Към съдържанието

Снимка

Асоциацията на любителите на оръжия

• Моля, влезте за да отговорите
27 отговора на тази тема

#1 митьо

митьо

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 264 Мнения:
  • Име:Димитър Фетфаджиев
  • Оръжие:CZ 455, ИЖ 27ЕМ, Piper Bayard, Glock 17L
  • Куче:Дратхаар и гонче
  • МПС:МБ, Нисан
  • ГрадИхтиман

Публикувано 15 май 2014 - 02:04

Група ентусиасти създадоха "Асоциацията на любителите на оръжия". Това се наложи поради факта, че държавните институции налагат все повече ограничения на притежателите на оръжия, търговците и занаятчиите в тази сфера.
От всички заинтересовани приемаме идеи за развитие и промяна на нормативната уредба. Набираме и нови членове.

"Асоциацията на любителите на оръжия" се стреми към:
- Либерализация на нормативната уредба, по отношение притежаването на оръжие. Свеждане ограниченията за притежаване на видове оръжия до тези, залегнали в Директивите на Европейският съюз;
- Развитието и популяризирането на стрелковите спортове. Повишаване на физическата култура и уменията при боравене с оръжие, като средство за самоотбрана и утвърждаването му като начин за прекарване на свободното време;
- Представителство и защита на правата и интересите на членовете на Асоциацията пред съответните държавни институции.

Тези си цели тя ще постигне чрез:

- Иницииране, внасяне в съответните институции на предложения и лобиране за усъвършенстване на правната уредба, засягащ контрола върху употребата и търговията с оръжие и средства за самоотбрана;
- Подпомага ефективната дейност на членовете си, като ги представлява пред държавните власти, местните органи на държавната власт, юридически и физически лица по въпроси, който засягат интересите им;
- Подпомагане и оказване на съдействие на държавните органи и институции във връзка с дейността на Асоциацията;
- Установяване на отношение и взаимодействие от името на членовете си с държавни институции, органи и техни представителства в области, засягащи дейността на членовете;
- Поддържане на контакти и взаимодействие с международни и български сдружения, държавни и общински органи и организации с цели близки до тези на Асоциацията;
- Взаимодействие с държавни институции и органи, развиване на връзки с други браншови организации и неправителствени организации, чужди и международни организации с подобни и близки цели;
- Проект за разработка на единна електронна система за регистрация и подаване на документи с електронен подпис на газово и сигнално оръжие и/или пневматично оръжие с кинетична енергия над 24 джаула;
- Разработка на публичен модул за регистрация на оръжие, взривни вещества и пиротехнически изделия към вътрешната система на МВР;
- Разграничаване притежаването на огнестрелно оръжие от практикуването на спортна стрелба и лов. Притежаването и употребата на оръжие да става и от емоционална гледна точка – за развлечение и любителска страст;
- Въвеждането и употребата за лов и на други видове оръжия, хладни и огнестрелни (лъкове, арбалети, пистолети и револвери).
- Използването на уреди с нощно виждане при лова на хищници;
- Длъжностните лица да използват личното си оръжие по време на изпълнение на служебните си задължения;
- Използване на оръжие при самозащита и самоохрана;
- Да се възстанови практиката за безплатно съхранение на оръжието (по уважителни причини) в полицията за ограничен период от време;
- Облекчаване на изискванията за занаятчиите и дребните производители на ремонтните работилници и производители на оръжие;
- Подпомагане и насърчаване на спортни инициативи и физическата култура сред обществото. Популяризиране и насърчаване развитието на физическата култура и на спортните занимания, свързани с оръжие;
- Въвеждането на практически занимания в часовете по НВО. Създаването на школи за обучение за боравене с оръжие;
- Възможността за използване на карабина на стрелбища с дистанция 25 m;
- Участие в проекти и дейности, организирани от други български, чуждестранни и международни организации съобразно целите си;
- Съдейства за повишаване на информираността на членовете си относно новите технологии и постижения на техниката, както и друга браншова информация;
- Съдействие и гарантиране спазването на правилата за лоялна конкуренция;
- Организиране и участие в срещи, форуми, конгреси, конференции, изложения;
- Създаване на сайтове в интернет пространството, информационни бюлетини и брошури, връзки с медиите;

Прикачени файлове

• valchan, mir777, zkk и 6 други харесват това

#2 Любо Димитров

Любо Димитров

Muzzleloader hunter

• Златен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • 652 Мнения:
  • Име:Любо Димитров
  • Оръжие:Тула БМ
  • Куче:Бретони
  • МПС:TOYOTA RAV 4 2.0 D-4D
  • ГрадСофия

Публикувано 15 май 2014 - 07:39

Само да уточним, че Асоциацията е създадена от професионалисти в тази област, а не от ентусиасти.

Лично аз приветствувам инициативата, а от друга страна съм недоволен от липсата на реакция при тъпата идея за промяна на сроковете на разрешителните.

Обаче бих членувал. Като Любител, че и като професионалист ;)

Поздрави.

#3 fen

fen

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 625 Мнения:
  • Оръжие:гладкоцевно
  • Куче:курцхар
  • МПС:опел,форд и симсон

Публикувано 15 май 2014 - 09:29

Даже много се закъсня със създаването на такава асоциация!

С удоволствие бих се записал да членувам...заради идеите,целите и стремежите.

Ограмотяването на новото поколение в правилното боравене и използване на огнестрелното оръжие е от жизнено важно значение за нацията...

Този пост е редактиран от fen: 15 май 2014 - 09:41

#4 lupus

lupus

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 73 Мнения:
  • ГрадВарна

Публикувано 15 май 2014 - 09:34

Какви са условията за членство... ?

Устава може ли да се види някъде?

#5 fen

fen

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 625 Мнения:
  • Оръжие:гладкоцевно
  • Куче:курцхар
  • МПС:опел,форд и симсон

Публикувано 15 май 2014 - 09:58

Митак,само да не стане както стана със съдбата на великите ловни съюзи...уточнявам-уж на доброволни начала,а после доброзорно..после уж синмволични такси,а накрая ставаш пишман,че си се записал за член,уж демократичен принцип,а се оказва,че...да не изброявам негативите ти по-добре ги знаеш...поздрави.

• aquilon харесва това

#6 митьо

митьо

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 264 Мнения:
  • ГрадИхтиман

Публикувано 15 май 2014 - 10:56

На сайта има всичко.

Каквото си го направим - така ще е!

Доброзорното нали знаеш кой го направи - дребното човече с голямите амбиции. Тука идеята е съвсем различна.

Мале-е-е как се изложих!!! Не съм сложил сайта!!!

#7 stoeger

stoeger

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 327 Мнения:

Публикувано 16 май 2014 - 08:33

На сайта има всичко.

Доброзорното нали знаеш кой го направи - дребното човече с голямите амбиции. Тука идеята е съвсем различна.

Никъде не видях колко е чл. внос и начини за плащане.

Този пост е редактиран от stoeger: 16 май 2014 - 08:35

#8 LyudmilLov

LyudmilLov

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 1296 Мнения:

Публикувано 18 май 2014 - 07:24

Поздравления за чудесната инициатива!

Крайно време беше!

Все си мисля, че без членски внос, няма как да стане. Нали трябва да се администрира всичко посочено в целите и идеите на асоциацията- лично мнение.

Освен това - членския внос е и част от личната ангажираност, към проблемите на асоциация или сдружение, в което всеки е решил да членува, т.е не е само емоционално решението да се членува- лично мнение.

Без членски внос би могло да бъде само, ако сдружението е вид военно-приложна спортна дейност, към някое от силовите министерства. Казвам това от опит, защото съм членувал в такава организация преди години- само че, тогава бяха други спортове- парашутизъм, радиотелеграфия и др.

Поздрави!

#9 jovani62

jovani62

Ловец

• Златен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • 5983 Мнения:

Публикувано 19 май 2014 - 11:40

Никъде не видях колко е чл. внос и начини за плащане.

Все още се умува по въпроса...най вероятно ще е ок. 15тина лв. годишно

#10 aquilon

aquilon

ЛОВЕЦѣ

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 379 Мнения:

Публикувано 21 май 2014 - 12:59

важно ли е дали са 5 или15?

в нлрсто са над50, но са скрап.

важно е кои и какви са в УС, защото ако са като в нлрсто и блрсто...

умната и успех!

#11 jovani62

jovani62

Ловец

• Златен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • 5983 Мнения:

Публикувано 21 май 2014 - 02:26

важно ли е дали са 5 или15?

в нлрсто са над50, но са скрап.

важно е кои и какви са в УС, защото ако са като в нлрсто и блрсто...

умната и успех!

"Учредителите са представители на фирми от бранша с дългогодишен опит и със сериозни позиции за неговото развитие, включително и в законодателно отношение"....Някои от фирмите са Випа, Star Force, Zarimex., ISD Bulgaria...

.пише си го в линка на *митьо,*..... ;) 

умната и успех!

#12 LyudmilLov

LyudmilLov

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 1296 Мнения:

Публикувано 02 юни 2014 - 04:55

На сайта има всичко.

Какво стана и до къде стигна проекта?

#13 митьо

митьо

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 264 Мнения:
  • ГрадИхтиман

Публикувано 02 юни 2014 - 09:08

На заседание на УС на "Асоциацията на любителите на оръжия", проведено на 29.05.2014 година, бяха разгледани постъпилите заявления за членство. Всички кандидатстващи бяха приети.

На сайта на асоциацията съм публикувал протокола от заседанието и приетата декларация по повод изказванията срещу притежателите на оръжия.

#14 ДБД

ДБД

БАЙ ЧЕПИК

• Златен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • 4216 Мнения:
  • Име:Данаил
  • Оръжие:няколко
  • Куче:от 31.10.2013г. вече нямам !
  • МПС:Трабант - бял, комби .
  • ГрадРусчуклийска околия .

Публикувано 02 юни 2014 - 09:15

На заседание на УС на "Асоциацията на любителите на оръжия", проведено на 29.05.2014 година, бяха разгледани постъпилите заявления за членство. Всички кандидатстващи бяха приети.

На сайта на асоциацията съм публикувал протокола от заседанието и приетата декларация по повод изказванията срещу притежателите на оръжия.

Четох, но явно не съм дочел .. ,нормално е - човек съм и съм изтървал ..

В качеството като какъв пишеш .....

Да поясня - това не е заяждане, а просто въпрос .. 

#15 митьо

митьо

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 264 Мнения:
  • ГрадИхтиман

Публикувано 15 август 2014 - 07:18

Семинар на "Асоциация на любителите на оръжия"

На 25.09.2014 година от 15:00 часа, по време на изложението "Наслука - лов, риболов, спорт", на територията на "Международен изложбен център" ще се проведе семинар организиран от "Асоциация на любителите на оръжия".
   На семинара са поканени всички членове на асоциацията, симпатизанти и заинтересувани от темата "Оръжие".
   По време на семинара ще се обсъдят актуални въпроси, бъдещи проекти и проблеми за разрешаване. При изчерпване на дневният ред и наличие на време и желание ще се проведе и свободна дискусия между участващите.
   По време на семинара ще се раздадат членските карти на новоприетите членове.
   Участието е без предварително записване.

#16 м. Асен

м. Асен

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 1060 Мнения:
  • Име:JACK DANIELS
  • Оръжие:Winchester SXR VULCAN 30-06, GERMANICA 12/76., ИЖ-58 16/70 , FМ98 7х64, TOZ 22 LR
  • МПС:джип
  • ГрадСофия

Публикувано 15 август 2014 - 07:56

Колеги от Асоциацията, не го приемайте като заяждане /защото не е/, но в сайта не пише кои са учредителите, дали асоциацията е регистрирана, не пише какъв е състава на УС, други органи, няма го и устава ...

В същото време се приемат заявления за членство, членски внос и т.н. ...

Проблем ли е тази информация да е на сайта ?

Желая успех !

• zkk харесва това

#17 zkk

zkk

Ловец

• Златен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • 774 Мнения:
  • Име:Swetoslav
  • Оръжие:всякакво
  • Куче:вече нямам
  • МПС:UAS - 31519 редукторен
  • ГрадАприлци

Публикувано 15 август 2014 - 10:22

Сигурно е проблем !

Пак става дума,  за пари !!!

Аз съм "любител на оръжие", а не "производител или търговец" !!!

Двете неща, понякога са разнопосочни !!!

#18 aquilon

aquilon

ЛОВЕЦѣ

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 379 Мнения:

Публикувано 15 август 2014 - 05:15

регистрацията не се ли проверяваше в регистъра?

#19 м. Асен

м. Асен

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 1060 Мнения:
  • Име:JACK DANIELS
  • Оръжие:Winchester SXR VULCAN 30-06, GERMANICA 12/76., ИЖ-58 16/70 , FМ98 7х64, TOZ 22 LR
  • МПС:джип
  • ГрадСофия

Публикувано 15 август 2014 - 05:44

регистрацията не се ли проверяваше в регистъра?

В кой регистър ?

#20 aquilon

aquilon

ЛОВЕЦѣ

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 379 Мнения:

Публикувано 15 август 2014 - 07:49

само питам бе, бате!

аз не съм правист, пък укумуш с тапиите да казват. тук му е мястото, си мисля.

0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни

Change Theme!