Към съдържанието

Снимка

Всичко за заглушителите

• Моля, влезте за да отговорите
385 отговора на тази тема

Анкета: За или против за саунд модераторите? (70 потребител(и) са гласували)

За или против за саунд модераторите?

1. Аз съм за законното им притежание и използването им. (67 глас(а) [95.71%])

Процент гласували: 95.71%

2. Аз съм против (3 глас(а) [4.29%])

Процент гласували: 4.29%

Глас Гостите не могат да гласуват

#21 snaiper.

snaiper.

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 1860 Мнения:
  • ГрадСофия

Публикувано 26 април 2014 - 11:24

Винаги има разлика и в повечето случай куршума пада надолу когато имаме поставен заглушител.

Аз не съм много в час,но нали по правило се стреля с дозвукови патрони ? И не е ли нормално по-слабия патрон да пропада повече от другия ?

#22 Веско Георгиев

Веско Георгиев

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 62 Мнения:

Публикувано 26 април 2014 - 11:47

Ето и нагледно изстрел .222

Прикачен файл  Video.MOV   387,18K   434 Брой сваляния

#23 jovani62

jovani62

Ловец

• Златен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • 6154 Мнения:

Публикувано 26 април 2014 - 02:08

Ето и нагледно изстрел .222...

Патрона стандартен ли е ?

#24 Веско Георгиев

Веско Георгиев

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 62 Мнения:

Публикувано 26 април 2014 - 06:30

Патрона стандартен ли е ?

да

#25 maestroto

maestroto

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 409 Мнения:
  • Име:Иван Димитров
  • Оръжие:"цигулки" - няколко
  • Куче:"бързи и яростни"
  • МПС:пикап

Публикувано 26 април 2014 - 08:02

да

Kолега, а променя ли точката на попаденията. когато монтираш заглушителя?

#26 Kum4o-Vul4o

Kum4o-Vul4o

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 810 Мнения:

Публикувано 26 април 2014 - 09:12

ванко2, как заглушителя се захваща на две точки? Не съм виждал такъв. Имаш ли накаква схема или снимка да покажеш?

нещо такова на средния череж

Прикачени файлове

Този пост е редактиран от Kum4o-Vul4o: 26 април 2014 - 09:14

• Nanski харесва това

#27 jovani62

jovani62

Ловец

• Златен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • 6154 Мнения:

Публикувано 26 април 2014 - 10:03

:mellow:  :huh:

#28 Веско Георгиев

Веско Георгиев

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 62 Мнения:

Публикувано 27 април 2014 - 11:55

Kолега, а променя ли точката на попаденията. когато монтираш заглушителя?

специално за Тика .308 е около 30 клика 1/4 МОА на на 100 метра. Другият път ще направя експеримента за да съм по точен.

• maestroto и ванко2 харесват това

#29 Веско Георгиев

Веско Георгиев

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 62 Мнения:

Публикувано 27 април 2014 - 11:57

нещо такова на средния череж

не съм виждал пушка с две резби на цевта, а и как ще съвпадне стъпката на завиване? как ще предпазиш резбата. не мисля че е ще подобри нещо.

#30 jovani62

jovani62

Ловец

• Златен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • 6154 Мнения:

Публикувано 27 април 2014 - 12:10

не съм виждал пушка с две резби на цевта, а и как ще съвпадне стъпката на завиване? как ще предпазиш резбата. не мисля че е ще подобри нещо.

Не са нужни две резби...задната част се "нахлузва" на цевта....в края има гумен пръстен ,така че уреда си е "центриран"

• Kum4o-Vul4o харесва това

#31 Веско Георгиев

Веско Георгиев

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 62 Мнения:

Публикувано 27 април 2014 - 02:43

Понеже беше писано "захваща" и от там идва моето объркване

#32 karata

karata

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 560 Мнения:
  • Име:Чавдар

Публикувано 27 април 2014 - 03:22

Едно малко  въпросче:

- някой да е нахлузил една бутилка от Кока- кола 2,5 л. на дулото и да е оценил резултатите, като звук ... !?

Тук трябва малко да се помисли,защото на моята мерните прибори са в самият край.За не се разваля фасонът на пушката трябва бутилката да се цепне леко за да мине гърлото зад мерните прибори и после предполагам цепнатото трябва да се залепи с широко тиксо.

#33 lov

lov

Златен Потребител

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 1088 Мнения:
  • Оръжие:кривак
  • Куче:гонче
  • МПС:2х2 кракомобил
  • Гради аз не знам

Публикувано 27 април 2014 - 10:07

Айде и моите 5 стотинки по темата.

Няколко са принципите на работа на заглушителите.В обши линии идеята е напускащите цевта газове с висока скорост да бъдат уловени от преградите и така докато блуждаят тяхната скорост да падне значително.  Това и е варината от кървата картинка на колегата. Но за да може наистина да стане ефективен един такъв заглушител трябва да има и съответния обем който зависи както от калибъра така и от съответния патрон.  И точно от тук тръгва проблема. За да свърши работа трябва да е много дълъг за да не пречи на мерните прибори. Ако няма такива нещата са по лесни. Освен че неговия диаметър може да се увеличи  за сметка на дължината а и първата му камера която принципно е с най голям обем може да се разположи и на зад върху цевта. Така оръжието вече става по компактно а и не се нарушава баланса. Втората картинка на колегата.

При третият принципа на заглушване е за сметка на рязкото охлаждане на газовете при преминаването им през ситни мрежи. Принципно се смята за по ефективни но си имат и те недостатъци.  След като се нагреят мрежите ефекта им се губи. Да не говорим че и бързо се задръстват са нагар и чистенето им е проблем.

В повечето случаи по тази причина  се правят на комбиниран принцип не че има някакви правила. Всеки производител си хвали своето.

Иначе за бутилките от кока кола много филми гледате. :D

И другото което след кратунката е скороста на боеприпаса. Дори да спреш на 100% газовете щом скоростта на крушума минава звуковата бариера самия той издава звук. Така че ползването на патрони с висока скорост си е почти безсмислено. Не че не намалява звука.

• jovani62, Raev, SARO и още 1 харесват това

#34 jovani62

jovani62

Ловец

• Златен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • 6154 Мнения:

Публикувано 27 април 2014 - 10:39

Да не говорим че и бързо се задръстват са нагар и чистенето им е проблем.

Ти па....нали се чува само как бие петлето по иглата.... :biggrin:..никой не спомена колко е важно , лесно да се разглобява за чистене.... ;)

Иначе за бутилките от кока кола много филми гледате.  :D

:semarrefort:

:256605:

Този пост е редактиран от jovani62: 27 април 2014 - 10:42

#35 Kum4o-Vul4o

Kum4o-Vul4o

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 810 Мнения:

Публикувано 27 април 2014 - 10:51

Ти па....нали се чува само как бие петлето по иглата.... :biggrin:..никой не спомена колко е важно , лесно да се разглобява за чистене.... ;)

пропускаш и това че се чува как куршума скърца като се върти в цевта  :lol2:  :JC_goodpost:

• varnahunt, Dimitar Stoyanov и Илко Илиев харесват това

#36 Kum4o-Vul4o

Kum4o-Vul4o

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 810 Мнения:

Публикувано 27 април 2014 - 10:56

ето и един вариант заключващ се за мерните прибори без резби 

Прикачени файлове

#37 lov

lov

Златен Потребител

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 1088 Мнения:
  • Оръжие:кривак
  • Куче:гонче
  • МПС:2х2 кракомобил
  • Гради аз не знам

Публикувано 28 април 2014 - 12:08

Айде сега ще се почне кой какъв спрей ползвал или в каква чорба и колко го е киснал. :e05a53f56fcde85da04e41c18eb4b39

#38 Веско Георгиев

Веско Георгиев

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 62 Мнения:

Публикувано 28 април 2014 - 10:28

Айде сега ще се почне кой какъв спрей ползвал или в каква чорба и колко го е киснал. :e05a53f56fcde85da04e41c18eb4b39

В миялната машина разглобен и задължително с калгон :)

#39 ванко2

ванко2

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 15 Мнения:
  • Име:иван
  • Оръжие:безшумно
  • МПС:прежалено
  • Градхасково

Публикувано 28 април 2014 - 11:30

Аз не съм много в час,но нали по правило се стреля с дозвукови патрони ? И не е ли нормално по-слабия патрон да пропада повече от другия ?

До звукови патрони ти трябват в по специални случай и до 50-100 метра максимум . Куршума пада много с тях и е трудно на по големи дистанции да правиш прецизен изстрел а там трябва да търсиш глава, врат , гръбнак и става сложно. Субсониците падат много спрямо стандартния патрон , в зависимост от калибъра и заглушителя този пад стига примерно от 50см до 1м на 100метра.                                                                                                                                                                                                                                                                    Със стандартен патрон ако простреляш примерно 308ца 11,7гр,,,, и после сложиш заглушител куршума ПАК СЪЩИЯ 11,7ГР. ще падне надолу . Този пад и тук зависи от модел и марка патрон , дължина на цев и заглушител. Хора казват / слушал съм/ че при някои пада е 12см при други 18см а при някои достигал и до 30см на 100м.

По повод чистенето не ти трябва да се разглобява . Пръскаш със спрей и след час плакнеш сушиш и си готов. Ама това с кво и колко и как го казвам само срещу почерпка :D .    Маисторите не си дават хляба и ги правят неразглобяеми иначе стругар, модела/ чашките , шайбите,дупките размера итн  и си готов за без пари а маисторлъка и технологията струват скъпо.

А що се отнася до чуваемостта до 600-700м или 1км на открито никои няма да чуе че си стрелял със стандартен патрон па било и на разстояние 300-400метра и си поразил мишената. Виж ако 'мишената' започне да ' квичи ' това по би те издало от колкото самия изстрел. 

• RAPTOR, jovani62, SARO и още 1 харесват това

#40 ванко2

ванко2

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 15 Мнения:
  • Име:иван
  • Оръжие:безшумно
  • МПС:прежалено
  • Градхасково

Публикувано 28 април 2014 - 11:37

eто и двете точки на захащане ,,,, стандартни от завода производител  ,,,, манлихер пив 69 .... в началото на цевта и на 14-15см втората . снимката е малко неясна ама толкова мога.

2 потребител(и) четат тази тема

1 потребители, 1 гости, 0 анонимни

lovec_89
Change Theme!