Към съдържанието

Снимка

Хранене на кучето

• Моля, влезте за да отговорите
25 отговора на тази тема

#21 n960

n960

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 2514 Мнения:

Публикувано 25 януари 2019 - 11:48

Здравейте. С предварително извинение и знаейки, че не е по темата: Предстои да си направя боксове за кучетата. Понеже се ръководя от максимата, че, който плаща зле - плаща два пъти и искам да е нещо кадърно. Някой има ли готови проекти с размери или поне основни положения при направата на боксовете. Боксовете ще са на вилата ми и разполагам с място. Не мисля да щадя пари, тъй като си обичам кучетата. Даже снимки на готови боксове биха ми свършили работа. Предварително благодаря !

... И  ако има възможност - канализация, вода, наклони... :D

Този пост е редактиран от n960: 25 януари 2019 - 11:49

#22 ampero

ampero

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 30 Мнения:

Публикувано 25 януари 2019 - 12:52

... И  ако има възможност - канализация, вода, наклони... :D

Естествено. Прилагам снимка на нещо, което доста ми хареса, но не видях нищо именно за отводняването.

Прикачени файлове

• Прикачен файл  IMG_3609.JPG   129,02K   0 Брой сваляния

#23 n960

n960

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 2514 Мнения:

Публикувано 25 януари 2019 - 02:13

Естествено. Прилагам снимка на нещо, което доста ми хареса, но не видях нищо именно за отводняването.

Ако имаш късокосмести, е добре ,,колибите'' да са с тухла...  :D

#24 Todir

Todir

Начинаещ

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 627 Мнения:
  • Име:Тодор
  • МПС:ФорТ МавериГ
  • ГрадСофия

Публикувано 25 януари 2019 - 03:59

Понеже не се сещам какво точно значи бокс за куче, а бокс на инглезки си е кутия та ако става дума за колиба ето моята:

Проекта е този http://www.how2bg.co...015/03/i159.png

https://web.capture-...c0f0c8142d0e#sc

https://web.capture-...285675445b64#sc

https://web.capture-...88f4308e7272#sc

Прави се много лесно. За основа се ползва палета а вичко друго се вижда на снимките и едва ли трябва обяснение. Покрива не се заковава за да може лесно да се свали при нужда от чистене или друго. Само дъските трябва да се оставят да изсъхнат първо щото ниначе се свиват и остават дупки мнежду тях(аз не го направих).

Докато кучето беше на село беше заградено в 300-400 квадрата с мрежа и нищо друго освен колибата не признаваше въпреки, че имаше и цяла масивна плевня на разположение.

Този пост е редактиран от Todir: 25 януари 2019 - 04:09

• ampero харесва това

#25 Djaic

Djaic

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 1733 Мнения:
  • Оръжие:Колкото - толкова: g. 12, 20, 30-06
  • Куче:Женски Пойнтер
  • МПС:TLC 120, къса база
  • ГрадСердика

Публикувано 26 януари 2019 - 11:18

Всичко е много солидно и качествено, но къщичките вътре са последна грижа. Като гледам, няма помен от система за удобно почистване. Ето какво бих те посъветвал:
1. Площадка с изградено отводняване, най-просто и ефективно. Може да бъде бетонова плоча, армирана с мрежа и фина замазка с циментово мляко поне в участъка пред колибките (боксовете), за да може да не задържа мърсотия и да се мие лесно. Този участък да води с лек наклон напред към улей (канал), покрит с решетка. Продават се вече по железариите и в големите вериги комплекти решетка и канално тяло на по 80 см. Изгражда се пред боксовете един водосборен канал с наклон навън и настрани от получената площадка. При миене и дъжд в него бързо ще се стича водата, ще се отмива лесно всякаква урина а, кучетата ще са на сухо.
2. Може да се остави и малък участък, непокрит от решетка, в който да се замитат едрите екскременти. Ако не се оттичат заедно с водата от периодичното миене, каналът може да се почиства на по-големи интервали с по- силна струя от водоструйка или маркуч след повдигане на решетките. Заустване извън площадката в попивна яма, направена за целта. Ще трябва да се изгребва някога.
3. Ако ще се отглеждат късокосмести кучета, тухленият бокс може и да не свърши работа за зимата, особено при силно минусови температури. Хубаво ще е боксовете да се изолират отвън с минерална вата или фасаден полистирол с дебелина поне 5см.
4. И да се облекат с ламперия или ОСБ. Последният търпи повреди от дращене и гризане, затова не го препоръчвам. Дращене ще има и вътре по пода и стените на бокса. Неизбежно е. Кучето с пили ноктите в тях. Решил съм проблема с под от шлайфани дъбови паркетни дъски (бракувани), които са достатъчно твърди за ноктите на хайванчето.
5. Въпреки всичко, кошара като тази на снимката е доста проветрива и няма да осигурява достатъчно завет и уют за кучето през люта зима, вятър и сняг. Хубаво е да се предвиди затворено помещение или преградни стени, които да защитават боксовете от силен вятър и навявания от сняг през зимата. Ако стане много студено, кучето влиза вътре в къщата или в мазето. Моя пойнтер прекарва цялата зима в механата, която заради него вече комай само за това се използва. И всеки ден чистене сутрин и вечер. Насреща съм за въпроси. Поздрави и на слука.

ПП: чертежи няма как да приложа, защото нямам представа с какво място разполагаш. Отделни детайли от къщичката на кучето обаче пазя, снимал съм всички етапи на изграждане, доста си играх тогава. Май съм ги публикувал в другия форум налов.

Този пост е редактиран от Djaic: 26 януари 2019 - 11:24

• ampero харесва това

#26 izi 1991

izi 1991

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 87 Мнения:
  • Име:Ivan Ivanov
  • Оръжие:ATA
  • Куче:breton
  • МПС:Daihatsu Terios
  • ГрадStara Zagora

Публикувано 27 януари 2019 - 12:33

Здравейте. С предварително извинение и знаейки, че не е по темата: Предстои да си направя боксове за кучетата. Понеже се ръководя от максимата, че, който плаща зле - плаща два пъти и искам да е нещо кадърно. Някой има ли готови проекти с размери или поне основни положения при направата на боксовете. Боксовете ще са на вилата ми и разполагам с място. Не мисля да щадя пари, тъй като си обичам кучетата. Даже снимки на готови боксове биха ми свършили работа. Предварително благодаря !

https://www.nalov.co...ъщичка-за-куче/

• Djaic и ampero харесват това

3 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 3 гости, 0 анонимни

Change Theme!