Към съдържанието

Снимка

Всичко за заглушителите

• Моля, влезте за да отговорите
453 отговора на тази тема

Анкета: За или против за саунд модераторите? (82 потребител(и) са гласували)

За или против за саунд модераторите?

1. Аз съм за законното им притежание и използването им. (77 глас(а) [93.90%])

Процент гласували: 93.90%

2. Аз съм против (5 глас(а) [6.10%])

Процент гласували: 6.10%

Глас Гостите не могат да гласуват

#441 митьо

митьо

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 339 Мнения:
  • Име:Димитър Фетфаджиев
  • Оръжие:CZ 455, ИЖ 27ЕМ, Piper Bayard, Glock 17L
  • Куче:Дратхаар и гонче
  • МПС:МБ, Нисан
  • ГрадИхтиман

Публикувано 29 май 2020 - 06:10

От скоро пушката доста отвори групата. Пострелях и установих, че е от заглушителя.

Чистя го редовно, даже вчера го изчистих. При разглобяването разгледах отворите, да не би куршума да закача в тях, но не констатирах наранявания и остатъци от олово.

Като погледна през цевта не се вижда ексцентричност - всичко е концетрично. Резбата си затяга хубаво.

Интересното е, че от менгеме на 15m ги събира в 25 mm и дозвуковите и свръхзвуковите.

На някой да му се е случвал подобен проблем?

Прикачени файлове

Този пост е редактиран от митьо: 29 май 2020 - 06:13

#442 rikitikitavi

rikitikitavi

Ловец

• Златно Перо
  • PipPipPipPipPip
  • 576 Мнения:
  • Име:николай
  • Оръжие:toz 34 12х70, tula 16х70, super nova 12x89,bergara 308w
  • Куче:засега само в мечти
  • МПС:галоперченце
  • ГрадВарна

Публикувано 29 май 2020 - 06:55

Излизат с моите бабешки сметки 5ъглови минути тези 25мм.
Значи на 100м трябва да правиш към 150мм група.
Я кажи без заглушителя каква е групата и заедно ще почакаме по знаещите да кажат.
И на мен ми е интересно какво е станало.

#443 angel71

angel71

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 90 Мнения:

Публикувано 29 май 2020 - 07:51

От скоро пушката доста отвори групата. Пострелях и установих, че е от заглушителя.
Чистя го редовно, даже вчера го изчистих. При разглобяването разгледах отворите, да не би куршума да закача в тях, но не констатирах наранявания и остатъци от олово.
Като погледна през цевта не се вижда ексцентричност - всичко е концетрично. Резбата си затяга хубаво.
Интересното е, че от менгеме на 15m ги събира в 25 mm и дозвуковите и свръхзвуковите.

а каква марка е супресора?

Този пост е редактиран от angel71: 29 май 2020 - 07:53

#444 snaiper.

snaiper.

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 1895 Мнения:
  • ГрадСофия

Публикувано 29 май 2020 - 08:23

А когато падна, със него ли беше ?

#445 митьо

митьо

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 339 Мнения:
  • ГрадИхтиман

Публикувано 29 май 2020 - 09:09

Значи, тия 25 mm (не е мерено, на око) са в крайните точки, не в центровете. Просто се беше получила една дупка с диаметър на нокът - даже е 20 mm.

Групите на 50 m се виждат на мишената - според мене са доста добри за стрелба без триножник (стойка на маса), при променливо ветровито време. Приблизително по 30-40 mm.

На първата снимка "- А-ТЕС" означава без заглушител, а "+ А-ТЕС" означава със заглушител. На втората пише само "А-ТЕС", което означава със заглушител.

Не съм падал, а изпуснах пушкалото, докато се опитвах да отвря двуногата (нали се сещаш?).

Накрая я рпострелях без заглушител и се получи резълтата от снимката (долу в средата).

Събота, неделя и понеделник съм софиянец и ако някой има с флоберка с резба - 1/2"-20 UNF и ако иска може да пробваме как ще ги групира.

Прикачени файлове

Този пост е редактиран от митьо: 29 май 2020 - 09:11

#446 saint

saint

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 1393 Мнения:
  • Оръжие:Benelli M2, Benelli Argo E 30-06 , Howa 308, САР М 8 F 7.62./ 39 , Glock 19
  • Куче:шоколадова лабрадорка
  • МПС:Тойота Авенсис
  • ГрадСофия

Публикувано 31 май 2020 - 11:16

Да не е от температурата?
Или цевта нещо с олово?

#447 saint

saint

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 1393 Мнения:
  • Оръжие:Benelli M2, Benelli Argo E 30-06 , Howa 308, САР М 8 F 7.62./ 39 , Glock 19
  • Куче:шоколадова лабрадорка
  • МПС:Тойота Авенсис
  • ГрадСофия

Публикувано 31 май 2020 - 11:16

Да не е от температурата?
Или цевта нещо с олово?

#448 митьо

митьо

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 339 Мнения:
  • ГрадИхтиман

Публикувано 01 юни 2020 - 08:27

Коя температура?

На оръжието е нормална - стрелам серии по 3 патрона или единични изтрели. Ходене и връщане, за резултат, около минута.

Жегата на околната среда е около 20.

Но стрелбата със и без заглушител е при равни условия.

Че скоро не е чистена цевта, не е (от около 250-400 патрона) и никога с вещество за разяждане на оловото, но и това е еднакво при стрелба със и без заглушителя, а резултатите са фрапиращо различни.

Този пост е редактиран от митьо: 01 юни 2020 - 08:28

#449 snaiper.

snaiper.

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 1895 Мнения:
  • ГрадСофия

Публикувано 01 юни 2020 - 11:16

Значи, тия 25 mm (не е мерено, на око) са в крайните точки, не в центровете. Просто се беше получила една дупка с диаметър на нокът - даже е 20 mm.
Групите на 50 m се виждат на мишената - според мене са доста добри за стрелба без триножник (стойка на маса), при променливо ветровито време. Приблизително по 30-40 mm.
На първата снимка "- А-ТЕС" означава без заглушител, а "+ А-ТЕС" означава със заглушител. На втората пише само "А-ТЕС", което означава със заглушител.
Не съм падал, а изпуснах пушкалото, докато се опитвах да отвря двуногата (нали се сещаш?).
Накрая я рпострелях без заглушител и се получи резълтата от снимката (долу в средата).
Събота, неделя и понеделник съм софиянец и ако някой има с флоберка с резба - 1/2"-20 UNF и ако иска може да пробваме как ще ги групира.

Да, четох че си изпуснал пушката. Имам предвид дали загл. е бил на нея когато е станало. Възможно е да има изкривяване, дори да не се вижда. А болтовете на кутията на око ли са стягани ?

#450 митьо

митьо

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 339 Мнения:
  • ГрадИхтиман

Публикувано 01 юни 2020 - 03:20

Беше на нея, но не съм сигурен дали се е ударил, Двуногата стърчи пред него. А и няма следи от допир на куршума до повърхност от заглушителя.

Ако имаш в предвид болтовете на пръстените за закрепване на оптиката - да. Все още не съм закупил динамометрична отверка (все оше държат бая цена). Но и преди беше такова стягането.

Този пост е редактиран от митьо: 01 юни 2020 - 03:21

#451 angel71

angel71

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 90 Мнения:

Публикувано 01 юни 2020 - 03:24

Вероятно е от изпускането,нарошена съосност.

Този пост е редактиран от angel71: 01 юни 2020 - 03:25

#452 aladin

aladin

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 217 Мнения:

Публикувано 01 юни 2020 - 06:21

Stalon XE149 и A-tec MH2 са със сходни възможности с лек превес на Stalon.
Освен това цената на шведскиете е по-добра,а също така и от видяното до тук смея да твърдя,че са по-качествени!Трябва да се има предвид,че ХЕ149 покрива 165 мм от цевта и трябва да се провери дали цевта няма да е къса за него!MH2 гори доста бързо особено ако си с къса цев и “насецани” патрони.Лично за мен най-добрия A-tec e Optima 60,работи сходно с МН2,но камерите му са стоманени и не горят като “халумина” на МН2....

Потвърждавам за горенето на алуминия на H 2. мой колега го има и вече е с доста шупли при около 500 патрона. Още повече,че се чисти редовно. Иначе работи отлично,модулен е и може да си купиш отделно макарички/модули. Или да станат 4 бр. Или да смениш някой изгоряла. А може и с 1 бр. Като дулен спирач.
Ако не е материала е the best

#453 snaiper.

snaiper.

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 1895 Мнения:
  • ГрадСофия

Публикувано 02 юни 2020 - 08:42

Беше на нея, но не съм сигурен дали се е ударил, Двуногата стърчи пред него. А и няма следи от допир на куршума до повърхност от заглушителя.

Ако имаш в предвид болтовете на пръстените за закрепване на оптиката - да. Все още не съм закупил динамометрична отверка (все оше държат бая цена). Но и преди беше такова стягането.

Имам предвид болтовете на кутията. Заглушитела вдига скоростта и е възможно като се повишава температурата да ти отваря групата...знаеш.

#454 митьо

митьо

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 339 Мнения:
  • ГрадИхтиман

Публикувано 03 юни 2020 - 04:03

Нешата си дойдоха на мястото.

Оказа се, че от падането заглушителя малко е мръднал в дясно и затова разсейваше в ляво и надолу.

Сваля се затрора и се гледа към светлина (не слънце или лампа), колкото по-светло, толкова по-добре. Главата се мести леко от ляво на дясно и отгоре на долу. Края на заглушителя се вижда като дъга. Важното е, двете срещуположни дъги да са равни. Изравняването става с натиск (монтиран заглушител на цев се опира на нещо, което няма да го нарани, примерно гума от кола). Прави се неколкократно - гледане и натискане. Добре е опората на цевта да е по-близо до заглушителя, а не на приклада.

След центрирането на око се започва със стрелбата, докато събере групата. Всичко е по емпиричен път. Лаборатории, инструменти, уреди - ала-бала.

Шлосера, с който правихме "ремонта" ме посъветва да направя конусни фаски на заглушителя и цевта (до сега се опираха чело в чело), за да може конуса да подведе и центрира заглушителя. Направих го. Процедурата доведе до допълнителни 450 градуса въртене (преди изрезите вътре в заглушителя сочеха надолу, а сега в дясно ), но за момента оръжшието стреля бая прилично (поне за мен).

Стрелбата се проведе при страничен вятър и между поривите пусках по някой и друг куршум.

Първо го прострелях на 50 m,  а след това и на 100 m (по съвет на един пич), макар, че стрелям повечето за кеф на 40-50 m.

Прикачени файлове

• JEMiliov харесва това

0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни

Change Theme!