Към съдържанието

Снимка

Каква екипировка използвам!

• Моля, влезте за да отговорите
33 отговора на тази тема

#1 valchan

valchan

Хмммм

• Глобален Модeрaтор
  • 1944 Мнения:

Публикувано 23 юни 2014 - 09:12

Точно на такива места може да усетиш разликата в качеството на обувките и дрехите....за 1 час времето се смени 3пъти! Камъните бяха ужасно хлъзгави, а паметниците на загинали планинари допълнително изнервяха обстановката, не ходете в планината без качествена екипировка и добра физическа подготовка.

Прикачен файл  BeFunky_DSC_1216.jpg.jpg   432,78K   6 Брой сваляния

Използвам обувки "Мендел Колорадо"..мека подметка, изключително добра за хлъзгави камъни и слизане по стръмни наклони. Не пропускат вода, стягат глезена. Сравнително леки, ползването на гети е препоръчително.Прикачен файл  91MnAF78TdL__SL1500_.jpg   123,74K   3 Брой сваляния

Чорапи, които ползвам са FUSE Trekking Light Прикачен файл  pic3723.jpg   41,93K   3 Брой сваляния приятно съм изненадан от тези чорапи!

Панталон е tactic pant grey на фирмата "Zajo" Прикачен файл  940.jpg   104,79K   2 Брой сваляния засега съм много доволен от него, вече има няколко похода а състоянието му е неразличимо от нов. Лек, удобен, изключително здрав, отблъсква  водата.

Боксерките са tesino shorts paprika на ZajoПрикачен файл  2816.jpg   228,22K   0 Брой сваляния

Термо бельото горно..power dry t-shirts LS black на Zajo Прикачен файл  1564.jpg   183,47K   2 Брой сваляния

тялото ми остава сравнително сухо с това термо бельо, стига да не вали ;) За мен лично е много важно гърба, врата и бъбреците ми да са защитени от влага и студ за това използвам едно елече на Zajo, което нося постоянно "Comp vest black"Прикачен файл  1156.jpg   150,69K   1 Брой сваляния материята е дишаща и не задържа влага. Много леко и удобно.

При силен вятър използвам една компактна ветровка на фирмата TREKMATES Прикачен файл  pic2174.jpg   113,56K   1 Брой сваляния има вградена качулка, дишаща е но не издържа много на дъжд, след 1 час дъжд започва да пропуска. За вятър е перфектна, много е компактна и лека, събира в една малка чантичка 15 на 10см.

п.п. Всичко е тествано и работи!

• ДБД, RAPTOR, n960 и 8 други харесват това

#2 BearG

BearG

ДЖУНИЪР

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 198 Мнения:
  • МПС:Луноход

Публикувано 23 юни 2014 - 09:47

Подкрепям твърденията на Димитър...трябва наистина да бъдеш добре екипиран иначе, белите стават за секунди.

Едно предложение и от мен за обувки 300106842_f01_0.png?itok=X7E7CQ6m Харкила Маунт Трек джити екс 6, невероятна обувка, здрава, водоустойчива, големи грайфери, предлагащи голяма сигурност при хлъзгава настилка и изкачвания.

• valchan харесва това

#3 angel_bratanov

angel_bratanov

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 282 Мнения:
  • Име:Ангел Братанов
  • Оръжие:Beretta Silver Pigeon I / CZ 455 22LR / Иж18-.308, Sako 85/S Varmint MT .308
  • ГрадВарна

Публикувано 23 юни 2014 - 10:20

Кажи как ги изкара от кутията и вървя 16км., без ядове!
  • BearG харесва това

#4 Даниел Узунов

Даниел Узунов

Ловец

• Златен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • 579 Мнения:

Публикувано 23 юни 2014 - 11:05

Точно на такива места може да усетиш разликата в качеството на обувките и дрехите....за 1 час времето се смени 3пъти! Камъните бяха ужасно хлъзгави, а паметниците на загинали планинари допълнително изнервяха обстановката, не ходете в планината без качествена екипировка и добра физическа подготовка.
attachicon.gifBeFunky_DSC_1216.jpg.jpg
Използвам обувки "Мендел Колорадо"..мека подметка, изключително добра за хлъзгави камъни и слизане по стръмни наклони. Не пропускат вода, стягат глезена. Сравнително леки, ползването на гети е препоръчително.attachicon.gif91MnAF78TdL__SL1500_.jpg
Чорапи, които ползвам са FUSE Trekking Light attachicon.gifpic3723.jpg приятно съм изненадан от тези чорапи!
Панталон е tactic pant grey на фирмата "Zajo" attachicon.gif940.jpg засега съм много доволен от него, вече има няколко похода а състоянието му е неразличимо от нов. Лек, удобен, изключително здрав, отблъсква  водата.
Боксерките са tesino shorts paprika на Zajoattachicon.gif2816.jpg
Термо бельото горно..power dry t-shirts LS black на Zajo attachicon.gif1564.jpg
тялото ми остава сравнително сухо с това термо бельо, стига да не вали ;) За мен лично е много важно гърба, врата и бъбреците ми да са защитени от влага и студ за това използвам едно елече на Zajo, което нося постоянно "Comp vest black"attachicon.gif1156.jpg материята е дишаща и не задържа влага. Много леко и удобно.
При силен вятър използвам една компактна ветровка на фирмата TREKMATES attachicon.gifpic2174.jpg има вградена качулка, дишаща е но не издържа много на дъжд, след 1 час дъжд започва да пропуска. За вятър е перфектна, много е компактна и лека, събира в една малка чантичка 15 на 10см.
п.п. Всичко е тествано и работи!
Подозирам,че скоро до Knauf ще пише и Zajo :D

• valchan, don_stefano и Явор Боцин харесват това

#5 BearG

BearG

ДЖУНИЪР

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 198 Мнения:
  • МПС:Луноход

Публикувано 22 юли 2014 - 09:04

Преди няколко дена бяхме се запътили на един преход, но времето ни изненада и си изпробвахме екипировката , та обувките които притежавам Harkila Mount Trek GTX 6 не пропуснаха вода в продължение на 6 часа плътно ходене из мора вода и ярдъч...Горещо ви препоръчвам тези обувки отново, идеалниза всички сезони в планината, както и за лов, но не и за преходи по-дълги от 10 часа.

П.С Взех си и термо блуза като на Вълчан, останах с доста добро впечатление.

Този пост е редактиран от BearG: 22 юли 2014 - 09:05

#6 garry

garry

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 1962 Мнения:
  • Име:Гърга Питич. Има два реда зъби едни обикновенни и едни златни. Елегантен е кат вампир
  • Оръжие:Певица де вади пирони със задник

Публикувано 22 юли 2014 - 10:11

Да е жив и здрав Цецо! Изключително точен човек , рядко срещано днес.
Та отпрах една папучка ма 12 инчовата от Харкилата и едно костумче, скромно ,Зииланд и 2те придобивки ги тествах при "екстремни" условия над 2000м. в дъждосняг , кал , пълни екстри от страна на природата ,почти ка ги получих и съм много , ма много доволен.
  • ДБД, Илиян Недялков, angel_bratanov и 2 други харесват това

#7 митьо

митьо

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 136 Мнения:
  • Име:Димитър Фетфаджиев
  • Оръжие:CZ 455, ИЖ 27ЕМ, Piper Bayard, Glock 17L
  • Куче:Дратхаар и гонче
  • МПС:МБ
  • ГрадИхтиман

Публикувано 12 октомври 2016 - 11:19

Лошото време тези дни ми докара лошо настроение. За разведряване реших да използвам "женската терапия" - шопинг!

Скокнах до Заримекс-а и се снабдих с новичка зимна униформа. Много учтив и компетентен персонал.

Яке, панталон и ръкавици Про хънтер Х, комплект термобельо и тиранти.

Добре лягат по тялото, удобни са и не ограничават движението.

В джобовете има джобчета за патрони и дребни предмети.

Ципа на якето е с две машинки и може да се отваря от долу на горе.

Чудех се от какъв зор са сложили джобове на ръкавите, а като ги отворих открих сигнални ленти.

Може би системата копче-илик е по-подходяща от тик-так за панталона, но ще го понося и живота ще покаже.

Джоба на гърба е достъпен само от дясно и е с шушляк, но не смятам да го ползвам за поставяне на дивеч.

Джобовете на панталона (за ръцете) не са от някакво лимбзия парче плат, а от материята на панталона. Можеше да са по-дълбоки с 25-30  mm, но това да им е кусура!

Ръкавиците топлят на хладно, на студено ще видим. Малко са им стегнати ластиците, но може да се отпуснат. За едноспусъчно оръжие няма да има проблем, за втория спусък ще трябва да се свиква - пръстите не се отваря.

На тирантите задната част е малко дългичка и стига почти до врата (аз съм около 185), но като българче-майсточе ще я скъся. Иначе изглеждат здравички и ще носят панталона и дреболиите из джобовете.

Като гледам сертификатите на материалите и гаранцията от 5 лета, се надявам да не се изложат в "бойна" обстановка.

Прикачени файлове

• ЙОРДАН, miko, rikitikitavi и още 1 харесват това

#8 Sandanski

Sandanski

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 427 Мнения:

Публикувано 13 октомври 2016 - 03:36

Лятната униформа,е Хилман-5 лета,никакви забележи.Есенната....не мога да напиша името точно,че хем усукано,хем не го помня как точно е-финландско производство,комплекта е същия като на колегата митьо,само дето ръкавиците са друг модел,и името е друго:)Нося ги втора година,и за сега проблеми с дъжда и вятъра,няма.За дъжда малко излъгах,има проблем,но той се появява след 2-3 часа висене или ходене,и то в рамките на допустимото -леко овлажняване в областта на раменете,но това е при силен дъжд,ако вали слабичко,проблем няма.За тези дето ще питат какво търся в гората или полето в дъжда,ами случвало се е да наредим пусийте,гоначите вече са започнали своето важно и не много лесно дело,и тогава да завали.Естествено,че в такива случаи,ако ще и камъни да падат от небето,няма спиране:)
Зимните дрехи също са Хилман.Комплект шуба и панталон.И те също като летните,ще карат пета зима.Джобове много,чак забравям какво и в кой джоб съм сложил:)Забележки-0.Започнаха да пропускат по малко вода,но не го отбелязвам като забележка,защото за тая работа съм виновен аз,щото гоних няколко пъти с тях и естествено,че драките и трънките си свършиха работата добре:)Летните обувки са Хилман. За есенно зимните,писах в темата за обувките.

#9 Sandanski

Sandanski

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 427 Мнения:

Публикувано 13 октомври 2016 - 04:46

Това е коплекта с трудното име:)Прикачен файл  IMG_20161013_174309.jpg   123,64K   19 Брой сваляния

#10 tomi66

tomi66

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 29 Мнения:
  • Име:Tomi
  • ГрадПловдив

Публикувано 13 октомври 2016 - 09:15

Аз имам такъв комплект http://www.lovni.bg/...lianskata-armiq . Не отивам на лов без него и в най-големите дъждове и снегове ме предпазва от намокряне. Изработен е от изключително качествен материал. Имам го от година, но ще го нося сигурно още 10, без да се скъса :D

#11 митьо

митьо

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 136 Мнения:
  • ГрадИхтиман

Публикувано 12 декември 2016 - 11:39

Днес пак ме удари шопинг манията и допълних оборудването с полар, шал и шапка.

Вече пробвах полара и шапката (21:00-22:00 по време на разходка на кучетата). Само с тениска полара поддържаше прилична температура на тялото и възпираше вятъра.

Прикачени файлове

• Прикачен файл  Polar.jpg   100,75K   0 Брой сваляния

• ЙОРДАН харесва това

#12 garry

garry

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 1962 Мнения:
  • Име:Гърга Питич. Има два реда зъби едни обикновенни и едни златни. Елегантен е кат вампир

Публикувано 13 декември 2016 - 12:09

Това е коплекта с трудното име :)attachicon.gifIMG_20161013_174309.jpg

Забих и аз един от същата марка ,некакво Екстриим Х3 или кой го знае кво с пълен комплект неща и е супер за зимни условия. Само кат на всяка конфекция панталоните са ми къси та сеги умуват как да ги удължат с 5-10 сантима и ръкавиците са им като за детската градина в комплекта. . Мярките са им с една надолу. Аз обикновенно съм XL при тях обаче съм L за да не се чуствам кат отслабнал шваба в стари гащи :lol2:  

• engin харесва това

#13 Sandanski

Sandanski

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 427 Мнения:

Публикувано 13 декември 2016 - 12:36

Забих и аз един от същата марка ,некакво Екстриим Х3 или кой го знае кво с пълен комплект неща и е супер за зимни условия. Само кат на всяка конфекция панталоните са ми къси та сеги умуват как да ги удължат с 5-10 сантима и ръкавиците са им като за детската градина в комплекта. . Мярките са им с една надолу. Аз обикновенно съм XL при тях обаче съм L за да не се чуствам кат отслабнал шваба в стари гащи :lol2:

Фани някоя шивачка,хем и мярката,ще ти вземе точно....:) Това с мерките и при мен,е същатата работа.Но с изключение на ръкавиците,всичко останало ми е таман.Не че не ми стават,ама много стегнати.Много ми интересно,от какво е направена шапката,та топли така.Уж тънък материала,пък държи топло.

#14 garry

garry

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 1962 Мнения:

Публикувано 13 декември 2016 - 05:30

От години нося различни "каубойки" спрямо сезона и я подарих директно та нямам впечатления. Термобельото им е много, много читаво. Него го пробах и съм супер доволен.
Ш потърся някоя шивачка де зима мерките от чатала ка си требе. :256605:
  • engin харесва това

#15 Tanatos

Tanatos

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 7 Мнения:

Публикувано 13 декември 2016 - 11:41

Прикачен файл  шивачка.jpg   4,84K   1 Брой сваляния

Те тази е таман за тебе.Ако не ти удължи крачолите барим ще ти подкъси краката :lol2: :256605:

• garry харесва това

#16 BlaseR^

BlaseR^

"ХИЩНИЧАР"

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 436 Мнения:
  • Име:Иван
  • Оръжие:Kартечница

Публикувано 26 декември 2016 - 11:09

Някой да ползва въпросния полар или други на фирмата Hallyard изглежда много добре а и характеристиката не е за подценяване http://www.isd-bg.co...ravels-hallyard
  • БАЙ АСЕН харесва това

#17 Никълъс

Никълъс

Никълъс от планината

• Златен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • 224 Мнения:
  • Име:Николай
  • Оръжие:ИЖ-58 МАЕ 12 кал.; CZ 550 FS .30-06 Spring.

Публикувано 27 декември 2016 - 09:39

Някой да ползва въпросния полар или други на фирмата Hallyard изглежда много добре а и характеристиката не е за подценяване http://www.isd-bg.co...ravels-hallyard

Наскоро купувах за един колега точно такъв. Определено си струва парите! По нищо не отстъпва на поларите  на Харкила или подобните супер скъпи марки.

Поздрави!

• БАЙ АСЕН, asti и BlaseR^ харесват това

#18 BlaseR^

BlaseR^

"ХИЩНИЧАР"

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 436 Мнения:
  • Име:Иван
  • Оръжие:Kартечница

Публикувано 27 декември 2016 - 10:46

Идеално,а дали найстина издържа на вода и вятър трябва да е много сериозен полар

#19 митьо

митьо

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 136 Мнения:
  • ГрадИхтиман

Публикувано 08 януари 2017 - 06:49

Днес реших да пробвам екипировката в типични зимни условия (сняг, -13С, 8,7 m/s, 31,5 km/h, според Синоптика температурата се усещала като -21С). Тъй като дружинката не можа да се организира и да ловуваме, аз изведох кутретата на полето.

Вместо термо бельо бях с потник и обикновена тениска.

Само положителни отзиви.

Докато се движех интензивно и преодолявах преспите доста се стоплих.

Малко хладинка чувствах на бедрата, но не беше неприятно.

Якето не може да се закопчае до горе, също и качулката, ако е сложен шал. Така че шала го носих в джоба. Това по никакъв начин не ми намали комфорта и охлади гушата.

Обувките ги бях обул с домашно плетени 100% вълна чорапи (препоръка - като ви плетат чорапите да са точно по крака! Малко по-големи ли са се събират/набръчкват на най-неподходящото място и убиват. Веднъж и мазол ми изкараха). Какво да кажа?!?! 6+++ Бях сложил и едни гети, че панталоните не могат да се фиксират към обувките, а на места газих в сняг над коленете. Обувките ги обработвам периодично (преди сезона) с фирмените вакси и спрейове.

Плетената шапка без качулка не върши работа при силен вятър! Не спасява от вятъра (помага само при слабичък ветрец). При сложена качулка доста топли.

Ръкавиците и те са отлични, но-о-о ... за поход. Ако се наложи стрелба са малко корави и трябва голяма скоба. За Ижа стават.

За шала. При предишно използване констатирах, че не е подходящ да го слагам през лицето и да дишам в него - изкарва въздуха нагоре и от влагата миглите и веждите замръзват!!! Така, че може да се използва само около гушата и брадичката, но не и да се диша през него.

От предишно използване констатирах един неприятен недостатък на панталона - задържа и съответно се "наслаждаваш" на изпуснатите газове по-продължително време отколкото с останалите панталони.

P.S. Ако някой има въпроси да пита. Няма проблеми.

Този пост е редактиран от митьо: 08 януари 2017 - 06:58

• БАЙ АСЕН харесва това

#20 asti

asti

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 209 Мнения:
  • Оръжие:Walther PPQ M2 - 9x19, Ata Arms кал.12, Savage Arms 11 Hog Hunter .223

Публикувано 16 януари 2017 - 04:20

Наскоро купувах за един колега точно такъв. Определено си струва парите! По нищо не отстъпва на поларите  на Харкила или подобните супер скъпи марки.

Поздрави!

Изглежда много добре, и ако характеристиките отговарят е чудесно яке. Единствен недостатък за МЕН е че няма шапка. Иначе не бих се замислил за едно такова. 

0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни

Change Theme!