес, 19:56

#1065 n960

n960

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 2457 Мнения:

Публикувано Днес, 21:09

Драсни два реда смислени, бре... :o И Великден е далеко още, стига си мацал с боите.  :buba:

8 потребител(и) четат тази тема

4 потребители, 4 гости, 0 анонимни

ivan66, борец, Томи, LyudmilLov
Change Theme!